tal van rechterlijke ambtenaren,!had gisteren de installatie plaats van den nieuw benoemden raadsheer in het collegie, mr. J. C. J. Ridder van Rappard, laatstelijk vice-president bij de arrond. rechtbank te Assen. De presidentmr. W. F. G. L. Francois, sprak eene gevoelvolle reden uitwaarin bij eerstens eene weemoedige hulde bracht aan de nagedachtenis van wijlen nir C. Van Bell, en daarna den nieuwbenoemden raadsheer het welkom toeriep in dit collegie en tevens den wensch uitte, dat het hem gegeven moge zijn tal van jaren zijne nieuwe betrekking te bekleeden. Wij kunnen thans hel programma mededeelen van het liefdadigheids feest te Scheveningen. op Dinsdag a. s. Te één uren: Harmonie-concert op het Terras. Van 13 uren: Wedstrijden voor de jeugd, bestaande uil koek- steken voor de jongens en klokslaan voor de meisjes. Voor ieder zijn drie prijzen gereserveerd. Voor de jongens is de eerste prijs een velocipede, de 2* prijs een cricketspel, de 3* prijs een harmonium. Voor de meisjes 1* prijs een Werkdoos, 2prijs een gekleede pop (laatste mode), 3' prijs compleete keuken. Te 3 uren: Muziekale optocht voorafgegaan door een muziekcorps. Te 3% uren: Voorstelling door den heer Bamberg op het Terras. Te 6%, uren: Strijkconcert op liet Terras. Te 7 uren: Illuminatie a la Giorno in navolging van de Champs Elysées te Parijs, bestaande uit 3000 hallons en 5000 illumineer glazen. Tegelijkertijd Kinderbal met Tombola in de Kurzaal. Te 8 uren: Hollandsche voorstelling op het Terras door den heer W. Van Zuylen en zijn gezelschap. Te 9 uren: Surprise door de dames Leslino en d'Ervilly. Te 9% uren: Buitengewoon vuurwerk vervaardigd door den heer Gall, waarvan hel slotnommer zal zjjn: Hulde aan de liefdadigen bij de ramp op Java. Te 10 uren: Verlichting van de Zee en het Terras. Te 10uren: Groote soiree dansante met Bozengalop om prijzen voor de dames. De prijzen zijn zoo billijk mogelijk gesteld: f 1 voor een heer, 50 ets voor eene dame en 25 cis voor elk kind, en extra entree voor de Soiiée dansante 1 per persoon. De opbrengst is bestemd voor de duizenden noodlijdenden in ons Indië. Dit zegt, dunkt ons, genoeg om een ruime deelneming te verzekeren. Aantrekkelijker kan het programma zeker niet worden ge maakt. De surprise blijve werkelijk eene verrassing. Maar vooral de verlich ting van de zee is iets geheel nieuws en zal wel "the great attraction" zijn van den naar wij hopen ook door goed weer begunstigden schoonen dag en avond. D.v.Z -li. 's Gr.) BiriTKNLAN DSCH E HER1CHTEN. BELGIE. De Brusseische correspondent der /Heuse meldt, dat "de zamenkomst van koning Willem III met koning Leopold te Spa en de aanstaande reis van den koning naar Nederland vormen de derde phase van het werk der toenadering tusschen Nederland en Belgie. De verkoop der toegangskaarten tot het feest in hel Park te Brussel, ten bate der slachtoffers van Java en lscltia, heeft 6367 fr. opgeleverd. Z. M. de koning heeft den heer de l'Eau d'Andrimonl, president van de "Asso ciation pour seconrir les pauvres honteux", die het feest georganiseerd had, de som van duizend Ir. laten ter hand stellen. Buitendien waren er vóór het feest een aantal kaarten verkocht, zoodat men, na aftrek van alle on kosten, eene netto-opbrengst van ruim acht duizend fr. hoopt te verkrjjgen. De vermoedelijke moordenanr Xavier van het 11-jarige meisje le Molen- beek-St.-Jean, is met verscheidene getuigen geconfronteerd en, hoewel hij zjjne onschuld blijft volhouden, heeft de instructie toch zulke zware vermoe- oiiis tegen hem aan hei licht gebracht, dat hjj verwezen is naar de eerstvol gende zitting der assisses van Brabant. De Pall Mall Gazette zegt, dat lord Duflerin plotseling naar Konstan- tinopel is geroepen. Hij vertrekt den 19'° daarheen. De heer Waddingion is van Parijs te Dover aangekomen en naar Walmer Castle gegaan om lord Granville te bezoeken. Naar aanleiding van de geruchten Omtrent eene bemiddeling van Engeland tusschen Frankrijk en China zegt de Times niet te gelnoven, dat de belanghebbende partijen geneigd zouden zijn een beroep op de vriendschappelijke tnsscbenkomst van Engeland in te roepen. En zonder uitnoodiging daartoe kan geen gouvernement, dat zich respecteert, het aanbod van zulk eene bemiddeling doentenzij hel de overtuiging bezitte, dal men aan beide zjjden het oprecht verlangen koestert om zich door die raad gevingen te laten leiden. Van dat verlangen nu is tot dusver niets gebleken en bij het Fransche volk schijnt zelfs nog niet het bewustzijn doorgedron gen van de gevaren en moeielijkheden, welke de thans gevolgde gedragslijn met zich kan brengen. Eene dépêche uit Hongkong aan de tXew-York 'Herald bevat uit officiëele Fransche bron de volgende bijzonderheden omtrent het reeds ge melde gevecht: De Fransche rukte 1 September voort tot Pallan, op 12 mjjlen afstand van Sonlay. Na drie dagen slrijdens namen de Franschen de positie der Zwartvlaggen stormenderhand in. De Franschen verloren 2 officieren en 14 man aan dooden, en 3 officieren en 40 man aan gewonden. De Zwartvlaggen verloren alleen aan dooden 500 man en twee kanonnen. Generaal Bouet trok op Hanoi terug om aldaar de versterkingen af te wachten, na 300 man als bezetting der genomen positie te hebben achter gelaten. Eene depêche uit Zanzibar meldt, dat het gezantschap van Madagaskar te Mahanow. ongeveer 100 mjjlen ten zuiden van Tamatave, voet aan wal gezet heeft. FRASHBUH. De minister van marine heeft een telegram ontvangen van admiraal Meyer, gedagieekend Hongkong, 14 September, 3 uur 's namiddags, waarin deze bericht, dat te Kanton weder alles rustig is. Deze dépêche is van jonger dagteekening dan het Beuter-telegram, hetwelk van een nieuw ge vecht der Franschen met de Zwartvlaggen spreekt. La Patrie geeft als stellig waar de volgende mededeeling: »De koning van Spanje is tijdens zijn jongste verbljjf te Parijs bijna vermoord gewor den. Spaansche socialisten waren derwaarts gekomen om hunne misdaad uit te voeren. De politie, die door de Spaansche regeering op de hoogte was gesteld, had de zekerheid verkregen, dal de aanslag op den koning voor bereid was geworden en nam terstond maatregelen. Op den koning werd door de Spaansche getrouwen, om zoo te zeggen, beslag gelegd. Zjj verge zelden hem op zijne reis naar Munchen. De Fransche politie had een veilig heidsdienst ingesteld om den koning van de volksmenigte af te sluiten en deelde den koning, toen hij terugkeerde, mede welk gevaar hem heeft gedreigd. De koning antwoordde: Het behoort tot mijne hoedanigheid als koning, aan moordenaars blootgesteld le zijn: ik vrees hen niet." De handelsrechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in het door den syndic in het failissement der "Union générale" ingespannen proces. Het vonnis verklaart de laatste 3 uitgiften van aandeden tot vermeerdering van het kapitaal nietig; veroordeelt de administrateurs lol betaling van 20 mil- lioen fr.de commissarissen tot betaling van 1% millioen fr.en verwerpt eindelijk den eisch van den syndic tot nietigverklaring der vennootschap. Figaro deelt mede, dat men er eindelijk in geslaagd is om langs rnecha- nischen weg gekleurde photographieën le vervaardigen. De 6rma Guille Nievsky, 35 Boulevard des Capucines, zou de eer van deze gewichtige uil vinding hebben en exposeert thans eene reeks uitmuntend geslaagde portret ten, waarvan het koloriet niets te wenschen overlaat. De "phoiographie instantanée en couleurs", zegt genoemd blad, zal de gewone photographic weldra geheel op den achtergrond gedrongen hebben. De Parijsche advocaat August Frémy, verdacht van moedermoord, is, na door geneeskundigen te zijn onderzocht, naar Mazas overgebracht. Fremy was, ua 1% jaar in Amerika te vergeefs getracht te hebben zijn fortuin te maken, naar Europa teruggekeerd. Zijn vader zorgde, dat hij zijne studies voltooide, en huurde, toen hij advocaat was geworden, een net ingericht kantoor voor hem op den boulevard Sint-Michel. Maar de zoon was daar mede niet tevreden en aasde op de erfenis zijner moeder. Men zegt, dat deze, behalve het aandeel, dat haar man toekomt, voor hare kinderen 500.000 fr. naliet. Omtrent den dood van den kommandant Senaux. wordt uit Langres gemeld, dat aan geen misdaad gedacht kan worden, daar de ongelukkige op een afstand van 300 meter in den slaap getroflen werd, en er derhalve eene buitengewone zekerheid van schol toe zou moeten behooren om op dien afstand met zulke juistheid te schieten. ITALIË. De omstreken van Ravenna zijn niet aan le bevelen voor eene wande ling in de eenzaamheid; verleden week werden drie personen op één dag door gemaskerde bandieten aangevallen en van hetgeen zij bij zich hadden beroofdeen der aangevallenen schoot er zelfs het leven bij in. Onder deze was een markies, dien 100 lire ontroofd werd en die nog een uitbrander loekreeg; na hem mishandeld te hebben, zei een der roovers; "het is toch eene ware schande, voor een heer als gij zoo weinig geld bij zich te hebben," waarop de aanvallers zich uit de voelen maakten DDlTSCHLANtt. Jl. Dinsdag heeft de minister Maybach eene audiëntie gehad bij den kei zer. Men gelooft, dat zij in verband stond tot de ramp aan het station Stegiietz. De minister zou van den keizer machtiging verkregen hebben out onmiddellijk met den uitbouw van het station le doen aanvangen, in de zekere verwachtingdat de volksvertegenwoordiging hel gouvernement in demniteit verleenen zal. Naar men verneemt zal de beraamde ontmoeting van den keizer van Rusland met den Duitschen keizer te Warschau plaats hebben. Volgens mededeelingen uit Gasteiu, verbetert de toestand van den rijkskanselier op zeer bevredigende wijze. De bekende acteur, de heer Tossartbeeft den beer Sigl, redacteur van het clertcale dagblad het Valei land. uitgedaagd op de pistool. De aan leiding daartoe is, dal laatsgenoemde de aanslaande echtgenoot des heerrn Possart, namelijk mevrouw Ranils. had gesmaad. De heer Sigl heeft gewei gerd met den heer Possart te duelleeren. Deze zaak heelt eene geduchte op spraak gemaakt. OOSTENRIJK. De officieuse Wehrzeitung meldt de benoeming van den koning van Servië tot titulairen chef van het 97"* infanterie-regiment en van prins Alexander van Bulgarije tot titulairen chef van het 64* dragonder-regiment. De Weener correspondent van Daily News meldt, dal er een opstand georganiseerd wordt onder de boeren tusschen de Save en de Unna. De spoor wegbeambten kregen brieven, waarin gewaarschuwd werd, dat de spoorwe gen vernield zouden worden. De baan bij Siszeck wordt gevaarlijk gemaakt door eene bende van zestig man, die de opschriften in de llongaarsche taal wegrukten. Eene sterke militaire macht is daatheen gezonden. PER TELEGRAAF. PARIJS, 15 Sept. De minister van marine beeft heden een telegram ont vangen, waarbij een vroeger bericht wordt bevestigd, volgens hetwelk vjjf compagniën Fransche troepen ondersteund door eenige gele vlaggen en drie compagniën Annamitische troepen op den l""1 dezer maand een versterkte positie hebben ingenomen en zich op 8 dezer te Palan in een versterkte positie hebben gevestigd. De Franschen hebben bij die gevechten verloren 54 man, de vijand een duizendtal. TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. 15 September. VERKOCHTE HOEVEELHEID PRIJZEN. Laagste l Hoogste Oude Tarwe Mindere soort Nieuwe Tarwe Oude Rogge Nieuwe Rogge Gerst (zomer) Chevalier-gerst Zware Haver Lichte Duivenboonen Paardenboonen Boter (l8te qualiteit vat) (2de U (l"e per kil.) (2de Turf haardbr. 1"* soort (grauwe) Lange zwarte bectol. 6 0 7 0 6 6 8090 kilog. dubb. heet. t 9.- n 8 6 53 5.50 5.— 6 4.25 3. 8.— 7.— 62.- 56.— 1.55 1.40 0.23 10.- U 8.50 7.- 6.50 5.50 6.50 4 75 3.50 8.50 7.50 68 - 60.- 1.70 1.50 0.26 I 20000 DELFT. 15 September. Heden waren de prijzen der Kaas 23 a ƒ28.50 de 100 kilo. Verkocht 87 stapels, wegende 25045 Kg. Te Leiden ter Boekdrukkerij van GEBROEDERS MURÉ, voorheen J. C. DaABM.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 6