PER TELEGRAAF. Toulon bevel drie compagnieën van 150 mariniers te vormen, bestemd naar i Tonkin. Vrijdagavond 11. bielden "de internationale socialistische republikeinen" tc Parijs eene bijeenkomst, onder voorzitterschap van Argyrides, advokaat bjj het hof van appél, een geboren Spanjaard, maar als Pranschman genatu raliseerd. De bijeenkomst was belegd, om verzet aan te teekenen legen de officieële ontvangst van den koning van Spanje aan het spoorwegstation. De sprekers waren uitermate heftig tegen koning Alfonsoen een hunner, zekere Bordes, een kleermaker, wilde dat alle revolutionairen zich naar het station zouden begeven om de "tirannen en bloedzuigers uit te jouwen, en dat zij nadat zij hen bcleedigd hadden, zich zouden bedienen van Orsini-bommen en Catalaansche messen, opdat de koning belet zou worden naar Spanje terug te keeren en goede republikeinen dood te laten schieten. Een ander stelde voor den koning schoppen van achter toe te dienen. Vervolgens werden aan vallen gericht tegen den prestdent der Republiek en de ministers, tegen den Duitschen keizer en tegen de souvereinen in 't algemeen. De voorstellen over welke gestemd werd, hielden eerstens in: dat geprotesteerd moest worden tegen des heeren Grévy's komst aan het station, vervolgens dat door alle mogelijke middelen tegen den koning Alfonso gemanifesteerd zou worden, en verder dat eene oproeping aan de burgerij zou worden gerichtom ten teeken van verbittering zich niet te vertoonen op den weg, langs welken de "Spaansche tiran" zich zou bewegen. Het eerste voorstel werd met bijna algemeene stemmen aangenomen. De Temps zegt dat de waarheid omtrent de ontvangst des konings ge meld moet worden, hoeveel schaamte het blad hierover ook gevoelt. Zoodra de koning verscheen, werd er gefloten; dit was als 't ware een teeken tot uitbarsting. Vele personen ontblootten het hoold en juichten Alfonso toe, om te protesteeren, maar hel gefluit werd niet gesmoord, en het gejuich werd beantwoord met de kreten: "Weg met den koning! weg met de tiran nen!" en andere uitingen van dienzelfden liefelijken aard. Ieder die aan 't manifesteren was, wilde zich op zijne manier onderscheiden. Diezelfde too- neelen herhaalden zich op 's konings weg in de Rue Lafayette. Er werd ook geroepen: "Weg met Ferry!" De minister-president had namelijk ge ijverd voor de officieele eerbewijzen aan den koning. Het heet zells dat hij met zijn ontslag gedreigd heeft, indien geen gevolg werd gegeven aan zijn aandrang. Daarentegen werd de President der republiek met ingeno menheid begroet. Het gefluit en het rumoer tegen den koning was zoo sterk, dat volgens een anderen berichtgever, de militaire muziek, die bjj 'skonings komst het Spaansche volkslied speelde, niet gehoord werd. Vooral ook weerden zich de te Parijs verblijf houdende Spaansche socialisten dapper. In strijd met het verspreide gerucht, is er eergisteren niemand in ver zekerde bewaring genomen ter gelegenheid van de manifestatie legen den koning van Spanje aan het Noorder-station. De meeste dagbladen betreuren die manifestatie. Het gerucht omtrent het vervroegde vertrek van den koning van Spanje is onjuist. Men verzekert dat eenige personen hem aangeraden heb ben, om reeds 's avonds van zijne komst te vertrekken, doch de koning weigerde. Hij wist wel dat de tegen hem gerichte manifestatiën niet het werk waren van de Parijsche bevolking, maar slechts van eenige misleide personen. De koning woonde gisteren de mis bij in de kerk Sainte Clo- tilde. Hij liet berichten inwinnen omtrent den kurassier onder zijn ge leide, die eergisteren van het paard gevallen was in de Rue Lafayette. De koning zeide, dat zoo de kurassier mocht sterven, hij voor diens familie zou zorgen. De jacht, die ter eere des konings zou plaats hebben in het bosch van Rambouillet, is afgezegd wegens het slechte weer. Alfonso zon gisteren op het Elysée dineeren. De République frangaise maakt eene verklaring bekend, die haar ge daan is door eenige invloedrijke personen uit de Spaansche kolonie te Parijs en door senatoren van Barcelona en Madrid. In die verklaring wordt ge zegd, dat de reis van koning Alfonso naar Duilschland in geen enkel opzicht de staatkunde binden zal van Spanje, dat levendige sympathie heeft voor Frankrijk. Alfonso, die een constitutioneel vorst denkt te blijven, zon geen inpopulaire verbintenissen op zich willen nemen, en het is uitgemaakt dat er geen bondgenootschap gesloten is of gesloten zou kunnen worden, daar de ministers de verantwoordelijkheid er van niet op zich zouden willen nemen. De door den koning uit eigen beweging afgelegde verklaringen zegt hel stuk verder geven ons recht plechtig te verzekeren, dat hij geene enkele verbintenis heeft aanvaard. Naar gemeld wordt, heeft de Britsche gezant in Zwitserland op last zijner regcering een rechtsgeleerde naar Ncuchatel gezonden, om naar de zaak van mej. Booth en andere gevangen leden van het «leger des behouds" te onderzoeken. SPANJE. Vrijdag, den verjaardag van de revolutie van 1868, is er een feest maal te Madrid gehouden, waaraan een honderd personen deelnamen. Er is niets opmerKelijks hierbij voorgevallen. In het geheele land heerscht eene volmaakte rust. OOSTENRIJK. Het ofïiciëele blad bevat een kabinetsschrijven van den keizcr-koning, waarin het verzoek om ontslag van den minister voor Croatië, Bedekovic, aangenomen wordt onder dankbetuiging voor de bewezen diensten en met bet verzoek om tot de benoeming van zijn opvolger nog in functie te blijven. R1FSLAXR. De door de Russische regeering aan de mogendheden gedane mededee- l'mgen ten aanzien van de gebeurtenissen in Bulgarije behelzen hoofdzakelijk de verzekering, dat de Russische zaakgelastigde Jonin voortgaan zal zijne zending op de meest conciliante wijze uit te oefenen. Door den correspondent van Daily IVews te Weenen wordt gemeld, dat de gevangenneming van ettelijke gecompromitteerde officieren te St. Petersburg tot de ontdekking voerde van een depot der Nihilisten in den omtrek van Charkow, dat bevatte allerlei wapenen, dynamietbommen, een grooten voorraad buskruit, eene geheime drukpers, revolutiounaire plakkaten, eene correspondentie in cijfers, waaruit blijkt dat eene uitgebreide samen zwering bestaal, voornamelijk onder officieren, en dat het dynamiet komt uit lvolpino nabij St. Petersburg, waar Russische officieren theoretisch en prac- lisch zich oefenen. Deze ontdekking voerde tot de arrestatie van zeventien artillerie-officieren en honderdveertig zee-officieren, o. a. een populair kolo nel der artillerie werd te Limbirsk gearresteerd. Onder de gevangen geno- menen zijn vele oud-gedienden, hetgeen de regeering verontrust. In strijd met de verklaring van Weener dagbladen heeft de vorst van Bulgarije Sofia niet verlaten. PARIJS30 Sept. President Grévy heefttoen hij koning Alfonso een bezoek bracht, deze in naam van Frankrijk verontschuldigingen aan geboden over het gebeurde. «Frankrijk kan niet op één lijn gesteld worden met de bewerkers der vijandige manifestatie" zeide de president en hij verzocht den koning, aan Frankrijk een nieuw bewijs van sympathie te geven, door het aannemen van de uilnoodiging tot een feestmaal heden avond op het Elysée, waar alle ledeu der regeering zullen tegen woordig zijn, en waar hij zich zal kunnen vergewissen van Frankrijks ware gevoelens jegens hem. Koning Alfonso antwoordde: »Ik ben te Parijs geko men, bezield van welwillende gevoelens jegens Frankrijk, en zal daarvan een nieuw bewijs geven door uwe uilnoodiging aan te nemen." De koning begaf zich te 7ya uur naar het Elysée. Men gelooft dat hij na afloop van het banket de opera-voorstelling zal bijwonen. PARIJS, 1 Get. De koning van Spanje is hedenochtend te 8.45 vertrokken. Zijn vertrek werd door geenerlei incident gekenmerkt. Burgerlijke j^tanb ONDERTROUWD: J. Mark, jm. 22 j. en M. J. Van der Walle, jd. 19 j. J. W. C. Van der Made, jm. 31 j, en J. T. R. M. Lohmau.jd. 32 j. J. S. Jacobs, wedr. 37 j. en 11. Beuth, jd. 35 j. J. Vrijland, jm. 25 j. en A. H. Teeuwen, jd. 25 j. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 1 October 1883. Kantonrechter Mr. W. v. d. Kaay, Mr. P. A. van Buttingha Wichers. Griffier Mr. P. G. van Binsbergen. Ambtenaar van het openbaar ministerie. Uitspraak In strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. Aard van het misdrijf. Gevallen uitspraak. A. de B.Leiden, H. N.Hillegom, K. v. d. D.Katwijk G. de B., Leiden, J. de B.idem J. B.idem •T. M., Katwijk J. S.Rijnsbnrg, J. de M.idem C. S.idem C. v. d. B Leiden M. S idem G. de H idem, J. Ph.hvr. v. J. M., idem A. v. d. W.Zoe ter woude, C. v. d. tV., idem, D. T.Leiden L. v. B.Stompwijk, P. S.Leiden G. P.idem A. de II.idem A. v. d. A. idem jj S. A.idom 1 J. v. d. L., idem, I G. G.Leiderdorp jj tV. L.Zoeterwoude L. v, d. S., Koudekerk, 1 D. M. S.Leiden, varen met opgehaalde zeilen langs een openbaren rijweg Zoeterwoude rijden met ongeoorloofde snel heid met een stoomtram Oegstgeest opzettelijk met een stoomtram schapen overrijden idem baggeren in Rijnlands boezem water, idem, idem en riet snijden nit Rijnlands boezemwater plnkken van vruchten aan een ander toebehoorende, Katwijk, onder het rijden zitten op een door honden getrokken kar, Oegstgeest idem, idem en twee honden onge muilband aangespannen heb ben idem onder het rijden zitten op een door honden getrokken kar en daarmee doorrijden bij het tegenkomen van met paarden bespannen voertuigenZoe terwoude vuil in 't water werpenLeiden met een wagen rijden op de klinkerstraatidem nachtgernchtidem idem, idem in verboden richting rijden door een steeg, idem, idem idem wateren buiten urinoir idem een trekhond ongemuilband aan gespannen hebbenidem rijden met ongeoorloofde snel heid, idem mishandelen van een dier op straatidem niet verschijnen bij het genees kundig onderzoek voor pu blieke vrouwen, id.(tweemaal) bij donker rijden met een voer tuig zonder lichtLeiderdorp, idem, idem idem ƒ3.of 1 dag. ƒ5.— of 2 dagen. /3.of 3 dagen. J 2.of 1 dag. f3.of 3 dagen (tweemaal) 0.50 of 1 dag. ƒ3.of 2 dagen. idem. idem (tweemaal), idem idem ƒ1.of 1 dag. ƒ3.of 2 dagen. 5.50 of 3 dagen. idem. idem. ƒ3.of t dag. idem. idem. l.of 1 dag. f3 of 1 dag. idem. f3.of 2 dagen. 2 dagen. f 1of 1 dag. idem. idem. idem.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3