PER TELEGRAAF. AOVERTENT1EN. De 50000ste Pansterketting PAPiSTER-HOItLOGEKETTINGS Borst-, Maag- en Ingewanden verster kende Pillen. uitwendig' middel tegen kinkhoest DÜITICBL4KD. De prins Von Bismarck is Zaterdag naar Kissingen vertrokken. FR1NKBIJ E. De senaat heeft met 139 tegen 129 stemmen artikel 15 der rechterlijke wet aangenomen, waarbij de regeering gemachtigd wordt het personeel der rechterlijke macht te verminderen. Dit votum sluit de aanneming der wet in haar geheel in. De minister van marine heeft een telegram ontvangen, meldende dat de kolonel Bodens op 19 Juli met 500 man troepen Hanoi verliet, 7kanon nen veroverde en 1000 vijanden doodde. Elf Franschen werden bij dit ge vecht gedood. Het gerucht, volgens hetwelk dr. Vulpian gezegd zou hebbeu dat de ziekte van den graaf van Chambord een gevolg van vergiftiging is of kan zijn, wordt ten stelligste tegengesproken. De beterschap van den graaf van Chambord houdt aan. OOSTENRIJK. In het proces van Tisza-Esslar heeft het O. M. gcrequireerd tot vrij spraak van al de beschuldigden. De ambtenaar van het O. M. neemt als bewezen aan, dat het lijk te Dada gevonden, dat is van Esther Solymossy. RUSLAND. De minister van binnenl. zaken heeft de jongste maatregelen tegen cholera-besmetting uitgebreid en bevolen, dat schepen, die direct uit Egypte komen, zonder bewijs van onderweg ondergane quarantaine, niet inde Baltische havens mogen binnenloopenterwijl alle schepen, afkomstig uit andere Noord-Afrikaansche havens, onderworpen worden aan een gezond heidsonderzoek en in twijfelachtige gevallen aan eene quarantaine van zes dagen. OOST-INDIE. BATAVIA, 26 Juni. De JavascUe Ct. bevat het volgende verslag over de militaire verrich tingen in Atjeh en onderhoorigheden van en met 31 Mei tot en met 6 Juni: Gewapende Atjehers beschoten den l!leD Juni jl. nabij Toengkoep eenige aan den weg werkende Aijehers. Dezen vluchtten naar eene inmiddels op het hooren schieten uit Toengkoep afgezonden patrouille, welke, toen de aan vallers aftrokken, haren marsch voortzette tot Kroeng-Kali, waar van den vijand, die naar het gebergte was teruggegaan, niets meer werd bespeurd. Den 2d,n Juni rukte uit Toengkoep eene 150 bajonetten sterke afdeeling. Nabij de brug tegenover de gesloopte benting van Kroeng-Kali gekomen, ontving zjj vuur van eene vijandelijke bende, welke zich had opgesteld op den heuvel, waar onze vroegere versterking had gestaan. Na het vuur ge durende eenige oogenblikken beantwoord te hebben, ging de patrouille tot den aanval over, waarop de vijand zich in het gebergte terugtrok. Gedu rende uur niets meer van den vijand bespeurd zijnde, werd de terug- marsch naar Toengkoep aangevangen, waarop weder gewapende Atjehers kwamen opdagen, die het detachement al vurende eenigen tijd bleven vol gen. Wij verkregen bij die gelegenheid 4 gewonden, terwijl de vijand een verlies leed van 8 dooden en 6 gewonden. Verschillende patrouilles gedu rende den 31steo Mei tot 6 Juni op ongezettc uren en dagen van verschillende plaatsen en posten uitgezonden tot het doorzoeken van het omgelegen ter rein en tol het onderhouden der gemeenschap tusschen de posten en plaatsen onderling, hadden verder geene ontmoetingen met den vijand' Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indie zijn de volgende beschik kingen genomen: Civiel departement. Verleend: een tweej. verlof naar Europawegens ziekte, aan den contr. lc kl. op Java en Madura 11. B. Rookmaker; aan den comm. op het resid.-kantoor te Serang (Bantam) A. W. Joseph; aan den adj.-contr. der in- en uitvoerr. en acc. W. F. Kinsman. Ontslagen: eervol, de ambt. op non-act. G. II. Pik, laatst, hoofdcomm. bij de alg. rekenk.als adv. en proc. bij het gerechtshof van Ned.-lndië m'. J. E. Henny. Benoemd: bij de alg. rekenk., tot hoofdcomm., de le comm. II. A. Meppelink, J. A. Koks en D. P. Kessler; tot le comm., S. F. J. De Scheemaker; tot2ecomm., de ambt. op non-act. C. M. Van Nooijen; tot griffier bij de Rapat te Solok (Pad Bovenl.),de klerk op het bureau van den gouv. van Sumatra's Westk. H. G. Van Loon; tot secr. van de resid. Lamp. distr.tevens fung. notaris en vendum. aldaar, de contr. 1' kl. op Java en Madura F. Sieburgh; bij het binnenl. bestuur buiten Java en Madura, tot contr. le kl., de contr. 2' kl. C. A. Kroesen, J. C. baron Van Boetselaer en II. A. Hijmans van Anrooy; tot contr. 2e kl.de adsp.-contr. H. J. Broers, F. A. II. Van den Bossche en G. Sieburgh; tot adsp.-contr., de ambt. ter beschikk. J. Van Hengel, C. G. G. Vermeer en W. C. Van der Meulen; bij den waterstaat en 's lands burg. openb. werken, tot ing. 2«kl., de ing. 3« kl. S. W. Becking; tot ing. 3' kl. J. Grundel en de adsp.-ing. A. G. Lamm inga; tot adsp.-ing., N. W. Van Does- burgh; tot res. van Amboina, de res. van Benkoelen Ileyting, tot res. van Benkoelen, de hoofd-ambt. op wachtg. W. F. Sikman, laatst, res. van Timor. Departement van oorlog. Verleend: een tweej. verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den majoor der art. J. E. Biljardt, aan den kapt. der inf. J. A. F. Cramer, aan den majoor-intendant bij de mil. adm. A. E. Winckel, aan den kapt.-kwart, bij de mil. adm. P. L. Brocx. Bevorderd: bij het wapen der inf., tot le luit., de 2' lukt." H. Eekhofl en M. M.F. Luppes; bij den mil. geneesk. dienst, tot off. van gez. le kl., de off. van off. 2e UI. J- A. C. Maier, dr. F. Arntzenius, M. Albricht en J. Visser. Ontslagen: eer vol, met behoud van recht op pensioen en onder toekenning van den titul. fang van kapt., de 1« luit. der inf. G. II. Krull. Departement van marine. Verleend: een tweej. verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den ambt. op non-act. M. Thueré, laatst, le stuurman hij de gouv.-marine; aan den ambt. op wachtgeld H. A. Van Manen, laatst, baas, belast met het ineenzetten van ijzeren schepen bij de fabriek voor de marine en het stoomwezen te Soerabaia. ST. PETERSBURG, 29 Juli. Van cholera-gevallen te Rostow aan de Don, waarover buitenlandsche dagbladen spreken, is blijkens ingewonnen inlich tingen niets bekend. ALEXANDRIE, 29 Juli. Er zijn hier heden twee sterfgevallen aan cho lera voorgekomen. Men brengt in de voorstad Gabari een hospitaal voor cholera-zieken in gereedheid, dat binnen eenige-dagen gereed zal zijn. NAPELS, 29 Juli. Te Casamicciola zijn gisterenavond verscheiden schok ken van aardbeving waargenomen. Verscheiden huizen en hotels zijn inge stort en er zijn talrijke slachtoffers. Een honderdtal gekwetsten zijn te Napels aangekomen. Tweede tel.) Casamicciola is bijna geheel verwoest. Het aantal dooden is meer dan duizend. Elk oogenblik komen stoombooteu aan die gewonden overbrengen. De hospitalen zijn vol. NEW-YORK, 29 Juli. De heer F. Barca, gezant van Spanje b(j de regee ring der Unie, heeft heden in het hotel Albemarle zich met een pistoolschot van het leven beroofd. NISCHNYNOWGOROD, 30 Juli. In de stad Semenow zijn 180 huizen afgebrand. Burgerlijke Stanb. ONDERTROUWD: F. W. Köppern, jm. 29j.en C. W. Van Hasselt,jd. 25 j. W. Lex, jm. 26 j. en J. M. De Liefde Meijer, jd. 21 j. J. H. N. Wouterloot, jm. 29 j. en J. Wolters, jd. 26 j. G. J. De Graaft, jm. 19 j. en G. Penseel, jd. 19 j. A. Wagemans. jm. 33 j. en J. J.Loekenbach, jd. 24 j. P. De Vries, jm. 34 j. en C. Gerritsma, jd. 26 j. F. Hogervorst, jm. 23 j. en M. L. Van Dijk, jd. 19 j. L. Louwe, jm. 22 j. en A. Diependaal, jd. 21 j. Heden overleed onze geliefde Echtgenoote en Moeder JOHANNA JACOBA LONGEPEE KELDER, in den ouderdom van 47 jaren. J. A. LONGEPEE. Leiden, 29 Juli 1883. JACOBA J. A. LONGEPEE. Bezoeken kunnen niet afgewacht worden. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden by het overlijden van mijnen Echtgenoot Dr. R. DOZY betuig ik, ook namens mijne kinderen en behuwd-kinderenmijnen hartelijken dank. M. C. VAN GOOR DEN OOSTERLINGH, Leiden, 30 Julij 1883. Wed. R. Dozy. Marqué deposéc. Magazijn van BIJOUTEEIEN van Doublé Goud-. wordt den 10d"> Januari verzonden. van echt goud niet te onderscheiden. 5 jaren schriftelijke garantie. m<goud"' Ketting voor Heeren per stuk ƒ3.50 incl. port. verguld, f i(eltjng voor pames met fraaie kwast per stuk 41 incl. port. Garantiebewijs: Het bedrag dezer Horlogeketting betale ik terug, ingeval dezelve binnen 5 jaren zwart wordt. Maac Grüubaum. Berlin W., Leipzigerstrassc 95. Vele attesfatiën liggen ter inzage. Geïllustreerde Catalogus gratis. Ik verzend mijne beroemde Pansterkettingg vrij van ingaande rechten eu francotegen toezending vau het bedrag per postwissel, Postzegels en muntbiljetten van alle landen neem ik als betaling aan. Deze Pillen hebben in alle ziektegevallen waarvoor men dezelve aanwendde altijd zeer gunstig gewerkt, het is het onschadelijkste en voortreffelijkste ziektestof oplossende middel, dat de oorzaak van elke ziekte en verouderde kwalen spoedig wegneemt; en bij een duurzaam gebruikwaarborgt het den lijder een volkomen herstel. De verschillende preparaten dezer gelukkige zamenstelling ondergaan ieder op zich zelve een naauwkeurig scheikundig onderzoek, omdat er met deze zeer fijne ingrediënten veel bedrog gepleegd wordt, waarom men wordt gewaarschuwd voor namaaksels. Lijders aan asthma, borst, maag, zenuwen, koorts, graveel en rhumatlck gevoelen zich door het gebruik dezer Pillen zeer gelukkig, die in verzegelde doozena f 1.20 met gebruiksaanwijzing, verkrijgbaar zij")' te Leiden, bij VEKKOUW EN STOKIILÏZEN, Gouda, M. PALMEN; 'sHage, SINGELS, Kleine Groenmarkt; Alwaar tevens verkrijgbaar is gesteld het alom beroemde en mede zeer voortreffelijk aanbevolen tegen verouderde kramp, maag cn slijmhoest, korte ademhaling en vastzittende verkoudheid.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3