i,i:i»m it: 91 k t vi V. 101. WOENSDAG 11 JULI. STADS-BERICHTEN B1NNENLANDSCHE BERICHTEN. De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cenls, groote letters berekend naar plaatsruimte. SCHUTTERIJ BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat de Com missie, volgens art. 15 der wet op de Schutterijen, van den lfden April 1827 Staatsblad N°. 17), benoemd tot het onderzoeken van en heslissen omtrent de redenen van vrijstellingen uitsluitingzal vaceercn op het Raadhuis dezer gemeente, j op Vrijdag den 13den Juli aanstaande's namiddags te zes uren. En worden diensvolgens opgeroepen 1°. al de zoodanigenwelke aan de loting van dit jaar deel genomen hebben 2». degenen, die sedert de vorige inschrijving alhier zijn komen wonen en gebo ren zijn in de jaren 1849 tot 1857 ingesloten; 3°. zijdie ambtshalve zijn ingeschreven en eenige reden tot vrijstelling ver- meenen te hebben 4". degenen die na hunne indienst-stelling bij de Schutterij recht op vrijstelling hebben verkregenalsmede die hij het bataljon om lichaamsgebreken tijdelijk zijn vrijgesteld, en 5». degenen die, volgens art. 3 L. en M. der Wet, als tot de nacht- of brandwacht behoorende, lijf- of huisbedienden zijnde, of bedeeld wordende, vrijstelling kunnen erlangen om zich voor gemelde Commissie te vervoegen, op bovengemelden dag, al ware het dat bij hen geen oproepings-biljet was ontvangenten einde over de ingediende reclames uitspraak worde gedaan, terwijl zij, die alsdan niet verschijnen, geacht zullen worden geene reden tot vrijstelling te hebben en mitsdien, overeen komstig art. 16 van Zijner Majesteits besluit van den 28slen Juni 1828 Staats blad N®. 42)voor zooverre zij dienstplichtige nommers getrokken hebbenbij de Schutterij zullen worden ingelijfd. En wordt deze door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leioen, 5 Juli 1883. E. KIST, Secretaris. üe BURGEMEESTER, Hoofd van liet Gemeentebestuur van Leiden, brengt ter algemeene kennis dat op heden aan den Ontvanger der directe belastin gen alhier zijn ter hand gesteld twee op den 9d(n Juli jl. invorderbaar ver klaarde kohieren van de personeele belasting, dienst 1883/84, wijken 5 en 6 en herinnert voorts den belanghebbenden aan hunne verplichting om hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. l)e Burgemeester voornoemd, Leiden, 10 Juli 1883. UE KANTER. LEIDEN, 10 Juli. üoor de kiesvereeniging "Nederland en Oranje" zijn bij de aanstaande verkiezing voor leden van den gemeenteraad candidalen gesteld de hh. J. M. E. üereksen, S. Le Poole (aftredende leden), H. L. A. Van Campen, J. J. Hoeken, F. Los, P. Van Cranenburgh, F. Van Dorp, C. Tieleman, W. Van Wijk. Verkiezingen van leden voor de eerste kamer der statcn-generaal, door de staten der verschillende provinciën: Drenthe: herkozen de heer Carslen; Utrecht: gekozen de heer baron Van j Aylva van Pallandtbij loting met den heer De Beaufort; Zuid-Holland: her kozen de heer Van Vollenhoven met 59 stemmen, voorts werden uitgebracht op de hh. mr. C. Cock 10 en jhr. mr. SleengraclH van Duivenvoorde 5 stem- j men; de heer Merkes van Gendt met 54 stemmen, nog werden uitgebracht l op de hh. Von Fisenne 8 en mr. C. Cock 0 stemmen, en 11. Muller Szn. I met 54 stemmen, nog werden uitgebracht op de hh. C. Van Hardenbroek t 8 en Cock 6 stemmen; Gelderland: herkozen de heer Hooft; Noordholland: herkozen de hh. Van Tienhoven en Insinger; Noordbrabandherkozen de S| heer Hengst, gekozen de heer De Bruynlid van de tweede kamer; Fries- |ij land: herkozen de heer Breuning; Overijsel: herkozen de heer Van Naatnen j? van Eemnes; Limburg: herkozen de heer Beerenbroek. Gisterenavond werd door de vereeniging "Leidsche Dilettantenclub" eene uitvoering met introductie gegeven in het lokaal "Zomerlust". De voorzitter* I heette hel in nog al groote getale opgekomen publiek welkom in deze zaal en wenschte dat ook dezen avond weder eene schoone bladzijde in de ge- rj schiedboeken van de vereeniging zou innemen, liet liefelijke zomerweder lokte alles naar buiten, vandaar dan ook dat voor deze uitvoering het aan- 1 gename "Zomerlust" was gekozen. Alsnu werd een drietal stukjes opge- j voerd: »De bruidschat van Auvergne", "Dat komt er van" en "De zevenen- dertig stuivers van den heer Middelburg". Te oordeelen naar de bijvalsbe- y tuigingen, welke den dilettanten na de uilvoering ten deel vielen, was het ll gezelschap wel voldaan. Hoewel de avondstond, in tegenstelling met de vorige, vrij koel was, werd toch in de pausen drok gebruik gemaakt van den tuin en bleef men nog langen tijd bijeen onder het genot van den dans. Vóór den aanvang van het laatste stukje vroeg de voorzitter, naar aanlei ding van art. 1 van de statuten der vereeniging, een penningske voor eene weduwe in deze stad, die door het overlijden van haar man zich letterljjk van alles zag beroofd. Laat het blijken, zeide spreker, dat het aller wil is dat die vrouw mede feest viert. Die collecte, welke 14.95 opbracht, leverde dan ook het bewijs, dat men de bedoeling van de vereeniging, het nuttige met het aangename le paren, op hoogen prijs stelde. - Heden ochtend is een met metselsteen zwaar geladen schip op een boomtronk of paal in den Rijn nabij deze stad onder Leiderdorp geloopen tengevolge waarvan het schip lek verkreeg en gezonken is. De Noord-Zuidhollandsche stoomtramweg-maatschappij heelt in de maand Juni ontvangen aan personenvervoer 5257.99, zijnde 6.26 per dagkilometcr. Nopens den ziektetoestand van den oud-minister, den heer Modderman, wordt ons uit 's llage medegedeeld, dat die toestand niet zoo zorgelijk is als door sommigen is verspreid. Wel is de lijder zeer zwak, maar lot hier toe is het niet noodzakelijk geweest tot eene tweede operatie over te gaan. Hel Staatsblad n°. 120 bevat het besluit van den 3" Juli 1883, hou dende aanwijzing van de gemeente Wassenaar als standplaats van een post kantoor. De minister van financiën brengt ter kennis van ambtenaren der di recte belastingen, invoerrechten en accijnsendat, wegens het ontbreken van bevoegde sollicitanten voor het opengevallen kantoor Aardenburg, ont vangers en andere ambtenaren dier belastingen, krachtens de beslaande regelen tot die betrekking benoembaar, zich nog tot 20 Juli eerstkomende bij het departement van financiën daarvoor kunnen aanmelden, onver schillig of zjj overigens bevoegd zijn lot mededinging naar een kantoor der 8' klasse. De minister van financiën maakt bekend, dat hel saldo van 'srijks schatkist bij de Nederlandsche bank, op 7 dezer, en de som der betaalmid delen op dal tjjdstip bij de betaalmeesters aanwezig, le zamen een bedrag uitmaakten van ƒ21,595,374.40. Het stoomschip Drenthe, van Rotterdam naar Java, arriveerde giste ren te Southampton. De Zuidholland, van Java naar Rotterdam, arriveerde gisterenavond te Suez. Naar wij vernemen bestaat er kans op, dat behalve de 20 vroeger voor den adminisiraiieven dienst in Indië gevraagde ambtenaren (controleurs enz.) er dit jaar nog 10, in het geheel dus 30,geplaatst zullen worden. (Fad.) Door de verschillende stations van den Rijnspoorweg zullen ten be hoeve van handwerkslieden, op aanvrage hunner patroons, de gewone gc- zeiscliapsbiljetten tegen enkele reisvraclit naar Amsterdam worden afgegeven, ook dan wanneer hun aantal niet het voor die biljetten vastg'estelde mini mum van 10 voor de tweede en 20 voor de derde kl. bedraagt. De vicaris-capitularis van het bisdom Haarlem heeft aan den z. ecrwj heer 11. J. H. Ruseheblatt, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als pas toor te Castricum. De afloop van den vierdaagschen schietwedstrijd, uitgeschreven door de studenten-aldeeling der weerbaarheids-vereeniging "Frederik Hendrik" te Delftis geweest, dat de le corpsprijs, gouden medaille, is behaald door de studenten-vereeniging "Pro Patria" te Leiden, met 156 punten (door 3 schutters); 2e corpsprijs, zilveren medaille met goud opgelegd, door "Pro Patria" te Leiden, met 247 punten (5 schutters); 3® corpsprijs, zilveren medaille, door "Olympia" te Delft, met 224 punten (5 schutters). Deze prij zen waren uitgeloofd door de weerbaarheids-vereeniging "Frederik Hendrik". Personeele prijzen werden o m. behaald door de hh. M. Van Reenen met 55, Th. Evekink met 52, W. W. Wiersma met 51, 11. G. Holtlie tot Ech ten met 50 en J. Bijland met 49 punten, allen leden van "Pro Patria". Ter viering van liet 35-jarig bestaan van het Delftsche studentencorps zag reeds vroeg in den morgen deze stad binnen hare wallen eene groote menschenmassa vereenigd, die van tijd tot tijd aangroeide, naarmate er weder spoortreinen of andere middelen van vervoer arriveerden, welke hun contingent leverden om die massa nog te vermenigvuldigen. Men verdrong zich op de versierde straten terwijl nog de laatste hand werd gelegd aan de toebereidselen voor de illuminatie op hedenavond. De stad ziet er recht feestelijk uit; 't is of de bewoners zich om strijd beijveren wilden hunne ingenomenheid te tooncn met eene instelling, die een sieraad is van deze

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1