BIJVOEGSEL, behoorende lot de Leidsche Courant van Zaterdag 22 September 3883iV®. 224. BUITENLANDSCH E BERICHTEN. EHOELAND. Volgens den Londenschen correspondent van de Gazelle Diplomatique is het verbond tusschen Oostenrijk en Duitschland thans voor goed gesloten ie Salzburg door graaf Von Bismarck en de lieer Kalnocky. Andere staten kannen zich er hij voegenmaar zonder aanspraak te mogen op dezelfde rechten en denzelfden rang. Italië is in het verbond niet opgenomenwegens de aarzeling van den keizer van Oostenrijk, dat hel de gewapende onzijdig- hei I zou bewaren, ingeval Oostenrijk ol Duitschland met Rusland of Frank rijk oorlog kreeg. Een bakker te Londen, Duiischer van geboorte, probeerde Maandag den sneltrein van Londen naar Harwich te doen derailleeren. Hij wrong daartoe een koevoet tusschen de rails, maar terwijl hij daarmede bezig was, w erd de man zeil door de locomotief onderstboven gereden. De trein snel de ongehinderd voorbijden bakker met ccne gapende hoofdwond en ge broken arm naast de rails achterlatende. De aanrander ligt thans in hel hospitaal te Billericay en men houdt hel er voor, hier met een waanzinnige te doen te hebben. Dinsdag jl. is de veemarkt te Deptford geheel en al door brand ver nield. Er waren tijdens het ontstaan van den brand tusschen 3000 en 4000 schapen op de markt, die echter allen gered werden. Ook waren er eenige honderden varkens, waarvan eenige weinigen levend verbrand werden. Een aantal half geslachte beesten moesten door de slachters achtergelaten worden. De schade bedraagt 10 000 Gelukkig bleven een aantal bijge bouwen voor het bergen van vee gespaard. Onder de verbrande gebouwen is een. dat eerst onlangs bij de veemarkt was gevoegd en vroeger deel uit maakte van de rijkswerf te Deptforl. De meeste personen wier. eigendom verbrand is zijn door assurantie gedekt. l)e grootste verliezen lijdt echter de City corporation, die niet verzekerd is. Uit Durban verneemt de Standard, dat eene groote teleurstelling is ontslaan door de officiëele tegenspraak van het ultimatum van Celewayo. Men verzekert dal het bericht omtrent dit ultimatum authentiek was toen het gepubliceerd werd, maar dat de Eugelsche regerringserders en andere omstandigheden eene wijziging in de plannen hebben veroorzaakt. De Zwarte vlaggen herwinnen, volgens de Se w-York llerald, gaande weg het verloren grondgebied en zijn weder voorwaarts gerukt, tot op vijf mijlen afstamts van de citadel te Hanoi. De Fransche voorposten zijn aan eroote gevaren blootgesteld. Vooral de kleine sterkte te Paian wordt voort durend door de Zwarte vlaggen bedreigd. Dit punt is moeilijk te houden. Het Amerikaansche stoomschip Yantic, dal naar de Noordpool gezon den werd, om de expeditie van Grcely op te sporen, is te St. John's New foundland teruggekeerd, zonder eenige lijding van de expeditie, liet bracht de bemanning mede van de Proteus, welk schip in hel ijs verging aan den ingang van Smith Sound. FttAShK 1.1 Si. liet Journ. offi. bevat thans het tweede besluit lot uitvoering van de wet op de rechterlijke organisatie. Bij dit besluit wordt, met behoud van recht op pensioen, ontslag verleend aan 21 vice-presidenten en 75 raads- heeren in verschillende hoven van appèl, aan 8 presidenten, 2 vice-presiden ten en 10 leden van rechtbanken van eersten aanleg. Hetzelfde besluit voorziet in de vacatures, ontstaan door het ontslag aan deze 116 leden der rechterlijke macht verleend. De Unicers beklaagt er zich over, dat deze promotie uitsluitend ten goede komt aan de vriendjes van de republikeinsche algevaardigden en leden van den senaat. Eene zamenkomst van een dertigtal afgevaardigden der uiterste linker zijde, gisteren onder voorzitterschap van den heer Barodet gehouden, ver klaarde zich voor de noodzakelijkheid der onmiddellijke bijeenroeping der kamers, ten einde ophelderingen van de regeering te vragen. Zij heeft eene commissie benoemd, welke een manifest zal opstellen, hetwelk aan den heer Jules Ferry zal worden aangeboden. De Temps zegt dat door de regeering geen nadere dépêche ontvangen is omtrent hel vertrek van generaal Bouët van Tonkin naar Hongkong. Kolonel Bichot, die het bevel over de troepen van generaal Bouêt heeft over genomen, is geplaatst onder het gezag van den schout-bij-nacht Courbet, die officieel is benoemd lot opperbevelhebber der land- en zeemacht, in Tonkin aanwezig. Gelijk men weet, is onder toezicht van den heer Pasteur eene Fran sche commissie naar Egypte gezonden om onderzoekingen te doen naar den aard der cholera. Eén van de leden dier commissie, dr. Thuillier, is thans aan die ziekte overleden. Den 14d<D October a. s. zullen te Tourcoing groote feesten plaats heb ben, waarin de minister Jules Ferry eeue belangrijke rol schijnt te zullen spelen. Allerlei biljetten worden er nu reeds op de muren geplakt, waarin de heer Ferry op de heftigste wijze wordt belasterd Eenige dagbladen be weren dal verscheiden biljetten het werk zijn van de republikeinen zeiven. De Uaute-Marne meldt, dat tc Villiers-sur-Suize een geval van Aziatische cholera met doodelijken afloop is voorgekomen. Een veehandelaar, Andriot geheeten, zou door de ziekte aangetast zijn en is binnen 24 uren bezweken. Te Grenoble heeft zich een soldaat van kant gemaakt op eene buiten gewone wijze. Hij had een koord om zijn lijf gewonden met verscheidene dynamietpatronen. Deze stak hij in brand. De ongelukkige werd letterlijk in stukken gescheurd. -- Het "internationaal verbond voor vrede en vrijheid" Ie Genève vergaderd heeft zich bezig gehouden met de Congo-zaak. De volgende besluiten werden aangenomen: Het verbond verlangt 1°. onzijdigverklaring van het stroomge bied der rivier, 2°. onzijdigvetklaring van alle bestaande en nog Ie vestigen stations in dat gebied en 3°. oprichting ecner scheidsrechterlijke commissie, om de moeiclijkheden tusschen de verschillende nationaliteiten op te lossen. ITALIË. De keizer van Japan heeft aan den koning van Italië per telegraaf zijn deelneming betuigd in de ramp van Ischia Koning Humbert antwoordde terstond, ook per telesraaf, zijn dank uitsprekende dat de keizer op zoo groolen afstand Italië gedachtig was geweest. Vóór eenige maanden liet zekere Angclo Arrigozzo te Vicenza zijn ge- heelc vermog'ti, omstreeks 2tnillioen lira's, aan den Paus na. De natuur lijke erfgenamen zijn bij den Paus zeiven tegen deze beschikking in verzet gekomen en laatstgenoemde heeft besloten, voor eene aangeboden schadeloos stelling van 300,000 lira's van de nalatenschap af te zien. OOITSC»LAl« Ik De keizer heelt een bedrag van 22.500 mark toegestaan voor het w erk aan de beide oostelijke torens van den Dom Ie Trier. Reeds sinds der tig jaar waren die torens van hunne koepels beroofd, terwijl het Dombouw- fonds niet toereikend was om in de reparatie te voorzien. Ook het dak werk heeft dtingend hi-hoefte aan herstelling. Doch buitendien worden er nog vele reparatiën vereischt. en ook daarvoor hoopt men op tegemoetko ming van staatswege. Prins Von Bismarck zal Zaterdag a. s. Gastein verlaten. Hij begeelt zich van daar over Munchen, Eisenach en Hannover naar Friedrichsruhe. Zijne gezondheid moet door den invloed van de berglucht veel verbeterd wezen. De maarschalk' graaf Von Moltke herdacht Dinsdag den dag, dat hij 25 jaar geleden chcl van den generalen staf der Pruisische armee werd. Sedert 1832 is bij ollicier bij dat leger. In eene mijn nabij Unna. in Westfa'en, heeft eene ontploffing plaats gehad, waarbij vijftien mijnwerkers omgekomen en drie gekwetst zijn. OOITEAIUJK. Volgens een uit Sofia ontvangen bericht heeft aldaar p'otseling een ge heel onverwachte omkeer van zaken plaats gehad. Al de ministers, zoomede de v.el besproken Russische generaals SoboIcfT en K miliars, hebben hun ontslag ingediend. Dit alles is het gevolg van de volkomen overeenstem ming, welke sedert eergisteren beslaat tusschen den vorst en de leiders der beweging tegen den overwegenden invloed door Rusland uitgeoefend in Bul garije. De plotselinge wijziging in den stand van zaken verwekt hier ver bazend groot opzien en zal eene geduchte wijziging te weeg brengen in de Russische plannen PER TELEGRAAF. LONDEN, 21 Sept. De Pembroke Cattle, met Gladstone aanboord, is op de Theems aangekomen. De ontscheping volgt morgenochtend. PROGRAM Al A TAST MEZIEKUITVOERIVGEN. Musis, Sacrum. Zondag 23 September, te twee uren, door de Staf- muziek van het 4e reg. inf., Kapelmeester H. A. Gbentzius. le Afd.: N". 1. Marsch, Bekker; 2. Ouverture "Könings luitenant". Till; 3. "Am schonen Rhein gedenk ich Dein", VValzer. Strauss; 4. Fantaisie sur l'Opéra "Travi- ate", Verdi. 24e afd.: N°. 5. Ouverture «Fantastique", Govart; 6. Concert Polka, Grentzius; 7. Fantaisie sur l'Opéra "J. Masnadiré", Verdi; 8. "Unga- rischer Tanz N°. 6", Brahms. TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. 21 September. verkochte prijzen. Paarden Veulens Ossen Stieren Melkkoeien Kallkoeien Varekoeien Vette koeien Kalveren (vette) (magere) (gras) Schapen (magere) (vette) Lammeren Varkens (magere) (biggen) Ter markt aangebracht 538 runderen, 60 kalveren, 1006 schapen. Ter wekelijksche kaasmarkt aangevoerd 51 partijen kaas, waarvan aan de Stadswaag zijn gewogen 39partijente zamen 1536 stuks, wegende 8825 KG. Besteed werd voor: Goudsche kaasvan 24 tot 34.50. "28 30. de 150 KG. "57 68. hoeveelheid Laagste Hoogste stuks. t 25 a 72 - »125.— 11 48 48 "175.— 124 "152.- "260.- 42 "172. "280 - 100 "150.— "252.— 140 V "172 "325.— 34 a 36.- 78.— 26 9.- 23.- 84 21.- 64. 246 9 14.— 24.— 760 9 23.- 41.— 9 48 16.- n 38. 360 9 5.50 14.- Derby Leidsche Edammer Te Leiden ter Boekdrukkerij van GEBROEDERS MURÉ, voorheen J. C. Dhabbe.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 5