PER TELEGRAAF. ADVERTENTIE JV. i FRASHRIJH. n De senaat opende de beraadslaging over de rechterlijke hervorming. iMet 154 tegen 106 stemmen werd verworpen een voorstel van den heer Buffet om de bureaux der hoven van appèl te raadplegen vóór de beraad- 1 slaging. In de kamer van afgevaardigden heeft de heer Allain-Targé achtereen volgens de voorwaarden behandeldwelke aan elke der spoorwegmaatschappijen i gesteld zijn, en die als bezwarend voor den staat afgekeurd, li De regeering heeft geen enkel bericht ontvangen omtrent hetgeen er i,met den Engelschen consul te Tamatave zou voorgevallen zijn. -- Volgens eene dépêche is Lihung-Chang benoemd tot bevelhebber in het noordelijk gouvernement van China. Zijne vervanging in het zuidelijk gouvernement door een voorstander van den vrede zou zeker als een bewijs van China's vredelievende voornemens mogen gelden. De officiëele feestviering van den 14dtn Juli heeft te Parijs 660.000 fr. »ekost. Hiertoe heeft de staat 300.000 fr. bijgedragen, zoodat er 360,000 fr. ten laste van de stad Parijs zijn gebleven. Van de 660,000 fr. zijn 25000 fr. aan de mairiën der hoofdstad toegestaan ter aanmoediging van de feesten in de arrondissementen, die georganiseerd waren hetzij door parti culieren, hetzij door de mairiën. Het op verschillende plaatsen afgestoken vuurwerk heeft 75000 fr. gekost, 5000 fr. zijn afgezonderd voor onvoorziene kosten, en de overige 455.000 fr. zijn besteed aan het illumineeren van de openbare gebouwen, aan Venetiaansche feesten, volkspelen, vlaggen, enz., en aan tegemoetkoming van de schouwburgen, die kostelooze voorstellingen hebben gegeven. Dinsdagochtend heeft dr. Vulpian met dr. Drasche en dr. Meyer een consult gehouden, nadat eerstgenoemde, met dit doel uit Parijs teFrohsdorf gekomen, den graaf van Chambord met de meeste nauwkeurigheid had onderzocht. Blijkens het officiëele bulletin, na afloop van het consult ver schenen, neemt de lijder in beterschap toe. Dr. Vulpian zou tot de over tuiging zijn gekomen dat maagkanker niet beslaat. De toestand waarin de maag verkeert is echter zoodanig, dat men niet kan zeggen: er is geen gevaar; daar de patiënt moeielijk voedsel tot zich kan nemen en dus ver sterkende middelen niet naar behooren toegediend kunnen worden. Een 80-jarige Fentenier te Parijs, de heer Reich, werd in 1881 besto len. Onder meer voorwerpen miste hij ook eene fraaie pendule, een oud familiestuk, waaraan hij veel hechtte. Ondanks zijn hoogen leeftijd, koes terde hij toch de hoop. het voorwerp weer terug te krijgen. De politie zocht een tijdlang, doch vond niets en gaf het op. De heer Reich ging toen uit eigen beweging het werk voortzetten. Hij liep alle uitdragers en antiqui teiten-winkels af, snuffelende en zoekende of hij zijn verloren schaap ook kon ontdekken. Zooveel volharding moest beloond worden. Vrijdag ging de grijsaard door de rue de Province en gaf eensklaps zijne blijdschap lucht. Zijne eigen pendule stond daar in de vitrine van een antiquaar. Deze werd ondervraagd; hij had het stuk eerst een paar maanden geleden gekocht op eene veiling van de bank van leening. Vol vreugde kocht de heer Reich zijn stuk terug, en de politie begon een nieuw onderzoek naar den dief. Te Tomblaine, bij Nancy, is in den nacht van 13 op 14 dezer een vuurwerkmaker, Guilminot genaamd, met zijne vrouw, twee dochters en een zoon in de vlammen omgekomen. Naar men vermoedt, is zijne woning tengevolge van eene ontploffing onder het voor de feestviering vau den 14eD gereed liggend vuurwerk in brand geraakt. Aan Le Temps wordt uit Londen bericht, dat de heer Stanley zich met twee inlandsche hoofden zou hebben verbonden om De Brazza's expe ditie af te weren. Voorts zou hij met een negerkoning, wiens gebied 200 km. van Stanley-pool verwijderd ligt, een verdrag gesloten hebben. DBJITSCHLAN». Keizer Wilhelm wordt den 8"'11 of 9,eD Augustus van Gastein te Ber lijn terugverwacht. De keizerin denkt tot 9 Augustus te Goblenz te blijven, om zich dan naar het slot Babelsberg te begeven, waar zij den keizer zal opwachten als hij van Gastein komt. De officiëele Keichs- rlnz. bevat de door den keizer bekrachtigde ker kelijke staatkundige voordracht, zoodat deze thans kracht van wet heeft verkregen. In de te Berlijn ontvangen depêches wordt de bijeenkomst der vorsten van Nederland en België te Spa beschouwd als een bewijs van vriendschap pelijke toenadering en verbroedering der beide nabuurstaten. In de Berlijnsche beurskringen wordt gemeld, dat de heer J. A. Valen tin, sedert verschillende jaren vertegenwoordiger van het huis Rothschild te Amsterdam, om redenen van gezondheid zijn ontslag zal nemen. Als zijn opvolger wordt genoemd de heer A. Gansel, tot dusver Rothschild's ver tegenwoordiger te San Francisco, en die in de laatste dagen met de Roth- schild-groep alhier een onderhoud had. Te Ncuss zijn drie beruchte personen uit de gevangenis ontvlucht. -- Uit Genève wordt gemeldt, dat. tengevolge van de hevige regens der jongste dagen, verleden Zondag hel Rhöne-dal overstroomd werd, zoodat de spoorwegdienst tusschen Visp en Sion moest gestaakt worden. Te Zermatt was het Dinsdag bitter koud. en op den Iliffelberg sneeuwde het dik. Thans echter is het weder fraai, en de sneeuw leent zich uitmuntend tol bergtochten. OOITEXRIJK. Bij gelegenheid van het tweehonderdjarig jubelfeest van het ontzet van Weencn zal eene historische tentoonstelling worden gehouden in hel stadhuis. De commissie heeft reeds eene menigte belangrijke voorwerpen ontvangen o a. de beroemde Gobelins, het eigeudom van deu keizer, die de overwinning van hertog Karei van Lotharingen voorstellende harnassen van den keurvorst van Saksen, den markgraaf Lodewijk van Baden, graaf Riidiger Starhemberg, de tent van den grootvizier Kara Mustapha (eigendom van den koning van Saksen), enz. Bij Adelsberg is een Italiaan in hechtenis genomen, die te Udine thuis behoort, en verdacht wordt hel dorp Otlok, bij het bezoek van den keizer aan de Adelsberger grot, in brand gestoken te hebben, met het doel om, onder de daardoor ontstaande verwarring, den een of anderen aanslag te plegen. De heer Coopi, Italiaan, die onlangs door roovers werd opgelicht, is, volgens uil Konstantinopel ontvangen tijdingen, tegen betaling van losgeld vrijgelaten. LONDEN, 20 Juli. Daily News meldt, dat de kabinetsraad gisteren be sloten heeft den heer Revers Wilson onverwijld naar Parijs te zenden, om zich met den heer De Lesseps over eene schikking betreffende het Suez- kanaal te verstaan. KONSTANTINOPEL, 19 Juli. Men maakt toebereidselen voor de conversie der openbare schuld. In September reeds heeft de ministerraad het voorstel van den raad voor de schuld aangenomen, waarop des Sultans bekrachti ging wordt gewacht. LIMA, 19 Juni, via New-York. Generaal Lynch heeft een brief ontvangen van kolonel Grostiago, gedagteekend 10 Juli, van de hoogten van Iluan- chuca, waarin de nederlaag gemeld wordt van de vereenigde strijdkrachten van generaal Caceres en van verschillende andere Peruaausche opperhoofden. Na een tweedaagsche veldslag zou Caceres duizend man verloren hebben, doch zou geen der hoofden gekwetst zjjn. RECLAMES. Oude lieden, wier bloed dun en wier stap onzeker geworden is, prijzen het Hop-Bitter voor het goed dat het hun gedaan heeft. Reinig en bevoch tig de drooge en kleverige mond der zieken en verfrisch hen met Hop-Bitter dat gij met een glas koel water moet vermengen. TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. 20 Juli. verkochte hoeveelheid. PRIJZEN. Laagste I Hoogste Paarden Veulens Ossen Stieren Melkkoeien Kalfkoeien Varekoeien Vette koeien Kalveren (vette) (magere) (gras) Schapen (magere) (vette) Lammeren Varkens (magere) (biggen) Ter markt aangebracht 326 runderen, 234 lammeren. Ter wekelijksche kaasmarkt aangevoerd 59 partijen kaas, waarvan aan de Stadswaag zijn gewogen 49 partijente zamen 2289 stuks, wegende 12897 KG. Besteed werd voor: Goudsche kaasvan 25 tot 33.50. Derby 30 31.50. Leidsche de 150 KG. 54 66. Edammer nu nu stuks. If r t ff 28 58.— «210.— 98 *150.— «278.— 24 *170.— «285. 90 «140.— «250. 86 «170. *340. 86 u 33. 80. 22 5.- 14.- u r 512 22.- 38.— 1220 13.- 24.— 234 8.— 16.— 26 14.- 28.- 162 3.50 10.- 108 kalveren, 1732 schapen en De eerste Ondergeteekende heeft de eer ter kennisse van het Publiek te brengen dat hij de affaire in Tabak en Sigaren en wat daartoe behoort, tot dusver door hem gedreven onder de firma B. VERBRUGGE C1E heeft overgedaan aan den tweeden Ondergeteekende, den lieer A. B. VERBRUGGE, die haar op denzelfden voet en op dezelfde firma B. VERBRITC<GE&CIE, edoch buiten alle aansprakelijkheid van den eersten Ondergeteekende zal voortzetten en zich in het vertrouwen van hel publiek ten zeerste blijft aanbevelen. A. J. VERBRUGGE. Leiden, 20 Juli 1883. A. B. VERBRUGGE. Zalf cn Pillen van Holloway. Ongestelde maag. Wanneer de maag in gebreke blijft van hare functiën te doen, ontstaat er indigestie, waarvan de gevolgen steeds onzeker zijn. Wanneer het voedsel onverteerd de werkelooze maag verlaat, veroorzaakt het ontsteking in de darmen en meer andere ongemakken. Om de ontstelde spijsvertering te herstellen en de eerste kwade voorteekenen weg te nemen is geen middel zoo goed als de spijsverterende Pillen van Ilolloway, welke in ernstige gevallen bijgestaan moeten worden door de Zalf; deze laatste moet dan over de maag of over den rug gewreven worden, ten minste tweemaal daags cn gedurende tien minuten. De buitengewoon genezende kracht, die deze middelen uitoefenen op de maag, op den lever en op de darmen, geeft onmiddelijk verlichting; zij herstellen de geschokte gezondheid en vernietigen zoowel de gevolgen als de oorzaak der ziekte. Door het debiet zijn vermeerderd de prjjzen als volgt: Doosjes Pillen en Potjes Zalf ƒ0.80, 1.85, ƒ3, 6.74, ƒ13.50 ƒ20.50. zijn op franco aanvraag a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in Ilolloway'sEtablissement leLon-ien, 533, Oxfordslreet,

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3