ACI1T ZOIHER-C0NCERTEI Z0MER10RG. Mapok-Matrassen-Fabriek ADVERT EN Ti E N HOMOLOGATIE ACCOORD. HET VIJFDE DER J. H. V L L M A R, MACHINALE A. R REET VELT Az., le Delft. Zoeterwoude daaruit bekome eene krachtige mededraagster in zijne lasten. Moge deze stille plechtigheid eene rijke bron van voorspoed openen voor velen, in de eerste plaats voor deze jeugdige maatschappij. Worde thans deze eerste steen gelegd, om 11a jaren nog te kunnen getuigen van het goede werk der bouwmeesters en van het juiste inzicht der oprichters." Na deze toespraak wordt de eerste steen gelegd door den kleinzoon van een der commissarissen. Daarna wordt de eerewijn geschonken in de direc tiekeet der aannemers. Feestdronken op den jeugdigen steenleggerop den bloei der maatschappij, op de welvaart van Leiden en Zoeterwoude, met bevestiging van het aloud en onmisbaar verbond tusschen stad en land, sloten dit huiselijk feest. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 39 lot 61 volwassen personen en 4 tol 9 kinderen. In de afgeloopen week werden op de Zweminrichting //Rbijnzigt" 1002 zwembaden door heeren en 52 door dames genomen. Temperatuur van het Rijnwater 21° Celsius. De navolgende studenten der polytechnische school zijn tol hunne prac- tische vorming gedurende de zomermaanden door den minister van water- staal. handel en nijverheid als buitengewoon opzichter aangesteld, te weten: F. W. L. Steinmelz, bij het maken van het hoofdgebouw op het centraal personenslalion te Amsterdam; 11. Burger, bij het maken en stellen van den bovenbouw der dubbele draaibrug over de Nieuwezijlen onder Engwierum; J. J. De Muynck, bij de werken tol verbetering van liet kanaal van Gcnd naar Ter-Neuzen; A. M. Peman Kakebeeke, bij de werken van hel kanaal door Zuid-Beveland; II. Van Golsel, bij de werken van het kanaal door Walcheren; J. H. Beyerinck, bij de werken van de rivier de Waal te Gent: F. M. E. L. Kerstens. bij de werken van de rivier de Neder-Rijn te Mal burgen; L. Van Krimpen, bij de werken van de rivier de Nieuwe Merwede; S. J. J. Collee, F. J. Van Oppen en 11. G. Six, bij de werken lot verbete ring van den waterweg van Rotterdam naar zee; P. J. Bestel, bij de wer ken van de Nieuwe Maas; K. J. A. Ligtvoet en A. 11. W. Van der Vegt, bij den bouw van de schutsluis te Vreeswijk; H. J. C. G. Eilbracht en F. M. De Monté Verloren, bij den bouw van de sluizen te Nichlevecht; J. F. R. Van de Wall, bij de opstelling van den bovenbouw der spoorwegbrug over den Rijn te Reenen; J. De Brnyn, bij de grond- en kunstwerken voor den spoor weg Amersfoort—Nijmegen (gedeelte Amersfoort-Nederl. Rijnspoorweg); B. M. Blijdenstein, bij het bouwen van eene loeomotievenloods en verdere werken op het station Zwolle; S. Bouma, bij de lijn Stavoren—Sneek; J. Krans en C. F. Stoel, bij de werken van de lijn Groningen—DelfzijlW. C. M. Van Eeten, bij het maken van het hoofdgebouw op het centraal-personenstation te Amsterdam; C. C. Coomans, bij het maken van den onderbouw van de brug over de Donge bij Geertruidenberg; J. J. Flohil, bij de werken van het gedeelte Dordrecht, Merwede van den spoorweg Dordrecht—Eist; D. W. P. Wisboom en H. C. Staart, bij hel maken en stellen van den bovenbouw van de brug over de Beneden-Merwede nabij Baamhoek; L. Polis en A J. M. Stoflels, bij de werken van den spoorweg Gorinchom gcldcrmalscn; j. M. F. M. Van Winkel en J. M. Erdmansdörler, bij het maken der gebouwen en eenige andere werken op het station Oostzaan en van twee wacliterswonin- gen bij de draaibruggen te Zaandam; J. A. E. Van Deventer, bij het maken van wachlerswoningen en het leggen van sporen op de lijn Zaandam Hoorn; D. Drost, G. L. Driessen, E. Haverkamp en D. fleijen, bij de kunstwerken in den spoorweg Hoorn Enkhuizenen J. M. C. baron Quarles de Qtiarles, bij het doen van waarnemingen op de Zeeuwsche stroomen. Verder zijn door den minister van justitie benoemd bij den gevangenisbouw te Arnhem, 'sGravenhage en Breda de studenten P. Du Rieu, G. Brouwer en A. D. Heederik. -- Door geneeskundige staatscommissie zijn lot arts bevorderd de heeren J. A. Hammes en H. L. Van Linden v. d. Heuvel), med. dociorandi; K. J. Van Neukirchen Nijvcnheim, Th. W. II. Paulussen en J. G. Kronouercand.- artsen. Toegelaten zijn voor het le gedeelte de hh. M. II. J. Uuland, med. doctorandus, en A. P. Philipsen, cand.-arls. Gisterenavond werd, zooals reeds gemeld is, het muziekfeest le'sllage voortgezet, dat weder in alle opzichten gted geslaagd mag heeten. De solisten, zoowel als de koren en het orkest, kweten zich even als den vorigen avond uitmuntend van hunne laak. Het programma duidde niet alleen reeds aan, dat het concert afwisselend zou zijn, maar ook, dat de keuze der stukken gelukkig was geweest. Het eerste gedeelte werd geopend door Die Finale des ersten Aktes aus der unvollendeten Oper »Loreley" van F. Mendelssohn Bartholdy. Schoon werd hierin door mej. M. Breidenstein i de gemoedsbeweging teruggegeven van Leonore, die om wraak roept over hare bedrogene liefde en hierin door geheimzinnige geesten wordt bijge- slaan. Vooral dat gedeelte, waarin Leonore haar hart en hare liefde geeft j en zich aan den Rijn schenkt, als prijs voor deze hulp, was bijzonder schoon, liet orkest en de koren voldeden uitnemend. De bijvalsbetuigingen van het publiek brachten hulde aan deze uitvoering en wel in het bijzonder aan de soliste. De bas-aria van Sarastro, uit /'Die Zauberflöte" van W. A. Mozartwerd met zeer veel gevoel door den heer E. Fischer ten gehoore gebracht. Het herhaald applaus van het publiek, gevoegd bij den prachti- gen krans, die hem werd aangeboden, deed hem besluiten hel tweede gedeelte nog eens te zingenwaarvoor ieder hem zeker dankbaar is geweest. Daarna hadden wij nog eens het genot, de schoone altstem van mej 11. Spies te kunnen bewonderen. Gevoelvol zong zij het //Gebet" van F. Hiller, liefe lijk schoon de «Bliithenmai" van C. W. Glück. Geen wonder dan ook, dat het publiek in verrukking werd gebracht. De toejuichingen waren zoo talrijk, dat zij tot ieders vreugd nog eens het laatste stuk ten gehoore bracht. Beiden dames solisten waren fraaie bouquetten aangeboden. Het nu volgende recitatief en aria van Beimontc, uit "Die Entführung" van W. A. Mozart werd gezongen door den heer L. Riese. Vol gevoel droeg hij het voor. Ook hem werd onder applaus een schoone krans vereerd. Met de aria van Agathe uit "lier Freiscliiitz" van G. M. Von Wcber, ge zongen door mej. M. Breidenstein, eindigde het eerste gedeelte. Even voor men aan de tweede afdeeling zou beginnen werd medege deeld, dat in plaats van de op het programma vermelde Ouverture van J. G. Boers, waarvan de muziek ook verbrand is, zou worden uitgevoerd de //Scherso" van denzelfden. Heerlijk mooi bracht het orkest deze com positie ten uitvoer, onder de leiding ook van den componist zelf. Nauwe lijks was dit geëindigd, of de directeur werd van de zijde van het koor als het ware overstroomd met een regen van bloemen. Daarna werden hem twee prachtige kransen vereerd, alles onder de toejuichingen van het publiek en fanfares van het orkest. De lieer Boers was blijkbaar verrast door deze ovatie. Het concert werd besloten met "Die Kreuzfahrer", dramatisches Gedicht von Carl Andersen, nach Motiven aus Tasso's "Das befreite Jeru salem", fiir Solo, Chor find Orchester, componirt von Niels VV. Gade. Ook hier mag het spreekwoord worden toegepast: het einde kroont het werk. Zoowel de koren als het orkest wedijverden hierin om het volkomene te bereiken. Als Armida (Mezzosopraan) trad op mej. H. Spies, als Rinaldo de heer Lorenz Riese en als Peter der Eremit de heer Emil Fischer. De ruimte laat ons niet toe in bijzonderheden te treden. Wij waren vooral in verrukking bij n°. 3, ook bij de uitvoering van n°. 8, waarin Armida en de Sirenen alles aanwenden, wat zij vermogen, om Rinaldo in hare macht te krijgen. Ook hel eind van dit nummer, waar Rinaldo zich zelf overwint, is schoon. De laatste afdeeling sloot waardig het geheel. De opkomst was nog talrijker dan op het eerste concert. Misschien was dit wel daaraan toe te schrijven, dat deze feestavond door een bal zou worden besloten. Ongetwijfeld zal dit'bal, te oordeelen naar de velen, die daaraan zouden deelnemenwaaronder men verscheidene gecostumeerden op merkte, zeer geanimeerd zijn geweest. Wij zijn zeker de tolk van al degenen, die van deze heerlijke avonden gebruik hebben gemaakt, wanneer wij het Delftsch studentencorps onze hulde en dank brengen voor het ons geschonken genot en wenschendat het steeds in bloei moge toenemen! (Zie verder het Bijvoegsel). Voor de vele bewijzen van deelneming, gedurende de ziekte en bij het overlijden van mijne geliefde Echtgenoole ANTONIA GIJSBERTA NAJEll ondervonden, betuig ik, ook namens mijne kinderen en wederzijdsche be trekkingen, mijnen welgemeenden dank. Leiden, 14 Julij 1883. H. C. VAN BENTEN. Voor de vele bewijzen van belangstelling en deelneming, ondervonden bij de ziekte en het overlijden van onze geliefde Zuster en Behuwd-zuster, betuigen wij onzen oprechten dank. F. F. WIJNSTROOM. A. W. WIJNSTROOM. Najer, Bij vonnis der Arrondissemeiils-Rechtbank te 's Gravenhagevan 13 Juli 1883, is het accoord door ARIE VAN DUYN, Fischdrooger en Baring rooker, Koopman in Fisch en Frachtrijder te Katwijk, aan zijne schuld- eiscbers aangeboden en door dezen aangenomen gehomologeerd. Leiden, 14 Juli 1883. M'. F. WAS, Curator. onder directie van den heer op Dinsdag 17 Juli 1883, des avonds te zeven uren. Verder toegang volgens de bekend gemaakte bepalingen. van alles op os te r sela v xvifze yestskt. S'rijs der lstc «jualateit. Kapok-Matrassen Eenslaaps 1.85 x 0.85 meter 10 kilogr. zwaar 22,—. Tweeslaaps 1.85 X 1.15 13% 27.50. S'rijs der 2de qualltcit Kapok-Matrassen, Eenslaaps 1 85 x 0.85 meier 12% kilogr. zwaar j 15.—. Tweeslaaps 1.85 x 1.15 16'/2 2©.—. Andere afmetingen worden naar juiste evenredigheid berekend. Peluws en kussens, alleen le qual., worden mede lol zeer lage prijzen bijgeleverd. Emballage wordt voor fabrieksprijs in rekening gebracht., doch bij franco retourzending voor 3A van den genoteerden prijs teruggenomen. Men wordt verzocht de orders direct aan de fabriek op te geven, daar te Leiden gccu Agent van onze fabriek bestaat. A. BREETVELT Az., te Delft.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 2