op de borderellen van storting by de betaalmeesters zullen moeten aange- teekend worden. Voortaan zullen geenc commiesen-veriflcateurs ter benoemitig tot ont vanger worden voorgedragen dan nadat de sollicitant gedurende minstens een jaar een ontvangkantoor der 9de klasse heeft waargenomen en daarbij heeft getoond de voor die betrekking vercischte geschiktheid te bezitten. Naar men verneemt zullen weldra doelmatiger plakzegels in gebruik worden gesteld, van dezelfde kleur als de tegenwoordige centspostzegels en iets korter en breeder dan het bestaande model, dus in nagenoeg zuiver vierkanten vorm. Met het stoomschip Limburg wordt 9 Juni aanstaande, 's morgens te 11% uren, door het postkantoor Rotterdam eene brievenmaal naar Padang en Batavia gezonden. Het stoomschip Koningin Emma vertrok van Batavia naar Amster dam den 6d n Juni. De Prinses s.imaliavan Batavia naar Amsterdam, arriveerde te Marseille 7 Juni. De regeering heeft aan het bestuur der ten toonstelling te Amsterdam verlof gegeven tol het houden eeuer loterij van zes midi oen loten a 50 cis. De Fransche minister van binnenlandsche zaken heelt nu op aandrang der Fransche commissie het plaatsen van twee uiitlioeu dier loten in Frankrijk toegestaan. Daartegenover heeft het bestuur der tentoonstelling, of de com missie van aankoop, zich verbonden uit de voorwerpen, tentoongesteld in de Fransche atdeeling, voor zeker cjjfer, hoogstens voor eeu millioen aan te koopen. De heer mr. E. Du Marchie van Voorthuysenlid der eerste kamer voor Utrecht, moet, naar men verneemt, voornemens zijn als zoodanig zjjn ontslag te nemen. Z. H. Paus Leo XIII heeft tot zjjn geheim kamerheer benoemd den hoog-eerw. heer J. F. Vregt, kanunnik van het kathedraal kapittel van het bisdom van Haarlem. Naar het Vaderland verneemt, zullen de rechters m'. Heemskerk en mr. Dutry van Haaften als leden van de hoven van appèl in Egypte eerlang daarheen vertrekken, terwijl ook een subslituul-oflïcier van justitie eene plaatsing heeft aangevraagd. Tusschen de sludenlenroeivereenigingen van Leiden, Dellt en Utrecht is een bond tot stand gekomen, dat ten doel heefs jaarlijks een wedstrijd te houden, waaraan elke vereeniging verplicht is deel-te nemen. Het bonds- bestuur wordt gekozen uit de besturen ('er vereenigingen en is voor '83 samengesteld uit de heeren: J. B. A. Vreede, praeses; A. Van Eelde, abactis; Üehtz, quaestor; P. H. Damsté, vice-praeses; W. C. Moojen, vice- abactis en W. H. Cox, vice-quaestor. Er zal slechts een nummer worden geroeid, en wel vierriemsgiekeu door roeiers, die in een dergelijken roei nog geen prys hebben behaald. Als vaste plaats is gekozen Alfen aan den Rijn, en de dit jaar te houden wedstrjjd zal plaats hebben op 30 Juni a. s. 's namiddags te 3 uur. V. v. d. O.) Te Vlaardingen heeft eeu droevig ongeluk plaatsgehad. Twee knaapjes, een van 7 en een van 4 Jaren, gingen eene boodschap doen. Eenigen tijd daarna kwam het jongste terug, en toen zijne moeder hem vroeg waar de oudste was, antwoordde hij«die ligt in het water". Men kan zich den schrik der ouders voorstellen. Onmiddellijk ging men naar de haven, waar het knaapje, volgens het zeggen van den kleine, in hel water was gevallen, en al spoedig kon men de treurige waarheid vernemen, toen het knaapje met dreggen levenloos werd opgehaald. Met belangstelling zal men vernemendat Josephine De Groot waar schijnlijk terugkeeren zal tot de kunst, welke zij geen oogenblik ontrouw had moeten worden. Met meer dan gewone gaven bedeeld, kan zybij ernstige en volhardende studie, een sieraad worden van het tooneel. Daarom hopen wjj, dal het bericht van haar wederoptreden worde bewaarheid. Het gerucht zegt verder, dat zij zal verbonden worden aan onzen Grooten Schouwburg. Mocht dit waarheid blijken, wij zouden Rotterdam er mee geluk wenschen. (iV. li. C.) Naar de Dordrechtsche Cl. verneemt, komen onder de onlangs bij het korps pontonniers opgekomen 95 miliciens vele gevallen van typhus voor, zoo men zegt tot heden 17, waarvan reeds een paar met doodelijken afloop. De bedoelde miliciens waren allen dezer dagen door den officier van gezond heid ingeënt, en in hoeverre deze operatie nu met bedoelde ziektegevallen in verband staat, weel genoemde courant niet. Er schijnt echter eene com missie van drie geneeskundigen benoemd te zijn, om de koepokstof en wat dies meer zij te onderzoeken. Tot lid der jury van de tentoonstelling (afd. uitvoerhandel) te Amster dam is benoemd de heer W. Prins Jr. te Wormerveer. De tentoonstelling van oude kunst, deel uitmakende van de internatio nale tentoonstelling te Amsterdam, is gisteren geopend. De regetring was daarbij vertegenwoordigd door den minister van hinnenl. zakenhet stedelijk bestuur door twee zijner leden, terwijl nog eenige andere autoriteiten aan wezig waren. De tentoonstelling is uitgestald in de localen van hel nieuwe rijks-museum, gelegen rondom de Hal, waar de elhouographische verzame lingen van den prins van Wales, hel South Kensington museum enz. te zien zijn. Gedeeltelijk in den vorm van galerijen, gedeeltelijk in dien van ge- meubeleerde vertrekken, is daar een rijkdom van zeldzaamheden en oud heden vereenigd, waarvan de wedergade niet licht ergens aangetroffen zal worden. Uit de Brilsch-Indische afdeeling der tentoonstelling te Amsterdam zijn eenige metalen afgodsbeeldjes ontvreemd. De dader is onbekend. Admiraal lord Paget en lady Paget bevinden zich sedert eenige dagen te Amsterdam met hun jacht Miranda. De admiraal, die in het Amstel- hötel verblijf houdtvertrok gisteren met zijn jacht naar de Zuiderzee, tot het bezoeken der «villes mortes", en zal binnen weinige dagen te Amster dam terugkeeren. Gisteren had te Amsterdam de begrafenis plaats van de drie lijken der Zondag verongelukte jongelingen. Verschillende corporatiën, waaronder de «Deutsche Turn- und Ruderveretn" Ie Rotterdam, waren bij debrgralenis vertegenwoordigd. Dal hel zoeken van kievitseieren aan Tessel een aardig voordeeltje oplevert, kan niet ontkend worden. Dit jaar zijn p. m. 20000 stuks ver zonden, voornamelijk naar Amsterdam. Gemiddeld kregen de zoekers 16 cents per stuk. zoodat ze te zamen ontvingen 3200. Hel zijn voor namelijk jongens, die zich met het zoeken van bedoelde eieren bezig houden. Ouder Amerongen liepen van ecu der wagens van een in snellen gang zijnden zandt rein, die ook gebruikt wordt om arbeiders van en naar het werk aan de spoorweglijn Amersfoort - Nijmegen te brengen, twee der wie len af. De ruim 60 personen, die op den wagen zalen, werden een eind ver weggeslingerd, en velen hunner bekwamen outwrichtingen en werden gekneusd. Door de politie te Middelburg werd dezer dagen wegens landlooperjj een joitgmensch gearresteerd. Deze persoon, door misbruik van sterken drank tot vagebond verlaagd, was uil eene nette burgerlijke lamilie afkom stig en deed indertijd met goed gevolg zijn examen als hulpapolheker. Te Breoa had gisteren morgen, in de ijzerfabriek van de firma Backer en Btteb, een trefftnd ongeluk plaats. De meesterknecht Smulders kwam door eene noodlottige omstandigheid onder een kolossalen gietketel terecht, wat tengevolge had dat hij oogenblikkelijk een lijk was. 's GtiAVENHAGE, 7 Juni. Door Z. M. zijn benoemd: tot burgemeester van Stratum, de heer L. VV. Van Ruel; tot burgemeester der gemeenten Noordeloos, Hoornaar en Hoog-Blokland, m'. A. A. Kiiller, en tot burgemeester der gemeente Diemen, mr. W. K. L. Van Walree. Door Z. M. is, wegens verandering van woonplaats, aan W. P. A. Ten Bosch, apotheker te 's Hertogenboschop zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als lid van dén geneeskundigen raad voor Noordbrabant en Liaiburg. Met 26 dezer wordt geplaatst: aan boord van Zr. M'. ramschip buffel: de luit. ter zee 1' kl. W. G. A Ziegenbirt von Rosenthal als 1' officier, die der 2' kl. H. P. Netscher, G Fabius .1'. en T. E. Van Slaveren, de offi- 1 cier van gezondheid le kl. J. R. Berghuis en de officier van administratie i 1' kl. F. Bamberg; aan boord van M'. ramschip KahoV/jioende luit. Ie ter zee le kl. P. M. W. T Kraijenhoff' van de Leur als le officier, die der 2e kl. A. W. F C. Van Woerden. H. G. J. A Fundter de Bauchène en J. W. Dojjer, de officier van gezondheid le kl. G. Poolman en de officier van administratie 1' kl. G. J. Lagaayaan boord van Zr M'. rammouitor llaai: t de luit. ter zee l' kl. E. Kempe als 1' officier, die der 2' kl J. M. W. KuylG A De Gocq en H. tl. VV. Planten, de officier van gezondheid 2'kl. s d'. li. Schobinger en de officier van administratie 2' kl J. G. Kluit; aan I boord van Zr. Ms. rammouitor Panier: de luit. ter zee 2' kl. P. F. H. Volcke als le officier. F. E. baron Mulert, L N. De Brttyne en B. F. Mey- hoorn en de officier van administratie 2" kl. A. Vermeulen; aan boord van Zr. M'. wachtschip: te Amsterdam, de luill ter zee 2' kl F. M. A. Mathon en G. P.* Van Hecking Kolenbranderte Hellevoetsluisde luitt. Ier zee 2e j kl, A. M. P. C. Van de Laar en W. Naudin ten Gate; en te Willemsoord, de luit. ter zee 2" kl. G. E. Hummel en met 1 Juli a. s. de luit. ter zee 1' kl. J. Van Scheers. i lie minister van koloniën zal op 8 Juni a. s. geen audiëntie verleeneu. ln de zitting van de eetste kamer van heden zijn aangenomen 23 aan I de orde gestelde ontwerpen. Morgen zijn de overigen aan de orde, daar l met 25 legen 12 stemmen werd verworpen een voorstel van den heer Van j Limburg Siirnm tot verwerping van de onteigeningswet ten behoeve van het Merwede-kanaal. I De Grondwetscommissie heeft lieden hare bijeenkomsten voortgezet. I Z. Exc. de minister van buitenlandsche zaken bracht gisteren een be- j zoek aan den Siameschen prins Prisdting, gedelegeerde tot het sluiten van eeu heudelstraciaatkort na zijne aankomst in het hotel des Indes. De order, dat wegens het overlijden van H. K. H. prinses Marianne geen trom geslagen of muziek gemaakt mocht worden bij den troep, is gis- teren door den generaal, gouverneur der residentie, ingetrokken. Voor liet gerechtshof werd heden ter vtrantwoording geroepen zekere W. v d. Z., oud 56 jaren, die zonder beroep en vaste woonplaats zijnde, zich in den namiddag van 1 Mei jl. te 's Gravenbage de vrijheid veroorloolde t eene glasruit stuk te slaan van den winkel van den horlogemaker J. L., in 1 de Wagenstraat, en door de daardoor verkregen opening twee zilveren horo- I loges, ter waarde van ƒ28 50, weg te nemen. Dood leuk, alsof er niets ge- beurd ware. verwijderde hij zich met zijn buit, maar hij was opgemerkt j en bevond zich weldra in handen der politie. j Nog stond terecht F. H. W.oud 45 jarenbehanger en stoffeerder te 6 'silage, die den 10J'n April op een door Item geschreven briefjedat hij met j den naam van zijn vroegeren meester V. d. P. had onderteekendacht rollen behangselpapier wist te bemachtigen van den behanger E in het I Westeinde te dezer stede. Het papier was door hem voor 50 centen aan I een uitdrager verkocht. i Als verdediger trad voor beiden op mr. Van den Brandeler Het hof E veroordeelde de eerste hesch. lot 3 maanden en de tweede tot 6 maanden 5 eeuzame opsluiting. Nader wordt nog omtrent de fancy-fair ten behoeve van de Sophia- stichting gemeld, dat het de bedoeling is van de dames, van welke het initiatief daartoe is uitgegaan, uit de opbrengst van den verknop een afzon derlijk londs te stichten, uilsluitend bestemd om kinderen van onvermogende ouders om niet in de inrichting op te nemen. Reeds zijn vele en fraaie prijzen toegezegd, alsook de bereidverklaring van verscheidene personen om belangeloos diensten te bewijzen bij de opsiering en inrichting van het lokaal waar de bazar zal worden gehouden. Zooals wij reeds meldden heeft Z. K. H. den prins van Oranje zijn krachtigcn steun toegezegd, doch heelt tevens zijn verlangen kenbaar gemaakt om voortdurend nauwkeurig op de hoogte gehouden te worden van den gang der zaak en van alles wat er mede in betrekking slaat. HUI T BN LA N DSC II K BKR I CHTKN. LUXEMBURG. Maandag hebben de koning en de koningin deelgenomen aan een dejeuner, hun op het kasteel de Birtraugc aangeboden door baron en baron-

Leydse Courant | 1883 | | pagina 2