Leeuwarden. Uitgebracht 1850 geldige stemmen. Herkozen de heer F. Lieltinck (I.) mei 1258 stemmen. De heer jhr. mr. M. A. De Savornin Loh- man verkreeg 537 stemmen. 's Bosch. Uitgebracht 1260 geldige stemmen. Herkozen de heer P. G. J. Van der Schrieck (k met 1132 stemmen. De heer jhr. G. J. G. Klerck verkreeg 80 stemmen. Gorinchem. Uitgebracht 2107 geldige stemmen. Herkozen de heer tor. L. W. C. Keuchenius (a.-r.) met 1449 stemmen. De heer jhr. G. J. G. Klerck verkreeg 644 stemmen. Steenwijh. Uitgebracht 1433 geldige stemmen. Herkozen de heer C. 11. f Th. a Th. Van der Hoop van Slochteren (a.-r.) met 772 stemmen. De heer mr. A. J. Dijckmeester verkreeg 657 stemmen. Tilburg. Uitgebracht 1237 geldige stemmen. Herkozen de heer F. H. H. t Borret (k.) met 1157 stemmen. Haarlem. Uitgebracht 1349 geldige stemmen. Herkozen de heer W. De Meijier (I.) met 749 stemmen. Verder verkregen de hh. mr. A. H. M. Van Berckel 412, mr. S. Van Houten 84 en mr. L. W. C. Keuchenius b4 stemmen. Almeloo. Uitgebracht 2118 geldige stemmen. Herkozen de heer mr. J. R. Corver Hooit (c.) met 1065 stemmen. Verder verkregen de hh. mr. A. Van Laer 880 en J. Van Alphen 169 stemmen. Assen. Uitgebracht 1482 stemmen. Herkozen de heer VV. A. baron Van der Feltz (1) met 963 stemmen. De heer jhr. mr. M. A. De Savornin Lohman verkreeg 481 stemmen. Boksmeer. Uitgebracht 1057 geldige stemmen. Herkozen de heer mr. J. M. L. H. Clercx (k.) met 1026 stemmen. Hilversum. Uitgebracht 942 geldige stemmen. Herkozen mr. T. Ph. baron Mackay (a.-r.) met 851 stemmen. Haarlemmermeer. Uitgebracht 1183 geldige stemmen. Herkozen de heer mr. F. J. M. A. Reekers (k.) met 604 stemmen. Verder verkregen de hh. mr. D. Visser van Hazersvvoude 381 en J. Esser 176 stemmen. Rotterdam. Uitgebracht 1896 geldige stemmen. Herkozen de heer R. P. Mees RAz. (I.) met 1071 stemmen, t). Van Rees (I.) met 10o5 stemmen. Verder verkregen de 4i|). mr. L. W. C. Keuchenius 388. dr. Th. C. L. Wijn malen 375, mr. W. H. Jansen 443, jhr. mr. G. J. Tb. Beelaerts van Blok land 377 stemmen. JJtrecht. Uitgebracht 2188 geldige stemmen. Herkozen de heer J. A. Rastert (I.) met 1109 stemmen. De heer J. E. N. baron Schimmelpenninck van der Oye verkreeg 1073 stemmen. Sneek. Uitgebracht 4053 geldige stemmen. Herkozen de heer mr Ph. Van Blom (I.) met 2160 stemmen. De heer W. M. Oppedijk verkreeg 1881 stemmen. Deventer. Uitgebracht 2573 geldige stemmen. Herkozen de heer mr. P.; Blussé (I.) met 1426 stemmen. D? .begr mr. A. P. R, C. baron Van der Borch van Verwolde verkreeg 1141 stemmen. Zwolle. Uitgebracht 2555 geldige stemmen. Herkozen mr. A. baron Van Dedem (a -r.) met 1476 stemmen. De heer mr. S. J. Van Royen verkreeg 1071 stemmen. Arnhem. Uitgebracht 2791 geldige stemmen. Gekozen de heer A. baron Schimmelpenninck van der Oye (c.) met 1496 stemmen. De heer mr. H C. Verniers van der Loell' verkreeg 1298 stemmen. Hoorn. Uitgebracht 2222 geldige stemmen. Herkozen de heer K. De Jong (I.) met 1295 stemmen. De heer jhr. mr. M. A. De Savornin Lohman verkreeg 880 stemmen. Amersfoort. Uitgebracht 2026 geldige stemmen. Herkozen de heer mr. F. VV. C. P. graaf Van Itylandi (a -r.) met 1458 stemmen. De heer K. W. Van Gorkorn verkreeg 555 stemmen. Tiel. Uitgebracht 2679 geldige stemmen. Gekozen jhr. mr. G. J. Th. Beelaerts van Blokland (a.-r.) met 1451 stemmen. De heer mr. W. H. De Beaulort (aftredend lid) verkreeg 1223 stemmen. Gouda. Uitgebracht 2650 geldige stemmen. Herkozen de heer jhr. tor: K. A. Godin de Beaulort (a.-r.) met 1646 stemmen. De heer mr. W. Thor- becke verkreeg 999 stemmen. Appingedam. Uitgebracht 1532 geldige stemmen. Herkozen mr. De Rttyter Zjjlker (I.) met 836 stemmen. De heer J. Nederhoed verkreeg 644 stemmen. Roermond. Uitgebracht 1437 geldige stemmen. Herkozen mr. H. J. Brouwers (k.) met 1252 stemmen. De heer C. M. Van der lleyden verkreeg 95 stemmen. Blanco 70 stemmen. Zutfen. Uitgebracht 3146 stemmen. Onwaarde 18 stemmen. Herkozen de heer mr. W. G. baron Brantsen van de Zijp (a.-r.) met 1566 stemmen. De heer jhr mr. H. B. Van Tets verkreeg 1558 stemmen. Breda. Uitgebracht 1982 geldige stemmen. Herkozen de heer mr. 11. A. Des Amorie van der Hoeven (k.) met 1586 stemmen. De heer R. J. A. Kal lenberg van den Bosch verkreeg 367 stemmen. Dokkum, Goes, Alkmaar en Middelburg volgen morgen. Curatoren der Brusselschc universiteit hebben aan onzen stadgenoot dr. J. C. Vollgrafï, conrector van het gymnasium, een professoraat aange boden in de faculteit van bespiegelende wijsbegeerte en letteren. Ds. K. W. Vethake, pred. Ie Leeuwarden, heelt bedankt voor hel be roep naar de Ned. Herv. gemeente alhier. Hedenmorgen is op het stationsplein een paard in elkander gezakt. Genoemd beest was voor eene -vigelant gespannen, waarin eenige dames, welke dit voertuig onmiddellijk verlieten, zoodal geen ongelukken hebben plaats gehad. Hedenmiddag zijn een tweetal metselaars, bezig met het afbreken van een huis in de Bakkersleeg alhier, naar beneden gevallen; een kon in zijn val nog een balk grijpen, zoodat hij bleef hangen, totdat hij uit die on aangename positie werd verlost. De ander, zekere V. d. H., viel met het hoold op een hoop puin, waardoor hij eenig letsel bekwam. Men schrjjlt ons: De tuinlieden hadden gehoopt dat uit de grauwe lucht regen zou voortkomen, doch de wind, die zich geruimen tijd in het noorden heeft vastgezetmaakte de lucht weer helder. De lucht is telkens evenzeer tot droogte geneigd, als zij het vorige jaar telkens in regen uit barstte. Toch zou eene regenvlaag zoo goed doen aan tuinderij, kweekerij en weiland. Er is zooveel zelfs dat op regen wacht. De hooibouw zal, zooals hij zich tot dusver laat aanzien, schraal uitvallen. Het gras is spich tig opgeschoten, omdat eerst warmte, daarna regen ontbrak; de zeis zal geen zwaar werk hebben en de hooirook spoedig overeind staan. Fraai lenteweder met tintelenden zonneschijn, maar geen verkwikkelijke regen, hoe aangenaam ook. voor de meeste brengen het veldgewas Biet vooruit, waarvan toch gaarne iedereen bediend wil zijn. Reeds is door de regeering een wets-ontwerp ingediend tot uitvoering van de internationale visscherijovereenkomst, bepalende, dat de reeJcr of ge bruiker van het vaartuig, voor sommigen de gezagvoerder voor andere voor- schrilten der conventie aansprakelijk is, en voorts de straffen tegen over treding dier voorschriften.' De Staatscourant van 13 Juni bevat hel kon. besluit van 1 Juni jl. regelende het expresse bestelloon voor verzendingen met de post. De minister van financiën heeft vastgesteld hel plan der 313'" staats loterij, waarvan de collecte wordt geopend op 16 Juli en gesloten op 28 Juli a. s. De trekking begint op 13 Augustus en eindigt 3 November a. s. Het stoomschip Madura, van Java naar Amsterdam, passeerde hedeu- ochtend te 5 uur hel eiland Wight en kan dus morgen voormiddag te Ymui- den aankomen. De Prins Hendrik, van Amsterdam naar Bataviaarriveerde heden te Marseille. De Prinses Marie, van Amsterdam naar Batavia, ver trok van Suez 12 Juni. De Sumatra, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde te Batavia 12 Juni. Aan elk van de Ncderlandsche visschersmeisjes, die op uitnoodiging van het bestuur der Londensche visscherij-lentoonsielling (onder bescherming van den prins van Wales) de opening dier tentoonstelling hebben bijge wound, is door den markies van Hamilton, voorzitter vau het receptie comité en Van de markiezin van Hamilton eene medaille iu keurig etui vereerd, als souvenir aan die plechtigheid. Door hel College van de zee- visscherijen is daarbij gevoegd eene pholographie, voorstellende de vijf Ne- derlandsche visschersmeisjes. Eergisterenavond te 8 uren, ter gelegenheid van den verjaardag van het overlijden zjjns broeders, prins Willém, heeft Z. K. 11. prins Alexander den vorsteljjken gral kelder te Delft bezocht en twee kransen op de lijkkist neergelegd. Wie in de laatste dagen langs de buitenhavens te Vlaardiugen wandelde zou vermoedelijk gedacht hebben in eene Duitsche stad te zjjn. want hon dertien Duitsche matrozen kwamen daar om zich aan te melden voor de haringvloot. Vlaardiugen komt dan ook voor zijne haringvjsscherjj zeelieden te kort, en geen wonder, als men bedenkt, dat alleen uit Vlaardingen 102 loggers of sloepen uitgerust worden, elk bemand met 15 koppen. Bovea dien geeft men veelal de voorkeur aan Duitsche matrozen boven de Hol- landsche, omdat men van de eerste bij het binnenkomen zeer zelden last heeft van desertie, hetgeen bjj de andere maar al te dikwërl plaats vindt, Het is wel jammer, want in het najaar trekken de Duitschers weder naar hun land met dnizende guldens. Hun loon is zeer goed, nameljjk 15 per week, vrjj reisgeld en natuurlijk volle kost. (M.v.d. D.) Bij de voortzetting van het rechtsgeding in zake Jaantje Struik is ooi gehoord de heer Kolff, notaris te Herwijnen, die weigerde, wegens zjjt ambtseed, mededeeling te doen omtrent hel vermogen der familie Struik. Door den getuige Rabanus. executeur-testamentair van Van Veghelen, wert verklaard dat deze nagelaten heelt een halve ton aan de universeele erfgename zijne nicht A. M. Van Veghelen. Over de familie Struik heeft hij hem echter nooit hooren spreken. Jaantje verklaart dat zij een kapitaal alzonderljjl hield en zjj van hem had ontvangen 60000 a 70000; ook had zij oog eeg kapitaal ontvangen van een heer uit Indië. In weerwil dat getuige Rabantti verklaarde dal uit de papieren van Van Veghelen hem nooit was gebleket dat hij zooveel geld bezat en ook door anderen werd verklaard dat de over ledene zeer achterhoudend en gierig was, hield besch. echter vol dat v. V bij hare moeder aan huis kwam en zij van hem genoemde som onvanget had. Getuige Wildeboer was door haar voor ƒ28000 opgelicht. Hjj krea daarvoor eene schuldbekentenis door Hoelink geschreven en door hem Jaantje geteekend; zjj erkende deze. doch Hoetink wensehte zich hierovt alleen voor den civielen rechter uil te laten. De huisvrouw vab WildebBt verklaarde dal Jaantje haar verteld had dat zjj erfgename was van Vat Veghelen, en dat notaris Likdoorn, uit Indië gekomen, die erfenis behai deld. Haar echtgenoot gal 28000 bij gedeelten; waarvan zij zelf 90011 na 14 Maart 1881. Na afbetaling van het laatste gedeelte, gaf Jaantje eet schuldbekentenis van ƒ28000. Tijdens de dochters van W. bij Gerrit Strui gelogeerd waren, had hij deze de plaats aangewezen waar de erlenis geborgt was en ook den brief laten lezen waarin sprake was van dezelve. Mee malen kwam er verhindering wanneer Jaantje en Gerrit schijnbaar hum erfenis wilden gaan halen. Jaantje heeft een 2000 terugbetaald en tot 50 bankbiljetten vertoond, als zjjnde afkomstig van de erfenis. Tot Jaant je in het Bijbel-hotel woonde kreeg de aeheele familie geschenken A Gerrit in Haarlem kwam had hij een taschje bij zich. Jaantje zeide dt dat dit inhield de papieren van de erfenis. Ook vertoonde zij haar cachfl waarmede zooals zij zeide de brandkast, inhoudende de erfenis, bjj notaris Vt Houten verzegeld was Niettegenstaande door Jaantje alles ontkent word vertoont de officier van justitie een brief aan Wildeboer, waarin zjj spoedjl betaling belooft en 100 cadeau zendt Ook deze brief wil besch. ni erkennen. Gelijkluidende verklaringen werden afgelegd door Alida Wild boer; tijdens haar bovengenoemd logies ontving zjj verschillende cadeam zag Jaantje eens iu het bezit van honderdduizend gulden en wilde ha eens uit aardigheid met 50000 in bankbiljetten gooien. Notaris Yt Houten werd meermalen in het Bjjbel-hotel aangediend, doch get. zag ht niet. Ook zond Jaantje geld aan zekere De Nadel te Vurenvreezende hij de zaak zou verraden. Grootendeels in getijken zin waren de vt klaringen van Jansje Wildeboer. Als nu bekende Q Van Vliet dat hij, •laantje ontboden, door haar is gevraagd om 4000 terleen om schulden te doen. Later is Jaantje bij hem gekomen, vertellend van de erfeni waarop hij haar meer gaf tot een bedrag van 24000 Uit eigen bewegi gaf Jaantje eene schuldbekentenis van f 100.000. zonder dat hij er om vroi Herhaaldelijk heeft hij het geld gevraagd doch niet gekregen, eens zond een briel met toezegging van betaling, waarbij zjj 50 voegde. De preside wijst er op dat zij hier schuld bekende en hare toevlucht heeft genom tot leugens om geid Ie krjjgen. Dit noemt hij een allerzwaarst pu Hoetink verklaart nooit te hebben geweten dat Jaantje leende van V Vliet, (voortzetting)

Leydse Courant | 1883 | | pagina 2