LEIDSCHE CRURAS 883, 250. DINSDAG 23 OCTOBER. STADS-BERICHTEN BINNENLANDSCHE BERICHTEN. Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. fimderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels f 1.iedere regel meer 25 cenls, groote letters berekend naar plaatsruimte. Vergadering van den Gemeenteraad van Leidenop Donderdag 2 5 October des namiddags te één uur. Benoeming van eene leerares in de Handwerken aan de Hoogere Burger school voor Meisjes. (212) Verzoek van H. Broese van Groenou om restitutie van schoolgeld. (211) Voordracht betrekkelijk de verhuring van het Baamland onder Zoeter- woude. (213) Behandeling van de reclames in zake de plaatselijke directe belasting, dienst 1883. (214) Voordracht betrekkelijk de liquidatie van het Utrechtsche Jaagpad. (192) legrooting van het Stedelijk Werkhuis. (210) Begrooting van de inkomsten en uilgaven der gemeente voor 1884. (197 en 204) LEIDEN, 22 October, leden is verschenen het rapport van de commissie van financiën op de ontwerp- tooling der gemeente Leiden, dienst 1884. Bij de behandeling der uitgaven de commissie zich o. a. wel vereenigen met de voorgestelde verhooging der wedden van de rooimeesters met ƒ100, met het oog op de vermeerdering oer werkzaamheden. Ook draagt hare goedkeuring weg de kosten voor het Deinen der verflaag van den gevel van het raadhuis, aangezien het opnieuw ten mede belangrijke uitgaven zou vereischen. De voorgestelde uitgave van roor vernieuwing van straten vindt zij allezins gerechtvaardigd, daar bestrating op vele plaatsen veel te wenschen overlaat. De commissie lt geen bezwaar tegen de verlenging van het trottoir op de Hoogewoerd, tl zich in geenen deele vereenigen met het plan om trottoirs te leg- i in het Noordeinde. Wat aangaat het overwulven van de Binncnvest- icht bij de Morschpoort, ziet de commissie niet in dat dit werk in het mg van de gezondheid bepaald noodzakelijk is en stelt zij voor die post ie begrooting te schrappen. De commissie vereenigt zich met het voor tan burg. en weth. om de geldendie door de gasfabriek zullen worden gegeven, te bestemmen voor buitengewone aflossing van de 4% pCts. leening ad 125,000, omdat het wenschelijk is de oudste leening het »le af te lossen cn de rente daarvan hooger is dan de laatste gesloten 4 - Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokesbij partijen 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ40, ƒ21.50, en ƒ2.30, de laagste ƒ4020.50 4.20, en 2.15. Van het geschenk in de vorige week den heer J. W. Schaap alhier iWen en hetwelk heden in het gebouw Tot Nut van 't Algemeen was oongesteldmunt uit het zwart marmeren pedestal in neo-grec ontwor- en keurig gebeiteld. Onder de in het album voorkomende teekeningen B oud-leerlingen zijn er met de pen lief uitgevoerd. vernemen dat op aanstaanden Donderdag, 's avonds te 8 urendoor theer dr. Maurits Snellen, wetenschappelijk hoofd der Noordpool-expeditie, K voordracht zal worden gehoudenop uitnoodiging van het natuurkun- gezelschap alhier, in het gebouw van het Zoötomisch Laboratorium. De Zuid-Holl. gymnastiek-onderwijzers-vereeniging zal eene vergadering 'te alhier op 4 November a. s,des voormiddags te 10uur, in de tatiekschool (Pieterskerkgracht). In de heden gehouden vergadering van de provinciale staten van Zee lis tot lid van de eerste kamer der staten-generaal, in plaats van wijlen heer m'. W. C. Borsius, gekozen de heer mr. J. Moolenburgh te Zierik- «t 33 van de 37 uitgebrachte stemmen. De heer J, W. Vader, te ?ene, verkreeg 2 stemmen. Er waren 2 blanco-bijletten. De berichten omtrent den staat der gezondheid van den minister Mod- »n luidden heden dat de toestand steeds achteruit gaat. het afscheid nemen van koning Leopold heeft onze koning bepaald i in April a. s. een tegenbezoek te zullen brengen te Brussel. tibl Tot algemeen voorzitter van het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut 'Algemeen, is voor dit jaar benoemd de heer J. A. Böhringer. Iet stoomschip Madura, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde te ®e den 19d<n October. De Macassar arriveerde gisteren van Amster- laa'st van Padang, te Batavia. De Madura, van Batavia naar Amster- vertrok van Frioul (Marseille) 20 October. De Prinses ff'ilhelmina, 'atavia naar Amsterdam, arriveerde te Port-Said 21 October en zette e|t dag de reis voort. -- Naar men aan De Tijd mededeelt, hebben eenige tapijtfabrikanten te Hilversum met den heer mr. B. M. Bahlmann, lid van de tweede kamer, eene bespreking gehouden over het wenschelijke om eene petitie te richten tot den minister van financiën, tot verhooging van invoerrechten op tapijten en aan verwante artikelen. D'. A. De Vlieg, te Noordwijk aan Zee, is beroepen tot predikant bij detChrist. Geref. gemeente te Charlois. Doordien de hevige stormwind de golven der Brasemermeer bij Aalsmeer zeer hoog deed gaan, zonk Woensdagmorgen om 6 uur op dit water eene diepgeladen baggerpraam, vermoedelijk w.jl de eenige opvarende, een oppas send jongmensch van ongeveer 26 jaren, met vasten schoot zeilde. Hier door en tengevolge der hevige rukwinden moest het vaartuig omslaan. Hoe wel andere baggerlieden spoedig ter plaatse warenkonden zij den drenkeling niet redden. Den geheelen dag door hebben eenige wakkere mannen, wind en golven trotseerende, naar het lijk van den ongelukkige met dreggen ge- vischt, tol nu toe echter nog zonder vrucht. Het was juist een jaar gele den, dat een ander jongeling op genoemd water hetzelfde onheil trof. De voorwerpen, welke van de jongste fancy-fair op de tentoonstelling te Amsterdam waren overgeblevenwerden voor een goed deel Zaterdagavond bij een concert-promenade in het Volkspaleis, ten behoeve van de slacht offers van Krakatau, te gelde gemaakt. In den toegangsprijs a ƒ1 was een lot begrepen, terwijl tot gelijk bedrag in de zaal zelve nog meer loten te verkrijgen waren. Met een en ander hadden dezelfde dames en heeren, aan wie de taak op de tentoonstelling zoo goed was toevertrouwd, zich ook di'/iia <1 belast. Hoewel wegens dén vastgestclden prijs der loten nu geen sprake was van een fancy-fair met al haar eigenaardighedenliet zich het publiek toch niet onbetuigd. Men schatte de entreegelden op omstreeks /2500 en het extra lotendebiet was zeer bevredigend. Van aanst. Dinsdag tot 1 Nov. ek. is de tentoonstelling te Amsterdam dagelijks voor 25 cents te bezichtigen. Vrijdag zijn weder, drie suppoosten der tentoonstelling te Amsterdam gearresteerd wegens diefstal. Bij het ongeluk. Woensdag 11. een lichtmatroos aan boord van Zr. M'. stoomschip Leeuwarden overkomenheeft eene zonderlinge vergissing plaats gehad. Men meende eerst, dat de om het leven gekomen jongeling zekere Molleman was, en ook de ouders van M.die den overledene in het marine- hospitaal bezochten, meenden in het lijk hunnen zoon te herkennen en gaven zelfs in een der plaatselijke nieuwsbladen bij advertentie van diens overlijden kennis. Later bleek, dat de omgekomene niet Molleman was, maar een ander, Geerling geheeten. Een stoomschip met twee masten ligt op 8 mijlen afstand van Tessel gezonken, met het noodsein in den voortop. Vermoedelijk is dit vaartuig de Duitsche stoomboot Aline Woermann. Aan de vcreeniging tot opneming en opvoeding van verwaarloosde weezen te Neerbosch en Nijmegen is door wijlen den heer J. W. Vader een legaat besproken groot ƒ800. Door den heer O. Kleinjan, onlangs te Roon overledenis aan de armen der Hervormde gemeente aldaar eene som van ƒ5000 gelegateerd. Wijlen ba ron Van Nagell van Ampscn heeft bij testamentaire beschikking 1000 ver maakt aan de Herv. kerk te Zutfen en 1000 aan de Ilerv. diaconie aldaar. Heden zal de directie der Veenendaalsche stoomspinnerij en weverij de werkstakers in de gelegenheid stellen den arbeid te hervatten. Het vrou welijke werkvolk en de jongens zullen dadelijk worden toegelaten. Van de mannen worden eenige belhamels verwijderd. Men hoopt, dat hiermede de werkstakingen voor goed een einde zullen hebben genomen. - Mr. E. L. J. Vitringa, rechter in dearrondissements-rechtbank te Arn hem, heeft tegen 1 Januari a. s. èervol ontslag uit zijne betrekking aan gevraagd. Door den buitengewoon hoogen waterstand en den storm uit het wes ten is het werk aan de westpunt van Rozenburg ingeloopen. De schade, die de aannemer daardoor heeft, wordt op ƒ10000 geschat. 's GRAVENHAGE, 22 October. Door Z. M. is graaf De Rilvas, laatstelijk buitengewoon gezant en ge volmachtigd minister van Z. M. den koning van Portugal bij het hof der Nederlanden, benoemd tot ridder-grootkruis in dc orde van den Nederland- schen Leeuw. Z. M. de koning heeft benoemd tot ridder der 3de klasse in de orde van den Gouden Leeuw van Nassau, den heer J. W. Schubart, president van

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1