CIIIIIIA STADS-BE RICH TEN Koslelooze inenting met stol' afkomstig van het Kalf. KAASMARKT. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. 112. Of ii BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN brengen ter leirnis van belanghebbendendat gelegenheid bestaat tot kostelooze Vaccinatie en Rcvacclnatle, met stof afkomstig van het Kalivoor «nvermogendenin het lokaal der Stads-Waag, en wel op de volgende lagen, als: 40* 72*' 58 Donderdag 36 April, Zaterdag 5 Del, Maandag 14 Mei, Dinsdag 33 Mcl, Woensdag 30 Mcl, Donderdag 7 Juni. Zaterdag 16 Juni a. 9. zoo vervolgens met cene tusschenruimte van acht, of als die dag op «en Zondag of Vrijdag valt, van negen dagen, telkens des namiddags te itn uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 23 Februari 1883. E. KIST, Secretaris. 51 'S 64 24 50j| 93* m 86» 85* 781 BIB 99 li 77* 61 57* 97 65* 20* 19* 48* 30* 35* 16 32* m ii 99* 44* 13 57*; i slant 7.40! lie Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. afzonderlijke nemmers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adyertentiën is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel. Dinsdag 37 Februari, Woensdag 7 Maart, Donderdag 15 Maart, Zaterdag 34 Maart, Maandag 3 April, Dinsdag ÏO April, Woensdag 16 April. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen ter algrmrene kennis, dat voor het vervoer der kaas van de wagens en vaartuigen naar ie Waag en voor het terugbrengen der niet-verkochte kaas uit de Waag ar de wagens en vaartuigen geene kosten in rekening worden gebracht, Ismede dat het aan belanghebbenden, des verlangd, vrij staat de kaas ook kniten het Waaggebouw te verkoopen, in welk geval, evenals bij verkoop ia de Waag, geen marktgeld verschuldigd is. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, den 11 Mei 1883. E. KIST, Secretaris. - AiEt LEIDEN, 12 Mei, In de lieden middag gehouden vergadering van den gemeenteraad «aren aanwezig 15 leden. de adressen van doctoren A. Van Iperen en W. P. Weebers, houdende verzoek om continuatie in hunne betrekkingen, respectievelijk van stads-, genees- en heelkundige en van stads-geneeskundige, werd goedgunstig beschikt. Beide werden voor den tijd van drie jaren in hunne genoemde betrekkingen bestendigd. Eveneens werd toegestaan het verzoek van dr. G. Pekelharing en dat van W. L. D. Onken, om eervol ontslag uit de betrekkingen, respectievelijk van Iteraar in de staatswetenschappen en van leeraar in de Hoogduitsche taai en letterkunde. Naar aanleiding van een besluit van 11 Januari 1883, waarbij de raad bad goedgevonden lijdelijk te voorzien in een pare vaccinogène en waarvan tel bedrag der daaraan verbondene kosten was geraamd op 1000, hadden borg. en weth. voorgesteld om den post der begrooling voor 1883, kosten voor het vaccineeren van behoefligen, met 1000 te verhoogen door af schrijving van dat bedrag van het artikel /'Onvoorziene Uitgaven". Niemand 4er leden hiertegen cenig bezwaar hebbende, werd ook dit voorstel goed gekeurd. Heizelfde was het geval met het voorstel van burg. en weth., om namenlijk gehoor te geven aan de aanvraag van den fungeerenden controleur der rijks belastingenom het lokaal aan de Hooglandsehe kerk op de Nieuwslraat 97*; wederom te verhuren aan het rijk voor den tjjd van vijf jaren, ten behoeve 'an de ambtenaren van 's rijks belastingen en zulks voor een huurprijs 'an j 50 per jaar. Ook de verzoeken van de wed. F. G. Mastenbroek, om een toegang tot ien kelder te maken in de stoep voor haar huis op de Breedestraat n'. 170, van F. Bunt, van Bodegraven, om een duiker te leggen door het Utrechtsche Jaagpad, van den raad van administratie van het Invalidenhuis te Leiden, om namenlijk alsnog de schoeiing ongeveer 25 cenlim. buiten de rooiljjn te mogen doen uitspringen, werden allen toegestaan. De voordracht tot regeling van het onderwijs in het Fransch aan de scholen 3d< en 4de klasse, om namenlijk wegens het vermeerderd aantal leerlingen burg. en weth. te machtigen tot invoering van eene nieuwe regeling, vond eveneens bij geen der aanwezige leden eenige oppositie en werd dus, even als alle andere behandelde punten, zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Niets meer aan de orde zijnde werd deze openbare vergadering gesloten en ging men over tot eene geheime zitting. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen zekere H. F., die, tusschen de Haagsche Schouw en Valkenburg eene portemonnaie met 23 gevonden hebbende, het geld gedeeltelijk ten eigen bate had aange wend, en de portemonnaie vernietigd. Een en ander was verloren door een ingezetene dezer gemeente. Gisteren is door de politie alhier aangehouden zekere H. J. B.die eene door hem gehuurde handwagen alhier verkocht heeft, en een niet hem toebehoorende trekhond heeft willen verkoopen. Aanvankelijk een valsche naam opgevende, bleek bij al spoedig een oude bekende der politie te zijn, kortelings geleden uit de gevangenis ontslagen was. Ten 2*i uur heden namiddag is een schoorsteenbrand uitgebroken ten huize van den heer v. d. L. aan het Rapenburg, welke brand door middel van kardoezen is gebluscht. Dit onheil schijnt ontstaan te zijn ten gevolge van jen in die schoorsteen zich bevindend kraaiennest. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 46 tot 62 volwassen personen en 4 lot 8 kinderen. üp de voordracht voor hoofd der school aan den Heenweg te 'sGra- venzande komt o. a. voor de heer A. Goudswaard, te Leiden. Heden is de staatscommissie tot onderzoek van de noodzakelijkheid en raadzaamheid der grondwetsherziening benoemd en bestaat uit: voorzitter, de minister van binneni. zaken; ondervoorzitter, prof. Buys; leden de hh. Van Naamen, Verheyen, leden van de eerste kamer, Cremers; Van Nispen. Roëll, De Savornin Lohmann, leden van de tweede kamer; de staatsraad De Vries; de schout-bij-nacht Binkcs; de generaal Van der Star, de hoog leeraren Dc Geer; Tellcger en Asser, de oud onderwijsinspecleur Farncombe Sanders en de referendaris bij het departement van justitie Beelaerts van Blokland; tot secretarissen zijn benoemd mrs. Arntzenius en Van Randwijck, referendarissen. Hel Staatsblad n*. 41 bevat het besluit van den 4'1"1 Mei 1883, waarbij, met intrekking der kon. besluiien van 1 Mei 1882 [Stil. n". 59) en van 5 December 1882 (Stbl. n'. 152), worden vastgesteld algemeene rege len omtrent den houw en de inrichting van schoollokalen. De minister van binnenlandsc'ie zaken brengt ter kennis van belang hebbenden. dat liet veeartsenjjkundig examen, vermeld in art 12 der wet van 8 Juli 1874 (Stbl. n»T 99), zal aanvangen op Maandag 21 Mei e. k., in de lokalen van 's rijks veeartsenijschool te Utrecht. De minister van financiën brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat in den loop van dit en het volgende jaar honderd commiesen der vierde klasse der directe belastingen, invoerrechten en accijnsen kunnen worden aangesteld op eene bezoldiging wegens tractement en toelage van ƒ480 'sjaars; dat op een nader vast te stellen tijdstip en plaats een onderzoek zal worden ingesteld omtrent de sollicitanten voor die betrekking; dal voor die betrekking, ingevolge art. 9 van hel kon. besluit van den 20"'n Mei 1869 n°. 30, kunnen in aanmerking komen, zij die een gezond lichaams gestel hebben, ongehuwd, niet beneden 23 en niet boven 28 jaar oud en voldoende ervaren in het lezen, schrijven en in de eerste gronden der re- kunde zijn; dat de hoogste leeftjjd voor gepasporteerde onderofficieren die minstens 12 jaren militaire dienst hebben, op 34 jaar, en voor gepaspor teerde onderofficieren of andere militairen, die minstens 6 jaren militaire dienst hebben, op 30 jaar is bepaald; dat de verzoekschriften om toelating tot het voorschreven onderzoek vóór den 10den Juni 1883 bjj hel depart, van financiën, moeten zijn ingekomen en desverkiezende kunnen worden inge zonden door tusschenkomst van de controleurs der directe belastingen, in voerrechten en accijnsen, bij wie ook nadere inlichtingen te bekomen zijn omtrent de stukken welke bij de verzoekschriften moeten worden overgelegd. Ter beantwoording der bemerkingen opgenomen in het verslag op het wels-ontwerp tot verhooging en aanvulling van hoofdstuk IX der staatsbe-

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1