BUITEN LAN DSCHE BERICHTEN. PER TELEGRAAF. ADVERTENTIE N. „r. J. P. Schuurbeque Boeije J'. met 613 en C. J. G. baron Van Har lot van Berg-Ambacht met 593 stemmen. Verder bekwamen de hh. Godon, aftredend lid, 485, J. C. Bloem 451, mr. J. J. Bergsma 389 ,i a. Haakman van Roijen 384 stemmen. Tot lid van den gemeenteraad is gekozen de heer jh'. G. J. Klerck, minister van waterstaat. in deze residentie zijn aangekomen en hebben hun intrek genomen in Hotel den Ouden Doelen de hh. Itagathi Saisulla en Y. Yamashita, secre ten der Japansche legatie te Parijs. Het bestuur van de Kon. Zangvereeniging Cecilia biedt hedenavond na I ran het concert den gevierden baryton-zanger Maurits De Vries een tr aan in het Hotel Paulez. LCXGMBURGi feestelijke intocht van HH. MM. den koning en de koningin in de Istad is bepaald op Donderdag 17 dezer; het bal ten raadhuize op den un volgenden Donderdag. het dorp Budesberg, in het groothertogdom Luxemburg, is, terwijl meeste ingezetenen naar Dudelingen ter kerk waren gegaan, brand uit- token, met het gevolg dat 29 huizen eene prooi der vlammen zijn ge- BELGIE. 10 mevr. Courtmans, de Belgische schrijfster, zal bij gelegenheid van aanslaand gouden schrijfstersjubilé de Leopoldsorde worden toegekend. Men meldt uil Leuven dat Leon PeDzer reeds bjjna gewoon is aanh2. iDgenisleven. Men heeft hem voorloopig copiewerk gegeven, doch hij >t dat men hem gemaakte bloemen zou laten vervaardigen. Hij beweert 'tjj daartoe veel bekwaamheid heelt en eenige maanden, vóór zijn ver- naar Europahield hij zich te New-York daarmede bezig. Armand nt minder aan de gevangenis gewoon te worden. Hij heelt verklaard ijj ziek is en is voorloopig op de ziekenzaal. EMGKLANU, Er is te Halifax een alarm ontstaan, tengevolge van geruchten betref- t voorgenomen aanslagen der Fenians voor 14 dezer, zijnde de dag rop te Dublin de executie moet plaats hebben van de veroordeelden Ier I van den moord in het Phoenix-park. Naar gemeld wordt, had de verneur in een brief bericht van dit plan gekregen en daarop tweeAme- ansche schepen gevisiteerd, die hem verdacht toeschenen. Volgens andere (kien waren die schepen uit Boston vertrokken, met Fenians bemand voorzien van torpilles, ter vernieling van koopvaardijschepen in havens, loodige maatregelen van voorzorg zijn genomen. Uit Alexandrië wordt gemeld, dat met de openbare terechtstellingen misdadigers te Tantah en in het binnenland zal worden voortgegaan. De nieuwste vorm van eene helsche machine is, volgens een Ame- ausch blad, een hooge zwart zijden hoed, die voor een kwart van zijn oen met nitroglycerine gevuld is. Een valsche bodem verbergt den tod en als men een zakdoek uit den hoed neemt begint de machine terken. F» A Sk KIJK. - In de zitting der kamer van afgevaardigden is bij de voortzetting der Udslaging van het wets-ontwerp op de recidive een amendement van beer Gatineau, strekkende om te bepalen, dat op staatkundige misda- en vergrjjpen de straf der deportatie niet toegepast kon worden, Ter pen met 248 tegen 192 stemmen. De kamer heeft ook art. 21 van het wntwerp verworpen. Al de andere artikelen zijn onveranderd aange- len. De kamer besloot daarna met 460 tegen 51 stemmen tot de tweede udslaging over te gaan. - Naar men in de Couloirs verzekerde, heeft de heer Raynal in den (ren gehouden ministerraad aangekondigddat het teekenen eener over komst met de Lyon- en Orleans-Spoorwegmaatschappijen ophanden is. - De heer Waldeck-Rousseau deelde in den ministerraad mede, dat eene echtelijke vervolging met betrekking tol de spaarkassen is ingesteld in departementen Marne, Cöte d'Or en Maine et Loire. -De heer Sadi-Carnot, voorzitter der budgetcommissie, hield bij de aan- irding van zijn post eene redevoering, waarin hij een beroep deed op ijver zjjner ambtgenootenleden der commissie. IJver was te meer «dip, wanneer men de vertraagde indiening der begrooting in aanmerking De spreker erkende, dat de financiëele toestand tegenwoordig eenigs- it moeilijk was. Hjj verklaarde voorstander te zjjn van het oude stelsel bet beroep op het particulier initiatief voor groote openbare werken, o slotte gaf hij der regeering den raad spaarzaam met het crediet te itk te gaan. - Philippart is uitgeleverd en bevindt zich reeds te Brussel, waarheen r twee Parjjsche politie-agenten in burgerkleeding gebracht werd. De levering, welke door de Belgische regeering bij herhaling was gevraagd, Hen keer omdat Philippart van valschheid beschuldigd wordt, geschiedde tendien op zijn eigen verlangen. - Sarah Bernhardt heeft met hare voorstellingen van »Fedora" te Parijs |eveer 145 000 fr. verdiend. Sardou ontving als zijn aandeel 156,234 fr. bruto-opbrengst van de 130 opvoeringen bedroeg 1,041,560 fr. -De Engelschman James Marriott, die zijn patroon Franz Kramer te 'ijs (rue St. Honoré) voor 375 000 fr. diamanten en juweelen bestal, is Sew-York in hechtenis genomen. De politie vond het grootste gedeelte 11 bet gestolene in zijn bezit. - Er is sprake van eene nieuwe reis van den keizer van Brazilië naar a. In h'-l begin van Juni zou hij te Parijs aankomen. PORTUGAL. Common;io bevat een brief uit Congo van 30 Maart, waarin bevestigd >rdt dat Pontanegra door de Franschen is bezet. De kanonneerboot Sa tire was zonder vlag en onder een anderen naam aangekomen en had ttige dagen later troepen geland. De bevelhebber der Porlugeesche kanon- «rboct Bengo en de Porlugeesche handelaars te Pontanegra hebben bij kommandant der Sagittaire een protest tegen de genoemde bezetting ?ediend. ITALIË. - De heer Von Schlözer heeft gisteren de nota der Pruisische regeering w de godsdienst-quaestie bjj het Vatikaan ingediend. - De Tempo meldt, dat de keizerlijke Duilsche prins over Verona naar ilschland zal terugkeeren. De prinses zal aanstaanden Donderdag naar •fence vertrekken. DUIT8GHLAKB. De rjjksdag heeft de voorgestelde verhooging der rechten op hout bij de tweede lezing verworpen met 177 tegen 150 stemmen. De commissie lot onderzoek van het ontwerp der suikerbelasting heeft met 11 tegen 7 stemmen een besluit genomen, ten doel hebbende de enquête aangaande die belasting uit te breidenzoodat daarbij rapport zou worden verlangd omtrent alle in aanmerking komende bijzonderheden, betreflende beetwortelteelt, benevens fabricatie en verbruik van, en handel in suiker; voorts het aantal deskundigen, die te dezer zake werkzaam zullen zijn, te vergrooten, en ook industriëelen te doen hooren, die suiker en melasse be werken; eindelijk: de werkzaamheden der enquête zoodanig te bespoedigen, dat de nieuwe suikerbeiasting reeds bij de campagne van 1884/85 in wer king zal kunnen treden. In -het najaar zal het 25 jaar geleden zijn dat keizer Wilhelm in Pruisen aan de regeering kwam. Er is echter nog niets bekend omtrent de viering van dien gedenkdag. Alleen spreekt men er van, dat de keizer van Oostenrijk en de koning van Italië hem bij die gelegenheid een bezoek zullen brengen. Omtrent den algemeenen toestand van den handel in Duitschland in het afgelocpen jaar hangen de tot dusver verschenen jaarverslagen der ka mers van koophandel uit de belangrijkste industriëele plaatsen geen gunstig tafereel op. Zoowel te Stuttgart als te Offenbach, te Baden als te Frank fort is men het daaromtrent eens, dat overal bij uiterste krachtsinspanning slechts zeer matige verdiensten konden worden verkregen. Vooral in de branche der verschillende manufacturen wordt algemeen geklaagd; wat beter daarentegen luiden de berichten omtrent mijn-industrie en lakenfabricatie. Zaterdag II. steeg een reiziger te Gladbach in den Berg-MSrkischen- trein, die een kistje bij zich had en dit op de plank boven in de coupé plaatste. Tussclten Neuss en Kettwich ontplofte het kistje, dat kruit en andere licht ontplofbare stoffen bevatte. Bij die ontploffing verloor eene vrouw het leven en werden zes reizigers gekwetst. OOITEKRIJ H. Het huis van algevaardigden hield gisteren zijnff laatste zitting, in welke, behalve afdoening van andere loopende zaken, ook de verkiezingen der delegaties plaats hadden. Bij het verkiezen der Boheemsche delegatie staakten tot driemaal toe de stemmen, zoodat het lot beslissen moest. Dit wees vijf Duitsche en vijf Boheemsche afgevaardigden aan. RUSLAAD. Volgens eene depêche uit St. Petersburg zal bij gelegenheid van de aanstaande kroning van den keizer onder meer anderen de belasting op het stemrecht in Rusland met 16 millioen roebels verminderd worden, terwijl de geldelijke verplichtingen van publieke ambtenaren aan den staat, ingeval die geen 600 roebels mochten te boven gaan, zullen kwijtgescholden worden. Volgens bericht uit Kiew is de Dnieper zoodanig gerezen, dat de voor stad übolope geheel, de voorstad Nicolaï gedeeltelijk, benevens vele straten in de stad, en daardoor de gasfabriek, alle werkplaatsen der scheepvaart maatschappij en andere groote etablissementen onder water staan. KONSTANT1NOPEL, 8 Mei. De irade betreffende de tabaksrégie is nog niet uitgevaardigd, maar Riza-paeha heeft aan de Porte medegedeeld dat de grondslag, waarop de régie berust, door den Sultan is goedgekeurd. Ëutgcrltjfie Sfaub. Van 3 tot en met 9 Mei 1883. BEVALLEN: E. M. v. Deene, geb. Ter Steege, D. J. DeCler, geb. Vrijbloed; Z. A. Kos, geb. v. d. Dop, D. J. J. Jonker, geb. v. d. Weyde, Z. J. A. Sirag, geb. Voorbrood, D. W. C. Galjaard, geb. Jacobs, Z. A. Warners, geb. v. d. Linden, D. A. M. v. Ree, geb. Wijnen, D. G. La Lau, geb. Wolters, D. P. Siere, geb. Rietkerken, D. S. C. Hoppenbrouwer, geb. Versney, Z. M. v. Biemen. geb. Eikerbout, D. M. Welling, geb. Overveld, Z. A. Staphorst, geb. Blom, D. J. E. Sieflèlaar, geb. v. Thiel, D. C. Springer, geb. De Wolf, Z. C. Prevoo, geb. Zierikzee, Z. G. Blóte, geb. Dool, Z. M. F. v. Evert, geb. v. d. Dop, Z. S. Holswilder. geb Kriek, Z. C. H. De Keuning, geb. Rietbergen, D. J. Riihl, geb. Schoondergang, D. E. v. Buuren. geb. Oosthoek, D. H. M. Groenewegen.geb. Jansen, tweel. Z. Z. A. Hannaart, geb. Plaizier, D. W. C. Du Pon, geb. v. d. Laan, Z. J. Smittenaar, geb. v. Oosten, J. Smittenaar, geb. Krul, Z. J. J. v. Aken. geb. Alt, Z. A. Magnin, geb. Ten Haken, Z. J. A. Schaafsma, geb. Hoogakker, Z. J. Sirag, geb. Kling, D. J. Berg, geb. v. Oosten. D. G. Mooten, geb. Theepe, Z. T. Mooten, geb. Mekkes, Z. E. Middelham. geb. Carton, Z. A. v. d. Hoek, geb. Slootweg, D. OVERLEDEN: D. Keus, Z., 21 j. D. Bouchier, 34j. G. Liefhebber, D., 21 j. J. C. Van der Kaay, D., 29 j. A. Hoorn, geb. Marks, 73 j. J. S. Kol derman, 37 j. F. H. J. Spoorman, Z., 1 w. -- J. P. Versteegen, D., 8 m. C. Van As, I)., 4 m. L. C. Meijer. 75 j. G. Sloos, 30 j. E. Sollte, D., 12 m. H. De Groot, wed'. 60 j. S. C. Bey, geb. Van Leeuwen, wed. 69 j. J. Krumer, geb. Schoondergang, 60 j. J. Smid, Z., 7 m. T. J. De Kievit. Z., lm. C. H. Van Venetien, Z„ 3 m. M. De Graal. D., 5 m. A. M. C. Brijey, geb. Strobien, wed. 85 j. G. Aris, 29 j. V. Van der Linden, 33 j. G. M. Cloos, Z„ 11 m. H. Hunter, D., 12 j. J. L. Heyman, wed'., 75 j. GEHUWD: F. Van Teutem, jm. en D. W. M. Mnlié.jd, N. Kling. jm. en J. Bergman, jd. G. L. Slegtenhorst, jm. en M. Pijnaken, jd. W. Laterveer, jm. en M. Van der Poel, jd. J. Koster, jm en G. W. Vermand, jd. A. De Bruin, jm. en J. Eswilder, jd. W. E. Leget.jm. en A. Zwets, jd. D. J. Brands, jm. en J. Boolee, jd. J. Sin jou, jm. en J. M. Van Niehofl. jd. N. J. A. Beijer, jm. en A. M. Prinsenberg, jd. C. J. Eggink, jm. en G. A. Wesselink, jd. Getroflen door de vele en hartelijke bewijzen van deelneming bij het over lijden van mijn diep betreurden Echtgenoot M'. C. VAN BELL ondervonden betuig ik aan allen mijn innigen dank. 'sHage, 8 Mei 1883. Wed. M'. C. VAN BELL, Blussé. Heden overleed, in haar 77ste levensjaar, diep betreurd door mij, mijne kinderen, behuwdkinderen en al hare betrekkingen, mijne innig geliefde Echtgenoote DEDR1KA JOHANNA VAN DER TOGT - TIMMER. J. VAN DER TOGT Jz., Leiden, 9 Mei 1883. mede namens Kinderen en Behuwdkinderen.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3