nioiiiierbanken van de Humber. Ruim 2400 man wei ken er aan; de vvater- rvlakte zal 46y» acres bedragen, en de schutting aan den ingang 550 voet lengte bij 85 voet breedte meten. Hull was in de laatste jaren, se dert het de walvischvangst verloor, niet vooruitgegaan. Deze nieuwe liau- dels-inrichtiugen zijn, in verband met den nieuwen spoorweg naar Barnsley, bestemd om de stad weder te doen opbloeien. Door dien spoorweg en dit ,j0|t vertrouwt Huil een groot deel van den afvoer der kolenmijnen van Yorkshire lot zicli te trekken. Uit Varna wordt aan de Daily Meien gemeld, dat het bericht van een complot ter wille van den ex-Sultan Moerad onjuist is. De Porte deed onder zoek naar de heteekenis van het standje tnsschen de paleistroepen, en ver bande dientengevolge de officieren van beide regementen naar Klein-Aziati sche vestingen. |]et Suez-kanaal-comité heeft, na onderzoek van de plannen tot ver grooting van het kanaal, met algemeene stemmen eene resolutie aangenomen, verklarende dat dror hel plan der directie, om het beslaande kanaal te ver- breeden, het kanaal voldoende zou «orden voor een scheepvaartverkeer van tien millioen tonnen, en bij verdere verbeteringen voor een nog grooter ver keer. Hel andere plan, tot liet maken van een tweede kanaal, evenwijdig met het bestaande, verdient ernstige overweging, maar dient, volgens het oordeel van liet comité, vooraf grondig bestudeerd te worden, met het oog op eene praclisehe toepassing. Behalve de groote kosten daaraan verbonden is het vooral ook een bezwaar, dat de gronden welke het eigendom der maatschappij zijn, niet voldoende zouden wezen voor het maken van zulk een kanaal met de daarbij noodige havens. Hel comité kon daarom niet anders doen, dan het plan voor een tweede kanaal in beginsel aannemen, als een werk waarvoor hel niet zou terugdeinzen, indien hel in het belang van den wereldhandel noodig mocht blijken, liet zou echter hieromtrent niets beslissen, zonder met Engeland, dat hier zoo overwegende belangen heeft, te rade' Ie gaan. Volgens een bericht van den gouverneur-generaal der Philippynsche eilanden, heeft eene afdeeling Spaansclic troepen bezit genomen van de kust van het eiland Favitavi, van den Soeloe-groep, dat met nog eenige andere eilanden aan den Sultan van Soeloe bleef, toen Spanje in 1876 een groep annexeerde. Te Montreal wordt carnaval op liet ijs gehouden. Dinsdag ving liet aan bij frisch en helder weder; onder een ontzaglijken toevloed van men- schen, niet alleen uit Canada, maar ook uit de Unie. Met een optocht van 200 sleeden en een diner opende het. Toen werd een prachtig ijspaleis, van ijsblokken uit den St. Laurens opgetrokken op eene hoogte in het centrum dei» stad. op plechtige wijze geopend. Dit paleis meet bijna 100 voet in het vierkant aao de binnenzijde en is 25 voet boog. Aan de vier hoeken verrijzen torens, 30 voet hoog en 15 voet in het vierkant en in hel centrum verheft zich eveneens een torenhonderd voet hoog en 32 in het vierkant. De blokken zijn 40 duim lang en 14 lot 20 breed. De daken zijn van balken, waarover ccdertakken zijn gelegd, die met water zijn be goten, zoodat zy eene solide bevroren massa vormen, vanwaar ijskegels af kangen. De aanblik van dit paleis, wanneer de zon het beschijnt, of bij den avond het eleclrisch licht de wanden doet schilleren, moet tooverachtig zjjn. De feestelijkheden beslaan overigens in wedstrijden op schaatsen, in liet echte Canadeesche spel van het afglijden van hooge heuvels op sleeden en andere wintervermaken. PKiNkRIJK. PARIJS, 25 Januari.} In de zitting der commissie Ier zake van het ontwerp betredende de pretendenten heeft de heer Fallières verzekerd, dat de republiek volstrekt geen gevaar loopt. De plaats gehad hebbende oproerige pogingen hebben geen kans van slagen tegenover den geest des volks. Hij voegde er bij. dat men op zijne energie kon rekenen. Deze rede maakte een levendigen indruk op de commissie. De lieer Duclerc verklaarde de voorstellen der commissie Ie willen afwachten alvorens zich uit te lalen over de politieke quaestie. Ten slotte heeft de commissie mei 6 tegen 4 stemmen het voor stel aangenomen, ten doel hebbende: aan de leden der vroeger regeerende familiën het verbljjf 'n Frankrijk en de koloniën te ontzeggen, met ver vallenverklaring van al hunne politieke en kiesrechten en hunne militaire rangen; voorts lien in geval van overtreding Ie doen lerech staan voor een correctioneel gerechtshof en hunne straf te bepalen op gevangenisstraf voor den tijd van 1 lot 5 jaren na afloop waarvan zy over de grenzen zullen worden teruggebracht. Keizerin Ettgénie is uit Parijs naar Engeland teruggekeerd. Volgens Figaro heelt zij slechts weinig personen bij zich toegelaten, onder dezen Rouher, de gemalin van Mac Mahon en grootvorst Constantiju. Eene menigte personen waren in het Hótel du Rhin gekomen om haar een bewijs te ge ven van sympathie. Zij allen hebben hunnen naam in een daarvoor bestemd register ingeschreven. Een Duitsclier, die in een koffiehuis te Parijs de rekening weigerde te betalen, kreeg daarover twist met den bediende, die ten slotle half dood geslagen werd. Tot zoover niets bijzonders. Maar het volk op straat ver nemende dat de moordenaar een «Prussien" was, wilde hem lynchen, wat door de politie gelukkig belet werd. Intusschen geeft deze gebeurtenis weer nieuwe stof aan den haat jegens Duitschland, die men terecht spoedig hoopte te zien ophouden. Volgens bericht uit Genève is prins Krapotkine niet voornemens in hooger beroep te komen van het door de rechtbank te Lyon over hem uit gesproken vonnis. Zijn verdediger raadt hem aan in de veroordeeling te berusten, daar, indien de zaak door het hof van appèl, insgelijks te Lyon, behandeld wordt, dit het vonnis allerwaarschijnlijkst bekrachtigen en mis schien zelfs verzwaren zal. DCITSCU L AS It. Bp het zilveren feest van gisteren ontbeet hel kroonprinselijk paar om 9 uur met den groothertog van Baden en den hertog van Edinburgh en hunne gemalinnen, met de prinsen en princessen Albiecht en Wilhelm, en de erfprinses van Saksen-Meiningen. Om tien uur ontvingen zy de geluk- wenschen van den keizer en de keizerin, wieu zij om ell uur een tegenbe zoek brachten, om twaall uur die der koninklijke familie. De Liuueu en aangrenzende straten waren met vlaggen geiooia en eeue dichte uienscheu- massa vormde een haag van liet paleis des keizers tot dat van den kroon prins en ontving den keizer met gcestdrilt. OOITESHMH. De heer Von Giers, Ruslands minister van buiteiil. zaken, bevindt zich thans ie Weenen. Naar het schijnt zai hij met graaf Kalnosky liet vraag stuk van de Donau behandelen. Zijne zending is louier vriendschappelijk en ten bewijze daarvan wordt in herinnering gebracht, dat, hetgeen lot dus verre een geheim was, het bezetten van Bosnië en de Herzegowuia door Oosleurgkscbc troepen, door keizer Frans Jozel met keizer Alexander II was algesproken reeds ioen zij elkander te lieichsiadi ontmoetten. In welingelichte kringen alhier wordt verzekerd, dat de graaf De Chambord Frolisdorl verlaten en zich naar Italië begeven heeft. Bij Salzburg Inelt men onlangs eene zoutmijn ontdekt, die klaarblij kelijk voor 2000 jaren ontgonnen en toen verlaten werd. Men vond er eene menigte gereedschappen, houten scliollels, bijlen enz., een mand van gelooide ruwe dierenhuid, een stuk doek van grove wol en een lakkei, die met vlas vezels aaneen was gebonden. Vooral uit de stelen der bijlen, die blijkbaar bjf bronzen bijlen hebben gehoord, leidt men af, dat de vondst alkomstig is uit den voor-Bomeinscheu tijd. RUIL AA». In de diplomatieke kringen loopt liet gerucht, dal de Fransche regeering aan de Russische voorgesteld heelt, gemeenschappelijke maatregelen tegen de anarchisten te nemen. TURK IJl E. De Porte heeft aan de groote mogendheden eene circulaire gericht tegen Engelanils nota in zake Egypte, omdat die de rechten der Porie op Egypte aanrandt. Bij de Porie komen in den laaisten tyd gedurig meer verzoekschriften in, waarin geklaagd wordt over slecht best uur en rooverijen in Klein-Azie. Zij zijn zoowel door Mahomedaiieu als door Christenen onderteekeud, maar door eersigenoeaiden verreweg liet meest. Die adressen verklaren, dat de handel onmogelijk wordtdaar de kooplieden luinne waren niet verkoopen kunnen door de onveiligheid van de wegen; dat de Circassiers en Kurden overal rooven ett plunderen, eu dat men geen recht kan verkrijgen, daar de rechters zich openlijk laten omkoopeti. PER TELEGRAAF. PARIJS, 25 Januari. De zitting van den ministerraad, die heden avond moest plaats hebben, is lot morgenochtend uitgesteld. De Marcott, rap porteur der commissie, heeft het door haar genomen besluit aan den heer Duclerc medegedeeldonder kennisgeving, dat, wanneer het gouvernement zich bij haar wiide verklaren, zij morgen namiddag ten 1 ure zal bijeen komen. NEW-YORK, 26 Januari. Een dépêche uit Cajamarca, in Peru, meldt dat hel Peruaansch Congres besloten heeft met Chili onderhandelingen aan Ie knoopeu over het onmiddellijk sluiten van den vrede, hetzij in gemeen schap met Bolivia of zonder medewerking van dezen staat, mits Peru zijne oualhankelijkheid behoude en niet berooid worde van al de hulpbronnen, tol 's lands herstel vereischt. LONDEN. 26 Januari. De Standard meldt uit Sydney van gisteren, dat de heer Seatou tot commissaris voor de te Amsterdam te houden tentoon stelling benoemd is. RECLAMES. liet flop-Bitter gaat boven alles om het verlies van kracht en geheugen te herstellen. Geloof dit. Eene fraaie huid. rozen op de wangen, een gettrigen adem en opgeruimd gemoed verkrijgt men door Hop-Bitler. Het geneest steeds de aandoeningen der nieren en der walerloozingsorganen. Een natuurlijk geneesmiddel, in den waren zin van het woord, is noodig om de door onrein bloed ontstane smarten en pijnen als daar zijn: huid uitslag; builen, zweren, puisten, open wonden, kliergezwellen enz., te genezen en dal middel is: de Zwilscrsche Pillen van Iticli. Brandt welker werking nimmer gefaald heelt. Men vindt de Zwiiseisehe Pillen van Rich. Brandt ill alle goede apotheken, te Leiden bij A. K. SAVEMER. a 70 Cts de doos; zoodal de dagelijksclte kosten op slechts 2 cents te staan komen. Tijdsgebrek liet ons gisteren niet toe liet verslag u'er zitting van den Ge meenteraad te corrigeeren, zoodat hierin verschillende drukfouten zijn gebleven. (Red.) TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. 26 Januari. VEHKOCHTE HOEVEELHEID Laagste Hoogste stuks. f t O i 0 t. li 7 60. »136. Melkkoeien 68 d »156. .262.- Kalfkoeien 12 V 184. .355. - Varekoeien 49 a '142. .258.- Vette koeien 56 u .182.— «360.— Kalveren (vette) 16 38. 80.— v ("magere) 61 4.50 13.- (gras) n u Schapen (magere) 24 16.— 22- (vette) 50 if 21.- 33. a H Varkens (magere) n n (biggen) 28 U 21.- 0 33. Ter markt aangebracht 192 runderen77 kalve'Tii. 74 schapen en 28 biggen.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3