BUITENLANDSCHE BER ICIITEN. Madrid, 20 Aug uslus. Het gerucht, volgens hetwelk de Spaansche regeeringhoewel niet voldaan over Frankrijks weigeren Ruiz Zorrilla uit 33000 personen, waarvan 17000 bij gelegenheid van het liefdadigheidsfeest. Ook de andere middelen van vervoer brachten duizenden passagiers over. Zelden zag men dan ook zoo woelige tooneelen. Niettegenstaande dit werd de orde in niets verstoord. Arsens Blondiii komt waarschijnlijk ook te Scheveningenniet om langs liet koord de Noordzee over te steken, maar om zijne balanceerkunst te land (het badhuislerras) te vertoonen. te zetten, voornemens zou zijn een verbond met Duitschland te sluiten, wordt ten stelligste tegengesproken. SEÏjBEE. Talrijke corpsen Nederlandsche schutterij, riflemen en Fransche en Duitsche scherpschutters zijn Zaterdag avond te Brussel aangekomen, om de schietwedstrijden bij te wonen. Te midden eener opeengepakte volks menigte, die veel geestdrift aan den dag legde, werden zij naar het stad huis geleid, waar hun door den burgemeester een //raottl" werd aange boden. e is es Ei a ar j», In het lagerhuis heeft Zaterdag de heer Gladstone verklaard, dat er geen reden bestaat te vreezen dat eenige vreemde mogendheid nieuwe aan spraken zal doen gelden op grondgebied van Nieuw-Guinea. De regeering vernietigde de zoogenaamde annexatie, maar heeft zich voor de toekomst giet gebonden, want zij was niet verplicht daarover te beslissen, noch te jeggen dat er geen omstandigheden mogelijk zijn, waaronder de annexatie van zekere deelen of eilanden niet behoorde te worden overwogen. De regiering is steeds verplicht aan voorstellen der Australische koloniën, hierop betrekkelijk, de aandacht te schenken. De heer Macfarlane vroeg of de heer Gladstone van huitenlandsche regeeringen verzekeringen had ont vangen, dat zij Nieuw-Guinea niet willen annexeeren, daar Gladstone's be wijzen volstrekt niet zulk een eenvoudig negatief karakter dragen. Volgens het British Medical Journal verliest de psychologische ge neeskunde in dr. Boyd, die bij den brand van het krankzinnigengesticht te Soutbal het leven liet, een van hare scherpzinnigste, beleidvolste beoefe naars, rijk aan ervaring en zeldzaam toegerust met den tact tot hel behan delen van zielskranken. Eene depêche uit Durban aan den Standard meldt, dat de aanhangers van Cetewayo Usibepu aangevallen en na een tweedaagsch hevig gevecht dit stamhoofd tot den aftocht genoodzaakt hebben. Men weet dat Usibepu, als overwinnaar van Cetewayo, zich van het geheele land had meester gemaakt, maar nu zou zijne kraal in handen zijner vijanden gevallen en hij zelf niet dan met de grootste inspanning ontsnapt zijn. Dertig personen, die te Alexandria aan de wanordelijkheden van den 10"" jl. medeplichtig zijn, toen een aantal inboorlingen zich verzetten tegen de maatregelen ter ontsmetting, zijn veroordeeld tot dwangarbeid voor drie maanden. Men gelooft dat de Khedive in het laatst van deze maand naar Cairo zal gaan. fttftlJt Si, Den 26ste° dezer zal er eene plechtigheid plaats hebben ter eerc van Daguerredie met Niepcc de uitvinder was van de photographie. Op zijn graf te Cormeille-en-Paris, een dorpje nabij Parijs, zal een bronzen borst beeld op een hoog voetstuk onthuld worden. De minister van onderwijs en fraaie kunsten en de prefect van Seine-et-Uise zijn onder meer genoodigd de feestelijkheid te komen bijwonen. De toestand van den graal van Chambord is niet veranderd. Hij heeft lichte hersenaandoeningen. Berichten uit Tien-tsin van 30 Juli melden, dat China zich ernstig voorbereidt tot een oorlog met Frankrijk. De Chineesche troepen zijn voor zien van achterladers en van een groot aantal Krnpp-kanonnen; tevens wordt gemeld, dat de Chineesche bevolking oorlogsgezind en met haat jegens Frankrijk vervuld is. De Jgenzia Stefania meldt uit Gibraltar, dat de eerste divisie van liet Italiaansche eskader van Algesiras naar Cartagena vertrokken is en de tweede divisie zich nog te Tanger bevindt. DVITSCI1LAND. Het vergaan van de Antwerpsche boot Perseverance bij Wesel aan aan den Rijn heelt grooter en droeviger gevolgen gehad, dan de geruchten meldden. Van de tien opvarenden zijn slechts eene vrouw en een kind ge red. De ketel is door alsnog onbekende oorzaak gesprongen. De kapitein werd met den stuurstoel in de lucht geslingerd en hoewel later gered, stierf bij weldra aan bekomen letsel. Werkelijk waren twee ambtenaren der douane te Emmerik aan boord gegaan. Het lijk van den een werd Zaterdag morgen opgevischt. «OITEKRIJH. Kaschau is per Overbergschen vroegtrein naar Neusohl vertrokken met twee compagniën jagers, om de daar uitgebroken Joden-hetze te onderdruk ken. Te Weenen was men Vrijdagavond voor moeielijkheden bevreesd, doch er is niets voorgevallen. Vrijdagavond ontplofte te Triest een met kruit gevulde voetzoeker in een boschje achter het Leipzig-plein, waar de militaire muziek-kapel bezig was eene uitvoering te geven ter eere van het leest des keizers. Er werd geen schade door aangericht. De menigte werd door dezen streek zeer opgewonden en begaf zich naar het gebouw van het Italiaansche gyninastiek- gezelschap, waar de ruiten werden ingegooid, en stoelen en andere meube len stuk geslagen. Het volk ging evenwel vreedzaam uiteen toen de politie tusschenbeide kwam. Jozef Scharf, de vrijgesprokene uit het proces van Tisza-Eszlar, is met twee volwassen dochters en zijn zoon Moritz uit Hongarije op weg naar Berlijn, om verder naar Amerika te gaan, omdat hij in zijn vaderland moeie lijk langer blijven kan. Waar zijne vrouw zich bevindt, is hem onbekend. Sir Mozes Montfieore heeft aan ieder der vijftien vrijgesprokenen in bet proces Tisza-Eszlar een brief gezonden, waarin hij hen vermaant, ge trouwe onderdanen van de regeering huns lands te blijven. In eiken brief mg een banknoot van 10 iSitvgcvlijkc Jbtaub. ONDERTROUWD: H, Van der Vaart, jm. 34 j. en F. Lemstra,,jd. 28 j. J. Leemans, jm. 23 j. en L. J. Hennik, jd. 21 j. P. L. Hanou, jm. Ï25 j. en M. E. Heykoop, jd. 24 j. - C. De Bink, jm. 27 j. en J. R. Sussenberg, jd. 30 j. F. De Haas, jm. 22 j. en S. Doove.jd. 22 j.H. C. Langezaal, jm.25 j, en M. E. De Graaf, jd. 21 j. E. J. De Brnyn, jm. 31 j. en M. W. Gouardt, jd. 27 j. J. Van Bergen, jm. 24 j. en M. Scheer, jd. 24 j. W. F. Van Duuren, jm. 36 j. en C. Van Leeuwen, jd. 25 j. A. Rademaker, jm. 27 j. en D. Van Dort. jd. 26 j. J. F. Van der Lek De Clercq, jm. 28 j. en C. P. Zegers Rijser, jd. 23 j. ggefcfturie*) Verkooping van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaterdag 18 Augustus. Notaris Mr. J. A. F. Coebergh. Het Winkelhuis aan den Ouden Singel, nabij de Oosldwarsgbacht no. 188, Sectie B, no. 891, in bod ƒ4850. Niet verkocht. Het Winkelhuis aan den Ouden Singel, waarin de handel in brandstoffen wordt uitgeoefend, no. 120, Sectie B, no. 2177, met een Poort, uitkomende aan de Volmolen gracht, Sectie B, no. 2178. Kooper A. Verhoog Jz. qq. ƒ4100. Het Huis en Erf, waarin Tapperij, aan de westzijde van de Kraaierstraat no. 13, Sectie I), no. 291. Koopster Wed. L. Ouwerkerk. /3510. Twee Pakhui zen en Erven, aan de oostzijde van de Barbarasteeg nos. 9 en 11, Sectie D, nos. 976 en 491, gecombineerd. Kooper J. A. A. Saroni qq. ƒ1710. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 20 Augustus 1883. Kantonrechter Mr. W. v. d. Kaay. Mr. P. A. van Buttingha Wichers. Griffier Mr. F. G. van Binsbergen. Ambtenaar van het openbaar ministerie. Uitspraak in strafzaken. PER TELEGRAAF. VALENCIA, 19 Augustus. Koning Alfonso heeft tot 4000 werklieden Mue toespraak gehouden en hun gezegd: "Het uitbarsten der muiterij doet fü 'eed. De militairen hebben in last de orde te handhaven, maar ik b°0P. dal de arbeid Spanje groot en welwarend zal maken. Ik zelf wil beschouwd worden als een medewerker ter bevordering van's lands grootheid". Naam en woonplaats der beklaagden. Aard van het misdrijf. Gevallen uitspraak. H. B., Leiden, J. v. D.idem Nv. d.W.Warmond, J. v. R.Noordwij- kerhont A. v. d. M.idem, J. de G.Oegstgeest M. v. d. B.Noord- wijkerhout, Th. v. d. H.Zoe- terwonde, H. S.Oegstgeest, D. B.Voorschoten, J. T., Oegstgeest, D. v. d. P.idem A. v. d. K., Zoeter- woude C. S., Leiden, J. J. C. v. d. M.id. J. v. d. W., idem, A. B.Nootdorp G. D.Leiden, G. S., idem, J. v. Widem D. T.idem, S. de H.Rijnsburg, G. de W., Veur, Th. J. B.Leiden, S. Chr. S.Noordwijk, C. P., Leiden, J. S. den B., idem, A. S. den B.idem J. J.idem G. B.idem Ai de L.idem W.de J., Zoeterwoude, A. v. d. L., Veur, M. v. d. B Leiden, J. S. Leiden J. D.idem, M. S.Oegstgeest H. v. T.Wassenaar, Hi de G.Leiden, 9 openbare dronkenschap, idem, idem zoeken van eijeren van kievitten. idem, idem, zoeken van eijeren van kievitten na vroegere veroordeeling, vervoer van visch in verboden vischtijd idem een steeg in verboden richting berijdenLeiden idem idem idem idem, idem, idem, idem idem, idem, rijden op de klinkerstraat, id., idem idem, rijden in draf waar dat verbo den was idem idem (tweemaal), idem en niet voldoen aan het bevel van een politie agent om langzamer te rij den idem een trekhond ongemuilband aan gespannen hebben, idem, idem rijden in draf waar dat verbo den was en een met honden bespannen kar los en zonder toezicht laten staan idem vgrkeer belemmeren door het laten staan van een wagen idem, onder het rijden zitten op een door bonden getrokken voer tuig Zoeterwoude idem en twee trekhonden ongemuilband aangespannen hebbenidem onder het rijden zitten op een door bonden getrokken kar en een met honden bespan nen kar los en zonder toe zicht laten staan idem onder bet rijden zitten op een door bonden getrokken voer tuig en een trekhond onge muilband aangespannen heb ben Sassenheim onder het rijden zitten op een door honden getrokken kar en drie honden ongemuilkorfd aangespannen hebben, idem idem en idem, onder het rijden zitten op een door honden getrokken kar, Warmond een bespannen voertuig los en zonder toezicht op straat la ten staanZoeterwoude met een door een hond getrok ken voertuig blijven doorrij den bij bet tegenkomen van met paarden bespannen voer tuigen, idem, vrijspraak. idem. ƒ1.50 of 1 dag. ƒ10.of 3 dagen. idem. vrijspraak. ƒ10.of 3 dagen en vrij spraak. 10.of 2 dagen en visch verbeurd, idem en idem, ƒ3.of 1 dag. idem. idem. vrijspraak, ƒ3.of 1 dag. idem. idem. idem. idem. idem. idem. idem. idem. idem. idem. idem (tweemaal). 3.of 1 dag en vrijspraak. ƒ3.— of 1 dag. idem (tweemaal), idem idem, ƒ0.50 of 1 dag. ƒ3.of 1 dag. idem. idem (tweemaal); idem (tweemaal) en f 1 of 1 dag. ƒ3.of 1 dag en drie maal ƒ1,of 1 dag. idem en idem. ƒ3.of 1 dag. idem. idem.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3