(lEiiverseel-Ziiiveriiigszoiit. ITALIË. Een gedenkteeken voor Victor Emanuel is Zondag te Lodi onthuld, in tegenwoordigheid van koning Humbert, vele aanzienlijke personen en eene talrijke volksmenigte. Te Casamiciola zijn door eene overstrooming, nog eenige half staan ge bleven huizen ingestort en eene hoeveelheid bouwmateriaal weggespoeld. De inwoners vonden eene wijkplaats in de pas gebouwde hutten. Tengevolge van de vele regens is het laag gelegen gedeelte van Ta rente overstroomd. De diligence van Lecce komende werd door het water medegesleeptwaarbij de conducteur, de postiljon en twee reizigers ver dronken. Bovendien kwamen vele menschen om. DVlTiCHLAKD. Dr. Von Stintzer, hoogleeraar in de rechten aan de universiteit te Bonn, die de vacantietijd op de Zwitsersche grenzen doorbracht, beklom den 13<,tD Sept. van den Beierschen kant een der toppen van den Arlberg. Toen hij 'savonds naar zijn hotel terugkeerde, gleed zijn voel uit en stortte hij naar beneden, waarbij hij zware kneuzingen ontving. Het gezelschap, waarmee hij uit was, vond den hoogleeraar nog in leven, maar reeds voordat men het hotel te Obersdorf! had bereikt, was hij overleden. Prof. Von Stintzer was 58 jaren oud en een der sieraden van de rechtsgeleerde faculteit te Bonn. Zjjn zoon, die hem vergezelde, viel eveneens in den afgrond, maar ontving daarbij, naar het schijnt, geen levensgevaarlijke kneuzingen. Te Hamburg is dezer dagen de onschuld aan het licht gekomen van een man, die 5% jaar geleden wegens manslag veroordeeld werd en al dien tjjd in het tuchthuis doorbracht; hij heet Martin Van Rhee. Het is nu gebleken, dat hij het slachtoffer geworden is van het valsch getuigenis van zijn eigen broeder, met wien hij over de verdeeling van het ouderlijk vermo gen in onmin was geraakt. DEJiEMARHEN. De koning en de koningin, benevens de overige leden der koninklijke fa milie en de te Kopenhagen aanwezige vorstelijke gastenhebben gisteren ge- déjeuneerd aan boord van Gladstone's jacht Pembroke-Castle. De aanwezigheid van den Engelschen minister, tegelijk met Czar Alexander, den koning van Griekenland en den koning van Zweden te Kopenhagen, geeft aanleiding tot allerlei gissingen. OOITEKRIJK. De le Budapest verschijnende Egyetertes meldt: Moritz Scharf, die ge- ruimen tijd in het doofstommen-instituut verborgen werd gehoudenzal met zijne ouders naar Amsterdam vertrekkenom aldaar in eene nijverheids-inrichting den arbeid aan te vangen, welke hem is toegezegd. RU§LAN9. De minister Tolstoi, van zijn verlof teruggekeerd, heeft de leiding van binnenlandsche zaken weder aanvaard. De keizer heeft aan den minister van oorlog Wannowsky bij zijn eervol ontslag de Alexander-Newsky-orde geschonken. PE R TELE GR AA F. ALEXANDRIE, 19 Sept. Heden zijn nog enkele gevallen van cholera te dezer stede waargenomen. Een der Fransche geneeskundigen, lid der wetenschappelijke commissie, onlangs uit Parijs herwaarts gekomen, om de cholera te bestudecreu, is aan de ziekte bezweken. PARIJS, 19 Sept. De minister Ferry zal weldra een nieuw onderhoud heb ben met de Chineesche gezant, de markies Tseng. BRUSSEL, 19 Sept. Volgens eene mededeeling, voorkomende in de Chronique, zal de koning in de volgende week zich naar Amsterdam begeven. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 17 September 1883. Kantonrechter Mr. W. v. d. Kaay. Mr. P. A. van Buttingha Wichers. Griffier Mr. F. G. van Binsbergen. Ambtenaar van het openbaar ministerie. Uitspraak In strafzaken. RECLAREi. Het PATE en de SIROOP GICQUEL zijn de beste middelen ter genezing van verkoudheden, griep, kinkhoest, bronchitis, hoest. In alle goede Apotheken. Burgerlijke Stanb Van 13 tot en met 19 September 1883. BEVALLEN: C. Laterveer, geb. Nievaart, Z. E. Velihuyzen, geb. Bavelaar Z. J. J. Deggeler, geb. Deggeler, Z. G. Hansen, geb. Dool, D. II. C. Rosier, geb. Roerbag, Z. A. Carree, geb. Bouhmer. D. A. W. Marsteller, geb. Door nik, Z. A. M. v. Nieuwenhoven, geb. v. d. Reyden, D. J. v. d. Poel, geb. Dolle, Z, S. Altera, geb. La Rooy, Z. E. M. Kooien, geb. v. Kampen, Z. D. Giezen, geb. v. d, Willegen, Z. D. Pijpers, geb. De Kok, D. J. Gordijn, geb. v. d. Pot, 1). M. Heykoop, geb. Singerling, Z. P. G. v. Dinter, geb. Zouten dijk, D. C. Korce, geb. Vinkesteyn, D. v. Klaveren, geb. Lex, Z. li. v. Strater, geb. Brouwer, Z. C. A. E. Hoogduin, geb. Balkhovcn, D. F. C. Kramp, geb. Kling, D. G. Flanderhyn, geb. Oudshoorn, D. J. J. Feenstra, geb. Sleyser, D. S. Fonteyn, geb. Cohen, Z. C. v. d. Klis, geb. Kriek. D. M. Batelaan, geb. Liglvoet, Z. C. P. Delfos, geb. de Bruyn, D. C. M. Kok, geb. Mastenbroek, D. J. M. De Rn, geb. v. d. Steen, F. C. C. Noest, geb. Ver hoog, Z. J. Teeuwen, geb. Endeman, Z. OVERLEDEN: E. Smiltenaar, 4 m.--M. Berg, geb. Van Nieuwenliooven, tved. 80 j. B. C. Ligtvoet. Z1 m. J. F. De Vries, Z„ 10 m. E. L. J. Kindt, Z., 20 j. - A. J. Boon, 75 j. N. Chavannes, D., 17 j. D. Timmers, Z., 24 j. 8. E. Van Leeuwen. Z„ 3 j. J. Van den Bos, Z„ 8 m. J. Piket, wedr„ 42 j. LH. IJzerman, 53 j. J. II. Mulder, Z., 23 j. P. G. Stikkelman, 59 j. F. H. Sala, Z., 17 j. J. Sommcling, D„ 1 m. GEHUWD: A. 11. W. Heinen, jm. en M. T. Van Zijp, jd. J. Selier, jm. en N. Laterveer, jd. -- J. F. Clausen, jm. en J. Van der l'luym, jd. J. Roem, jm. en 0. Van Rhjjn, jd. Naam en woonplaats der beklaagden. Aard van het misdrijf. Gevallen uitspraak. P. v. L.Leiderdorp openbare dronkenschap, ƒ1.of 1 dag. G. W. v. B., Leiden, idem, ƒ3.of 3 dagen. J. W.Rijnsburg, idem 10.of 3 dagen. J. de V.Leiden, idem, ƒ0.50 of 1 dag. A. L.idem idem ƒ2.of 2 dagen. D. H.idem, idem, ƒ0.50 of 1 dag. A. v. d. M.Rijnsbnrg, idem, ƒ5.of 3 dagen. Chr. B.Leiderdorp idem, ƒ1.of 2 dagen. R. K. Middelharnis idem 1.— of 1 dag. T. B.Blokzijl, idem, idem. P. Pb., Leiden, idem, of 2 dagen. JH. K.'s Hage, idem idem. J. S.Beuthuizen, idem, ƒ1.— of 1 dag. H. K.onbekend, J. F. de R.Leiden, idem ƒ1.of 2 dagen. idem 13of 3 dagen. N. P. idem idem ƒ0.50 of 1 dag. G. v. d. M.Rijnsburg, idem, ƒ3of 1 dag. G. v. K., idem. idem ƒ0.50 of 1 dag. W. v. d. H.idem idem, idem. W. F. H.idem, idem ƒ3.of 3 dagen. P. N. P., idem, idem, 1.— of 1 dag. WA. B.idem, idem ƒ5.of 3 dagen. P. B., idem, idem ƒ1of 2 dagen. H. S. v. I., idem, idem ƒ0.50 of 1 dag. P. J. K.idem idem ƒ1.of 1 dag. W. F. v. R.idem idem, ƒ0.50 of 1 dag. A. G.idem idem, idem. P. L., Alkemade, idem ƒ1.of 1 dag. N. L.Leiden idem idem. Th. P. J. S.idem, D. K.Zoeterwoude, idem idem. idem, ƒ10.of 3 dagen. C. S.Leiden idem, ƒ0.50 of 1 dag. M. W.Noordwijk idem ƒ1.of 1 dag. W. v. R.idem idem, ƒ5.of 1 dag. A. S., Leiden, idem, ƒ5.of 3 dagen. J. W.Woubrugge, idem ƒ1.— of 1 dag. H. F.Leiderdorp, idem idem. P. P.onbekend idem, ƒ0.50 of 1 dag. P. L.Leiderdorp, idem, ƒ1.of 2 dagen. Z. K., Leiden, idem, ƒ3.of 3 dagen. P. J. S. Z.idem, idem ƒ1.of 2 dagen. J. H. W.idem, idem, ƒ0.50 of 1 dag. J. v. W.idem idem, idem. H. K.Rijnsburg, idem ƒ3.of 1 dag. H. F.Leiden idem ƒ1.— of 1 dag. W. S.idem idem, idem (tweemaal), l.of 2 dagen. Chr. S., idem ƒ3.of 3 dagen (tweemaal) J. P., idem, idem idem ƒ1.of 1 dag (tweemaal) A. v. K.idem idem idem ƒ3.of 3 dagen (tweemaal). R. v. 0., idem idem idem idem idem. J. v. d. L., idem, idem idem idem idem. M. B., idem idem idem ƒ1.of 1 dag (tweemaal). L. R.idem, idem idem, ƒ3.of 3 dagen (tweemaal) F. T. K.idem, idem idem idem (driemaal), idem idem ƒ3.of 3 dagen (driemaal). G. J. W.idem J. de V.idem, idem (viermaal), ƒ2.of2 dagen (viermaal), B. v. d. K.idem idem (driemaal j ƒ3.of 3 dagen (driemaal). J. v. d. W.idem, idem (zesmaal) idem (zesmaal). H. B.idem idem (eenmaal) na vroegere 2 dagen. J. de G.Katwijk veroordeeling openbare dronkenschap, ƒ1.of 1 dag. W. de G.idem idem en nachtgerucbt 1 of 1 dag en 5.50 of 1 dag. j G., J. v. d. H.idem idem en rijden met onge 1.of 1 dag (tweemaal). muilbande trekhonden, A D y E R T E IN T 1E IN Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Zoon en Broeder FRAN- C1SCUS HENDRICUS, na eene kortstondige ziekte, in den jeugdigen leeftjjd van ruim 17 jaar. J. H. SALA. Leiden, 19 September 1883. C. P. SALA, Knaapen. Eenige en algemeene kennisgeving. De Heer en Mevrouw WILHELM WIJNSTROOM betuigen hunnen dank voor de vele bewijzen van belangstellingbetoond bij de geboorte van hun nen zoon. Leiden, 18 September 1883. Gevoelig voor de bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Zuster STEPHANIE LOUISE VAN HEUKELOM, betuigt de ondergeteekende daarvoor den meest opregten dank. J. VAN HEUKELOM JL, Leiden, 19 September 1883. uit aller naam. liet echte, algemeen gunstig bekende Universeel-Zulveringszout, een zeker middel tegen maagkwalen, zuur, braking, hartwater enz., is thans echt verkrijgbaar in 1/4 pakjes a 15 Cent, 1/2 pakjes a 27% Cent en heele pakjes a 50 Cent, te Leiden bij REY8T <f* KRAKKatwijkbij Wed. J. DE GROOT; Woubruggebij G. BOUT HOORN; Benthuizen, bij Wed. C. DEN BOUMEESTER; Foorburg, bij J. P. T. LIGTHELM; Alphen, bij L. VAROSS1EAU ZOON; Bodegraven, bij P. VERSLOOT; Koordwijkbij W. GROEN; Uillegom, bij E. VAN MANSUM.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3