E1DSC COURAM, 1883. 138. DONDERDAG 14 JUNI. STADS-BED1C1ITEN De Courant verschijnt dagelijks, Zonen Feestdagen uitgezonderd. De grijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.60, franco p. p. f 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenliën is van 14 regels I.iedere regel meer 26 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. Zij, die zich met 1 Juli op deze Courant abonneeren, ontvangen de nog verschijnende nummers gratis. PROCES-VERBAAL ran de opening der stembriefjesdie ter benoeming van één lid van de Staten der provincie Zuidholland den 12 Juni 1883 zijn ingeleverd. Op heden den dertienden Juni des jaars achttien honderd drie en tachtig in de ge meente Leiden, hoofdplaats van het hoofdkiesdistrict Leiden, is door het hnreau van stemopneming in de ter inlevering van stembrie^es bestemde iaat op het Raad huis plaats genomen, des morgens ten negen ure. Het bureau is samengesteld uit den heer Louis Marie De Laat De Kanter, Burge meester, Voorzitter, en de heeren Mr. Johan Theodoor Buys en Hendrik Johannes Boolleden van den Gemeenteraadstemopnemers. De Voorzitter plaatst op dc tafel de stembus bij hem den twaalfden Juni 1883 overgebracht uit de gemeente Leiden. De zegels van de bus worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bus wordt geopend en bevonden acht honderd acht en vijftig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijst der kiezers, die brieves hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken één minder als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard dertien stembriefjes, waarvan negen oningevuld en vier niet van het voorgeschreven zegel voorzien waren. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest acht honderd vijf en veertig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren Mr. H. A. Neeb 491 stemmen. J. D. baron Van Wassenaer 335, D. Hartevelt 6, Mr. C. Cock 4, O. baron Van Wassenaer Van Catwyck 2, J. Van der Breggen, L. Van Honstede Jr.. Alofs, F. A. Lempers, H. L. A. Van Campen, J. W. Filippo en W. Biersteker, ieder ééne stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregenzonder dat het verschil tusschen het getal gevonden briefjes en dat der kiezers die slemden, daarop van invloed heeft kunnen zijn de heer Mr. H. A. Neeb. Is derhalve verkozen tot lid van de Stalen der provincie Zuidholland de heer Mr. H. A. NEEB, Advocaat te Leiden. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoordig heid van allen, die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den lSd™ Juni 1883. DE KANTERVoorzitter. J. T. BUYS, le, BOOL j PROCES-TER BAAL. van de opening der stembriefjesdie ter benoemin? van één lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal den 12dtn Juni 1883 zijn ingeleverd. Op heden den dertienden Juni des jaars achttien honderd drie en tachtig in de gemeente Leidenhoofdplaats van het hoofdkiesdistrict Leidenis door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raad- hnis plaats genomendes morgens ten negen ure. Het bureau is samengesteld uit den heer Louis Marie De Laat de Kanter, Bur gemeesterVoorzitter, en de heeren Mr Johan Theodoor Buys en Hendrik Jo hannes Bool, leden van den Gemeenteraad, stemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel een en twintig stembussen, bij hem den 12den en 13den Juni 1883 overgebracht uit de gemeenten Leiden, Oegstgeest, Rijnsburg, Katwijk, Valkenburg, SassenheimWarmond, Noordwijk, Noordwijkerhout, Lei derdorp, Koudekerk, Benthuizen, Hazerswoude Zoeterwoude, Voorschoten, Was senaar, Woubrugge, Ter Aar, Oudshoorn, Zevenhoven en Nieuwkoop. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden twee duizend een hon derd en vijf stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers die briefjes hebben ingeleverdvergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter één voor één geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard een en dertig stembriefjes, waarvan twintig oningevuldnegen niet van het vereischte zegel voorzien warenéén geen persoon duidelijk aanwees en één ook een ander stembriefje omvatte. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest twee duizend vier en zeventig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: 0. Baron Van Wassenaer van Catwyck 1340 stemmen, Daniel Hartevelt 709, f. D. Baron Van Wassenaer 4, Mr. J. Bohl JGzn. 3, Mr. W. Thorbecke, Mr F. J- M. A Reekers, H. J. Bool, Mr. H. A. Neeb en Baron Van Rhemen van Rhe- mershnizen ieder twee, J. HerrewijnMr. A. E. J. Modderman, W. Helling, H. S. Van Pinksteren, R. Verschuiling, J. GrollG. W. Zandvoort en jhr. K. A. Godin De Beaufort ieder eene stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de heer O. baron Van Wassenaer van Catwyck. Is derhalve verkozen tot lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal de heer O. Baron VAN WASSENAER VAN CATWYCK, wonende te 'sGravenhage. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt in tegenwoordig heid van allendie zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 13den Juni 1883. DE KANTER, Voorzitter. J. T. BUYS, BOOL, Stemopnemers. JACHT De Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten van den bin Juni 1883. n». 82; Gelet op art. 11 der wet. van den 13,|e'1 Junij 1857 Staatsblad n°. 87); Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dal bij voornoemd besluit door de Gedeputeerde Staten is bepaald, dat de afzonderlijke jachten op water wild voor dit jaar zijn geopend op Maandag den 30"'° Juli aanstaande, en dat mitsdien van af dal tijdstip de uitoefening der jachtbedrijvenver meld in art. 15, lilt. d, f en der wet op de jac: t en visscherjj. is ge oorloofd; wordende tevens herinnerd aan de bepaling van art. 1 van het Reglement op de uitoefening der jacht en visscherij in deze Provincie, krachtens welke die jachten niet anders mogen plaats hebben dan op het water, langs de stranden, oevers van meren, plassen, rivieren en op moe rassige landen. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aan geplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. alsmede in het Provinciaal Blad en in de Nederlandse/ie Staatscourant worden geplaatst. De Commissaris des Konings voornoemd 's Gravenhage 8 Juni 1883. F 0 C K. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. LEIDEN, 13 Juni. Omtrent den uitslag der verkiezingen voor een lid voor de prov. staten en van de tweede kamer der stalen-generaalalhier, zie men de processen- verbaal hierboven. Uitslag der verkiezingen voor leden van de tweede kamer der staten- generaal; 's Gravenhage. Uitgebracht 1413 geldige stemmen. Herkozen de heer mr. W. Wintgens (c.) met 725 stemmen. Overigens verkregen de hh. jhr. G. J. G. Klerck 569 en J. E. N. baron Schimmelpenninck van der Oye 114 stemmen. Amsterdam. Uitgebracht 1811 geldige stemmen. Herkozen de hh. J. Dirks (I) met 1174. mr. J. G Gleichmann (I.) met 1162 en jhr. mr. J. W. 11. Rutgers van Rozenburg (I.) met 1178 stemmen. Overigens verkregen de hh. A. baron Schimmelpenninck van der Oye 620, H. W. Van Marle 611 en jtir. mr. M. A De Savornin Lobman 604 stemmen. Brielle. Uitgebracht 1171 stemmen. Herkozen dr. K. A. Rombach (I.) met 687 stemmen. De heer jhr. mr. M. A. De Savornin Lohman verkreeg 478 stemmen. iXijmegen. Uitgebracht 1902 geldige stemmen. Herkozen jhr. mr. C. J. C. H. Van Nispen lol Sevenaer (k.) met 1460 stemmen. De heer K. W. Van Gorkom verkreeg 364 stemmen. Nijmegen. Vacature Heydeurijck. Uitgebracht 1884 geldige stemmen. Ge kozen de heer A. E Reuther (k.) met 1425 stemmen. De heer mr. VV. J. J. G. Most verkreeg 413 stemmen. Eindhoven. Uitgebracht 1046 geldige stemmen. Herkozen de heer dr. P. J. F. Vermeulen (k met 1019 stemmen. Groningen. Uitgebracht 1158 stemmen. Herkozen de heer mr. S. Van Houten (I.) met 640 stemmen. Overigens verkregen de hh. mr. W. J. Quin- tus 209 en jhr. mr. O. Q. Van Swinderen 306 stemmen. Maastricht Uitgebracht 976 geldige stemmen. Herkozen jhr. mr. G. Ruys van Beerenbroek (k.) met 896 stemmen. Dordrecht. Uitgebracht 1882 geldige stemmen. Herkozen de heer mr. J B. Van Osenbrtiggen (I.) met 971 stemmen. De heer mr. L. W. C. Keu- chenius verkreeg 896 stemmen. Delft. Uitgebracht 2694 stemmen. Herstemming tusschen de hh. mr. A. H. M. Van Berckel (k.) die 1031 en mr. A. E. J. Modderman (I.) die 918 stemmen verkregen. De heer jhr. mr. J. Th. Beelaerts van Blokland verkreeg 730 stemmen. ff'inschoten. Uitgebracht 1053 stemmen. Herkozen de heer mr. J. W. J. baron De Vos van Steenwijk (1.) met 693 stemmen. De heer prof. B. J. Gratama verkreeg 326 stemmen.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1