LE1MCIIE COI KIM. 1883. |^4|f Y DONDERDAG 24 MEI. 120. STA DS-BEB ICHTEN Inschrijving Schutterij. KAASMARKT. BI NNENLANDSCHE BERICHTEN. lo. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN herinneren bij deze nog maals den belanghebbenden (de geborenen in 1858 en, voor zoover zij zich tosscheniijds in de gemeente hebben gevestigd en alhier nog niet voor de Schutterij mochten zijn ingeschreven, ook de geborenen in 1849-1851?) hunne verplichting om zich voor den Schutterlijken dienst te doen inschrijven. De gelegenheid daartoe beslaat dagelijks (de Zondag uitgezonderd) ten Raadhuize, tusschen 9 en 4 uren, terwijl op den le° Juni aanstaande de registers van inschrijving worden gesloten en zij, die zich niet vóór dat tjjdstip hebben doen inschrijven, bij ontdekking, ambtshalve ingeschreven en door den Schuttersraad tot eene geldboete verwezen zullen worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 22 Mei 1883. E. KIST, Secretaris. Oproeping van de Verlofgangers der Nationale Militie tot het hij iconen der Inspectie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS tan LEIDEN, Gezien hel besluit van den Heer Commissaris des Konings in de provincieZuid-Holland van den 26"en April 1883, A. N°. 886/1 (2deAfd.), Provinciaalblad N°. 33, hou dende regeling van het onderzoek der verlofgangers van de Militie te land Roepen dientengevolge op, al de binnen deze gemeente gevestigde verlofgan gers der Militie te land, van de lichtingen van 1879, 1880, 1881 en 1882, die vóór den lsten April l.l. in het genot van onbepaald verlof zijn gesteld, met uitzon dering alléén van hen, die in de maand Juni e. k in wcrkelijken dienst moeten komenom Ie verschijnen in het Invalidenhuis ingang door de Kop- penhinkstecg aan de zijde van de Hooglandsclie Kerkgraelit), ten eiude door den Heer Militie-Commissaris te worden geïnspecteerd, en wel: de verlofgangers, behoorende tot de lichtingen van 18?9 en 188©, op Woensdag den ©den Juni 1883, des voormiddags te halfiien en die behoorende tot de lichtingen van 1881 en op denzelfden dag, des namiddags te een uur; in uniform gekleed en voorzien van de kleeding-en uitrusting-stukken, hun bij hel vertrek met verlof medegegeven, alsmede van hunne zakboekjes en van hunne verlofpassen. Burgemeester en Wethouders vermanen de betrokken verlofgangers, aan deze oproeping nauwkeurig te beantwoorden, te zorgen dat hunne kleeding en uitrusting in goeden staat worden voorgesteld, alsook om zich, bij het gaan naar de plaats voor het onderzoek bestemd, gedarende het onderzoek en bij het naar huis keeren ordelijk te gedragen, en alzoo*zich te vrijwaren voor de toepassing der strafbe palingen, vermeld bij de artt. 130, 141145 der Wet van 19 Augustus 1861 (Staatsblad N°. 72), daar ongeregeldheden als anderszins, zoolang de manschap pen in uniform zijn gekleedworden gestraft volgens het Crimineel Wetboek en het Reglement van krijgstucht voor het krijgsvolk te lande. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving djui aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant van den 24slen en den 31s,en Mei 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 23 Mei 1883. DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels I. iedere regel meer 25 cenis, groote letters berekend naar plaatsruimte. - - j - _i inkomen bedraagt ƒ52100 meer dan in het vorig jaar. De benoodigde som is ƒ145,950. Uit dien hooide is het te heffen percent bepaald op ƒ2.60. De commissie van financiën heeft geen bezwaar den post der begrooting voor 1883 «kosten voor het vaccineeren van behoeftigen" met 1000 te verhoogen. Niettegenstaande door de commissie van financiën bezwaar werd gemaakt de kosten tot plaatsing van het gedenkleeken van Leidens ontzet, ad 3500, door geldlecning te vinden, blijven burg. en weth. hun voorstel handhaven; het komt hun bezwaarlijk voor de thans loopende begrooting weder met dien post te verhoogen. Wat aangaat de onderhandelingen met de regeering in zake de Ruïne, geven burg. en weth. in overweging, dat voor het geval de regeering niet genegen mocht wezen tot het toekennen van een subsidie, als bijdrage om het geheele Ruïneplein tot park in te richten, door hen zoo spoedig mogelijk aan den gemeenteraad een voorstel zal worden gedaan aan gaande de alsdan aan de Ruïne te geven bestemming. Aan den heer J. Fichet Jr., gewezen directeur van het postkantoor al hier, is een pensioen verleend ten bedrage van ƒ2147 's jaars. Men schrijft ons: Het blijkt dat de zoogenaamde koude Meidagen, die doorgaans tol den 10den duren, zich dit jaar verzet hebben. Immers het weer is in hel begin dezer maand warm en groeizaam, in de laatste acht dagen koud en schraal geweestzelfs heeft het gisteren nacht hard gevroren. Nu is hel weer beter geworden, de wind naar het westen geloopen en waarschijnlijk volgt er regen die voor den tuin en het weiland alweer zeer welkom zoude zijn, want ook het gras begint op te korten. De minister van financiën brengt ter kennis van ambtenaren der di recte belastingen, invoerrechten en aceijnsen, dat voor het opengevallen kantoor te Aalten zich vooralsnog geene bevoegde sollicitanten hebben aan gemeld. Ontvangers en andere ambtenaren dier belastingen, krachtens de bestaande regelen lot die betrekking benoembaar, kunnen zich mitsdien alsnog tot 1 Juni e. k. bij het departement van financiën daarvoor aanmel den. onverschillig of zij overigens tot mededinging naar een kantoor der 8' klasse bevoegd zijn. Bij het magnetisch en meteorologisch observatorium te Batavia kan worden geplaatst een onder-directeur, voor welke betrekking in aanmerking komen doctoren in de wis- en natuurkunde, die zich hoofdzakelijk op wis kunde, natuurkunde en sterrekunde hebben toegelegd. Verdere bijzonderhe den deelt de Staatscourant van 23 dezer mede. Blijkens een berichtvoorkomende in den Reichs-Anzeiger van 15 dezer, heeft de landdrost ie Aurich de navolgende bepalingen vastgesteld, betreffende den in- en doorvoer in Duitschland van rundvee uit Nederland. 1°. Bij den in- en doorvoer van rundvee uit Nederland moet voor ieder stuk vee een afzonderlijk certificaat overgelegd worden, afgegeven door het bestuur der betrokken Nederlandsche gemeente. Dat certificaat moet bij den invoer over de grenzen aan de Duitsche tolbeambten en binnen 24 uur na aankomst van het vee op de plaats van bestemming, aan het gemeentebe stuur dier plaats vertoond worden. 2°. Het certificaat van oorsprong moet vermelden: a. de plaats van herkomst, den ouderdom, het geslacht en de kleur van ieder stuk vee; b. dat de beesten zich in de laatste zes maanden niet bevonden hebben op eene plaats waarof in den omtrek waarvan tot op 20 K. M., longziekte heerscht of in dat tijdsverloop geheerscht heeft. 3". Het certificaat moet zijn opgesteld door het bestuur eener Nederlandsche gemeente, en het overleggen van verklaringen van veefokkers of anderen, door gemeentebesturen bekrachtigd, is niet voldoende. 4°. Het overtreden van deze bepalingen, die terstond in werking treden, wordt, voor zooverre hij de bestaande wettelijke voorschriften geen hoogere straffen bedreigd zijn, gestraft met geldboete tot 150 mark of hechtenis. Bovendien kunnen de wederrechtelijk ingevoerde beesten worden verbeurd verklaard, hetzij zijden veroordeelden toebehooren of niet. (Stc.) De minister van marine acht het blijkens de beantwoording van het voorloopig verslag omtrent de wijziging der wet tot regeling der militaire pensioenen bij de zeemacht niet wenschelijk voor de bij de marine bur gerrecht hebbende benaming van adjunct-administrateur, een anderen naam in het leven ie roepen. Hij voldoet aan het verlangen, uitgedrukt in het verslag, door het weder in het leven roepen der bepaling, dat om lot de rangen hoven die van officier van gez. le kt. en officier van admin. 1' kl. te kunnen worden bevorderd, de officieren minstens 2 jaren in den naast- voorgaanden rang gediend moeten hebben. Voorts verzekert de heer Geer- ling dat de pensionneering van officieren steeds een punt van zorg en stipte nauwgezetheid bij hem zal uilmaken. Tevens is hem uit de bij het depar- BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN herinneren den belang hebbenden dat de Kaasmarkt aanvangt des voormiddags te halftien en dal alzoo het verhandelen van kaas in de Waag vóór dien tijd niet mag plaats hebben; intiis-chen is liet vergund de kaas vóór genoemden tijd in de Waag op te stapelen. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 23 Mei 1883. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 23 Mei. Door de plaatselijke commissie van toezicht op de scholen voor mid delbaar onderwijs, worden voor de betrekkingen van leeraar in de Hoog- duitsche taal- en letterkunde en van leeraar in de staatswetenschappen aan bevolen de hh. E. A. tl. Seipgens, leeraar aan de h. b. s. te Zulten, en mr. H. Ter Haar, idem te Deventer. Door burg. en weth. is aan den gemeenteraad Ier vaststelling aange boden het kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1883. Het belaslbaar

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1