IEID8CIIE COURANT. 1883. DONDERDAG 10 MEI. STADS-BERICHTEN BINNENLANDSCHE BERTCHTEN. ,V. 100. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. PROCES-VERBAAL tan de opening der stembriefjes, die ter benoeming van drie leden van de Staten der provincie Zuidholland den 83tc" Hei 1883 zijn ingeleverd. Op heden den negenden Mei des jaars achttien honderd drie en tachtig in de ge meente Leiden, hoofdplaats van het hoofdkiesdistrict Leiden, is door het bnrean van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raad huis plaats genomen, des morgens ten negen are. Het bureau is samengesteld uit den heer Louis Marie De Laat De Kanter, Burge meester, Voorzitter, en de heeren Mr. Coenraad Cock en Dr. Else Francois Van Disselleden van den Gemeenteraadstemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel de stembus bij hem den achtsten Mei 1883 overgebracht uit de gemeente Leiden. De zegels van de bus worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bus wordt geopend eo bevonden zes honderd drie en negentig slembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijst der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijode, is gebleken even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefes zijn dooreengemengd, worden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard tien slembriefjes, die oningevuld wa ren en een als niet geschreven gehouden omdat het slechts behelsde een naam zijnde van een lid der vergadering, ter wier aanvulling werd gestemd, welks beurt van aftreding op dit tijdstip nog niet is gekomen. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest zes honderd twee en tachtig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: Mr. J. T. Buys 476 stemmen, Mr. P. Dn Rieu 476, P. I. De Fremery 472, J. H. Donner 205, J. D. Baron van Wassenaer 192, S. Baron Van Heemstra 186, A. Van der Sluys, J. Holster, P. Los Gz.T. Baron SteynmanMr. S. Le Poole, Mr. J. Bredius, Dr. A. V n Rhijn, Dr. J. Schoondermark Jr., A. O. J. Schindler, 0. Baron Van Wassenaer Catwijck, H. C. Juta, Mr. C. Cock, A. J. Koole, W. L. Leget, J. Wagenmans, A. EphrairnL. Den Houter Wz.H. W. F. Bakker, J. A. Van Dijk, Mr. H. Van der Hoeven, H. W. Wittenaar, P. Ranselaar en G. Marks, ieder ééne stem. Hebben alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de heeren: Mr. J. T. Buys, Mr. P. Du Rieu en P. I. De Fremery. Zijn derhalve verkozen tot leden der Staten van de provincie Zuidholland de heeren Mr. J. T. BUYS, Mr. P. DU RIEU en P. I. DE FREMERY, wonende te Leiden. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoordig heid van allen, die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 9den Mei 1883. DE KAN'iKRVoorzitter. C. COCK, )Cl E. F. VAN DISSEL, emolmemors' Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Zaterdag 12 Mei 1883, des namiddags te twee uren. 1*. Verzoek van Dr. A. Van lperen, om continuatie als stads-geuees- en heelkundige. (73) 2». Idem als voren van Dr. W. P. Weebers, als stads-geneeskundige. (73) 3". Idem van Dr. G. Pekelharing, om ontslag als leeraar aan de Hoogere Burgerscholen voor Meisjes en voor Jongens. (74) 4°. Idem als veren van W. L. D. Onken, als leeraar aan de Hoogere Bur gerschool vror Jongens. (74) 5'. Slaat van af- en overschrijving op de begrooling, dienst 1883. (79) 6'. Voordracht tot verhuring van het lokaal aan de Nieuwstraat hij de Hooglandsche kerk aan het Rijk. (80) 7*. Verzoek van de wed. F. G. Mastenbroek, om een keldertoegang te maken. (8!) 8". Idem van F. Brunt, om een duiker te leggen door het Utrcchtsche Jaagpad. (82) 9®. Idem van het Bestuur van het lnvaliedenhuis, tot wijziging van de vergunning in zake het maken van eene schoeiing aan den Ouden Rijn. (83) 10'. Voordracht tot regeling van het onderwijs in het Fransch aan de scholen 3de en 41' klasse. (77) 11°. De Rekening van de Plaatselijke Schoolcommissie, dienst 1882. (61) LEIDEN, 9 Mei. Bij de heden in het hoofdkiesdistrict Leiderdorp plaats gehad hebbende opening van stembriefjes voor twee leden van de staten der provincie bleek dat waren uitgebracht op de hh. dr. A. C. Van Ewijck 318, A. Van der Barg 307, jh'. mr. H. A. Steengracht (aftr. lid) 268, mr. C. W. Hubrecht (aftr. lid) 267, S. baron Van Heemstra 211 en L. Sillevis 176 stemmen; zoodat eene herstemming moet plaats hebben tusschen de vier eerstgenoemde heeren. Van de 1244 kiezers waren 788 opgekomen. Te Delft is tot lid dier staten herkozen de heer mr. S. Le Poole met 400 stemmen. De heer mr. P. Post Uiterweer verkreeg 252 stemmen. Uitge bracht waren 664 stemmen. Te Rotterdam werden herkozen de hh. H. De Bie, mr. S. A. Vening Mei- nesz, G. Van Stolk, mr. J. A. Vaillant, mr. C. Van Vollenhoven en m'. D. van Weel. Te Gouda werden gekozen de hh. m'. A. A. Van Bergen IJzendoorn, G. A. Van Houweninge Gz. en R. Blok. Te Brielle mr. H. Ph. De Kanter en G. F. Lette. Te Oud-Beijerland mr. A. Van Weel en M. W. De Kat. De 73e verjaardag van 11. K. H. prinses Marianne der Nederlanden werd heden door het uitsteken van vlaggen uit de openbare gebouwen en particuliere woningen herdacht. In de maand April zijn binnen de gemeente Leiden geboren: 107 kinderen, als: 53 zoons en 54 dochters, waaronder is begrepen 1 twee linggeboorte; overleden: 98 personen, waaronder 10 elders woonachtig, als: 14 mannen, 14 vrouwen, 39 zoons en 31 dochters; daarenboven als leven loos aangegeven 5. Gehuwd 25 paren. De commissie van financien vereenigt zich ten volle met het voorstel van burg. en welh. om het aan te bieden gedenkteeken van Leidens ontzet te aanvaarden en heeft mitsdien geen bezwaar tegen de voorgestelde kosten van 3500; of de Ruïne de meest geschikte plaats is heeft, volgens haar gevoelen, deze commissie niet te beoordeelen. Met het denkbeeld genoemde gelden te vinden door geldleening kan zij moeielijk medegaanhet geschenk dat aan Leiden wordt aangeboden zoude zij gaarne ook als geschenk aan de nazaten zien overgedragen. Zij twrjlelen echter niet dat de ingezetenen het ofler te zwaar zullen achten en gaarne zullen bijdragen tot eene zaak die alle Leidenaren, van welken stand of leeftijd ook. zoo zeer ter harte gaat. Aangezien het te heden percent voor de plaatselijke directe belasting, volgens bekomen inlichtingen, reeds is vastgesteld, geeft de commissie in overweging in genoemde som te voorzien door verhooging van den post renten wegens op prolongatie uitgegeven gelden. Op dien post, bij de vast stelling van de begrooting van dit jaar uitgetrokken op 1000, is thans reeds over de vier eerste maanden ontvangen f 4076.19, zoodat zonder bezwaar tot de voorgestelde verhooging zoude kunnen worden overgegaan. Wat echter het tweede punt van het voorstel van burg. en weth. aangaat, om namelijk voorwaardelijk te besluiten tot eene bebouwing van de Ruïne, achten zij het wenschelijk de beslissing aan te houden totdat de onderhan delingen met den minister van binnenl. zaken zullen zijn afgeloopen. Echter vreest zij dat de inrichting van de Ruïne als bouwterrein, waarvan de kosten begroot worden op 14000, zeer eene verdere bebouwing van de Binncnvestgracht bij het Plantsoen in den weg zal staanwaartoe op dit oogenblik eenige neiging schijnt te bestaan dien aanbouw aldaar voort te zetten. Naar aanleiding van een schrijven van den heer A. Van der Harst om eenige uitbreiding te geven aan het onderwijs in de Fransche taal voor de leerlingen der scholen 3' en 4e kl., is de som van ƒ900, uitgetrokken op de begrooting, niet toereikend en stellen burg. en weth. mitsdien voor, in overleg met plaatselijke schoolcommissie, die post te brengen op ƒ1100. Voorts stellen burg. en weth. voor gunstig te beschikken op de verzoeken van: den fungeerenden controleur der rijks belastingen tot verhuring van het lokaal aan de Hooglandsche kerk op de Nieuwstraat, voor den tijd van vijf jaren voor den tegenwoordigen huurprijs van ƒ50 per jaar; de raad van administratie van het invalidenhuis om eenige wijziging in het raads besluit waarbij hun vergunning is verleend tol het plaatsen van eene wal- beschoeiing; de wed. F. G. Mastenbroek, tot het maken van een kelder ingang in de stoep van het perceel Breestraat N°. 79, en F. Brunt te Bode graven, tot het leggen van een duiker door het jaagpad ten noorden van den Rijn onder de gemeente Bodegraven,

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1