C0I1RAM MAANDAG 23 JULI. STADS-BE RICH TEN PATENTELADEN. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. N". 171. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.50, franco p. p. f 2. afzonderlijke nonimers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenliën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen bij deze ter algemeene kennis dat, ingevolge raadsbesluit van 21 Juni jl. ook dit jaar ter Gemeente-Secretarie permissien kunnen worden verkregen om te jagen naar waterwild op de vroonwateren der gemeentetegen betaling van f 6 per stnk. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden. 21 Juli 1883. HARTEVELT, Wethr. 1». Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het College van Zetters, brengt ter kennis van belanghebbenden dat de patentbladen van koffiehuishouders slijters en tappersdienst 1883 4, bij het College van Zetters, in een der verlrekken van het Raadhuis dezer gemeente, op vertoon van het aan slagbiljet waaruit moet blijken dat minstens de helft van den aanslag is voldaan, verkrijgbaar zijn op Vrijdag 2©, Zaterdag 21 en Baan dag 28 Juli, telkens des namiddags van een tot drie uren. terwijl na het verstrijken van dien termijn, de onalgehaalde patenibladen ter uitrei king moeten worden afgegeven aan de deurwaarders der directe belastingen alhier, die voor hunne moeite mogen eischen tien cents, zonder meer. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Letdsche Courant. De Burgemeester voornoemd Leiden 19 Jnli 1883. DE KANTER. De BURGEMEESTER, Hoofd van liet Gemeentebestuur van Leiden, brengt ter algemeene kennis dat op heden aan den Ontvanger der directe belastin gen alhier is ter hand gesteld een op den 20,lt" Juli jl. invorderbaar ver klaard kohier van de personeelc belasting, dienst 1883/84, wijk 7 en herinnert voorts den belanghebbenden aan hunne verplichting om hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 21 Juli 1883. DE KANTER. LEIDEN. 21 Juli. Mochten wij in vorige nommers reeds gewagen van hetgeen er voor de stadgenoolcn te genieten valt op de Maandag a. s. te beginnen kermis, wij kunnen echter niet nalaten ook te wijzen op het gezelschap van den beer Willem Van Zuylen, dat eerst Dinsdag zijne voorstellingen begint. Wij achten het onnoodig iets ter aanprijzing te zeggen, daar hier zeker, door de ondervinding gestaafd, het spreekwoord van toepassing is «goede wijn behoeft geen krans". Mocht de heer Van Zuylen reeds meermalen ge toond hebben, dat het lot zijner medemenschen hem ter harte gaat, ook nu weder meende hij niet te moeten achterblijven en heelt dan ook een gedeelte van de opbrengst der Dinsdag te geven voorstelling bestemd voor de weduwe van den in deze week op zoo ongelukkige wijze omgekomen wisselwachter Poelman. Ook de heer Spriet, meer dan gunstig bekend bij Leidens ingezetenen, zal ook dit jaar het zijne bijbrengen het den bezoekers van zijne tent zoo aangenaam mogelijk te maken. Moest dit jaar het besluit van den heer Basch, deze kermis niet te be zoeken, eenigc teleurstelling verwekken, dit wordt voor een groot gedeelte vergoed door het Nedcrlandsch Volks-thcater van den heer Léon Veith, in verbinding met het Cagliostro-theater van den heer Emil De Verli. Eene vluchtige inzage van allergunstigste getuigschriften en bcoordeelingen uil onderscheidene deelen des vaderlands, noopt ons den beminnaars van degelijk kermisgenot aan te raden een gang derwaarts niet te verzuimen. Ook voor de kleinen is een bezoek aldaar eene alleraangenaamste verpoozing. Voor hen die belang stellen in het somnambulisme en' spiritisme zij bet aanbevolen een bezoek te brengen aan den heer Mullens. Omtrent diens voorstellingen wordt door de Z7trechtsche Courant het volgende gezegd Wie van het geheimzinnige houdt, verzuime niet een bezoek te brengen aan prof. Mullens en zijne dochter, waar men zich verbazen kan in de helderheid van blik der somnambule in eene voor hare bezoekers onbekende wereld. Wat deze denken, weet zij even spoedig te openbaren. Wij schreven zoo bedekt mogelijk de cijfers 8188 op eene lei, en vonden die zelfde cijfers op eene andere lei, die onder 't bereik harer hand gebracht was; zoo kan men ook een naam schrijven, eene kaart trekken, en niet alleen dat zij zegt welke kaart getrokken is, maar ook welke men trekken zal. Doch wij mogen de geheimendie hier aan elk in 't bijzonder worden opgehelderdniet aan allen openbaren, leder onderzoeke 't hier voor zich zeiven en leere daar kennen, zoo hij 'twil, wat de toekomst voor hem heelt weggelegd. De heer Schenau, thans eigenaar van het van ouds zoo geliefkoosde lokaal «de Paauw", heeft gemeend bij gelegenheid van de kermis een goed gezel schap te engageeren, in de vaste meening, dal zij, die zich in herinnering kunnen brengen de gezellige uren in de kermisweek aldaar doorgebracht, niet zullen aarzelen zich nogmaals daar neder te zetten. De heer Ephraim mocht het gelukken zich te contracteeren met een goed concert- en operelten-gezelschap. Ook dezen ondernemer zal, vertrouwen wjjdie inspanning beloond zien door eene talrijke opkomst. Bij een verder onderzoek naar de jl. Zondagnacht in de fabriek der firma C. L. alhier ontvreemde sajet is nog gebleken, dat de tweede zak met sajet door V. verkocht is aan den koopman in lompen De G.in de B.andewijnsteeg alhier, die, bemerkende dat de politie hem zocht, zich uit de gemeente beeft verwijderd en naar Rotterdam is vertrokken, alwaar hij zich bij de politie heeft aangemeld. Van daar herwaarts overgebracht is hij, na gehoord te zijn, eveneens ter beschikking der justitie naar 'sGravenhage overgebracht. Mej. C. De Voogd te Rotterdam is benoemd tot onderwijzeres alhier. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 38 tot 60 volwassen personen en 5 tot 9 kinderen. In de afgeloopen week werden op de Zweminrichting «Rhijnzigt" 515 zwembaden door heeren en 54 door dames genomen. Temperatuur van het Rijnwater 18.5° Celsius. Door den minister van koloniën zijn alsnog benoemd tot leden van de jury voor de toekenning van bekroningen op de Internationale Koloniale en Uitvoerhandel Tentoonstelling te Amsterdam de navolgende heeren: lc Af deeling. [Koloniën). Groep 1. De natuur der gekoloniseerde en overheerde gewesten. Meteorologie en aardmagnetisme. Mr. S. C. J. W. Van Musschenbroek (in de plaats van P. E. baron Van Heerdt, die bedankt heeft). Geologie en mineralogie. L. André (in de plaats van dr. H. Behrens, die bedankt heeft). Groep II. De inlandscbe bevolking dier gewesten. Kunsten en wetenschappen. II. C. Humme (in de plaats van F. S. A. De Clercq, die bedankt heeft). Regeeringsvormen en staatsinstellingen. H. Raat (in de plaats van M. Th. 11. P. Perelaer, die bedankt heeft). Groep III. De Europeanen in die gewesten en hunne betrek kingen lot den inlander. Handel en scheepvaart op en in de kolo niën. J. Van Oldenborgh (in de plaats van J. J. Van Santen, die bedankt heeft). Landbouw en nijverheid. I'. Van Gelder (in de plaats van C. Schof- fer, die bedankt heeft), R. Fennema (in de plaats van Corns. De Groot, die bedankt heeft), F. W. Van Eeden, mr. S. C. J. W. Van Musschenbroek, G. A. 11. llellmund. 11. J. Ankersmit, W. E. Malthes, D. De Clercq, A. W. Stortenbeker, A. R. De Wendt, L. André, E. Ketjen, J. II. De Vries, P. Ten Cate, A. Mesritz, E. M. Mijnssen, C. Bosscher, 11. J. Voute, J. P. Van Ros som, W. F. Gebhard Jr.Jan Voiite Czn.,-A. .1. B. Van Waijenburg. A. C. Pflughaupt en A. Q. J. Van Kempen. Tengevolge van werkstaking der ambtenaren van de «Western Union Telegraph-Company" in Noord-Amcrikakunnen door die maatschappij geene telegrammen worden overgebracht. De telegraafdienst neemt alzoo geene verantwoordelijk voor de goede overkomst van telegrammen naar Noord- Amerika op zich. Te rekenen van 1 Augustus 1883 zal er gelegenheid bestaan tot in vordering van gelden op quitantiën in de hiernagemelde in Tunis gelegen Fransche postkantoren gcvesiigd zijn, te weten: te Bardo, Djerba Gabès, La Goulette, Le Kef, Mahdia, Monastir, Sfax, De quitantiën zijn aan dezelfde voorwaarden onderworpen plaatsen waar BéjaBezerte, Sousa, Tunis. als die voor Frankrijk en Algiers.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1