PER TELEGRAAF. Openbare Verknoping van Cokes kisten kwamen van Springfield in Massachasets en droegen liet merk der Verecnigde Staten. Men verzekert, dat sedert 18 maanden geregeld derge lijke ladingen verzonden worden. In het geheel zouden thans 240,000 ge weren en 25 millioen patronen naar China zijn gestuurd. Vier steenhouwerskneclits waren eergisteren op het kerkhof Montpar- nasse bezig in een grafkelder, toen zij door de stiklucht bedwelmd werden. Twee anderen, die hun te hulp kwamen, deelden in hetzelfde lot, toen op bun hulpgeschreeuw eenige mannen kwamen aansnellendie hen naar boven baalden, doch niet vóór dat één reeds gestorven was. Uit de gevangenis te Evreux zijn in de vorige week twee gevaarlijke boeven ontsnapt, die op het punt stonden naar Nieuw-Calcdonië overgevoerd te worden. Een van hen, Morin, had des nachts zijn ledekant tegen den muur overeind gezet, was daarop geklommen, en had vervolgens met onge- loofelijke inspanning een gat in het plafond gemaakt, waardoor hij op den zolder van hel gebouw kwam. Met eene prijzenswaardige zelfopoflering, want de tijd drong, had hij toen een lotgenoot, zekeren Legay, verlost, die evenals hij op het vunzige kerkerstroo rustte, door op dezelfde wijze bet plafond te breken. Den volgenden morgen merkte de schildwacht aan den buitenmuur een in den wind fladderend beddelaken op, waarlangs de beide vrienden in de gracht afgedaald waren en zoo de vrijheid hadden be reikt. Hoewel zij geheel zonder eenige middelen waren en in het gevange- nisgewaad gekleed zijn, terwijl zelfs Morin de voeten nog in de boeien draagt, is het aan de politie nog niet mogen gelukken de stoutmoedige schelmen weder op te pakken. Met het Portugeesche transportschip Africa zijn uit Lissabon 103 Spanjaarden, meerendeels officieren van het leger, te Cherbourg aange bracht, die naar Hennes zullen vervoerd worden, welke stad hun als vast verblijf is aangewezen. Don Carlos en zijne gemalin is eergisteren van Viareggio uaarWeenen vertrokken. SPANJE. De Spaansche bladen melden thans eenige bijzonderheden omtrent het uit plunderen van den sneltrein bij Granollers door roovers. De passagiers wer den allen van huil geld beroofd; hunne bagage lieten de roovers genoegzaam onaangeroerd. Zoo bleef een Engelschman in hel bezit van 520 die hij in zijn kofier had. Aan de dames werden ringenoorringen en juweelen ontnomen, maar de roovers waren hoflelijk genoeg, aan enkelen harer eenige daarvan te laten behoudenomdat het "familie-sieraden" waren. Aan de reizigers der onbemiddelde klassen lieten zij een deel van hun geld behouden. ITALIË. Te Rome zal een museum van moderne kunst worden geopend. De ltaliaanschc regecring zal daartoe aankoopen doen bij levende artisten of van artisten, die in de laatste 15'jaren stierven, of ook in de eerste vijf jaren van artistendie in de laatste 30 jaren zijn overleden. Uit de ramp te Ischia is ook een erfenis-quaestie over millioenen gespro ten. Onder de slachtoflers te Casamicctola waren ook signor en signora ISonavita, die een vermogen van 5,000,000 lire nalaten, zonder aangewezen erfgenaam. De bloedverwanten hebben nu opgraving van het stoflelijk over schot der beide echtelingen aangevraagd, om te doen beslissen wie van hen het eerst overleden is. UUITSCHLANE). Het Berliner Tageblatt houdt vol, dat prins Bismarck niet zoo ziek is als beweerd wordt, en uit de beste bron kan het verzekeren, dat de kanselier eenige uren daags arbeidt en verscheidene bijeenkomsten met kar dinaal Howard gehad heeft. De herfstmanocuvres van hel Ouitsche leger zullen door den prins van Wallis, den hertog van Edinburgh, den hertog van Connaught en mogelijk ook door den hertog van Cambridge worden bijgewoond. Generaal Drury Lowe, met eenige Engelsche stafofficierenzal het Engelsche leger officieel vertegenwoordigen. Het standbeeld voor Luther te Eisleben, de geboorte- en sterfplaats van Luther, is nu gereed en op zijne plaats, de markt, gezet, waar het deu 10dtn November, op het Lutherfeest, onthuld zal worden. Tot zoolang blijft het van houten schuttingen omgeven. Een oud-soldaat van 1866 en 1870 heeft in het Silezisch dorpje Wenig- Rackwitz de vreeselijke daad gepleegd om zijne zes kinderen eerst bewuste loos te maken door sterken drank, ze daarna een voor een op te hangen en ten slotte zichzelf op die afschuwelijke wijs van het leven te berooven. Het oudste meisje wist te ontkomen, maar te laat kon zij hulp verkrijgen om de gevolgen van de krankzinnige daad te voorkomen. Volgens een bericht uil Christiania is de heer Selmes, eerste minister, naar Sophiero ontboden, en tengevolge hiervan zijn geruchten betredende eene kabinetsverandering in omloop. Wie echter het vaste karakter des konings kent, kan aan eene kabinetswijziging of aan het optreden van een nieuw kabinet voor dat hel proces legen de ministers afgeloopen is, d. i. voor 1 October a. s., niet denken. Eene bende roovers hebben te Elorian, 6 uren van Salonika, den gouver neur, den kadi en al de leden van den raad, die juist bijeen was, gevankelijk weggevoerd. Zij eischen f 240,000 losgeld. te bewaren, zorgt hij steeds dat de scepter der rechtvaardigheid in handen zijsterk genoeg om deze te dragen. Die man is thans overleden, zonder dat ooit dit gevoelen bewaarheid is geworden. Na eene langdurige balling schap stierf hij in den vreemde op zijn buitengoed te Frofsdorf, bijWeenen, in den ouderdom van bijna drie en zestig jaren. Geboren den 29st,n Sep tember 1830 te Parijs, uit het huwelijk van den hertog De Berri, vermoord den 13den Februari 1830, met Caroline, prinses der beide Sicilidu, moest hij, gedwongen door het noodlot dal als het ware zijne familie vervolgde, het land verlaten, niettegenstaande dat Karei X ten zijnen gunste afstand had gedaan van de kroon. Beurtelings vestigde hij zich te Ilaly Rood, te Praag en te Goritz. In 1847 trad hij in het huwelijk met Marie Therèse Beatrix Gaëtane, oudste dochter van den hertog van Modenawelk huwelijk echter kinderloos is gebleven. Na de Februari-otnwenteling van 1848, hadden sommigen voorstanders der legilimislische partij den wanhopige moed een beroep te doen op het volk, ten einde Frankrijk aan te sporen om Hendrik V als koning te kronen en zelfs na de afkondiging der republiek en na de verkiezing van Lodewijk Napoleon tot voorzitter, legden zijne aanhangers eene buitengewone bedrijvigheid aan den dag. In den zomer van 1849 begaf zich de graaf van Cbambord naar Ems, waar eene fusie van Bourbon en Orleans werd ter sprake gebracht en in Augustus 1850 bezocht hij een tweede congres van legitimisten te Wiesbaden. Na den coup d'étót van 2 December 1852 richtte hij eene gematigde proclamatie tot het Fransciie volk. Toen in het jaar 1871 Frankrijk, verlost van het ijzeren oorlogsjuk der Pruisen, be slissen moest over een nieuwen regeeringsvorm, plaatste de graaf de Cham- bord zich wederom op den voorgrond in eene proclamatie, waarin hij zijne regeeringsplanuen bloot legde. Deze vond echter weinig aanhang. Eenige brieven en manifesten van hem hebben hel licht mogen zien, o. a. Correspondances (1871). Lettres sur les Ouvriers, sur l'agriculture. Procla mations. Mes idéés (1872). Manifestes et programmes poliliques.] OPGAVE VAN BRIEVEN, welke in de tweede helft der maand Juli door het postkantoor te Leiden zijn verzonden en die niet besteld zijnomdat de personenaan wie zij geadresseerd waren, op de aangewezen plaatsen onbekend waren. Geadresseerd aan; J. Koet, Van der Meulen, R. Beekiug, allen te Amster dam; D. Mulder, te Bergen op Zoom; P. Hoefnagel, te Deventer; wed. Tim mermans - Velsheim, te Gorinehem; Prinsenbcrg, te 'sGravenhage; J. Van llcinege, te Harderwijk; C. A. D. Hendriks, te Leiden; J. Bakker, te On- derdendam; A. Visser, te Rotterdam; L, Duivenvoorde, te Warmond; P. v. ilamenfeld, te Wassenaar; Den Bes, te St. Oedenrode. Frankrijk: Albert, te Parijs. Briefkaarten: Bach, D. Ivors, Schnouck, allen te Amsterdam. DELFT, 23 Augustus. Heden waren de prijzen der boter aan de markt als volgt; l,te soort ƒ66, 2de soort 62, 3de soort ƒ58, alles de 40 kilo. Ter Waag aangevoerd 781/8, 74/16 vaten, wegende 16400 kilo. Handel traag. TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. 24 Augustus. verkochte hoeveelheid. PRIJZEN. Laagste j Hoogste 4 stuks. 86 92 IS 76 114 29 5 38 626 860 456 76 312 34 116. Paarden Veulens Ossen Stieren Melkkoeien Kalfkoeien Varekoeien Vette koeien Kalveren (vette) (magere) (gras) Schapen (magere) (vette) Lammeren Varkens (magere) (biggen) Ter m trkt aangebracht 424 runderen 456 lammeren. Ter wekelijksche kaasmarkt aangevoerd 47 partijen kaas, waarvan aan de Stadswaag zijn gewogen 37partijente zarnen 1689 stuks, wegende 9142 KG. Besteed werd voor: Goudsche kaasvan 22 tot 32. Derby Leidsche de 150 KG. Edammer kalveren, 85.- 48.— *150.- *165.- "146.— "170.— 37.- 7.- 23.- 13.— 24.- 10.— 14.- 4.50 1486 *254.— "264.- "280.- "250.— "315. 88.- 19.- 55.- 24.— 41.— 21.- 31. 13.- schapen en 29 31.—. AD V E 11 TEIV TIEN 'SGRAVENHAGE24 Augustus. Blijkens een telegram uit Batavia is de gouverneur-generaal van Ned.-ludië op 23 dezer van zijne reis naar Atjeh te Batavia teruggekeerd en was dc toestand te Atjeh bevredigend. LONDEN, 24 Augustus. De Times levert eene scherpe critiek van hel artikel der Nordd. Allg. Zeil. en noemt het eene beleediging aan Frank rijk. De Daily News verklaart een Brilsch-Fransch verbond van Engeland tegen de Midden-Europeesche mogendheden onmogelijk, evenals ecu verbond van Engeland, Frankrijk en Rusland tegen Duilschland, Oostenrijk-Ilongarije en Italië. Engeland heeft, volgens de Daily News, niets te vreezen van Duilschland en Oostenrijk-Hongarije. WEENEN, 24 Augustus. De graaf van Cbambord is hedenochtend te 7& uur overleden. [Hendrik V llenri Charles Ferdinand Marie Dieudonné d'Artois, hertog vau Bordeaux, graaf De Chambord, het tegenwoordige hoofd van de oudere tak der Bourbons en als zoodanig de pretendent der Fransche koningskroon de man die eens zeide: mijn persoon is niets, mijn principe daarentegen is alles. Frankrijk zal dan eerst het einde zijner beproevingen kunnen zien, wanneer zij dit zal willen begrijpen. Ik beu baar stuurman, de eenige die bekwaam is om met vaste hand hel schip in veilige haven te brengen, zulks is tnjj gegeven. Wanneer God toch besloten heeft een volk voor oudergang Den 22tB dezer is te Goes overleden onze hartelijk geliefde Broeder en Behuwdbroeder Mr. J. 11. DE LAAT DE KANTER. L. M. DE LAAT DE KANTER. Leiden, 23 Augustus 1883. Pu. A. P. DE LAAT DE KANTER, Eenige kennisgeving. De Kanter. op het Raadhuis te Leiden, Maandag den 27sleD Augustus 1883, des voormid dags te tien uren preciesvan eene hoeveelheid van 1400 hectoliters AS- COKES, verdeeld in partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, en zulks bij afslag tegen dadelijke betaling en binnen 14 dagen aan de Gas- I fabriek af te halen. 1 Tegen liGftl- en tlOrstlijtlCIl zijn de Stollwcrck'sche Itorsf- i Bonbons, per pakje 35 Cents, het aanbevelenswaardige huismiddel. Zij zijn in voorraad in de meeste Apotheken goede Comeslibles-winkels en Suikerbakkerijen.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3