BIJVOEGSEL, behoorende tolde Leidsche Courant van Maandag 2 Juli 3883J)1". 363. Sir Julius Benedict, de grijze doyen der Engelsche musici, gaf Dinsdag in St. James Hall zijn jaarlijksch concert, dat sedert 49 jaar een der glans- punten van het Londensche muziek-seizoen is. Van dit concert kan men zich eene voorstelling maken, wetende dat het programma meer dan 30 nummers bevatte, welke door vijftien zangers, even zoo vele zangeressen en een groot aantal violisten, cellisten, pianisten en koristen ten gehoore werd gebracht. Het concert duurde meer dan vier uren en wal wel het opmerkelijkst was scheen de enorme massa toehoorders, die de warmte van de zaal trotseerden, niet in het minst vermoed te hebben. Te Londen wordt dezer dagen eene zeer kostbare handschriften-verza meling onder den hamer gebracht. Het prachtstuk van de collectie, eene serie van zes groote folio minialnren op perkament, het leven van Christus voorstellende, van den beroemden Giulio Clovio, werd na een levendigen strijd voor 2050 guinjes aan den antiquaar Quarilsch verkocht. De prijs is des te opmerkelijker, omdat reeds meermalen door deskundigen aan de echtheid van dit werk uit de 16' eeuw getwijfeld werd. In het land van de Sport, te Leicester, had dezer dagen een eigen aardige wedren plaats, lusschen een bicycle en een renpaard. De uitge loofde prijs bedroeg 50 In 'teerst was het paard een goed eind vooruit, maar allengs verminderde de afstand lusschen de velocipède en den draver. Toch kon de tweewieler, ondanks de grootste inspanning, den viervoeter niet inhalen. Het verschilde wel niet veel; het paard legde toch den weg af in 16 min. 2 sec., de bicycle in 16 min. 30 sec. De Times en de Daily News behelzen dépêches, die iets gunstiger omtrent de cholera in Egypte luiden. Nu de overstrooming tot staan is gekomen, zelfs voor een deel weder is geweken, blijkt het dat zij voor millioenen schade heeft toegebracht langs de oevers van de Mississippi en de Missouri. Met name het water der laatste rivier heeft onizachlijke verliezen berokkend. Men berekent dat de spoorwegmaatschappij te Atchison alleen voor 500,000 schade heeft geleden. De St. Joseph- en Western-spoorweg is over eene lengte van 60 mijlen bijna geheel vernield. Op den Northern Pacific-spoorwegbij Montana (Vereen St.), heeft een spoorwegongeluk, eene botsing van twee treinen, plaats gehad, waarbij achttien Chineezen gedood en 25 gewond werden. FftAWliRIJ H. De kamer van afgevaardigden heeft het wetsontwerp betreffende de recidivisten in zjjn geheel met 344 tegen 85 stemmen aangenomen. In de couloirs werd gezegd, dat de uiterste linkerzijde eene subcom missie gekozen heeft voor het onderzoek eener nieuwe vraag om amnestie ter gelegenheid van 14 Juli. In den eergisteren gehouden ministerraad is de gouverneur-generaal van Algerië gehoord, die het plan om 50 millioen toe te staan tot hel stichten van 150 dorpen in de kolonie, ontwikkeld en verdedigd heeft, in den vol genden ministerraad zal dit plan goedgekeurd worden. Het crediet van 50 millioen zou gevonden worden door middel van de consolidatie der an nuïteit op de begrootiug. Den 14d'0 Juli a. s.op den nationalen feestdag, zal te Parijs, op de Place du Chateau-d'Eau, het standbeeld der republiek plechtig onthuld wor den. De gemeenteraad heeft den president der republiek uilgenoodigd daarbij tegenwoordig te zijn. Velen hadden gedacht dat Grévy, onder dankbetui- ging voor de hem bewezen eer, zou antwoorden dat ambtsbezigheden hem beletten te komen; doch hunne verwachting was ongegrond. De president heeft de uitnoodiging aangenomen en zal bij die feestelijkheid eene toespraak houden, waarin, evenals in de jongste rede van Jules Ferry, den premier, de republikeinen tot eendracht worden aangemaand. Dumas, de bekende scheikundige, vertoonde in de laa'ste zitting van de Parijsche Académie des Sciences vaatwerk, vervaardigd uit eene nieuwe soort van glas, waarvan de zamenstelling geheel afwijkt van de reeds in de hoogste oudheid gebruikelijke, en die door den scheikundige Sidot is uitgevonden. Het nieuwe glas is doorschijnend en van uitstekende hoeda nigheid. Voor het laboratorium biedt het bovendien het voordeel, dat het door fluorwaterstofzuur niet wordt aangetast. Een voornaam bestanddeel van het nieuwe glas zijn calciumphosphaten. In een der Parijsche hospitalen overleed dezer dagen een knaap van 15 jaren, die vjjf jaren lang in een staat van hevige krankzinnigheid had doorgebracht. Zijne geschiedenis was verschrikkelijk. De vader van dezen jongen was zeer achteruit gegaan in zijne zaken en had zijne geheele familie verloren, behalve dit zoontje. De man besloot, zich van kant te maken en koos daartoe een zeer zonderling middel. Op zekeren dag kwam hij thuis met een pistool, dat hjj aan zijn zoontje gaf, zoo het heette om er mede te spelen. Ze zouden samen gaan schieten. De vader ging op de knieën liggen en zeide tegen den jongen: «Nu moet je doen, of je mij dood wilt schieten; j T pistool is met los kruit geladen." Uet kind trok af en een kogel deed den vader ontzield ter aarde storten. Toen de buren op het gerucht toe schoten, kwam de knaap hen woedend tegemoet vliegen en bedreigde ieder een. De schrik had het kind ongeneeslijk krankzinnig gemaakt. In dien toestand bleef hjj onafgebroken, totdat de dood aan zjjn treurig lot een einde maakte. Toen de sneltrein van Calais naar Parjjs eergislerenochtend het station van Amiens binnenreed, zag de remmer uit een eerste klasse-wagon een man springen, die het op een loopen zette. Zoodra de trein stilstond ging men hem achterna en bragt hem terug naar de wagon, waaruit hij ge sprongen was. Hier vond men een Èngclsche predikant in zijn bloed ba dende. De dader, evenzeer een Engelschman, die den geestelijke, naar het schijnt, een geruimen tjjd gevolgd was, om hem te besteleo, had hem vjjf slagen met een beitel op het hoofd toegebracht. Te Nancy zal een standbeeld worden opgericht voor Claude, genaamd

Leydse Courant | 1883 | | pagina 5