LEIDSCHE €01 RAVI. LEIDSCHE DILETÏANTENCLUB. LAZAEO DE VEEHOEDER 1883. MAANDAG 29 OCTOBER. BP. 255. ADVERTENTIES Uitvoering op Maandag 29 October a. s.'s avonds te 8 uren precies, of Misdaad en Wraak, KLAVER EVROUW, Ka afloop BAL. EindelijkEindelijkEindelijk De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels f 1.iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel. BmNENLANDSCHE BERICHTEN. LEIDEN, 27 October. De commissaris van politie alhier verzoekt opsporing en aanhouding van een man, zich genoemd hebbende luitenant De Jongh, 30 jaren oud. Hij is gekleed in eene bronskleurige lange jas, donkere pantalon, staande boord met lichte das en gouden doekspeld met pareltjes, hooge cilinderhoed met breeden rand en glacé handschoenen. Hij is belemmerd in de spraak daar hij de letter r niet kan uitspreken. Deze persoon wordt verdacht, ten nadeele van een alhier wonenden winkelier, van een juweelen ring te hebben ontvreemd. Bij de door bestuurderen van het werkhuis gehouden aanbesteding voor de levering van levensmiddelen van 1 November 1883 tot 31 October 1884, zijn de artikelen gegund tot de navolgende prijzen: gort ƒ0.1412, rijst ƒ0.1225, groene erwten ƒ0.1420, capucijner erwten ƒ0.1710, bruine boonen ƒ0.1596, peper ƒ0.85, koffie ƒ0.86, cichorei ƒ0.21, siroop 0.11rundvleesch ƒ0.85, runtvet 0.72, aardappelen ƒ0.425, groenten ƒ0.376 per kilogr., zoetemelk ƒ0.775 per liter, karnemelk 2.75 de 100 liters. Het getal'der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 46 tot 73 volwassen personen en 10 tot 13 kinderen. Gedurende de maand September is bij de rijks-postspaarbank ingelegd ƒ227,083.68 en terugbetaald 137,188.51 alzoo meer ingelegd dan terug betaald ƒ89,895.16y2Aan het einde der maand Augustus was ten name der verschillende inleggers ingeschreven een bedrag van 2,842,147.39%zoo dat de som der inlagen op 30 September 1883 bedroeg f 2,932,042.56. In den loop der maand werden 1787 nieuwe spaarbankboekjes uitgegeven; 506 boekjes werden geheel afbetaald, zoodat aan het eind der maand 63103 boekjes in omloop waren. De Staatscourant van heden behelst het verslag aangaande de oude gemeente- en waterschapsarchieven in Zuidholland, uitgebracht door den heer J. H. Ilingman. Het stoomschip Noordbrabant, van Rotterdam naar Java, vertrok 27 October, des avonds van Marseille. De Soenda vertrok 20 October van Padang naar Amsterdam. De Burgemeester Den Tex arriveerde 26 Octo ber te Batavia van Amsterdam. De Prins Hendrik, van Amsterdam naar Batavia, passeerde Kaap St. Vincent den 26sten October. De Prinses Marie van Amsterdam naar Batavia, vertrok van Suez den 26«en October. De tweede kamer is bijeengeroepen tegen Woensdag 7 November, des namiddags half vier. Op 12 November zal de kamer de beraadslaging aan vangen over de Indische begrooting. De reden van het verleden week zoo plotseling en geheel onverwacht nilgevaardigd verbod van invoer van vee uit Nederland in Pruisen is, blij kens eene door den koninklijk Pruisischen regeerings-president te Dnsseldorf den 16tn October gedane bekendmaking, gelegen in de vrees voor het over brengen van de onder het rundvee in het koningrijk der Nederlanden echter sedert lang reeds alleen in het zoogenaamde spoelingdistrict liecr- schende longziekte. Dezer dagen heeft het hoofdbestuur der vereeniging van vogelliefheb bers i/Ornis'' eene vergadering gehouden in het hotel Goomans te Rotterdam, Met de heeren Van der Oudermeulen en Waldeck, afgevaardigden van het uitvoerend comité voor de internationale landbouw-tentoonslelling, in 1884 te Amsterdam te houden, ten einde over de voorwaarden te raadplegen, waarop de vereeniging tegelijk en in verbinding met de landbouw-tentoon slelling eene internationale tentoonstelling van pluimgedierte zou kunnen bonden. Eene beslissing zal later genomen worden. Een veteraan is Donderdagavond te Haarlem overleden, nl. Johann Conrad Boller, geboren den 31 Dec. 1792 te Oberkauflngen (Hessen-Kassei). den veldslag bij Leipzig is hij als vrijwilliger in dienst getreden bij het Kg. Keurhessische vcldhuzaren. Met dat regiment heeft hij onderscheiden krijgsverrichtingen gemaakt, op het slagveld van Waterloo kwam zijn regi ment eerst aan na afloop van den slag. Op 16 Oct. 1818 werd hij tengevolge van ongeschiktheid voor den militairen dienst door bekomen wonden op de meest eervolle wijze ontslagen. Kort daarna is hij met eene NeJerlandsche vrouw gehuwd en heeft zich te Haarlem gevestigd, waar hij gedurende een aantal jaren het beroep van vleeschhouwer heeft uitgeoefend. Donderdagavond zijn aan het station van den IIoll. spoorweg te Ilaar- lem gearresteerd zekere H. B.oud 30 jarengeboren aan de Kaap de Goede Doopen eene Engclsche dame, die hem vergezelde. Zij worden verdacht aich te Amsterdam aan oplichting en diefstal van verschillende gouden voor open te hebben schuldig gemaakt. Zij zijn gevankelijk naar Amsterdam overgebracht. Er is sprake van de Javaansche kampong op het tentoonstellingsterrein 'e Amsterdam over te brengen naar het museum te Leiden. De koning der Belgen heeft, naar men verneemt, behalve de geschen ken aan verschillende officianten, eene som van ƒ1000 gegeven, om te ver telen onder het personeel van het paleis te Amsterdam. Donderdag 11. liep te Utrecht het gerucht, dat een lOjarige knaap ver moedelijk zou zijn overleden tengevolge van op school ondervonden mishan deling van den hulponderwijzer zijner klasse, die hem met een stok op den arm had geslagen. De politie hiervan onderrichtstelde terstond een onderzoek in, waarbij bleek, dat de knaap werkelijk is geslagen geworden, omdat hjj onder de les praatte. Tegen den hulponderwijzer is proces-verbaal opgemaakt, terwijl de zaak daarna in handen der justitie is gesteld. Of de knaap ten gevolge der mishandeling is bezweken, zal het ingesteld gerechtelijk en ge neeskundig onderzoek nog moeten uitmaken. (I/. D.) Behalve aan het burgerlijk armbestuur heeft de heer O. Kleinjan ook 5000 aan de diaconie-armen te Roon gelegateerd. Door wijlen den heer F. Meijjes, in leven emeritus-predikant te Groenloo, is aan elk der nage- noemde instellingen een legaat vermaakt, ieder groot 500, vrij van suc cessierecht, als aan: 1". het Nederlandsen zendinggenootschap te Rotterdam. 2°. de kerkvoogdij te Leersum3". diaconie te Leersum4". de kerkvoogdij der Hervormde gemeente van Winterswijk, 5°. de Prins-Hendrik-stichting te Egmond aan Zee, 6». het doofstommen-instituut te Groningenen 7°. de kerk voogdij der hervormde gemeente van Groenloo. Zie verder het Bijvoegsel). Het HOOFDBESTUUR DER LEIDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN WELDA DIGHEID brengt bij deze ter kennisse van belanghebbenden, dat de Bekc- ningen van het afgeloopen boekjaar met het Verslag daaromtrent uit- gebragt door de Commissie, welke de jongste Algemeene Vergadering met het onderzoek dier Rekeningen belastte, op Maandag en Dinsdag 29 en 30 October, des namiddags van 12 tot 1 ure, ter inzage zullen liggen voor II11. Medewerkers en bijdragende Leden, in een der lokalen van het Caecilia-Gasthuis. De le bijeenkomst van schuldeischers tot verificatie hunner schuldvorde ringen in het faillissement van JACOBUS JOHANNES DOOL, Meubelmaker te Leiden, zal plaats hebben op Zaterdag 3 November e. k., des morgens te 11 uren, in een der localcn van hel Gebouw der Arrondisse- ments-Rechtbank te 's Gravenhageaan den Korten Vijverberg. Zij, die hunne vorderingen nog niet hebben ingeleverd, worden verzocht dit ten spoedigste te doen bij den Curator Mr. N. L. J. VAN BUTTINGHA WICHERS, Advocaat en Procureur. LOKAAL EPHRAIM, Tooneelspel in vier Bedrijven, met een Voorspel, naar het Fransch van M. J. Bouchard, door H. Tiggelaar, DAARNA Blijspel met Zang in één Bedrijf. De uitvinding van den Heer Med. Dr. LOWET trekt bijzonder de aandacht. Na lang zoeken is het hem gelukt een HAARWATER te bereidendal alle vroegere dergelijke middelen overtreft. Uit middel bevordert binnen korlen lijd een Hinken en vollen Baard en Haargroei, en verhindert het uitvallen der Haren. He Uitvinder staat in voor een volkomen succes. Prijs per flacon 11. 4 en 11. S.ÖO. Alleen echt te verkrijgen bij den uitvinder Dr. LOWET, Antwer pen, 34 Avenue de Keyser 34. Tegen rembours wordt niet ver zonden, maar legen inzending van hel bedrag in blauwe poslzegels en 5 Cts voor gefrankeerde toezending van hel pakje.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1