PER TELEGRAAF. Tier kinderen werden op slag gedood! De vrouw van den wachter was even de barrière gaan sluiten. Zij ontkwam dus, maar verloor in één mi nuut haar geheele gezin! Uit de instructie van de diefstallenaan het postkantoor van Doornik gepleegd, is gebleken, dat zekere Lazou naar België gegaan is om de inter nationale postwissels aan den man te brengen. Crabus, de postbeambte te Brussel, die zijne medeplichtigen verraden heeft, is in hechtenis genomen. E Nf G fi„ A NI K. Bradlaugh, het bekende parlementslid voor Northampton, doet weder Tan zich spreken. Aan sir Stafford Norlhcote, leider der oppositie, aan wien hij voornamenlijk zijne uitsluiting in het lagerhuis, misschien terecht, meent te moeten wijten, heeft hij een brief geschreven, waarin hij ten stelligste verklaart, dat hij in de aanstaande parlementsziiting niets onbe proefd zal laten om zijnen zetel in te nemen. Hij stelt sir Stafford Norlh cote verantwoordelijk voor de gevolgen, die ontstaan mochten indien men hemden wettig gekozene, nieuwe hinderpalen in den weg legt, zoodal hij niet als vertegenwoordiger van zijn district kan optreden. De dagbladen geven hun innig leedwezen te kennen over de beleedi- ging, die den koning van Spanje te Parijs is aangedaan. Zij merken opdat het Fransche volk op die wijze gevaar loopt van zich de vijandschap van Duitschland op den hals te halen. Alleen de üaily News, hoewel die be- leediging sterk afkeurende, zegt dat hel bezoek van koning Alfonso aan Duitschland in verband staat met het opnemen van Spanje in het bondgenoot schap der Middenstaten van Europa. In 1883 werden te Londen dagelijks gemiddeld 50000 telegrammen afgegeven. In 1870 was dat aantal gemiddeld 12000. Alleen in de City bedraagt het aantal depêches dagelijks 6000, tegen 400 in 1870. Aan de Londensche geheime politie is het gelukt, eene bende valsche munters op te sporen, die zich reeds sedert geruimen tijd met het vervaar digen op groote schaal van Russische banknoten moet hebben bezig gehouden. Bij een der gearresteerden, een Pool, vond men 250 valsche biljetten van25 roebels en een aanzienlijken voorraad papier met watermerk. Ook de gegra veerde platen vielen in handen van de politie en de drukker, een Engelsch- man, werd mede in hechtenis genomen. De Londensche correspondent der N. R. Ct. schrijft: De nieuwe cen trale vischmarkt in den Farringdon Road werd heden druk bezocht ook door bloot nieuwsgierigen, die kwamen kjjken naar de versche visch, zooeven uit Nieuw-Zeeland aangevoerd. Men denke eens wat het zeggen wil! Men ga eens na, dat ik van avond versche zeebarbeel en versche bot, in de wateren van Nieuw-Zeeland, aan de antipoden gevangen op tafel zal zien brengen. Al die duizenden mijlen is deze visch in ijs herwaarts gebracht en volkomen gaaf gebleven, gelijk iedereen toetsen kon aan rauwe en enkele gekookte exemplaren, die ter markt uitgesteld lagen. Een Zeeuw mocht hier wel eens een kijkje komen nemeu. H(j zou dan verbaasd uitroepen; moest het zoover komen, dat Nieuw-Zeeland komt wedijveren met Oud-Zeeland op de visch- markten van Europa misschien zelfs eerlang te Vlissingen en Middelburg. Schim van Abel Tasman, wie had dat ooit kunnen denken! Door de commissie, die zich te Manchester heeft gevormd om bijdragen te verzamelen voor de ramp in Indië is nu reeds ruim 1600 pd. st. ontvangen. Naar de Standard uit Kanton verneemtheeft de onderkoning zich per brief bij den Britschen consul beklaagd over den afloop van Logan's proces, als zijnde deze onbevredigend. De cousul antwoordde met eene weerlegging. De handel staat stil wegens de vrees voor onlusten. Talrijke Chineezen ver laten de stad. De Chineesche kanonneerbooten ziju vertrokken. Vijf buiten- landsche zijn nog achtergebleven. Volgens berichten uit Haipong zouden 550 Fransche soldaten onder bevel van Bichot Badens den 29" September vertrekken naar Bacninh, en zou terzelfder tijd eene dergelijke expeditie van Hannoi ook naar Bacninh gaan. Te Kanton heerscht rust. Uit Alexandrië wordt gemeld, dat volgens het maandelijksche rapport der schatkist voor de schuld bedraagt de som, geïncasseerd voor den dienst der geünificeerde schuldwaaronder begrepen is het overschot na betaling der laatste coupon 1.515,000, en voor den dienst der gepriviligieerde schuld 200,000 Egyptische Volgens bericht uit New-York, hebben roovers een sneltrein op den Topekaspoorweg aan de grens van Kansas aangevallen. De machinist en de stoker werden neergeschoten, maar de roovers afgeslagen. Politie en vrij willigers zetten vruchteloos in de richting van Colorado de gevluchte bende na. Twee duizend man Chiliaansche troepen zijn vertrokken naar Arequipa Meer versterkingen zullen volgen. Men verwacht dat de Chilianenals zij zijn aangekomende Peruaansche strijdmacht te Arequipa zullen aanvallen. FKANKRUK. Het Journal officiel geeft verslag van de ontvangst van den koning van Spanje door den president der republiek. Zie hier ééne zinsnede er van: Zondag, ten drie ure begaf de president der republiek zich naar den koning, en hjj nam deze gelegenheid te baat om hem te kennen te geven, hoezeer zekere, op zich zelf staande manifestatiën verwijderd waren van de wezen lijke gevoelen des lands en van Parijs. Bij het diner op het Elysée was de koning vau Spanje gezeten insschen mevrouwen Grévy en Wilson. Alle ministers, met uitzondering van den minister van oorlog, waren tegenwoordig. De president der republiek droeg de orde van het Gulden Vlies en alle genoodigde Franschen droegen de deco ratie van een der Spaansche ridderorden. Van 9 tot9% ure waren de koning en de heeren Grévy en Ferry bij elkaar op de canapé gezeten, waar zij veel met elkander spraken. De dagbladen blijven de manifestatiën van Zaterdag ten sterkste af keu ren. De République frangaise zegt dat die manifestatiën een groote mis slag waren, want wij hebben nu te kort gedaan aan de plichten der gast vrijheid en zijn in den ons gespannen strik geloopen. Het Journal des Débats verklaart, dat het gezond vferstand van het publiek de berekeningen eener baatzuchtige diplomatie niet heeft weten te verijdelen. De koelbloedigheid is verloren gegaan. De Soleil zegt dal de bejegening, die een deel der Parij- sche bevolking aan koning Alfonso heeft doen ten deel vallen, nieuwe troe ven zijn in het spel van Bismarck. Le Parlement geeft de hoop te kennen, dat Spanje begrijpen zal, dat Frankrijk niet medeplichtig is aan de beleedi- gingen zijns konings. Figaro verhaalt dat toen het rijtuig van den koning van Spanje van het gezantschapshotel kwamom den koning naar den president der repu bliek te brengen, een hoop straatjongens kwam aanrennen, fluitende, krjj- schende, schreeuwende; "Weg met Alphonso! Weg met den Uhlan!" Eene vrouw wierp haar parasol naar den koning, doch zonder hem te treffen. Een straatjongen, nog meer verhit dan de anderen, greep een steen, dien hij zich gereed maakte tegen 'skonings rijtuig te slingeren, maar op dat oogenblik pakte een moedig man, Lamouroux, den vent bij den kraag en belette hem zijn plan uit te voeren. Lamouroux werd vervolgens door de menigte weggedrongen en op den grond geworpen. Hij stond op, met ge scheurde kleederen en bedekt met slijk. De koetsier van 's konings rijtuig had middelerwijl lijd gekregen om de paarden de zweep te doen gevoelen en in galop weg te rijden. Figaro zegt voorts dat hij de kreten heeft ge hoord: "Dood aan Alphonso! Pakt hem!" L'Anjou, dat te Angers verschijnt, stelt voor bij openbare inschrijving een gedenkteken op te richten voor den graaf van Chambord. In oe negen maanden Januari—Augustus hebben de indirecte belastin gen 44,768,000 fr. minder opgebracht dan hel cijfer waarop zij geraamd waren, nl. 1.479,415,000 fr. tegen 1,524,183,000 fr. SPANJE. De Correspondancia meent te weten, dat Spanje tot Frankrjjk eene nota heeft gericht om te protesteeren tegen de ontvangst van Alfonsus te Parijs, en om te vragen dat de schuldigen zullen worden gestraft. Rondom de Fransche ambassade aldaar ziju gendarmen geplaatst om haar te be schermen. Een vat buskruit is Vrijdagavond ten huize van een herbergier te Vil- lena ontploft, waardoor drie huizen vernield, vijftien personen gedood en zes gewond werden. OV1TSCHLAN19. Het eenige huis te Frankfort a. M. in de straten, waar de keizer Don derdag doortrok, dat niet versierd en des avonds ook niet verlicht was, was het huis van den heer Sonuemann, het welbekende lid van den rijksdagdie tot de kleine "Duitsche volkspartij," niet te verwarren met de sociaal-demo craten, behoort. Hij vertoefde niet te Frankfort, maar te Ostende, doch bet huis was door zijne familie bewoond. Des avonds wierp een troep jongelie den alle vensterruiten van die woning in. De Posener Zeitung meldt, dat graaf Ledochowski heeft afgezien van wederaanvaarding der funcliën van aartsbisschop van Posen en Gnesen, en dat hij dit schriftelijk aan den prelaat aldaar heeft medegedeeld. DENEMARKEN. De rijksdag werd gisteren geopend Het Folkething koos den aanvoer der van de radicalen met 62 stemmen tot voorzitter. Het Landsthing her koos tot voorzitter den heer Liebe. De prins van Wales is te Kopenhagen aangekomen en werd door de koninklijke familie ontvangen. OOSTENRIJ K. Van de 38 personen, die te Agram terechtstonden wegens het verbrij zelen van de wapenborden voor de openbare gebouwen, zijn 29 veroordeeld en 9 vrijgesproken. 1 zal zes maanden van zijne vrijheid beroofd zijn; 2 moeten ieder vier maanden in den kerker doorbrengen26 komen er met drie weken tot acht dagen opsluiting al. De verdedigers hebben verklaard in hooger beroep te zullen komen; de veroordeelden blijven in preventieve hechtenis. METZ, 2 Oct. De heer Antoine alhier, lid van den Rijksdag, werd gister avond, als beschuldigd van landverraad, in hechtenis genomen. PARIJS, 2 Oct. De heer Ferry heeft dezen ochtend eene conferentie gehou den met den heer Grévy. Het gerucht dat verscheidene ministers zullen af treden wint meer en meer veld. IRUN, 2 October. Koning Alfonsus is met luide bewijzen van geestdrift aan de grenzen van zijn land ontvangen. Kort vóór hij afscheid nam van den kolonel Lichtensleindie hem derwaarts op zijne reis had vergezeld, droeg hij hem den last op zijn dank over te brengen aan deu heer Grévy, den pre sident van Frankrijk. A I) V E K T E iN T 1 E N Wij betuigen onzen innigen dank voor de vele bewjjzen van deelneming, ondervonden bij de ziekte en hel overlijden van onzen geliefden Zoon FRANCISCUS tlENDRIKUS. J. H. SALA. Leiden, 2 October 1883. C. P. SALAKnaapen. De Ondergeteekende, Curator in het faillissement van PIESTER VANf WETTE, Tapper en Slijter, destijds wonende te Leiden, bij vonnis der Arrond.-Rechtbank te 's Gravenhagedd. 20 Maart 1883, verklaard in staat van faillissement, geeft bij dezen kennis dat de rangschikking der crediteu ren in bovengenoemd faillissement door hem gedeponeerd is ter Griffie der Arrondissements-Rechtbank te 's Grace ihagealwaar zij gedurende 14 dagen voor ieder belanghebbenden ter inzage zal verblijven. 1 Mr. L. II. J. LAMBERTS HURRELBRINCK.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3