COURANT. DINSDAG 14 AUGUSTUS. STADS-BERICHTEN Hoogere Burgerschool voor Meisjes. PATEWTB1ADEN. BINNENLAND SC ME BERICHTEN. N0. 190. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. {De prijs der Advertentiën is van 14 regels f 1.iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van C. G. Keamer, kleêrenbleeker, wonende alhier, hou dende verzoek om vergunning tot oprichting van een kleerenwasscherij door stoom gedreven in het perceel aan den Stationsweg N°. 1 b. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Maandag den 27i,eD Augustus aanst.'s voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren legen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE FREMERY. Wethr. 1». Burgemeester. Leiden, 13 Augustus 1883. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Brengen ter kennis van belanghebbenden dat de gelegenheid tot inschrij ving van nieuwe leerlingen voor de Hoogcre Burgerschool voor meisjes alhier is opengesteld op Woensdag den 22s'"1 Augustus a. s., des morgens van 10—12 uren, in het lokaal aan de Oude Vest; dat het tweede toelatingsexamen zal plaats hebben op Vrijdag 31 Augustus en de herexamens op Zaterdag 1 September a. s. beide te beginnen des mor gens te 9 uren, eveneens in hel gebouw aan de Oude Vest. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE FREMERY, Wethr. I». Burgemeester. Leiden, 13 Augustus 1883. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Bestuur der gemeente Leiden, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de patentbladen voor de gepatenteer- den, wonende in wijk IV, over het dienstjaar 1883/84, bij het College van Zetters in een der vertrekken van het raadhuis dezer gemeente, op vertoon van het aanslagbiljet, verkrijgbaar zijn, dagelijks des namiddags van één tot drie uren en wel van Donderdag 14 tot en met Zater dag 18 Augustus e. k.terwijl na het verstrijken van dien termijn de onalgehaalde patentbladeu ter uitreiking moeten worden afgegeven aan de deurwaarders der directe belasting, die voor hunne moeite mogen eischen tien cents, zonder meer. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 13 Augustus 1883. DE FREMERY. Weth'. 1» Burg. JACHT. De Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten dier provincie van den 6d"> Augustus 1883, n°. 18; Gelet op art. 11 der wet van den 13deD Juni 1857 Staatsblad n°. 87); Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat, ingevolge bovengenoemd besluit 1°. de opening der jacht op klein wildvermeld in de 2de zinsnede van art. 17 der wet van den 13d" Juni 1857 Staatsblad n". 87), voor dit jaar in de Provincie Zuid-Holland is vastgesteld op Zaterdag den eersten September aanstaande met zonsopgangmet uitzondering van de jacht op faisanten, waarvan de opening is vastgesteld op Maandag den vijftienden October aanslaande 2°. van die opening voorts is uitgezonderd de uitoefening van het jacht bedrijf. vermeld in art 15, lelt. c der aangehaalde wet; 3°. de korte jagt dagelijks en de lange jacht slechts drie malen 'swecks, en wel des WoensdagsVrijdags en Zaterdags mag worden uitgeoefend. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aan geplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal Blad en in de IVederlandsche Staatscourant worden geplaatst. De Commissaris des Konings voornoemd 'sGravenhage, 7 Augustus 1883. F 0 C K. LEIDEN. 13 Augustus. B'j de op heden gehouden openbare verkooping van cokesbij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 39, ƒ19.50, f4. en ƒ2.05, de laagste ƒ38, ƒ19, ƒ3.70 en 2. Gisterenmiddag ontstond een begin van brand in de Bolwerkstraat, zijnde het achtergedeelte van een huis aan de Hoogewoerd. Spoedig aan gebrachte hulp verijdelde een groot onheil, zoodat de inmiddels aangerukte spuiten geen water behoefden te geven. - - Sieboldia van den 1 lden dezer geeft kennis dat dc Victoria regia bloeit iu den akademieluiu alhier. De tweede bloem ging open op 6 Augustus 11., ze had eigenlijk drie dagen vroeger moeten opengaan, ernaar de lucht was donker en ze durfde niet. Het gestadige donkere weer had haar, een kind van de zon in de strengste beteekenis van liet woord, doen aarzelenze waagde zich niet aan die grauwe lucht". En verder: «Ze bleef gesloten zoolang ze maar kon tot eindelijk de buitenste bloemhulsels, aan den drang der binnenste bloem- deelen geen weerstand meer kunnende bicdenvan één gedrongen werdenen de bloem, schoon eigenlijk reeds drie dagen oud, daar volkomen geopend lag, nog geheel in maagdelijk wit gewaad, terwijl slechts een blos van blijdschap, dat ze zich eindelijk van die knellende omhulsels had weten te bevrijden, haar schoon gelaat sierde Ongetwijfeld zullen vele bewonderaars van blanke waterleliën, door Lin naeus Nymphcea alba genoemdzooals ook deze zich voordoen op het spiegelend watervlak van den Zoeterwoudschen Singel, zich tot het boven vermelde wonder der natuur wenden. Sempervirens van den lldtn dezer, behelst de toespraak van den heer J. D. Speet tot den heer J. Mater, bij gelegenheid van zijn jubileum op 24 Juli 1883. Ten behoeve der staatsspoorwegen op Java werd heden aan het minis terie van koloniën aanbesteed de levering van verschillende benoodigdheden in 22 perceelen. Voor sajet hadden het minst ingeschreven de heeren P. Clos en Leembruggen, te Leiden, voor ƒ312.50. De minister van financiën maakt bekend, dat bij hem van N. N. ont vangen is een aan het postkantoor te Eindhoven ingeschreven postwissel, groot ƒ39, wegens te weinig betaald successierecht. Het Staatsblad n°. 124 bevat een besluit van den 31" Juli 1883, waarbijmet handhaving van de uitspraak van gedep. staten van Noord brabant van 29 Maart 1883, het daartegen ingesteld beroep van J. W. Doorakkers, loteling van de lichting der nationale militie van 1883 voor de gemeente Tilburg, ongegrond wordt verklaard. (De Staatscourant deelt tevens mede het uitvoerige rapport van den minister van binnenl. zaken aan den koning betreflende deze zaak.) Met betrekking tot de schepen Dymphna en Varna, wordt uit een brief van den consul-generaal van Nederland te Kopenhagen aan den minis ter van buitenlandsche zaken te 'sGravenhage, dd. 8 Aug. II., het volgende medegedeeld: //In antwoord op het gisteren van uwe excellentie ontvangen telegram, luidende: «Heeft men berichten van de Dymphna en Varna ter Noordpool-expedilic? Doet men nasporingen bij u en bemoeit de regeering zich met de zaak? Verzoeke telegrafisch antwoord", heb ik de eer gehad uwe excellentie heden het volgende telegram te zenden: //Geen berichten betreffende Dymphna en Varnade voornaamste reeder van de Dymphna heeft veel hoop weldra tijding te ontvangen. Dit jaar te laat voor expeditie ter nasporing. De regeering heeft beloofd dit in 1884 te doen." Mij daar aan gedragende, haast ik mij bij deze, betreffende deze zaak, de volgende bijzonderheden te melden: De heer Gamèl, reeder van de Dymphna, heeft bij voortduring de beste verwachting, dat de vreemde schepen, die in dit voorjaar naar de noordelijke zeeën ter vischvangst zijn gegaan, Ac Dymphna I en de Varna zullen ontmoet hebben, indien deze stoomschepen door het ijs zijn ingesloten geweest, en alsdan zullen wjj waarschijnlijk spoedig op de eene of de andere wijze bericht ontvangen. De heer Gamèl heeft mij boven dien medegedeeld dat de Dymphna, bij het verlaten van onze reede in het 1 vorig jaar, voor 27 maanden van leeftocht was voorzien, en dat er dus nog geen gebrek aan levensmiddelen kan zijn. Rechtstreeksche nasporingen zullen i bijgevolg voorloopig niet gedaan worden, te meer omdat het thans veel te II laat zou zijn om eene expeditie van hier uit te rusten: maar, volgens het geen de heer Gamèl mij heeft gezegd en hetgeen mij bevestigd is door den minister van marine, is er reeds sedert lang besloten om, wanneer op het einde van het loopende jaar nog niets vernomen mocht zijn omtrent het lot van de Dymphna, eene expeditie van regeeringswege uit te rusten ter op sporing in de vo'gende lente. De kosten van eene dergelijke expeditie wor den geschat op pi. m. 250,000 kronen. De heer Gamèl zou daarvan de helft waarborgen, terwijl de andere helft door de regeering zal worden ge dragen." (St. Ct.) Voor het notariëel examen te 'sllage, gehouden in de week 611 Augustus, zijn de volgende candidalen geslaagd: voor het le gedeelte: \V. II. i Van Zanten Jut, te 'sGravenhage; 1). G. Van Os, J. Van llerwijnen, J. A.G. Hugenholtz, allen van Werkendam; W. Van de Velde, van Zutfen; J. Van der Veen, van Hoogevecn; H. Gioenier, van Ouderkerk aan den IJsel; J. H. Van der Tuuk, van Oldebcrkoop; M. Van Spall, van Ilardinxveldvoor het 2ie gedeelte: J. J A. Monlijn, van Rotterdam, en J.'G. Immink van Eiber gen; voor het 2de en 3de gedeelte: L. P. De Groot, van Amsterdam, en J. R. De Vassy, van 'sGravenhage; voor het 3de gedeelte: J. Van Wermeskerken van Rotterdam Aan het examen voor dc acte als hoofdonderwijzer werd 8, 9 en 10 Augustus deelgenomen door 15 candidalen; 11 werden afgewezen en toege laten de heeren: G. J Verwers, van Noordwijk-Binnen; F. W. Van Oppen, van Delft; II. Weiland, van Vlaardingen, en J. II. Van der Kwast, van Waddingsvecn. Het stoomschip Batavia, van Rotterdam naar Java. vertrok 11 Aug. van Suez. Dc Burgemeester den Tex van Batavia naar Amsterdam, pas seerde Kaap fSt. Vincent den 11 Augustus. De Prinses Marie van Batavia naar Amsterdam, vertrok van Aden den 11 Augustus. De Soenda van Am sterdam naar Bataviapasseerde Kaap Carboeiro den 12 Augustus.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1