LEI ft SC HE COC RAAIT. MAANDAG 3 SEPTEMBER. STADS-BE RICHTEN BINNENLANDS CHE BERICHTEN. 1883. S°. 307. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. afzonderlijke nommcrs zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenliën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cenls, groote letters berekend naar plaatsruimte. Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel. BURGEMEESTER cn WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 6, 2de alinea der Verordening van 11 November 1880, rege lende de inwendige inrichting der scholen, de toelating en het ontslag der leerlingen Gemeenteblad N°. 4) Brengen ter algemeene kennis, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen aan de openbare scholen der 3' en 4e klasse zal plaats hebben van den 3<« tot en met den 15en September e. k. in de schoollokalen in de Rijnstraat, in deBrandewijnsteeg, op de Binnenvestgracht aan het Plantsoen, in de Van- der-Werfstraat en aan de Korte Mare, des voormiddags van half negen tot negen uren en des namiddags van half twee lot twee uren, behalve des Zaterdags namiddags en des Zondags. De Gemeente l.eiden wordt voor de leerlingen der openbare scholen van de derde klasse in drie wijken verdeeld. Tot de wijk voor de openbare school der derde klasse, n'. 1 behoort dat deel der gemeente, dat ingesloten wordt door en ten oosten en zuiden ligt van de ljjn: KaiserstraatRapenburg, Nieuwsteeg, Zonneveldsteeg, Ketelboetersteeg, Korte Korenbrugsteeg, Nieuwe Rijn tot de Utrechtsche brug. Tot. de wijk voor de openbare school der derde klasse, n°. 2 behoort dat deel der gemeente, dat ingesloten wordt door en ten oosten ligt van de lijn: Nieuwe Rijn, Vischbrug, Hoogstraat, Stille Mare, Lange Mare, Oude Vest en Oostdwarsgracht. Tot de wijk voor de openbare school der derde klasse, n°. 3 behoort dat deel der gemeente, dat ingesloten wordt door en ten noorden en wes ten ligt van de lijn: Kaiserstraat, Rapenburg, Nieuwsteeg, Zonneveldsteeg, Ketelboetersteeg, Korte Korenbrugsteeg, Nieuwe Rijn, VischbrugHoogstraat, Stille Mare, Lange Mare, Oude Vest en Oostdwarsgracht. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 30 Augustus 1883. E. KIST, Secretaris. b. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Dinsdag 4 September 1883, des namiddags te twee uren. 1". Beëediging en installatie van de benoemde en toegelaten leden van den Gemeenteraad. 2". Onderzoek van de geloofsbrieven van het benoemd lid van den Ge meenteraad, Mr. 11. Van der Hoeven. 3». Benoeming van twee Wethouders. 4». Idem van twee Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 5'. Idem van leden in de vaste commission, als: o. drie leden van de Commissie van Financien en uit dezen van den Voorzitter. twee leden van de Commissie belast met het ontwerpen en herzien van de plaatselijke verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd. drie leden van de Commissie tot het ontwerpen en herzien van de plaatselijke verordeningen, betreffende de huishouding der gemeente en uit dezen van den Voorzitter, twee leden van de Commissie van Fabricage. 6'. Idem van twee Bestuurders van het Stedelijk Werkhuis. 7'. Idem van een derden onderwijzer aan de school der 3' klasse n". 3. (152) 8°. Verzoek van A. Goudswaard, om ontslag als tweede onderwijzer aan de school 3' klasse n', 2. (151). 9'. Idem als voren van VV. W. Schipper. (151) 10'. Idem als voren van Mej. G. VV. C. Vermandeials derde onderwijzeres aan de Meisjesschool 2e klasse. (158) II". Idem van C. Blansjaar ter bekoming van grond aan den Zjjlsingel, (148 en 159) 12". Voordracht betrekkelijk de inrichting van localiteit in het Invaliedenhuis voor de bewaring van archieven. (149 en 159) 13°. Verzoek van W. B. A. Van Ilarteveld, om een duiker te leggen door het Delftsche Jaagpad. (160). II'. Voordracht betrekkelijk een bezoek van de stads werkliedcn aan de Amsterdamsche tentoonstelling. (161) 15'. Verdeeling van den Raad in sectiën. d. 16'. Rekening over 1882 van het Ned. Israëlietisch Armbestuur. (156) 17°. Idem van Vrouwen-Kraammoeders. (157) 18'. Idem vau het R. K. Wees- en Oudeliedenhuis. (154) 19'. Idem van het R. K. Armbestuur. (155) 20°. Idem van het H. G. of Arme- Wees- en Kinderhuis. (153) 21'. Idem van het Stedelijk Werkhuis. (124) LEIDEN, 1 September. Majoor Rijnbende, van den staf van het wapen, benoemd bij het 3' rëg. huzaren en belast met hel bevel over het depöt-escadron alhier, zal na de cavalerie manoeuvres zijne nieuwe bestemming volgen. De heer A. Goudswaard, onderwijzer alhier, is benoemd tot hoofd der opënbare school te Sluipwijk (gemeente Reeuwijk). Gisteren tegen den avond geraakte het zoontje van P. v. d. M. aan den Ouden Rijn in het water, met het treurig gevolg dal het knaapje leven loos werd opgehaald. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 39 tol 60 volwassen personen en 5 tot 9 kinderen. In de afgeloopen week werden op de Zweminrichting "Rhijnzigl" 915 zwembaden door heeren en 134 door dames genomen. Temperatuur van het Rijnwater 19° Celsius. In het Staatsblad n°. 133 wordt afgekondigd een koninklijk besluit va~ den 29!0 Augustus 1883, houdende vaststelling van nieuwe regelen om trent de benoembaarheid en uitzending van rechterlijke en administratieve ambtenaren voor den dienst in Nedcrlandsch-lndië. De minister van koloniën heeft, ingevolge art. 4 van dat besluit, een reglement met programma voor het bij dat besluit bedoelde groot-ambtenaarsexamen vastgesteld, hetwelk iu de Staatscourant van beden wordt openbaar gemaakt eD in werking treedt te gelijk met het bovengenoemde besluit. Blijkens een hedeu bij het departement van koloniën ontvangen tele gram van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië zijn na de ramp op 27 Augustus jl. te Merak vermist: de opzichter bij het mijnwezen K. A. Naumann met vrouw, de machinist P. Van Essen met vrouw en vier kin deren, de opzichter II. B. Van Diest met vrouw, de magazijnmeester J. S. Townsend met kiud en de opzichter J, Kaal. Reuter ontving gisterennamiddag ten 3% uur het volgende bericht uit Batavia: Er is geen nieuws van den kant van Sumatra. De verwoesting van Telok-Belong werd door den gezagvoerder van het stoomschip Gouver neur-generaal London bericht. Deze stoomde met allen spoed naar Anjer ten einde daar te waarschuwen; doch bij vond ook die plaats reeds verwoest. Ziju schip was overdekt met een aschlaag ter dikte van 18 duim. Massa's puimsteen ter dikte van zeven voel dreven op de zee. Men raamt het aantal slachtoffers in het district Tjiringin op 10000. Volgens eenige ramingen zou hel totaal der omgekomenen tengevolge van de uitbarsting 30000 bedragen. Bij de Ned.-Ind. droogdokmaatschappij is betreffende het vergaan van het dok Amsterdam niets bekend. {N.v. d. D.) liet bestuur der Vereeniging van Assuradeuren te Amsterdam heeft zich bij adres gewend tot de ministers van marine en koloniën, met verzoek per telegrapische order oorlogsschepen aan straat Sunda te doen post vat ten, ten einde zeevarenden met den staat van het vaarwater aldaar bekend te maken. j.) Volgens bij de regeering ontvangen telegrammen is de bemanning van de F arna door de sloombooten O bi en Wordenskjolddie voor rekening van den heer Sibiriakofl naar den Jenisei gezonden waren, op de kust van Waaigat gered. De Varna zelve is op 24 Juli li. verloren gegaan. De Ne- derlandsche poolzceexpeditie en de bemanning bevinden zich in goeden wel stand te llammerfest en Vardoe. Men beeft in de Ivarazec meteorologische observaliën gemaakt. Bij het departement van marine is ontvangen het navolgende telegram, gedateerd Vardoe 30 Augustus: «Nederlandsche poolexpeditie op weg naar Noorwegenalles wel". Luitenant ter zee Lamie. De heer Volck meldt: «Volgens telegram van den gezant te St. Pe tersburg is de Dymphna in de Karazee achtergebleven. De consul te llam merfest seint dal de Varna is vergaan en dat de leden der expeditie veilig zijn teruggekomen met het stoomschip Dfordenskjöld, een van de drie sche-

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1