LEIDSCIIE ('01 RAN WOENSDAG 27 JUNI. STADS-BERICHTEN Adniissie-exauien Hoogere Burgerschool voor jongens. 1883. M°. 149. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2.—. 3 afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenliën is van 1—4 regels f 1.— iedere regel meer 26 cenls, groote letters berekend naar plaatsruimte. Zij, die zich met 1 Juli op deze Courant abonneeren, ontvangen de nog verschijnende nummers gratis. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN, brengen ter kennis van belanghebbenden dat het admissie-examen voor de Hoogere Bur gerschool voor jongens, cursus 1883/4, zal plaats hebben in het gebouw op de Pieterskerkgracht, op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 12, 13 en 14 Juli aanst. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 25 Mei 1883.' E. KIST, Secretaris. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van de autoriteitenambtenaren en ingezetenen der gemeente, dat de Heer Commissaris des Honings in de provincie Zuid-Holland het voornemen heeft deze ge meente op WOENSDAG den 2? JUNI aanstaande te be zoeken en dat aan hen, die wensclicn mochten Z. Hoog. Edel. Cestr. te spreken, daartoe op het Raadhuis, 's mid dags te twaalf uren, de gelegenheid zal gegeven worden. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 26 Juni 1883. DE KANTER. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. LEIDEN, 26 Juni. Morgen zal aan deze stad een bezoek worden gebracht door Z. Exc. den commissaris des konings voor de provincie Zuidholland. Belanghebbenden worden verwezen naar bovenstaande bekendmaking van den burgemeester. Gisteren avond werd prof. Rosenslein, als blijk van ingenomen heid met hel genomen besluit van hem bij zijn beroep naar Amsterdam, door zijne leerlingen een cadeau aangeboden, bestaande in een album, op het plat voorzien van zijn monogram en aan de vier hoeken versierd met busten en relief van IlipprocratesBoerhave, Virchow en Fraube. Het slot bestaat uit het zegel der universiteit, voorzien van het rondsehrift: //Acad. Lugd. Bat." Een zwart talcltje, er bijgevoegd om 't album te dragen, maakt daarmede een schoon geheel. Door den minister van waterstaat, handel en nijverheid is bepaald, dat de surnumerair V. E. C. Diltlinger zijne functiën zal uitoefenen ten postkantore alhier. Uit Katwijk aan Zee meldt men ons: Zaterdag 11. zijn er 20 bommen, kustvisschers, aangekomen; wegens windstille was de vangst zeer schraal. De besomming was ƒ35 a 130 in 6 dagen, de garnalenboot besomde ƒ48. Er werd besteed voor tarbot ƒ3 a f6 per stnk, tong ƒ0.20 a 0.70 per stuk, bunschol ƒ0.60 a /0.80 per stuk, binnenlekschol ƒ6 a /8 per mand, droogscharrcn 9 a 11.20 per mand. Deze week zal de verschvisscherij nog met 12 bommen worden uitgeoefend. Gisteren namiddag zijn weder 16 bommen op de haringvisscherij afgegaan. Gedurende de maand Mei is bij de rijks-postspaarbank ingelegd ƒ256,037.02 en terugbetaald ƒ155,960.45, alzoo meer ingelegd dan terug betaald 100,076 57. Aan het einde der maand April was ten name der verschillende inleggers ingeschreven een bedrag van ƒ2,376.286.32, zoo dat de som der inlagen op 31 Mei 1883 bedroeg ƒ2,476,362.89. In den loop der maand werden 2254 nieuwe spaarbankboekjes uitgegeven; 568 boekjes werden geheel afbetaald, zoodat aan het eind der maand 56742 boekjes in omloop waren. De minister van financiën maakt bekend, dat het saldo van 'srijks schatkist bij de N'ederlandsclie bank, op 23 dezer, en de som der betaalmid delen op dat tijdstip bij de betaalmeesters aanwezigte zamen een bedrag uitmaakten van ƒ29,233,335.92 Bij het bestuur van de //Willem Barenlsverceniging" is Zondagnamid dag (24 Juni) het volgende telegram van kommandant Dalen ontvangen: Barents storied this morning. Dalen. (De Barents is dezen ochtend uitgezeild.) Het stoomschip Prins Frederikvan Amsterdam naar Batavia, ver trok van Marseille 25 Juni. De heer K. A. Nijenhuis, cand. bij het prov. kerkbestuur van Zeeland, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Iloogmade. Men raamt het getal personen, dat Zondag te Amsterdamsche tentoon stelling bezocht, op 20 a 25000. In de I'apenburgstceg te Amsterdam is een geheim dobbelhuis ontdekt. De bezoekers, meerendeels Duitsche kellners, werden op heeterdaad betrapt. Zij zijn, overeenkomstig de vreemdelingenwet, als zonder middel van be slaan over de grenzen gezel. Ter benoeming tot leemr aan het gymnasium te Utrecht zijn aanbe volen: voor leeraar in oude talen de heeren N. J. Singels, leeraar aan het gymnasium te Sneek, en C. J. Vinkesteyn, doctorandus in de klassieke letteren te Leiden. Aanstaanden Zondag zal te Utrecht cene bijeenkomst worden gehouden van een aantal daartoe door de llaarlemsche en Haagsche Velocipedistenclub uitgenoodigde dergelijke vereenigingen. Het doel dezer bijeenkomst is de stichting van een bond van Nederlandsche velocipedisten. Door de inwoners van de Schermer zal de 250' verjaring van de droog making van dien polder op 19 Juli a. s. feestelijk worden herdacht door het houden eener lecstrede, eene harddraverij van paarden, een feestmaal tijd, ecne muziekuitvoering en een vuurwerk. Bjj den penningmeester van de Noordbrabantsche commissie, gevormd om namens de ingezetenen van die provincie der regeering een huldeblijk aan te bieden in zake de wet tot verlegging van den Maasmond, is aan bij dragen uit 88 gemeenten ontvangen ecne som van 3392.76%. {U. D.) Tc Bergen-op-Zoom had Maandagmorgen het volgend ongeluk plaats. Bij de gewone exercitiën der 5e en 6e batterij veldartillerie van het 3* regi ment, sloeg een der stukken van de 5e batterij, na in draf van eene hoogte te zijn gekomen, bij eene direct daaropvolgende wendingomver, waardoor de milicien J. Maasen van Goes van dat stuk viel en zoo ernstig aan den rechterarm, schouder en borst werd gewond, dat lift onder de smarte lijkste pijnen naar het hospitaal is vervoerd; men vreest voor het behoud zijns levens. Een 16-jarig jongeling te Oosterhont heeft, terwijl hij Vrijdag middag in de grutterij werkzaam was, een pin van het rad van den molen in het hoofd gekregen, waardoor hij zoo ernstig werd gewond, dat men voor het behoud van zijn leven vreest. In 1882 werden uit de domaniale steenkolenmijnen te Kerkrade ge dolven 45112 ton steenkolen, eene hoeveelheid alsnog niet bereikt door de tegenwoordige vruchtgebruikers dezer mijnen. Verkocht werden 25177.65 ton naar het binnenland, 40 ton naar België en 16855.45 ton naar Ditilsch- land. De opbrengst na aftrek der kosten van vervoer per spoorweg bedroeg 190,460 50. 's GRAVEN11AGE, 26 Juni. De Radjah Mohun Sourindro Tagore te Calcutta is door Z. M. benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw. Door Z. M. is benoemd lot rechter in de arrond.-rechtbank te Almeloo, mr. J. Van WulfTten Palthe, thans substituut-officier van justitie bij die rechtbank. Door Z. M. zijn, met ingang van 1 Juli 1883, benoemd tot commiesen der posterijen le kl. L. J. Van Ingen en E. W. L. Wiippermann, thans commiesen 2e kl.; lot commiesen der posterijen 2' kl. P. M. Caland en A. C. P. T. IlollingerHS Pijpers, thans commiesen 3' kl.tot commies der poste rijen 3e kl. E. T. J. P. Neomagus. thans commies 4e kl.; tot commiesen der posterijen 4e kl. G. J. Stellenboom, J. E. Van der Breggen en G. Van Graf horst, thans surnumerairs der posterijen. Door Z. M. zijn bevorderd: tot hoofd-inspecteur van administratie, de inspecteur van administratie F. Wolfson; tot officier van administratie 2e kl.de officieren van administratie 3e kl. I). G. Krol van der Hoek, J. Lan- gereis, C. C. Hammacher, S. Hummclinck, J. A. Grootendorst, A. P. W. Immink, H. J. Verveen, M. C. De Jong, C. M. Krul, W. G. L. Brttnings, G. Belle, N. J. J. Van Rijn van Alkemade, C. J. Blok; lot adjunct-admi- nistrateur, de scheepsklerken P. Van Teutem, I. Lombaard, C. V. Veldman, A. P. Van de Ven, A. M. Post Uiterwcer, J. A. C. Bouman, W. Baerts, P. P. De Eercns, J. S. De Bruyn, G. J. De Man, A. A. J. Schilt, R. W.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1