i,i:ii»s( hi: comm. 1883. 82. ZATERDAG 7 APRIL. ag.l STA DS-BER ICHTEN BINNBNLANDSCHB BERICHTEN. on' De Courant verschijnt dagelijks, Zon- .en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverlentiën is van 14 regels 1.—, iedere regel meer 25 cenls, groote letters berekend naar plaatsruimte. rwn t m\ stevo 72ü| 150 15*1 53 515 68 1241 8851 5051 9151 8511 8351 Tweede Zitting van den Militieraad. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN LEIDEN, Gezien art. 92 der wet van 19 Augustus 1861, betrekkelijk de nationale militie [Staatsblad n°. 72); Gelet op de missive van den Kolonel, Militie-Commissaris in het 3de district der provincie Zuidholland Doen te weten: dat de tweede zitting van den Militieraad voor deie gemeente wordt «houden in een der vertrekken van het Raadhuis, op Maandag den 9Je0 en IVoens- den tl1160 April 1883, op eerstgecnelden dag des middags te twaalf uren, tot liet vlocsi van uitspraak omtrent alle in de eerste zitting; ntet afgedane zaken, op laatstgcmelden dag des voormiddags te elf uren tot liet doen van uitspraak omtrent lien die als plaatsver vanger of als nummcrverwisselaar verlangen op te treden; voorts, dat tot het opmaken der daartoe vereisclitc bewijsstukken, van lieden at, ter Secretarie dezer gemeentevan des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, de Zondag uitgezonderd, wordt gevaceerd; welke gelegenheid de belang hebbenden worden vermaand zich te nutte te maken, daar aan den loteling, die reeds bij de militie is ingelijfd, overeenkomstig het bepaalde bij art. 70 der boven aangehaalde wet, door'1 den Koning niet dan in bijzondere gevallen het stellen van een plaatsvervanger kan worden vergund. Eindelijk wordt, ter voorkoming van misverstand nog opgemerkt dat de loteling omtrent wien de Militieraad in zijne eerste zitting reeds uitspraak heeft gedaan, NIET in de tweede zitting behoeft te verschijnen, ten ware hij daarin een plaatsvervanger of een nummcrverwisselaar mocht villen voorstellen. Enwordtdeze door aanplakkingen door plaatsingin de Leidsche Courant afgekondigd. Rurgemeester en Wethouders voornoemd, Ieioen, 30 Maart 1883. DE KANTER, Rurgemeester. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 6 April Heden werd alhier de algemeene vergadering van de "Leidsche Bouw- 79 77 8651 61» vereeniging" gehouden. Uit het verslag van het bestuur bleek, dat de toe stand der vennootschap gunstig is. De 42 nieuwe werkmanswoningen, die in 1882 werden gebouwdvonden gretig huurders. De balans werd goedgekeurd en het voorstel van hel bestuur omtrent de verdeeüng der winst aangenomen. In plaats van het aftredend bestuurslid, de heer mr. 11. L. A. Ohreen, die niet wenschte herkozen te worden werd benoemd de lieer Aug. L. Reime- 575| linger. Tot gecommitteerden voor het nazien der rekening van het volgende jaar werden aangewezen de hh. Ris en De Loos. - Door de politie alhier is gisteren proces-verbaal opgemaakt tegen den slijter in sterke dranken S., in de Steenstraat, ter zake van het zonder pergunning verkoopen van sterken drank in klein. Ook is door haar proces-verhaat opgemaakt tegen zekeren S.in de Sliksteeg, ter zake van 109J|liet opkoopen van een militair kleedingslukdat niet van een afkeurings- stempel was voorzien, of waarloc niet de vereischte vergunning was verstrekt. - De heer dr. G. J. Dozy, lecraar aan de hoogere burgerschool alhier, is m. benoemd lot lid van het Zeeuwsch genootschap der wetenschappen. - De minister van financiën brengt ter kennis van ambtenaren der di- iWe belastingen, invoerrechten en accijnsen, dat voor het opengevallen ontvangkantoor der directe belastingen, invoerrechten en accijnsen te Weert ticli vooralsnog geene bevoegde sollicitanten hebben aangemeld. Ontvan- gets en andere ambtenaren, krachtens de beslaande regelen tot die betrek- bug benoembaar, kunnen zich mitsdien alsnog tot 15 April. e. K. bij het departement van financiën voor genoemd kantoor aanmelden, onverschillig 101*1 overigens lot mededinging naar een kantoor der 8'klasse bevoegd zijn. - I - De Staatscourant van heden bevat een rapport van de natuurkundige 14051afdeeling der koninklijke academie van wetenschappen naar aanleiding van Iverzoeken aan Z. U. den koning van de besturen der Nederlandsclie veree- Inging en der Sopliia-vereeniging tot bescherming van dieren, om wettelijke 435 Voorziening tegen misbruik van vivisectie. In tie Staatscourant wordt medegedeeld een staat van afkoop van tiendenover het jaar 1882. - Voor de acte als onderwijzer werden gisteren geëxamineerd 16 candi- wn. 9 werden afgewezen Toegelaten: de hh. D. Mackaay en G. Rijkaart, T|Hi Sliedrecht; R. Dekker, van llardinxveldE. Mast, van Znid-Reierland; S. Zwarenstein, van Numansdorp; I). Lagerwaard en A. Van Oversteeg, van Rotterdam. 146 32»! 3751 15'J 505 iio»| 101 1315 li 11,574; l'.usW DEA1!# Naar het F ad. verneemt, heeft nu ook de candidaal voor de porte feuille in de ministeriëele combinatie van den heer Heemskerk, de heer Hansen, zich eergisteren teruggetrokken, zoodat de heer Heemskerk thans naar een geheel nieuw stel amhtgenooten zoekende is. De president van de Vereenigde Staten van Venezuela heeft den heer R. Gaprites op Aruba benoemd tot ridder 5" kl. van het Borstbeeld van den Bevrijder. Volgens telegram van Maltha is het stoomschip Burgemeester den Tex aldaar den 5dtn April te 4 uur 's namiddags binnengesleept door liet Engel- sche stoomschip Storra Lee. hebbende den vorigen dag de tunnelas gebro ken. Het schip behoeft vermoedelijk niet te dokken. De reparatie kan vrij spoedig geschieden, tie Prins Hendrik, van Batavia herwaarts, arriveerde 5 dezer te Marseille. De Limburg, van Java naar Rotterdam, vertrok gis teren van Aden. De itladura, van Amsterdam naar Batavia, is heden aldaar aangekomen. De Fooncaartsvan Batavia naar Amsterdam, passeerde Kaap St. Vincent den 6üen April. Men schrijlt uit SchiedamOnze gemeente is door aankoop eigenares geworden van de Plaat in de Maas, grenzende aan de eigendommen der gemeente, voor een bedrag van 244.635.05 met inbegrip der kosten. Bij dien koop deed zich eene inzonderheid voor. die de moeite van een onder zoek waard is. De verkoop der gronden had te Dordrecht plaats en ge schiedde in liet openbaar, dus ten overstaan van een notaris. Door den gemeenteraad alhier waren de licereu Visser en Vrijland gemachtigd voor de gemeente te bieden en deze bevonden zich op den bepaalden tijd te Dordrecht. Natuurlijk was liet zaak om den kooplust der gemeeute Schie dam voor de verkoopers geheim te houden, ten einde het opvoeren van den prijs te voorkomen en de heeren Visser en Vrijland verborgen dan ook hunne qualileit tot, staande de verkooping, een telegraafbesteller binnen kwam met een telegram, aan hen geadresseerd. Het zoeken en vragen van den besteller naar de geadresseerden, bracht natuurlijk beider qualileit aan het licht en tevens wat zij daar doen kwamen. Dat telegram bracht hen dus in eene moeielijkheid en was van het gemeenteraadslid Van der Drift, het bevatte een protest legen de opdracht aan de heeren Visser en Vrijland en droeg het nummer 99. Gelijktijdig bracht de besteller een telegram aan den notaris, mede uit Schiedam, nummer 100, tijd van aanbieding gelijk aan het andere en van den volgenden inhoud: "Er komt iemand van de gemeente om de Plaat te koopen. Laat verkoop niet te laag afloopen." Dit telegram was onderieekcnd Van Velzen; maar er was gisteren niet ée'n raadslid die niet vermoedde, dat beide telegrammen uit een zelfden koker kwamen. De notaris stond hel tweede telegram af en de zaak zat nu bij de rijkstelegraaf, waar de oorspronkelijke stukken zes maanden bewaard blijven, onderzocht werden. Niemand kent hier een Van Velzen, die zoo goed met de gemeentezaken bekend kan zijn. -- Een smidsgezel, onder de gemeente Wormerveer, op de loopplank van een in beweging zijnden trein willende springen, miste en viel, tengevolge waarvan hij een heen brak. Hij werd naar Amsterdam overgebracht en in het Binnengasthuis opgenomen. Te Ovcrmeer is in den ouderdom van 92 jaar overleden de heer F. L. Dankmeijer Sr.oud-strijder en drager van het Zilveren Kruis. Hij was tegenwoordig in den slag bij Bautzen en Lützati, en werd in dien bij Leip zig door de kozakken gevangen genomen. Woensdag is de laudboiiwhoeve van P. Seuren te Horst, door eene onbekende oorzaak afgebrand. Ook liet vee en de inboedel wer den vernield. 's GKAVKNHAGE, 6 April. Door Z. M. den koning-groothertog is ter vervanging van den lieer Tutcyn Nolthenius, die zijn eervol ontslag heeft gevraagd en bekomen, be noemd tol opper-jagermeester en intendant der kon. privaat-domeinen in het groothertogdom Luxemburg de heer B. Sleyn, tot dusver opper-hontvester te Diekirch. Door Z. M is benoemd tot lid van het college van regenten over het huis van arrest en van bewaring te Zwolie, F. H. Ampt, luit.-kolonel, pro vinciaal adjudant in Overijsel, te Zwolle. -- De luit. ter zee 1« kl. L. Backer Overbeek. gedetacheerd bij het de partement van marine en toegevoegd aan den inspecteur van de artillerie der marine, wordt met den laatsteti dezer op non-activiteit gesteld en met 1 Mei daaraanvolgende vervangen door den luit. ter zee 2e kl. D. Stolp. De luit. ter zee 2' kl. J. M. Pliaff wordt, onder intrekking zijner plaatsing aan boord van hel fregat Evertsen, met 21 dezer geplaatst in de rol van het wachtschip te Amsterdam, terwijl de luit. ter zee 2e kl. B.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1