LEIDSCHE (9HR4ÜIT. eel VRIJDAG 15 JUNI. STADS-BERICIITEN BINNENLANDSCHE BERICHTEN. 31 iE, tel' 39 72 15 86 52 It 65» 23% 51» 86% 88 79% 79% 00 87» 61% 57Ï4 97» 66» 46» 30» 36ii 153% 21 44» 13% 13% 31 26% 47 12» en 'erdei .12% 1.57% uslani 1883. 139. Ue Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderdDe prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2.- afzonder lij ke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverlentiën is van 14 regels J.iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. -1 ry T 7C-/ Zij, die zich met 1 Juli op deze Courant abonneeren, ontvangen de nog verschijnende nummers gratis. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Gezien art. 6 der Verordening van den llde" November 1880 Gemeente blad N". 4 van 1881). Brengen ter algemeene kennis dat tot het doen Inschrijven van nieuwe leeringen voor de openbare scholen voor voor bereidend en voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegen heid zal gegeven worden: voor die voor voorbereidend meer uitgebreid lager onderwijs voor jongens en meisjes, in het schoolgebouw aan de Oude Pest; voor die voor meer uitgebreid lager onderwijs: der le klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt der 1' klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Boommarkt der 2e klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Pieterskerk straat der 2' klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Breêstraat; en wel van den 4dfn tot en met den 16dt0 Juni e. k., dagelijks (den Zondag uitgezonderd), van des voormiddags half negen tot negen uren en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van hal/twee tot twee uren des namiddags. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 31 Mei 1883. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien de circulaire van den Staatsraad Gouverneur van Zuidholland, van den 21"leo Augustus 1831 Provinciaalblad n°. 110), Doen te weten, dat, ter voldoening aan het Koninklijk besluit van den l'tin djer maand n°. 72, de Dankdag of godsdienstige viering der overwinning van Waterloo ditmaal op Zondag den 17d'0 dezer maand zal worden gehouden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, den 14 Juni 1883. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN, ontvangen hebbende eene circulaire van den Commissaris des Konings in de Provincie Zuidhol- laod, van den 12den Januari jl.houdende uitnoodiging om, door het aansporen der ingezetenen tot milddadigheid, zoo veel mogelijk het welslagen te bevor deren der jaarlijksche Collecte, welke, ten gevolge van Zijner Majesteits dis positie, van den lBde[1 November 1820, n°. 81 door de Districts commissie tot aanmoediging en ondersteuning van de Geieavenden Dienst in de Ne derlanden zal worden gehoudendoen te weten datingevolge het verlangen van gemelde Commissie, de genoemde Collecte zal geschieden, door daartoe gemachtigde personen, met geslotene bussen, op Maandag en Dinsdagden 18'leD en 19llen Juni aanstaande, aanvangende 's morgeus te negen uren, aan de huizen der ingeze tenen, die verzocht worden op de uitreiking hunner liefdegiften orde te stellen. Burgemeester en Wethouders, gaarne voldoende aan het verlangen in gemelde circulaire vervat, noodigen de ingezetenen dezer gemeente dringend uit, door onbe- irotnpene bijdragen krachtdadig mede le werken tot de ondersteuning der instelling, welke tij zoo zeer behoeft, maar gelooven tevens dat de bestem ming van de opbrengst dier Collecte reeds eene goede nilkomst verzekert en voor ieder rechtgeaard Nederlander, die in de geschiedenis van zijn eigen land geen vreemdeling is. alle verdere aansporing overbodig maakt. Het fonds, tot instandhouding waarvan die gelden worden ingezameld, strekt toch tiet slechts in het belang der verminkten en infirmen van den gedenkwaardigen en heslissenden slag bij Waterloo (een dwaalbegrip dat bij velen heerscht), neen, ongel ukkigen van iederen strijd, waarin ons vaderland gewikkeld was en nog isonder vinden het steeds, dat te hunnen behoeve een blijvend liefdewerk is gesticht: strijders van den Belgischen veldtochthandhavers onzer macht in Oost-en West- Indische bezittingenveteranen van 40jarigen dienst, genieten nu reeds, of heb ben althans hel vooruitzicht te genieten, van hetgeen hunne landgenooten hebben weggelegd en thans nog afzonderen tot leniging hunner smarten, tot ondersteuning van hunnen gebrekkigen ouderdom. I eetlt ^e6erla,|3sche soldaat wete het, dat, zoo hij werkelijk in en door den dienst infirm is geworden, er een fonds bestaat, met het doel om door toelage, boven en behalve zijn pensioen, zijn ongeluk te verzachten; maar het Nederlandsche volk zij er dan ook, door dankbare belangstelling gedrongen, gedachtig aan die ondersteu ning met meer mildheid te verleenen, opdat het fonds aan al die billijke aanvra- Jtn voldoe en de lijst der sollicitanten niet nog een aanzienlijk getal blijve aanwip ten, tot beschaming van den tijdgenoot, die aan hel werk, eenmaal zoo krachtig tangevangen, slechts met slappe handen voortbouwt. Moge de goede uitslag dezer inzameling, waarvan Burgemeester en Wethouders RABBI zich reeds vooraf overtuigd houdenhet doen ziendat deze roepstem niet te ver geefs ook tot Leidens ingezetenen werd gebracht! Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER. Burgemeester. Leiden, 14 Jani 1883. E. KIST. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien de wet van 28 Juni 1881 (Stbl. n°. 102) tot herziening van de artikelen 264. 265 en 266 der Gemeentewet; Doen te weten, dat het kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1883. in afschrift gedurende vijf maanden op de Secretarie der gemeente (ftnantiëele aldeeling) voor een ieder ter lezing is nedergelegd, en dat elke aangeslagene binnen drie maanden na de uitreiking van het aanslagbiljet tegen zijnen aanslag bezwaren bij verzoekschrift, op ongezegeld papier, aan den Gemeenteraad kan inbrengen, terwijl de belanghebbende binnen dertig dagen na de mededeeling van 'sRaads beslissing bij de Gedeputeerde Staten dezer provincie in beroep kan komen, wordende tevens de verplichting tot het betalen van den aanslag door het indienen van bezwaren en het instel len van beroep niet opgeschort. Rurgemeester en Wethouders van Leiden, DE KANTER. Burgemeester. Leiden, 14 Juni 1883. E. KIST. Secretaris. LEIDEN, 14 Juni. Uitslag der verkiezingen voor leden van de tweede kamer der staten- generaal: Alkmaar. Uitgebracht 2332 geldige stemmen. Herkozen de heer mr. J. L. De Bruyn Kops (I.) met 1336 stemmen. Overigens verkregen de bh. W. Bos 644 en jhr. mr. M. A. De Savornin Lobman 332 stemmen. Goes. Uitgebracht 1783 geldige slemmen. Herkozen de beer jhr. mr. A. F. De Savornin Lohman (a.-r.) met 1311 stemmen. De heer K. W. Van Gorkom verkreeg 437 stemmen. Middelburg. Uitgebracht 2195 geldige stemmen. Herkozen de heer mr. P. C. 't Hooft (a.-r.) met 1250 stemmen. De heer W. J. Snouck Hur- gronje verkreeg 940 slemmen. Dockurn. Uitgebracht 2196 geldige stemmen. Herkozen m'. W. A. Bergsma (1.) met 1138 stemmen. De heer mr. U. H. Huber verkreeg 1053 slemmen. Men schrijft ons uit Amsterdam; Gisteren middag is het koninklijk paviljoen voor de leden der pers Ier bezichtiging gesteld, ofschoon het eerst Zaterdag voor het publiek toegankelijk zal gesteld worden. Het paviljoen beslaat uit een viertal vertrekken, namenlijk eene zitkamer, twee hieraan grenzende zijkamertjes, waarvan het eene als wachtkamertje en het andere als speelvertrek is ingericht, bierachter bevindt zich nog een klein kabinet lot werkkamertje bestemd. Het geheel is bepaald rijk gemeubileerd. Een canapé met een viertal fauteuils zijn overtrokken met tapisserie de Lyon; eene 'eikenhouten tafel is bedekl met een kleed van pluche brode d'or; tapijten en gordijnen zijn allen van Perzische» oorsprong; de vensterramen zijn uit de beroemde fabriek van den heer Van Lommei, uil Roermond; aan de zijwand aanschouwt men de welgelijkende portretten van HH-. MM. den koning en de koningin, beiden in rijk vergulde lijsten. In het speelverlrek bevindt zich een niterst kunstig uit ivoor gesneden schaakspel, voorstellende verschillende goden en godinnen uit de Grieksche mythologie. Een groot aantal luxe artikelen completeeren het ameublementwaartoe 46 leveranciers hebben medegewerkt en dal den naam van koninklijk dan ook bepaald waardig mag heeten. 's Lands middelen hebben over de vijf eerste maanden dezes jaars opgebracht 41,280.099 40, zijnde 157,245 12y2 meer dan in die maan den van bel jaar 1882. 5/12 deel der raming bedraagt 43,299.655 95. Door den minister van binnen), zaken is vastgesteld bet reglement op hel gebruik van de bibliotheek bij elke rijks-universiteit. Voor belangheb benden verwijzen wij naar de Staatscourant van lieden. -- 0e minister van waterstaat enz brengt Ier algemeene kennis, dal de bespoedigde of expresse-bestelling bij kon. besluit van 1 dezer n°. 4 is uit gebreid tot aangeteekende brieventot brieven met eene aaugegevene waarde ƒ600 niet te boven gaande, alsmede lot gewone en lelegraphische postwis sels. In geval van expresse-bestelling worden de aangeteekende brieven en die met aangegeven waarde mitsgaders de gelden voor de postwissels ten huize der geadresseerden tegen bun ontvangbewijs of dat van hun gemachtigde afgegeven. Het verschuldigde bij vooruitbetaling te betalen expresse loon be draagt 15 cent indien de geadresseerde woont binnen den rechtstreekschen

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1