Bij den schietwedstrijd te Bussum is de uitslag van den corpswedstrijd geweest als volgt: voor de schutterijen, l4 prijs, dd. schutterij te Vlaardin- gen, met 239 punten; 2e prijs, dd. schutterij te's Gravenhage, met 234 punten; 3e prijs, lc bat. dd. schutterij te Amsterdam, met 232 punten; weerbaarheidscorpsen en vereenigingen, l4 prijs, //Ecndragt", van Amster dam, met 256 punten; 2e prijs, //de Zwijger", van Utrecht, met 252 pun ten; 34 prijs, //Oranje-Nassau", van 'sGravenhage, met 252 punten. Bij den gisteren gehouden wedstrijd op de vrije baan heeft de //Eendragt", van Am sterdam, met 252 punten, de eereprijs, een zilveren lauwerkrans, behaald. Door wijlen C. J. De Haas, echtgenoote van den heer G. A. A. C. Valkis, te Ophemert overleden, is gelegateerd aan de Ilerv. gemeente aldaar eene som van ƒ5000, in le schrjjvcn op een der Grootboeken, waarvan de renten strekken moeten ten behoeve der diaconie-armen. Uit Deutichem wordt aan de W.R.C. gemeld: Nadat door de doctoren Planten en Bentfort alhier het lijk van den landbouwer W. gerechtelijk onderzocht was, is door hen eene verklaring afgelegd, dat volstrekt geen teekenen van uiterlijk geweld gevonden zijn. Men denkt, dat W. zich in de kolk heeft willen wasschen, daarbij het evenwicht verloor en zoodoende gestikt is. De verzameling van Overijselsche delfstoffen, versteeningen en fossie len iu het musenm der Overijselsche Vereeniging tot ontwikkeling van pro vinciale welvaart, welke meermalen door buitenlandsche geleerden bezich tigd wordt, heeft deze week een opzettelijk bezoek ontvangen van den hoogleeraar in de geologie en mineralogie te Leiden, dr. Martin, die aan een voorloopig onderzoek twee dagen wijdde. De heer Martin was zeer ingenomen met de vele merkwaardige voorwerpen, die óf op onzen bodem nog niet waren gevonden, óf waarvan slechts op het Leidsch museum soort gelijke voorhanden waren. Verscheidene van deze voorwerpen, welker karakter twijfelachtig was, zijn nu door hem nauwkeurig bestemd en van etiquetten voorzien. Voor de nauwkeurige kennis van den bodem van ons vaderland zou het zeker wenschelijk zijn, dat ook in andere provinciën dergelijke verzamelingen bestonden. (fV. v. d. D.) In de suikerraffinaderij te Schoonderloo had gisteren het volgend onge luk plaats: Een werkman, achter eene machine bezig zijnde met hel schoon maken van ruiten, kwam met een mouw van zijn boezeroen in aanraking met de machine, werd door deze eenige malen in de rondte geslingerd en als verpletterd er uit te voorschijn gehaald. HH. MM. de koning en de koningin hebben heden incognito de ten toonstelling te Amsterdam bezocht. De tentoonstelling te Amsterdam is Dinsdag bezocht door 20000 beta- lenden. Het panopticum aldaar door 4500 personen. Naar men verneemt, is er sprake van, dat de bekende luchtreiziger l'Hoste in het begin van September uit den tuin van het Paleis voor Volks vlijt te Amsterdam zal opstijgen. Een 70-jarig weduwnaar te Vriezenveen, die Donderdag in ondertrouw met eene 31-jarige jongedochter werd opgenomen, verzocht Zaterdag daarop, geen verdere kosten voor het huwelijk te maken, daar hij wegens onaan genaamheden met zijne bruid voorloopig van het huwelijk afzag. -■ Te Goes is overleden het oud-lid der tweede kamer de heer m'. J. H. De Laat de Kanter. Door de rechtbank te Maastricht is naar den proc.-generaal bij het hof te 's Bosch verwezen J. S., oud 23 jaren, landbouwer .laatstelijk ge woond hebbende te Maastricht en aldaar gedetineerd, beschuldigd van in den avond van den 20"1 April 11. een meisje door verdrinken van het leven te hebben beroofd. De beschuldigde is naar 's Bosch overgebracht. 's GRAVENHAGE, 23 Augustus. Door Z. M. is Z. Keiz. en Kon. H. Karei Lodewijk Joseph Maria aarts hertog van Oostenrijk benoemd tot grootkruis in de orde van den Neder- landschen Leeuw. Door Z. M. is aan den gepensionneerden kapitein ter zee P. Swaan vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder 34 klasse van de orde voor Maritieme Verdiensten, hem door Z. M. den koning van Spanje geschonken. Door Z. M. is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Winscho ten, ter standplaats de gemeente Sappemcer, K. F. Bode, cahdidaat-notaris te Loenen aan de Vecht. Door Z. M. is de 2e luit. G. Nijpels, van het 2e reg. infanterie, in rang en ancienneteit overgeplaatst bij het wapen der infanterie van het leger in Nederlandsch-Indië. Opgave van geplaatste, overgeplaatste en op non-activiteit gestelde offi cieren enz.: De luit. ter zee 1" kl. C. J. De Jong Hzn., le officier van het wachtschip te llellevoetsluisals l4 officier op het schroefstoomschip Leeu warden-, de luit. ter zee 2e kl. G. J. Sluyterman, van het instructieschip Marnix, idem W. A. Palm, van hel fregat Evertsen, idem L. N. De Bruyne van het wachtschip te Willemsoord, idem J. Kuyp, van het fregat Evertsen, allen op het schroefstoomschip Leeuwarden-, de adelborsten l4 kl. F. Bau- duin, H. M. Van StraatenE. Coenen, D. Birnie, J. J. llambonnet, G. R. Van Nauta Lemke, J. P. Guepin, M. W. Houck, F. K. Van der Weyde, C. J. R. Kroesen, W. Rauwenhoff, A. J. Gooszen, N. J. Van den Worm, allen van non-acliviteit op het schroefstoomschip Leeuwardende officier van ge zondheid dr. P. G. J. Vogelpoel en de officier van administratie l4 kl. J. P. Vasseur, beiden van non-acliviteit op het schroefstoomschip Leeuwardende luit. ter zee 1« kl. W. M. E. Bervoetsvan non-activiteit als lc officier op bet wachtschip te Hellevoetsluis; de luit. ter zee 2e kl. H. Slot, van het op leidingsschip Anna Paulowna, op het instructieschip Marnix-, idem H. W. Tijdeman, van non-activiteit op het fregat Evertsen-, idem J. G. Snethlage, van het schroefstoomschip Tromp, op het ramschip Schorpioen-, idem A. W. F. C. Van Woerden, van het ramschip Schorpioen, op het schroefstoom schip Tromp, allen op 21 September; de luit. ter zee 2e kl. W. H. Souman, van het opleidingsschip Anna Paulowna en idem K. YV. H, Goelz, van het opleidingsschip Admiraal van IPassenaer, beiden op non-activiteit op 30 September; de luit. ter zee 1' kl. K. J. Bal. tijdelijk le officier van het op. leidingsschip Anna Paulowna, de luit. ter zee 24 kl. J. M. W. Kuyl, van den rammonitor Haai, beide op het schroefstoomschip Tromp-, idem F, Pinke, van non-acliviteit op het wachtschip te Hellevoetsluis; idem A. M, P, C. Van de Laar, van hel wachtschip te Hellevoetsluis op den rammonitor Haai-, idem C. Van Rijn, van het wachtschip te Amsterdam op het oplei- dingsschip Anna Paulowna, idem T. II. De Meester, van het wachtschip te Amsterdam op het opleidingsschip Admiraal van H'assenaer-, de officier van administratie 24 kl. D. G. Krol van der Hoek, van het wachtschip te Wil lemsoord op het fregat Evertsen, allen 1 October. Bij resolutie van den minister van koloniën is de heer S, Fige'e, doctor in de wis- en natuurkunde, gesteld ter beschikking van den gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië, om te worden benoemd tot onder-directeur van het magnetisch en meteorologisch observatorium te Batavia. Bij arresten, heden door de vacantiekamer van het gerechtshof li 'sGravenhage gewezen, werden veroordeeld: W. K. M.te 'sHage, zake van valschheid in twee onderhandsche geschriften en het desbewust gebruik maken daarvan, tot 7 maanden eenzame opsluiting en 4 boeten van ƒ50, en J. v. d. L. en B. d. J.te Feijenoord, wegens oneerbare han delingen jegens eene vrouw met gewelddadigheid ondernomen, ieder tot maanden eenzame opsluiting. Laatstgenoemde zaak werd gisteren met ge sloten deuren berecht. De sleepersknecht J. K.te Rotterdamstond vervolgens voor het hof le- recht onder beschuldiging van diefstal van goederen hem als bediende vau een voerman toevertrouwd. In den namiddag van 7 Mei jl. was hij ii dienst van den sleeper B. belast met het vervoer van eenige kisten cacat van het centraal station naar twee Engelsche stoombooten, maar op weg naar de plaats waar hij de kisten moest bezorgen beging hij de schro melijke onvoorzichtigheid een der kisten te openen en daaruit 5 busje cacao zich toe te eigenen. Die handeling was door iemand opgemerkt di er kennis van gaf aan de politie. De besch. bekende berouwvol zijn mis drijf, maar hij was dien middag door sterken drank beneveld, hetgeenbj hem eene hooge zeldzaamheid was. Adv.-gen. mr. Bijleveld oordeelde de bekentenis voldoende door de verklr ringen der getuigen bevestigd. Hij wees op besch. goed gedrag, maar oot op het vertrouwen dat in hem werd gesteld, hetgeen hij echter had go schonden. Waar in eene stad als Rotterdam dat vertrouwen niet kon m den verkregen, mocht de straf niet gering zijn. Het requisitoir strekten 8 maanden eenzame opsluiting. Mr. M. J. Hjjmans, voor 'teerst als verdediger optredende, riep 'shol clementie voor zijn cliënt in en verzocht de oplegging der minst mogt lijke straf. Het hof deed aan het einde zijner zitting uitspraak en veroordeelde sleepcrsknecht tot 6 maanden eenzame opsluiting. Gisteren was voor de rechtbank ter verantwoording geroepen een p« soon, die bij gelegenheid van de Leidsche kermis de burgers aldaar «plti zierige kermis" ging wenschen namens den vuilnisman en de alstoen oit- vangen fooien ten eigen bate aanwendde. Voor dit feit, gequalificeeri! bedriegelijke oplichting, eischte het openb. min. 1 maand gevangenisstraf. De firma S. Sarluis en Zoon, eigenaresse van liet in den vreeml bekende magazijn van oudheden in de Spuistraat alhier,-is door Z. K den graaf van Vlaanderen, na zijn jongste bezoek aan de rijke verzameld antiquiteiten, waaronder verschillende voorwerpen door hem aangekocki benoemd tot zijn hofleverancier met toeslemming tot het voeren vati wapen. Uit Scheveningen schrijft men aan het D. c. Z. H. en 's Gr. heden: //Het schijnt dat de Badhuis-commissie, misschien tengevolge een misverstand, min of meer verlegen zat met de opbrengst van het Wtl dadigheidsfeest van jl. Zaterdag; ten slotte zal die recette terecht ko» in de algemeene armenkas, d. w. z. niemand heeft er iets aan. Ik, tijdelijk bewoner van Scheveningen, vestigd thans, voor het geval dat wedt eens zoo iets voorkomt, de aandacht op de kinder-zeebadinrichting, //Sophia-stichting." Zoo ooit, ware voor deze inrichting de opbrengst een weldaad geweest, want zij komt ten goede aan onze minvermogende natur genooten. In den korten lijd, dat ik hier vertoef, heb ik eenige mak die stichting bezocht, ook hedenmorgen. Het groot aantal kleinen buitengewoon vroolijk en opgeruimd; naar de reden daarvan vragende, mij gezegd dat heden de hooggeachte huismoeder der stichtingmej. Vi der Ven, te midden der haar tijdelijk toevertrouwde kinderen haar« jaardag vierde. Al de kleinen hadden veel pret en werden door de ts jarende huismoeder, die zich zoo hartelijk aan haar troepje toewijdt eenige versnaperingen onthaald, nadat een der verpleegden haar, in n smaat, eenige welgekozen woorden had toegesproken, waarvoor zij ui® erkentelijk was. Die slichting heeft dit jaar weder goede, gezonde vruchta afgeleverd, namelijk veel kinderen zijn hersteld naar hunne ouders ten; gezonden." Door den brigadier der marechausées te Scheveningen is eene belas: rijke arrestatie gedaan in het //Oranje-Hotel Hem was ter oore gekoot» dat daar een gouden ring werd vermist; terstond stelde hij een ondera» in, en het mocht hem gelukken twee loopers van het hotel te arresteer» bij wie allerlei kleinoodiën, alsmede sigaren enz. werden gevonden,» eene som in geld en eindelijk nog een spaarboekje. Zij bekenden reeds" Juni II. ol achtereenvolgens een en ander zich te hebben toegeëigend, den zijn naar de gevangenis in Den Haag overgebracht. BUITENKAN DSCH E BEK 1 CIITEN. BELGIË Pierre Xavier, de vermoedelijke pleger van de misdaad te Molenbr St. Jan (moord van de kleine Marie Welschaert) bleef bij zjjn voorM

Leydse Courant | 1883 | | pagina 2