[LIDSdli: COURANT. J li DINSDAG 17 APRIL. STADS-BERICHTEN Kostelooze inenting met slor afkomstig van liet Kalf. BINNENLANDSCHE BERICHTEN. an dt 1883. n gar. IE Ge- alen 40» 72* 15» 84» 51* 68 1231 50» et zoo vervolgens met eene tussehenruimte van acht, of als die dag op 181 een Zondag of Vrijdag valt, van negen dagen, telkens des namiddags te 611 Mn our. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 23 Februari 1883. E. KIST, Secretaris. 119: 33 ,d. 31 ,d. UI P. Ci. Ut Cl S*. 90. J)e Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50franco p. p. f 2. tjmderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels f 1.iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. BURGEMEESTER en WETHOUDEBS der Gemeente LEIDEN brengen ter tennis van belanghebbendendat gelegenheid bestaal tot kostelooze Vaccinatie en Rcvaccinatie, met stof afkomstig van het Kali, voor onvermogendenin het lokaal der Stads-Waag, en wel op de volgende d, als: Dinsdag 37 Februari, Woensdag 7 Maart, Donderdag 15 Maart, Zaterdag 34 Maart, Maandag 3 April, Dinsdag ÏO April, Woensdag IS April. Donderdag 36 April, Zaterdag 5 Mei, Maandag 14 Mei, Dinsdag 33 Mei, Woensdag 30 Mei, Donderdag 7 Juni. Zaterdag 16 Juni a. s. 85i 61 57» De BURGEMEESTER, Hoofd van hel Gemeentebestuur van Leiden, brengt j deze ter algemeene kennis, dat door hem op heden aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteid een op den 14d,D April executoir verklaard kohier voor de belasting op het personeel, dienst 1882/83, j', 14 en herinnert voorts de belanghebbenden aan hunne verplichting om t. 1)5 den aanslag op den bjj de wet bepaalden voet te voldoen. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 16 April 1883. DE KANTER. LEIDEN. 16 April. Tot deurwaarder bij de arrond.-rechtbank te 'sGravenhage, ter stand plaats de gemeente Leiden, is benoemd de heer J. F. Teunis, procureurs klerk te Haarlem. - In de gisteren gehouden godsdienstoefening bij de Remonstr. Geref. ge meente alhier werd door d'. J. A. Beijerman. pred. bij die gemeente, eene vaardige hulde gebracht aan de nagedachtenis van Hugo De Groot. - Ten raadhuize dezer gemeente had heden morgen de openbare ver- chting plaats van de faecale stollen verzameld door het Liernurstelsel. Als eenige inschrijver is de pacht toegewezen aan den heer J. Van Ulden, alhier, voor ƒ0 06 per 100 kilogrammen. Voor het verrichten van diep- jjlwerken in de stadsgrachten was ingeschreven voor f 1365 en ƒ1338. Het werk is voor eerstgemeld bedrag gegund aan den heer W. II. Swets, te lardingsveld. Van laatstgenoemde som voldeed het inschrijvingsbiljet niet aan de gestelde bepalingen. - Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen 'an 100 50. 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 3517.50, /3,70 en ƒ1.80, de laagste ƒ34, ƒ17.50, /3.50 en 1.75. - Üe lust om als jongen bij de zeemacht in dienst te treden neemt zeer toe Met een aantal van 27 is de Kweekschool voor Zeevaart alhier in de laatste 14 dagen vooruitgegaan. - Voor de geldleeuing ten behoeve van den staat, ten bedrage van 60 Billioen gulden, is voor ruim 748 millioen ingeschreven. - De minister van binnenlandsche zaken brengt ter algemeene kennis, 4at de eindexamens der polytechnische school, vermeld onder B en C in de 'tt. 60 - 65 der wet, regelende het middelbaar onderwijs, in de maand "ui a. s. te Delft zullen worden afgenomen. Wie een dezer examens wenscht af te leggen, moet zich daartoe vóór 1 Mei e. k. schriftelijk bjj tot departement van binnenlandsche zaken aanmelden, met nauwkeurige °PSa*e tot welke examens hij wenscht te worden toegelaten. Bij de aan melding tot de examens B moet worden overgelegd het getuigschrift wegens Wiend afgelegd eindexamen der hoogere burgerschool met vijfjarigen Wsus, vermeld in art. 57, en bij de aanmelding voor de examens C het duigschrift wegens voldoend afgelegd examen B, vermeld in arlt. 61—65 w genoemde wet. De minister van financiën maakt ter voldoening aan art. 14 der wet van den d"1"1 April 1870 (Stbl. n°. 62) en art. 11 der wet van den 5d,B December 1881 [Stbl. n°. 185) bekend, dat op den lsten April 1833 een be drag van 45 millioen gulden aan schatkistpromessen en van 959,000 gulden aan schatkistbiljetten in omloop was. Het Faderland geeft eene eenigszins gewijzigde opgaaf van de samenstelling van het nieuwe ministerie-Heemskerk. Voor buitenlandsche zaken zou bestemd zijn mr. J. P. J. A. graaf Van Zuyien. De heer jhr. mr. P. A. H. Van der Does de Willebois zou dan, in plaats van minister van buitenlandsche zaken, minister van justitie worden. De portefeuille van ko loniën zou niet voor den heer Raat, maar voor den heer F. G. Van Bloemen Waanders bestemd zijn. Voor oorlog en marine zouden de titularissen nog gezocht worden. Het Hbl. daarentegen verneemt, dat het lijstje, door de TV. Zï. C. gegeven, grooteudeels juist is. Alleen zou voor marine de gepensioneerde vice-admiraal De Haes optreden. Uit Den Haag meldt men aan de M.R.Ct., dat aldaar van verschillende zijden verzekerd wordt, dat het nieuwe ministerie compleet is. De samen stelling zou zijn zooals hierboven is opgegeven, met generaal Weitzel voor oorlog, gelijk in ons vorig bericht werd gemeld, en vice-admiraal De Haes voor marine. De graaf Van Zuyien had ook met den heer Heemskerk zitting in het ministerie van 1866—1868. Het stoomschip Conrad, van Amsterdam naar Batavia, vertrok van Southampton den 14en April. Het stoomschip Gelderland vertrok 14 dezer van Java naar Rotterdam. Het stoomschip Prinses Amaliavan Amsterdam arriveerde te Batavia den 14SD April. De Limburg, van Java naar Rotter dam, vertrok gisteren van Port-Saïd. De Prinses Marie, van Batavia naar Amsterdam, vertrok van Marseille 14 April. De Zuid-Bolland, van Rot terdam naar Java, passeerde 13 April Malta. Volgens een part. telegram der W. R. C. was een groot aantal te Londen woonachtige Nederlanders gisteren in Austin-Friars opgekomen. Precies te 11 uren kwamen HH. MM. de koning en de koningin der Nederlanden ter bijwo ning der godsdienstoefening. De predikant wees in zijne leerrede op het feit, dat dit het eerste koninklijke bezoek was daar ter plaatse. Bij het koninklijk gevolg waren de Nederlandsche legatie en consulaten vertegen woordigd, terwijl ook de heer Jorissen aanwezig was. HH. MM. vertrek ken Vrijdag regelrecht naar Amsterdam. üe naamlooze vennootschap: f/De bouwmaatschappij Vreewijk", te 'sGravenhage, waarvan de statuten bij kon. besluit zijn goedgekeurd, heeft ten doel het koopen, verkoopenruilen, verbeteren, bouwen, verbouwen, sloopen, huren en verhuren van vaste goederen. Het kapitaal der vennoot schap wordt bepaald op een millioen gulden. Tot directeur wordt benoemd de heer H. W. J. C. Swaan. Naar alle waarschijnlijkheid zat de Rijnlandsche stoomtramweg-maat schappij weldra in handen der Holl. ijzeren spoorwegmaatschappij overgaan. De onderhandelingen zijn althans zoover gevorderd, dat de commissarissen der tram-maatschappij in de algemeene vergadering, welke 1 Mei a. s. zal gehouden wordenmet een voorstel dienaangaande voor den dag kunnen komen. [IV. R. C.) A°. 1783 en 1883. Betreffende de weêrsgestcldheid vóór honderd jaar komt in een Belgisch blad Organe de Mons, de volgende opmerking voor. In zeker oud boek vindt men de onderstaande aanteekening vermeld, over het weer, dat men in 1782 in België had. In 1782 had men in het begin van Juni en het einde van Juli eenige zeer heete dagen; het overige van nazomer en herfst was koud en buitengewoon vochtig. Zooals men ziet, juist in 1882. De maanden Januari en Februari 1783 waren zacht en vochtig, maar in de maand Maart had men een sterke en voor het seizoen buitengewone vorst, gepaard met veel sneeuw. Overigens was de lente van 1783 koud en eer droog dan nat. Eindelijk overtrof de hitte in den daarop volgenden zomer al hetgeen naar menschengeheugenis van dien aard bekend was. [Semper vir ens.) Men meldt uit Katwijk aan Zee: Zaterdag zijn er 54 schuiten aan gekomen welke besomden 40 a 150 in 5 dagenveel kleine scholletjes maar weinig tarbot en tong werd aangevoerd. Besteed werd voor tarbot 6 a 14 per stuktong 0.50 a 1 per stuk, kabeljouw 1.50 a 3 per j stuk, schelvisch ƒ0.40 a 0.60 per stukbunschol ƒ0.75 a 1.25 per stuk j binlekschol 4 it ƒ6.50 per manddroogscharren 3.75 a 5.50 per mand.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1