ASTHMA NAAIMACHINES PAPIER» CIGAREN GICQUEL advertentie n Het Depot der Origineele SINGER-MAATSCHAPPM 111. HAARLEMMERSTRAAT 111. Wekeijksclie af betaing van f 1.—. F inke korting- voor contante betaing. Uit Scheveningen meldt men aan de /V. B. C.: Deze week vervoegde zich ten huize van mej. H. alhier een heer, in eene vigelante gezeten, bij zich hebbende pakken fijn linnen, damasten servetten enz., die hij voor een zeer kleinen prijs wilde van de hand zetten, aangezien hij daarvoor geen plaats meer kon vinden op de Amsterdamsche tentoonstelling. Crediet gaf hij voor een jaar, doch de juffrouw moest beginnen 4 wissels te accep teeren, die hij te huis wel zou invullen. Daarenboven mochten de stukken niet worden overgemelen en zou hij nog enkele dozijnen zeer fijne zakdoe ken zenden als cadeau. De juffrouw, die argwaan koesterde, zou een harer bekenden laten roepen; daarop kon hij echter niet wachten, want hij had geen tjjd. Hij begaf zich met de goederen haastig in de vigelante en ver dween den Scheveningschen weg op. Te Delft werd gisteren door den gemeenteraad aan dr. G. Van Hel bergen op diens verzoek ontslag verleend als conrector van het gymnasium; tot conrector werd aangewezen dr. C. J. Eggink, thans leeraar aan die inrichting, cn benoemd tot leeraar in de oude talen aan het gymnasium de heer C. J. Vinkesteynte Kralingcn. Bij de gisteren te Gouda gehouden harddraverij, uitgeschreven door de Goudsche harddraverij-vereeniging "Eendragt maakt magt", namen 17 paar den deel. De prijs werd gewonnen door de schimmel-merrie Prinses, eige naar P. Smit Jr.te Rotterdam; de premie door den bruinen ruin Wisse, eigenaar J. R. Dekker, te Rhoon. In de Donderdag gehouden zitting van den gemeenteraad van Rotter dam werd na eenig debat aangenomen het voorstel tot stichting van een museum voor land- en volkenkunde in het Yachtclubgebouw. Naar de A. C. met zekerheid verneemt heeft ook de heer F. Stracké de hem door de jury voor de afd. beeldhouwwerken toegedachte onderschei ding geweigerd. Door den heer Dietz-Monnin en zjjne echtgenoote te Amsterdam werd Donderdagavond een groot diner gegeven aan de buitenlandsche commissa rissen der tentoonstelling en andere autoriteiten. De minister van Frank rijk te 'sHage, de burgemeester van Amsterdam, jh'. C. Hartsen, president van de jury en leden van het uitvoerend comité waren tegenwoordig. Aan den grooten gymnastiek-wedstrijd te Amsterdam zullen 1600 tur ners deelnemen, waarvan 900 turners bij de uitvoering op morgen zullen werkzaam zijn. Die turners behooren tot 25 verschillende vereenigingen, waaronder uit Amerika, België, Duitschland, Engeland en Frankrijk. Uit Leiden zal deelnemen de vereeniging "Indhra". Van 5 tot 10 Augustus zal de groote vergadering van het brood-, koek- en bankelbakkersbond te Amsterdam worden gehouden. De heeren F. W. Westerouen van Meeteren en W. J. P. Travaglino te Amsterdam hebben eene circulaire verspreid, waarin zij het plan uiteenzetten tot oprichting van een Nederlandsch handelsmusum in Amsterdam, ten doel hebbende, naar de ontwerpers zeggen, Nederlandsche handelshuizen in het algemeen en die van onze koloniën in het bijzonder op eene min kostbare wjjze bij voortduring in kennis te stellen met alle binnen- en buitenlandsche fabrikaten en hen in onmiddellijke aanraking te brengen met den pro- ducent. Zekere v. d. K., die zich meester maakte van een rijtuig en paard op het Rembrandsplein, is te Utrecht gevat. Hij had het rijtuig te Haarlem tegen een ander verwisseld bij een smid en daarmede een reisje gemaakt over Leiden, Den Haag, Rotterdam en Gouda naar Utrecht. Gisterenavond is in de Lange-Leidschedwarsstraat te Amsterdam een man uit het raam zijner woning gevallen. De ongelukkige was terstond een lijk. Door wijlen J. W. L. baron Van Boetzelaar is een legaal van ƒ500 vermaakt aan de armen der Herv. gemeente te Amersfoort. Men schrijft aan het übl. uit Wageningen: Heden wordt door de heeren D. Vreede en D. J. Andreae aan H. M. de koningin het geschenk der Wageningers aangeboden, bestaande in een aantal photographieën der om streken, vervat in eene omkleeding als volgt: Het album is gebonden in donkerrood zijden fluweel en smaakvol met zilver gemonteerd. Aan de voorzijde wordt het naamcijfer der koningin van blauw emaille door fijn geciseleerde geniën gekroond met den Koningskroon in vermeil en omgeven door sierlijk bewerkt acanthusloof en fraaie bloemenfestioenen. Boven dat medaillon bevinden zich keurig bewerkte lauwertakkenterwijl aan de on derzijde een rijk georneerd schild het jaar 1883 bevat in blauw emaillé. Om den rand is eene fijne doorloopende versiering aangebracht, afgewisseld ter wederzijde door basreliëfs van vruchten en aan de hoeken door fijn geïsoleerde acanthus-rozetten met geplatineerde omlijsting. Aan de keerzijde van het album prijken de geëmailleerde wapenschilden van HH. MM. den koning en de koningin met de wapenspreuken: »Je Maiutiendrai" en «palma sub pondere crescit" van lauwertakkeu omgeventerwijl de hoeken met acanthus-rozetten zijn versierd. De geheele ornamentiek is in Italiaanschen renaissance-stijl basreliëf geciseleerd, en maakt door hare smaakvolle afwis- ling van kleuren in mat zilver en vermeil op den donkerfluweelen grond een (raai en tevens rustig effect. Op het titelbladdat keurig in kleuren geteckend is, prijkt onder het wapen der gemeente Wageningen de opdracht ffAan Hare Majesteit de koningin der Nederlanden wordt dit bewijs van hulde eerbiedig aangeboden door de ingezetenen van Wageningen bij haar eerste verblijf binnen die gemeente Augustus 1883": smaakvol met bloem festoenen versierd. Het album heeft eene oppervlakte van circa 40 bij 50 centimeter en is besloten in juchtlederen étui, van binnen bekleed met ge capitonneerd turquoise blauw satijn, terwijl het deksel is versierd met goud ingedruktcn koningskroon. Het is ontworpen en uitgevoerd in de konink lijke Nederlandsche fabriek der heeren J. M. Van Kempen en Zonen, te Voorschoten. Volgens den regenmeter der rijkslandbouwschool te Wageningen is gedurende de maand Juli 201 mM. regen gevallen tegen 121 tnM. in Juli 1882. Uit Veenhuizen schrijft men aan de Pr. Ass. C't Getal van tot op zending naar hier veroordeelden bedraagt over de afgeloopen maand 138 mannen cn vrouwen in de kracht van het leven en dus in staat om in hun eigen onderhoud te voorzien, komen hier in 'tmidden van den zomer, om van staatswege onderhouden te worden. Algemeen hopen zij, dat er geen verandering komt. Woensdag 15 Augustus e. k. zal de zaak van den vroegeren ontvan ger der gemeente Putten, beschuldigd van hel als zoodanig verduisteren van aan het publiek behoorende gelden tot een bedrag van meer dan ƒ1500, die uithoofde van zijn post hem in handen waren gesteld, voor het gerechts hof te Arnhem terechtstaan. Ter benoeming tot leeraar in de oude talen aan het gymnasium te Sneek zijn voorgedragen de heeren H. M. B. Ter Haar Romenij, doctorandus te Leiden; L. J. Sicking, doctorandus te Amsterdam, en W. H. Kramer, candidaat te Groningen. Uit Onderdendam schrijft men aan de iV. G. C.: Het bericht aangaande het verdrinken van den bekenden Jan Melis is onwaar. Bedoelde persoon is niet te Garnwerd, noch te Farrasum, noch elders, gelijk ook hier verteld werd, verdronken, maar nog gisteren in levenden lijve hier gezien. Naar men zegt, beweert hij thans aanspraak te zullen maken of liever zijne rech ten te zullen laten gelden op de gevonden 2100, die den spaarpot zouden uitmaken van zijn pupil Hermannus Melis. Het personenverkeer over de route Vlissingen—Queenboro'— Londen v. v. blijft voortdurend toenemen. In de afgeloopen maand bedroeg het aantal der met de stoomschepen der maatschappij "Zeeland" vervoerde passagiers: van Vlissingen naar Queenboro' 3851, van Queenboro' naar Vlissingen 4461, te zamen 8312 of 458 meer dan in dezelfde maand van het vorige jaar. Zie verder het Bijvoegsel) 'gi-Het heeft den Almachtige behaagd, na een kortstondig doch hevig lijden, tot zich te nemen mjjn innig geliefden Echtgenoot SEBASTIAAN FIERMAN KRUYTin leven gep. Off. van Gez. lste kl. der zeemacht en practiseerend Arts te F oorschoten, in den ouderdom van 38 jaren, mij nalatende vier jeugdige kinderen, te jong om hun verlies te beseffen. 30 Julij 1883. Mevr. de Wed. S. FIERMAN KRUYT, Volck. Zij, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den boedel en nalatenschap van Mejuffrouw SARA MARIA SOMMERLIjVG Weduwe van PETRUS K.OERERMA1V, gewoond hebbende te Leiden en aldaar overleden op den l"en Juni 1883. worden verzocht daarvan vóór den 20,",, Augustus 1883 opgave of betaling te doen ten kantore van Notaris VAN LEEUWEN, te Leiden. BEZETTING OP DE BORST Gatarrhen, Aandoeningen der Ademhalingsorganen gbxezbx door het IN ALLE GOEDE APOTHEKEN. der (bekend als de beste Naaimachines der Wereld) bevindt zich te LEIDEN uitsluitend NB. Dc Machines worden op proef geleverd en onderricht gratis verstrekt, opdat een ieder zich van de onovertroffen deugdelijkheid dezer Ma chines zelf kan overtuigen voor dat hij koopt.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 2