internationale EaSaniaie et Uitvoerliaiatlel tentoonstelling. STADS-GEH OORZAAL. Hongaarsclie Zigeuner-Orchest, Koninkrijk der Eederlanden, Stad Amsterdam. PER TELEGRAAF. POLITIE. ADVERTENTIES. Kapelmeester BARCZ4, wil dat de aanval tegen Sontay uitgesteld was. De Franschen hebben thans 7000 man troepen in Tongkin, van welke 4000 te Hanoi. Op de rivier de Mersey is de stoomboot Bona. van Het eiland Man, in aanvaring gekomen met het Spaansche stoomschip Rita, tengevolge waar van zij zonk. De bemanning en passagiers werden gered. Aanvankelijk werd bericht, dat de gezonken stoomboot de Ulona's Is/e was, die 1500 passagiers aan boord had, en dit bericht veroorzaakte te Liverpool groote ontsteltenis, totdat het bleek, dat liet ongeluk veel minder erg was. Twee officieren en een matroos van het Britsche oorlogschip Stork zijn dc slachtoffers geworden van een verwoeden hippopotamus. Terwijl zij roeiden in de Mayoemba-rivier (Loanda), rukte het monster de boot om, en drie van de vier schepelingen verdronken. De werkstaking onder de Amerikaansche telegraafbeambten duurt voort. De maatschappijen schijnen zich redelijk goed zonder de werkstakers te kunnen behelpen. Uit Ottawa (Canada) wordt gemeld, dat naar aanleiding van bedrei gingen der Icrsche flnvincibles" na aankomst van den nieuwen gouverneur- generaal, lord Lansdowne, diens hotel militair zal bewaakt worden. Markies van Lorne en prinses Louise zullen tot na aankomst van den nieuwen onder koning te Quebec blijven. Volgens de Diritto zijn tot op 15 Juli o. a. aan 39 Hollanders, die door de gebeurtenissen in Egypte te lijden haddenschadevergoedingen toe gestaan tot een gezamenlijk bedrag van 561,745 fr. In het geheel kregen 6368 personen schadeloosstellingen lot een bedrag van 63,191,000 fr. Gedurende de jongste 14 dagen heeft de sterfte aan cholera in het Engelsche bezettingsleger in Egypte 117 man bedragen. In het etmaal dat gisterenochtend te 8 uren eindigde, bedroeg de sterfte aan cholera tc Cairo 78. te Rosetta 15, in de provincie Garbied 73, in Dakalach 68. in Behera 33, in Charkieh 147, in Siout 64 cn in de overige provinciën 120. FftAKHRMK, De president der republiek heeft vóór zijn vertrek naar Mont-sous-Vaudrey den Italiaanschen gezant 1000 fr. voor de ongelukkigen van het eiland Ischia doen toekomen. De ministers hebben gezamenlijk voor 2200 fr. geteekend. Het bestuur van het Fransche matigheidsgenootschap heeft besloten in 1884 bekroningen toe tc kennen aan geschriften, hetzij in druk, hetzij in manuscript toegezonden, die betrekking hebben op de zaak, welke het ge nootschap zich ten doel stelt. De bijzondere aandacht wordt gevestigd op de volgende onderwerpen: de erfelijke onmatigheid en de maatregelen die ten aanzien van dronkaards dienen genomen te worden. Eene som van 2000 fr. zal verdeeld worden onder de schrijvers, wier geschriften bekroond worden. Voor het ministerie van financiën te Parijs heeft een brutale diefstal plaats gehad. De directeur van hel arsenaal te Puteaux was naar Parijs gekomen in gezelschap van nog twee personen, om aan het ministerie van financiën voor de maandelijksche uitbetaling van het salaris van het per soneel in het arsenaal een som van 56000 francs tc ontvangen. 48000 fr. ontving hij in bankbiljetten en het overige in zilvergeld in zakken, die door bedienden naar zijn rijtuig gebracht werden. Aan het rijtuig gekomen legde de heer Moulin, dc directeur van het arsenaal, zijne portefeuille met de bankbiljetten een oogenblik op de bank in het rijtuig, om den koetsier zijne orders te geven. Op hetzelfde oogenblik ontstond een twist tusschen eenige nieuwsgierigen, die vóór het rijtuig stonden en die voor eene wijlde aandacht van den heer Moulin trok. Dit oogenblik was echter voldoende voor een behendigen dief om zich van de portefeuille meester tc maken en er mede te verdwijnen. Natuurlijk was de twist door medeplichtigen van den dief expres gemaakt, om de aandacht van den heer Moulin van hel rijtuig af tc wenden. Omstreeks veertien dagen geleden werd de douane te Blanc-Misseron gewaarschuwd, dat twee waggons, ingeschreven als geladen met vaatjes teer, in werkelijkheid sigaren inhoudende, de grens zouden overgaan. Ver leden Zaterdag zijn deze waggons ook aangekomen en men vond eene zoo groote hoeveelheid sigaren, dat zij aan invoerrechten 10000 fr. zouden ge kost hebben. P A NI J E. De hoofden der opstandelingen te Badajoz waren de directeur van een republikeinsch blad, twee luitenants-kolonels, een majoor en verscheidene officieren. De muiters hadden Zondagnacht den prefect, den stedelijken kommandant en verscheidene hoofdofficieren uit hel bed gelicht en vastge houden. Bij hunne vlucht namen zij 750,000 pesetas uit de militaire kas mee. SÏC8T9C U SL A IV Sb. De Norddentsche Ztg. zegt, dat op bevel des keizers de 26e October, de dag waarop de keizer25 jaren geleden het regentschap overnam, niet feestelijk zal gevierd worden. De Pool lvraszewski, die, eenige weken geleden, wegens politiek mis drijf was gearresteerd, is op vrije voeten gesteld tegen een waarborg van 30000 mark en op voorwaarde dat hij onder toezicht der politic blijft. Hij is naar zijne villa nabij Dresden vertrokken. Het Chineesche oorlogschip, dat te Stettin is gebouwd, zou Zaterdag in zee steken, maar op het laatste oogenblik kwam van dc Chineesche am bassade tegenbevel. De reden weet men nietmaar zij schijnt in verband te staan met de tusschen China en Frankrijk gevoerde onderhandelingen. -- Te Munchen werd Maandag hel ter cere van wijlen prof. Liebig opge lichte standbeeld met veel plechtigheid onthuld. Prof. Hofmann, uit Berlijn, hield de feestrede, die beantwoord werd door den burgemeester, welke namens de stad het monument aannam. De ex-keizerin Eugenic vertoeft thans te Carlsbad om de baden te gebruiken. Behalve duiven kunnen ook raven afgericht worden tot het overbren gen van brieven. De eigenaar van het slot Thurant, bij Aken, heelt daar van de proef genomen en jonge raven tot postravcn gedresseerd. De proeven gelukten zeer goed. De raven legden verschillende afstanden snel en in goede orde af, zij vlogen reeds tweemalen heen en terug naar Coblenz. Baven kunnen niet zoo snel vliegen als duiven, maar daartegenover staat, dat hunne aankomst op de plaats hunner bestemming minder onzeker is. Want de meeste der vrjanden, waarvan de postduiven zooveel te lijden heb ben, vervolgen de raven niet. Een hoogleeraar en een student der hoogeschool te Rhode-Island reizen per velocipède door Europa. Eerst hebben zij Engeland en Frankrijk be zocht, thans trekken zij door Zwitserland. Over den Simplon gaan zij naar Itaiië, vandaar over den St. Gotthard naar Duitschland en Nederland. OOSTEXBIJ Si. Volgens de officieuse Bohemia beeft graaf Ealnoky, de Oostenrrjksche minister van buitenlandsche zaken, in zijn onderhoud met den Duitschen keizer te Gaslein, ook liet Duitsch-Oostenrijksche bondgenootschap ter sprake gebracht, cn de wijze waarop hij zich hierover uitliet moet door keizer Wilhelm bijzonder gunstig zijn opgenomen. BUDAPEST, 7 Augustus. Jozef Scharf, zijne vrouw, zijn zoon Moritz en hun jongere zoon zijn hedenochtend hier aangekomen om zich in deze stad te vestigen. Scharf heeft dadeljjk eene betrekking als portier gekregen en zal zijn beroep van schoenmaker weder uitoefenen. Moritz is geheel veran derd; hij toont berouw en gedraagt zich als goed kind tegenover zijne ouders. Hun vertrek uit Nyiregyhaza werd door geenerlci incident geken merkt. De directeur der gevangenis en zijne dochter trachtten nog Moritz te bewegen daar te blijven; doch de brieven, welke hij van hen ontving, gaf hij aan zijn vader. Te Presburg hebben gisteren de anti-semiten de vensterruiten van het Israelietische ziekenhuis door steenworpen stukgeslagen. ALEXANDR1E, 8 Augustus. In den loop van 12 uren, eindigende om 8 uren gisterenavond, zijn 13 choleragevallen in de verschillende wijken dezer stad waargenomen. Burgerlijke Van 2 tot en met 8 Augustus 1883. BEVALLEN: M. A. Oudshoorn, geb. Krevelen, Z. S. v. d. Velden,geb. Lut. D. E. Huygens, geb. Lafeber, Z. M. Verhoeven, geb. Ribot, D. A. Kwaad gras, geb. Tuinstra, Z. M. v. Loon, geb. De Grijs, Z. M. v. Iterson, geb. v. d. Bos, D. P. C. Raaphorst, geb. de Bolster, D. E. Smit, geb. Dionet, D. R. v. Royen, geb. Onvlee, D. J. Springer, geb. Deeleman, Z. M. v. Zijp, geb. Bonte, Z. J. Du Prie, geb. Segyn, Z. A. Westdijk, geb. Wood, Z- E. Slot. geb. Zielstra. Z. M. Benning, geb. v. d. Keur, Z. S. M. v. Dis, geb. Bink, D. A. K. Massa, geb. Lindenhof, tweel. Z. Z. B. A. Dirkse, geb. v. Rhijn, D. S. J. C. De Wekker, geb. De Wekker, Z. B. v. Oosten, geb. Planjer; Z. J. v. Citterl, geb. Eggink, D. OVERLEDEN: L. Van der Velden, Z„ 20 j. - W. S. Milders, wede,71 j. L. W. Van Abswoudc, Z., 6 m. J. Van Grieken, 51 j. H. J. Robbe, D., 4 m. A. Kling, D., 18 m. A. Nederpelt, 62 j. A. Jongbloed, 33 j. A. De Haan, wede, 90 j. J. C. Le Noble, Z., 2 j. A. Plezier, geb. Neuteboom, Z. levenl. B. N. Bink, Z., 7 m. W. J. C. De Vries, D., 1 m. E. Gijzenij, D., 7 m. J. Van der Linden, D., 10 in. GEHUWD: F. A. S. J. Westenbroek, jm. en J. C. Stadhouder, jd. J. H.N. Wouterloot, jm. en J. Wolters, jd. G. J. Ite GraafF,jm. en G. Penseel, jd. II. Brouwer, jm. en M. Schwenck, jd. A. Wagemans, jm. en J. J. Loeken- bach, jd. De ingezetenen worden gewaarschuwd tegen een 30-jarig persoon, die, voorgevende schipper op Leiderdorp of schippersknecht te zijn, bij winke liers goederen tracht te verkrijgen. DOOU HET uit Buda-Pesth IN HUNNE NATIONALE KLEEDER DRACHT, up WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1883. Eulrée: Zaai 0.99, Gaanderij ƒ0.50. Plaatsen te bespreken Dinsdag en Woensdag, van 10-3 ure, a 10 Cents extra. Aanvang ten 8 ure. onder dc hooge bescherming van Z. M. den Koning der Nederlanden. Ecre-Voorzitler Z. E. de Minister van Koloniën. Tentoonstelling van Moderne Fraaie Kunst. Nederlandsclie Retrospectieve Kunst en Elnographie. - Permanente en tijdelijke Tentoonstellingen van Tuinbouw. Wedstrijden veor Muziekuitvoeringen op 2, 3, 9 en 1© September. Het Park rechts is prachtig elcctrisch verlicht en tol middernacht voor liet publiek toegankelijk. lederen dag twee Concerten door het wereldberoemde Rerlijnsche Orkest, onder directie van den lieer BILSEdes namiddags van 3—5 on des avonds van 8—lCïy2 uur. Aan liet Areenidelingen-Bureau vindt men Kamers tot alle prijzen, van al 2.515. - Table dilute in de Restaurants op de Tentoonstelling: in de Duiische Restaurant a ƒ2, des namiddags te half één uur, en' in de Hollandsche Restaurant a ƒ2.59, tc hall zes uur. De Machine-Galerij is geheel in werking. Dagelijks wordt er op de Papier-Machine van DENAEYER Papier vervaardigd en op de Snelpersen van MAU1NONI gedrukt.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3