doel te doen beantwoordenis volledigheid eene eerste vereischte. De naam- looze vennootschappen zeiven hebben, ieder voor zich, er belang bij, de volledige kennis van al wat hare inrichting betreft, hoe zij werkt, welke winstcijfers zij maakt en dergelijke te bevorderen. Men mag dus vertrou wen, dat aan het verzoek om inlichtingen volgaarne gevolg zal worden gegeven. De aartshertog van Oostenrijk, Carl Ludwig, bracht gisteren weder een bezoek aan de tentoonstelling te Amsterdam, in gezelschap van zijn ad judant. Z. K. H. vertoefde geruimen tijd in de Oostenrijksche afdeeling, waar hij werd rondgeleid door den commissaris lliassny en den aigemeenen vertegenwoordiger Joseph Grünwald. De hooge bezoeker nam alles nauw keurig in oogenschouw en aanvaardde welwillend een glas llongaarschen volksdrank, dat hem door een der tentoonstellers werd aangeboden. Ilel gerechtshof te Amsterdam heeft H.J. K., oud 40 jaar, van beroep commissionair, die in de vorige week had terechtgestaan wegens valschbeid in onderhandsch geschrift, tot 1 jaar en 6 maanden celstraf veroordeeld, (lij had namelijk een gedrukt certificaat van aanbeveling in blanco weten te verkrijgen van het genootschap «Sarepta" en dit ingevuld met den naam der weduwe Van Rossum. Vervolgens had hij onder op het certificaat een verzoek om onderstand geschreven en dit valschelijk met den naam vau den directenr van "Sarepta" ondertcekend, en ten slotte zich als bode van »Sarepta" voorgedaan. Door eene lijst ter teekening aan Ie bieden, gelukte het hem eenig geld machtig te worden, doch eindelijk werd hij gearres teerd door toedoen van iemand, wiens naam hij eigenmachtig op de intee- kenlijst had geplaatst. Bij monde van den procureur-generaal, mr. Kist, was tegen hem eene gevangenisstraf geeischt van drie jaar, terwijl de ver dediger had aangedrongen op celstraf. In den avond van 17 dezer is van de Lemster nachtboot te Amsterdam vermist, het postpakket voor Lemmer. Men denkt aan diefstal. Door het aanhoudend gure weêr is het onmogelijk voor de visschers, van IJmuiden naar buiten te gaan om hun bedrijf uit te oefenen. Kr ligt al sedert acht dagen een dertigtal botters doelloos in de haven. Ook zijn er thans een dertig schepen, die op goeden wind wachten, meestal hout- vaarders, die pas eene reis gedaan hebben. Het bericht als zouden te Amersfoort Maandag jl.tengevolge van misbruik van sterken drank, een persoon zijn nek hebben gebroken en een ander aldaar gestikt zijn, is onjuist. Omtrent het eerste is niets nader gebleken en wat de ander betreft, daarmede is een 34-jarige daglooner, uit de Njjkerkervecn bedoeld, die Maandagochtend in een hooiberg aldaar over leden is gevonden. De oorzaak van zijn dood kan nog niet met zekerheid worden nagegaan. Hel lijk is te Nijkerk onder politietoezicht, en mag nog niet worden begraven. Te Nijkerk hebben een voorloopig verhoor ondergaan eenige personen, met wie hij Zondagavond in aanraking was geweest. (tibl.) Woensdag had Ie Utrecht de zesde harddraverij der Utrechlsche hard- draverij-vereeniging plaats. Er hebben 24 paarden aan deelgenomen. De prjjswerd behaaldjdoor den bruinen ruin fftsse, van den heer J. R. Dekker te Rhoon, pikeur W. Jongejan. De premie is behaald door den bruinen ruin Prins Alexander, van den heer W. Doon te 's Gravenhage; pikeur A. Bos. In de vorige week had er op de Bovenwaal een vreemdsoortig duel plaats. Twee broeders, beiden kapitein op eene sleepboot en daarmede werkzaam aan de normaliseering van de rivier, hadden sinds eenigen tijd eene veete tegen elkander. Toen ze nu elkander met hunne sloombooten moesten passeeren, voeren zij met zoodanig geweld tegen elkander in, dat eene der sloombooten een groot lek bekwam en weldra zonk, nadat men nog juist den tijd had gehad om dit vaartuig op eene zandplaat te sturen. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft Jan Melis, uit Onderdendamdie beschuldigd wordt in den nacht van 6 op 7 Mei jt. zijne huishoudster Mar- garetha Meijer opzettelijk door verstikking te hebben gedood, vrijgesproken, daar de schuld niet wettig was bewezen. 's GRAVENHAGE 20 Juli. Z. M. de koning-groothertog van Luxemburg heelt aan generaal der infanterie Von Thielde, bevelhebber van het achtste Dnitsche legerkorps, het grootkruis, en aan den ritmeester Von Kröcher, van het 2e Pommersche ulanen-regimentadjudant van genoemden generaal, het officierskruis der orde van de Eikenkroon geschonken. Door Z. M. is aan N. Spillenaar, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als burgemeester van Waardenburg. Met 6 Augustus aanstaande worden geplaatst aan boord van V. M«. schroefstoomschip Bali: de luit. ter zee le kl. P. 11. I'rager, als le officier; die der 2e kl. A. Serct en E. F. T. Bik; de adelborsten lf kl. J. M. Zwa nenbeek Pauw, jhr. E. G. Wichers en K. J. Karseboom; de officier van gezondheid 2e kl. dr. T. M. Gumplowicz, en de officier van administratie 2e kl. A. P. W. Immink; terwijl met bóvengenoemden datum gedetacheerd wordt aan boord van Zr. M». instructiebrik Pollux, de officier van gezond heid 2' kl. d'. G. 11. Zahle. De luit. ter zee le kl. 11. L. C. Wollerbeek Muller, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, is op non-aciiviteit gesteld. H. K. H. prinses Hendrik vereenigde gisteren den 'graaf en de gravin van Vlaanderen aan een gastmaal ter hunner eere. Tot de dischgenooten van de koninklijke gasten behoorden enkele groot-officieren der kroon, de geheele Belgische legatie hier ter stede, de minister van btiitenlandsche za ken, enkele autoriteiten, alsmede de diplomatieke vertegenwoordigers van het Duitsche keizerrijk en Oostenrijk. Hedenmorgen werd de aquarellen-tentoonstelling vereerd met een be zoek van den graaf en de gravin van Vlaanderen met talrijk gevolg. De heeren E. Verveer en J. G. Smits hadden de eer de vorst en de vorstin rond te leiden en mochten herhaalde malen de betuiging ontvangen van de hooge ingenomenheid met de Hollandsche kunst, als ook met deze expositie. Ook brachten H. K. H. een bezoek aan het stadhuis. Ten 1 ure verlieten zij de residentie, terugkeerende naar Brussel. H. prinses Hendrik bracht de vorstelijke reizigers aan het Hall. spoorsl haar afscheidsgroet. Aldaar bevonden zich mede ter uitgeleide van DD. HH. de adjudant van Z. K. 11. den prins van Oranje, luit.-kolonel 1 onze minister van buitenI. zaken, het personeel van het Belgisch gezant! cn de Duitsche gezant. Naar wij vernemen is de kapitein-ingenieur Van Schermbeek, dii langs uit de residentie naar Japan is vertrokken om zich met toet ming van onzen koning in dienst van den keizer van Japan te begi ten einde zich aldaar te belasten met het aanleggen van fortificatiën, blijkens uit Yokohama ontvangen telegram aldaar gisteren in goeden stand aangekomen. B IJ 1 T E I\' LA N DSC IJ E B E it 1 CII T E N. BELGIS. De koning en de koningin van België kwamen gisteren morgen n uur te Spa aan, terwijl de trein van den koning van Nederland te 1 45 m. arriveerde. De twee vorsten omhelsden elkander hartelijk en da; toog de koninklijke stoel naar het Hotel Brilannique". De koning e koningin van Nederland zijnna het ontbijt te hebben gebruikt met koning en de koningin van België, ten 1£ ure weder van Spa naar Co! Berg vertrokken. Vrijdag zullen zij België doortrekken om naar Pyrt te gaan. In de kamer is een aanvang gemaakt met de discussies over de ni« belastingontwerpen. De minister van financiën zeide, dat de nieuwe ting op de koffie niet in behandeling zal worden gebracht, en dat in; de tabaksbelasting mogelijk een accoord zal kunnen worden getroffen, en ander had zijn reden dat het tekort in de schatkist lager kan geri worden, en aanvankelijk op 22 millioen berekend, thans tot omsireet millioen daalt. Te Brussel wordt eene internationale tentoonstelling van photogr ingericht, door de zorgen van de Belgische koninklijke maatschappij photografie. Zij zal den 15<>"' Augustus openen in -het paleis van scb kunsten. Een groot getal inzenders uit Frankrijk, Duitschland, Engt en Italië zullen deelnemen aan de tentoonstelling. E N ELAS 19. In het lagerhuis zeide de heer Gladstonedat hij Maandag zal ze hoe hij (en opzichte van de schikkingen aangaande het Suez-kanaal I te handelen. In elk geval zal de beraadslaging vóór het einde van maand plaats hebben. De heer Fitzmaurice bevestigde dat de Porie nota had gezonden, volgens welke elke wijziging en uitbreiding van den De Lesseps' concessie door haar moet worden goedgekeurd. Overigens geene regeering na het sluiten der overeenkomst van zich doen li« De heer Villers Stewart kondigde het voorstel aan om de overeenkomst n< het Suezkanaal uit te stellen tot de volgende zitting, De Sergeant-at-Arms deelde mede, dat de heer Bradlaugh tegen eene aanklacht bij de rechtbank heelt ingediend, opdat deze hem verb* zal de heer Bradlaugh te verhinderen den eed af te leggen. Op v« van den heer James besloot het huis hierover heden te beraadslagen. Eene duivenslachting op groote schaal vond onlangs in Engeland p bij den zesdaagschen internationalen duiven-schietwedstrijd te Hurlinf Meer dan 4300 duiven moeten bij deze gelegenheid als offers gevallen Het schijnt, dat de onlangs tot stand gekomen wet, die het duivenscl in Engeland verbiedt, nog niet in werking getreden is. Voor de slachtoffers van de ramp aan de Clyde is thans 160 bijeengebracht89 lijken zijn tot heden gevondener worden na vermist. De Times heeft uit Alexandrië den tekst van het geneeskundig port van dr. Mackic aan lord Granville ontvangen, waarin hij zich sceptisch beloont ten opzichte van het gevoelen, als zouden de lijkei doode dieren in den Nijl de cholera hebben doen ontstaan. De «Board of Local Government" zal in de Engelschc havens ten maatregelen nemen tegen het verspreiden der cholera-epidemie. De Egyptische regeering beeft aangenomen Engelands aanbod oi neeskundige hulp te verschaffen ten einde de cholera le bestrijden. He Malet telegrapheerde naar Londen het verzoek om twaall geneeskuuii De gezondheidscommissie te Cairo ontving eene dépêche uit Porti houdende het verzoek, dat het sanitair kordon worde opgeheven, oi de cholera aldaar verdwenen is. Te Cairo zijn aan de cholera bez« acht-en-zestig personen. In de overige plaatsen is de sterfte niet minderd. Volgens de llural Newyorker heeft er in de laatste jaren een bi rijke invoer van eieren uit Europa in de Vereenigde Staten plaats fi Gedurende de laatste negen maanden importeerden enkele firma's te! York ruim 200.000 dozijn eieren, voornamelijk van Frankrijk, Nederlat Duitschland en zelfs van Italië en Turkjje. De brekage moet geringd dan bij YVestersche eieren en de prijzen een paar cents per dozijn n dan van het inlandsche product, 's Zomers is de eigen productie bijiï doende, doch 's winters moet het buitenland te hulp komen. Canada tot dusverre voor een groot gedeelte in die behoefte voorzien, en de voer van daar bedroeg in 1882 12 mill, dozijn, ter waarde van 1.800! Daar eieren voldoende lang goed kunnen worden gehouden, voorspelt mettertijd aanvoeren van China, dal alleen genoeg produceert om dt eenigde Staten le voorzien. In Canada hebben overslroomingeneen gevolg van zware slot groote schade aangericht. De Thames is hooger dan zij ooit gewee spoorwegbruggen werden weggeslagen en te Londen, Tilsenburg, St. mas, Lucan en verscheidene andere plaatsen werden huizen vernield velden verwoest. Achttien personen verdronken, voor zoover men» maar worden nog verscheidene vermist. Ongeveer 2000 menscheu zij» der onderkomen. De schade aan eigendommen schat men op 500,000

Leydse Courant | 1883 | | pagina 2