Le Lorrain. Ook Paul De Koek krijgt zijn standbeeld in de gemeente des Lilas De gemeenteraad aldaar bemoeit er zich mede. De raad teekende voor 500 fr. Bij bet station Arcis sur Anhe, zijn twee treinen in botsing gekomen, door eene vergissing van een der spoorwegbeambten. De man werd zelf overreden en stierf binnen weinige oogenblikken. Vijftien personen werden gewond, waarvan drie zeer ernstig. DITITSCU LAK n. In dit jaar zal liet 25 jaar geleden zijn, liet drieiarig regentschap medegerekenddat de keizer van Duitschland aan de regeering gekomen is. Volgens berichten uit Ems heeft de keizer zich tegen eene feestelijke vie ring van dit hooggetij verklaard, zoodat hoogstwaarschijnlijk deze gebeur tenis niet feestelijk herdacht zal worden. Bij de gisteren te Hamburg gehouden verkiezing voor een lid van den den rijksdag is de sociaal-democraat Bebel gekozen. Hij verwierf 103 stemmen meer dan de candidaat der Forlscbritts parlijRabc. De Internationale Landbouwtentoonstelling te Hamburg zal Dinsdag a. s. op het Heiligegcestveld aldaar geopend worden. Het terrein, even buiten de stad op den weg naar Altona gelegen, is ongeveer twee millioen vierk. voet groot. Hertog Ernest van Colturg Golha, president van de jury der tentoonstelling, zal de openingsrede houden. Bijna alle beschaafde landen van Europa hebben paarden en vee gezonden. Om het plaatsgebrek in de hotels aan te vullen, hebben de burgers hunne woningen voor de vreemde gasten beschikbaar gesteld. Den dag vóór de opening der tentoonstelling zal te Hamburg eene groote bijeenkomst gehouden worden door de Dtiiische //Kriegervereinc" (vereenigingen van soldaten die den dienst verlaten heb ben). Ongeveer 30000 //Krieger" worden Vrijdag en Zaterdag uit alle dee- len van Duitschland verwacht, liet practische doel van dezen enoruien toe vloed van /'Krieger" is niet helder, tenzij de lieden louter voor bun pleizier trekken. Zondag zal eene monster-processie van 00 a 70000 tnenschen met vlaggen en emblemata de stad doortrekken, waarna de »Krieger" eene parade houden op de Mnorweide. Te Aken is gisteren een hevige brand uilgebroken in een winkel van verfwaren en specerijen, waardoor ongeveer twintig huizen zijn vernield, o. a. hel raadhuis, welks dak en toren uitgebrand zijn. De akten en andere papieren zijn gered. OOITEKK IJ K. Het getuigenverhoor in liet Tisza Eszlar proces duurt nog steeds voort. Het voorname punt dat men nu opgehelderd vvenscht te zien is nog steeds of de 14-jarige Moritz Scliarf al dan niet met geweld gedwongen is lot de bekentenis van den moord, dien zijn vader en de anderen gepleegd zouden hebben. Sommige getuigen, bedienden van den commissaris van politie Reczy o. a.deelden daaromtrent bijzonderheden mede. Reczy en de andere beambten ontkennen echter ten sterkste eenigen dwang geoefend te hebben. Het is gebleken, dat de kanselarjj-beambte Peczely, wien Moritz liet eerst zijne bekentenis deed, indertijd wegens moord tol 15 jaren tuchthuisstraf veroordeeld werd. De commissaris van politie Barcza, die met het bewaken en het voorloopig ondervragen van Moritz Scharf belast was, verklaard, dat de knaap hem eerst het verhaal van den moord op Esther deed, maar hem later bekende, dat hij eigenlijk niets gezien had en dat hij door bedreiging met levenslange gevangenisstraf tot zijn verhaal gedwongen was. Andere berichten en ook Moritz zelf spreken zijne verklaring tegen, en sommige getuigen beweren, dat Barcza omgekocht is eene beschuldiging, die men in dit onzalig proces elkander telkens naar het hoofd werpt. Moritz Scharf is. volgens het getuigenis van zijne stiefmoeder, altijd een leugenachtige, lafhartige knaap geweest; hij heeft tweemalen met een mes naar haar ge stoken. De jongen riep bij het verhoor zijne stiefmoeder toe: //je liegt!" en zijn vader, die lieni smeekte de waarheid te zeggen, antwoordde hij, dat hij niet levenslang gevangen wilde zit ten en ook geen jood wilde blijven: //de Joden zouden hem dooden!" Hij blijft volhouden, dat bij vrijwillig zijn bekentenissen algelegd heeft. PER TELEGRAAF. ALEXANDRIE, 30 Juni. Te DamiCtte zijn gisteren 122 gevallen van cho lera voorgekomen, waarvan 113 met doodelijken afloop; te Pori-Said twee gevallen, waarvan een mei doodelijken afloop, en le Mansoura zeven, albn met doodelijken afloop. BRUSSEL, 30 Juni. Le ftord bevat een brief uit St. Petersburg, waar uit blijkt, dat Rusland niet geneigd is als bemiddelaar op te treden in het Fransch-Chineesch conflict. PROGRAMMA VAK MUZIEKUITVOERING KA'. Amlclfia. Zondag 1 Juli. 's avonds te halfacht, door de slalmuzick van het 4' reg inf.. Kapelmeester H. A. Grentzius. le Aid.; 1. Boccaccio Marsch, Renard; 2. Feest-Onverlure, Leutner; 3. Morgenblatter Walzer, Strauss; 4. Fantaisie de l'opéra //Ie Trouvère", Verdi; 5. Galop Immer mehr Licht noch nicltl genug, Streabbog. 2' Afd.: 0* Ouverture //Martha", Flo- tow; 7. Elisire d'Amorc, Fantaisie, Oostelaar; 8. Fantaisie de l'opéra «Faust", Gounod; 9. Concert polka pour piston, Waldteufel. TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. 30 Juni. verkochte hoeveelheid. Oude TarweI hcctol. Mindere soort i 7 Nieuwe Tarwe Oude Rogge8 Nieuwe Rogge Gerst (zomer) Chevalier-gerst Zware Haver Lichte Duivenboonen Paardenboonen Boter (l»,e qualiteit 54 vat) ru'. 9050 kilog (1"« per kil.) O (2de 9 9 Turf haardhr. 1"« soortdubb. heet. (grauwe) Lange zwarte18000 6 Laagste Hoogste f 9.- 10.- O U 9 8 8.50 6 50 - 7.- 5.50 6.50 -/ 5.— 5 50 6.— 6.50 4.25 4 75 3.— 3.50 8.— 8.50 7.- 7.50 58.- 64.-- 52.— 56 1.45 1.60 1.30 1.43 N 9 a 9 0.23 9 0.26 Te Leiden ter Boekdrukkerij van GEBROEDERS MURÉ, voorbeen J.C. Djueee.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 6