PER TELEGRAAF. Land» enooteii je wet niet t-refl'enwant de graaf De Chamuor.l woont te Frobsjorff, in Oostenrijk, en de Spaansche Bourbons, alsmede die van Sicilië en Panna, worden als gewone vreemdelingen beschouwd. Maar »an de Orleansen zou den in de termen der wel vallen: de graaf van l'arijs met zijne semalin, 2ijn zoon. de hertog van Orleans en drie dochters; de hertog De Chartres, dje kolonel van de jagers te Rouaah is. met zijne gemalin en vijf kinderen de hertog van Nemours, die generaal is en te Parijs woont, zijn zoon, de hertog van Alent;on, een kapitein der artillerie, met vrouw en kind en zijne dochter, printjes Blanche; voorts de henogen van Join villes Penlhièvre, AiimalcMonlpeitsier en prinses Clémentine, eeoc zuster van den hertog van Nemours. Van de Bonaparte's kwamen onder de toepassing der wel: prins Napoleon met zijne vrouw, prinses Clothilde en hunne kinderen; de prinsen Victor en Louis, en de prinsessen Marie en Mathilde. Be andere Bonaparles worden als leden van eene particuliere familie beschouwd, en de ex-keizerin Eicenie woont, zooals men weet. Ie Farnhorough. Hel blad Paris meldt, dal de omtrek van het Elysée in den nacht van 21 op 22 dezer aanhoudend door sterke patrouilles af'geloopcn werd, itaar men er kreten gedurende d. n nacht verwacht had en men bericht had ontvangen, dal de anarchisten dynamielpatronen voor het paleis wilden werpen. Te Parijs is in den ouderdom van 51 jaren overleden de heer Gustave Boré. Uij was te Straatsburg geboren. In 1848 begon hij zijne kunste naarsloopbaan als medewerker met Berlall aan het Journal pour rire. Weldra maakte hij naam door zijne pcniietrekeniugen Later ging hij aan liet schilderen. Zijne wereldvermaardheid echter verwierf hij zich allengs door zijne leekeningen hij verschillende werken van beroemde schrijvers. De Temps behelst de volgende ofïicieuse mededeeling: «De Fransche consul heeft heden der Egyptische regeering een protest in alle vormen tegen het besluit des onderkonings betredende de afschaffing der Engelsch- Fransche controle overhandigd. Na de omstandigheden in herinnering ge bracht t^ hebben, onder welke de controle werd ingevoerd, besluit het stuk met te zeggen, dat het Fransche kabinet de Egyptische regeering verantwoordelijk acht voor de gevolgenwelke uil de schennis der verdra gen zouden kunnen voortvloeien Naar de houding des Franschen consuls tegenover den onderkoning te oordeelen. is het duidelijk, dat de Fransche regeering den door Tewftk gedanen stap aan pressie van Engeland toe schrijft. waaraan de onderkoning zoolang hij kon weerstand geboden heeft. Men gelooft echter niet. dat dit incident tot eene breuk tusschen de Fran sche en de Egyptische regeering leiden zal. maar het is waarschijnlijk, dat hare betrekkingen zich lot de loopendc zaken zullen beperken". De verjaardag der onthoofding van Lodewijk XVI is door de legiti misten plechtig herdacht Ie Bordeaux, Avignon, Nantes, Besangon, Blois. Libourne en in andere steden, zonder dal het aldaar tot eeltige ongeregeld heden kwam. Te Rijssel werd van een der gebouwen de witte vlag ge- heschen, aan de eene zijde waarvan de leliën geschilderd en aan de andere zjjde de woorden te lezen waren: «Leve de koning!" De politie heeft de vlag weggenomen en een onderzoek ingesteld. Te Toulouse is door eenige aldaar woonachlige Italianen een letter kundig, wetenschappelijk, commerciëel en industriëel genootschap opgericht, onder den naam van "Société Franco-Italienne". Deze vereenigiug heeft ten doel de betrekkingen, welke Frankrijk en Italië vereenigen, uit te breiden en nuttiger te maken, door de studie van de italiaansche taal aan te moedigen. In hoeverre deze aanmoediging vruchten zal dragen in het mid den latende, verdient echter eene bepaling uit de statuten in onze dagen wel de aandachtdaarbij wordt namelijk elke discussie over politieke of godsdienstige onderwerpen, op straffe van uitzetting, verboden. snivjE. Een senator van de dynastieke linkerzijde heeft voorgesteld, den par lementairen eed door eene verklaring van trouw aan de monarchie en de dynastie te vervangen, zonder bijvoeging der woorden: »den Iegitiemen ko ning van Spanje" en zonder eenige uiting van geloofsovertuiging. UIJlTgCULAIIt. De tachtigjarige groothertogin-weduwe van MecklenburgSchwerin is Ie Berlijn gekomen en vertoefde geruimen tjjd met den keizer in de sterf kamer van haren broeder, prins Carl. De keizer en de groothertogin zijn thans de eenige nog overgeblevenen der kinderen van koning Friedrich Wilhelm lil en koningin Louise. Achl bergers uit Windati, die de goederen zouden bergen uit het Ne- derlandsch kofschip Voorwaartsdat aan den mond van de haven ten zuiden van Windau strandde, zijn gisteren door hel tengevolge van den storm op dringende ijs verongelukt. De /liga-Courant meldt, dat te Milan in den vorigen nacht van 22 Jan. «Ie schouwburg is afgebrand, lie brand brak ten 10% ure des avonds uit. De oorzaak is onbekend. Men kon de uitbreiding van den brand voor komen. OU» T-IIV O I 13. In de Soerabaiasc/ie Courant van den 13'0 Dec. 1882 leest men het volgende: Een van de keurigste inzendingen op de Amsterdamsche tentoon stelling zal zeker zijn die van de werkplaats der staatsspoorwegen alhier. Wij waren heden in de gelegenheid, ze te bezichtigen, en het was wel de moeite waard. De inzending beslaat in drie wagons, een le, 2' en 3' klasse, op een vijfde der ware groolte gemaakt, nauwkeurig volgens het op onze staatssporen gebruikt mortel, van hetzelfde hout met hetzelfde on derwerk, tot in rte kleinste détails, remtoestel, indrukkende buffers, aan- haak-toestellen enz. De sierlijkheid dier miniatuur wagonnctjes is werkelijk hoven allen lof verheven; een klein stukje rails is er bijgevoegd, insgelijks "P 1/5 der ware grootte, om zc te exponeeren. Voorts wordt gezonden ren zeer kunstig ingelegde ster van de 15 soorten op de werkplaats ge bruikt hout, aan de eene zjjde gepolitoerd, aan de andere zijde geschaafd. De bekwaamste werklui zijn voor. dit doel gebruikt, onder toezicht van den wagenmakersbaas Rosel voor het houtwerk en den instrumentmaker Trebels voor het koperen onderwerk. Zij hebben gezamenlijk alle eer van hun arbeiden zullen er in patria een goed figuur mede maken. ROME, 23 Januari. De kleermaker Valerianidie steenen wierp tegen liet rijtuig van den Oostenrijkschen gezant bij hetVaticaan, is tot drie jaren tuchthuisstraf veroordeeld. Istirgcvlijke Stanb Van 18 tot en met 24 Januari 1883. BEVALLEN: M. C. Verplancke, geb Ouwerkerk, I». C. M. Erades, geb. Van der Nat, D. M Beck, geb. Rosier, Z. M. Den Oude. geb. Bavelaar, Z. E. Breedevell. geh. Fakkel Z. - N. Sieenhatier, geh. Maat, D. J Van Abswonde, geb Loojjestein. Z. - F. Van der l'ot. geb. Kuiper, Z. S. C La Brce. geb. Bor- gerdiug. Z. A. S. Stikkelorum, geb. Van der Reek, 0. M. VV. D. Blöte, gel». Boef. Z. P. Hoeken, geb. Vermond, D. G Hen Os. geb. Van de Ouweleen. Z.— Smit, geh. Zandvliet, D. M. M lliivcr. geh. Ivlaassen. D. G. J. Lely, geb. Van Binsum, Z—J. Montague, geb. Westendorp.». M. C. Brokaar. geb. Andree, D. - C. Van der Weyden,geb. Smit, Z. -- E.Van As.geb. Sasburg, Z. en I). (tweel.) N. Sterag, geb. Vos, Z - C. M. Vinkestein. geb. Van der Linden. I). M. Van der Lelie, geb. Brokkaar. Z. A. Cornelissèn geh. Vitringa, Z. - J. W. Van der Steen, geb. Foreman. Z. J M. De Wolf, geb. de Mey, IJ. OVERLEDEN: G. J. Wilde. Z., 4 m. S Breyer, geb. llanselaar. wed. 76 j. E. Fakkel, D., 10 m. M. Woliers, geb. Steiger, II. levenl. S. Olivier, I)., 23 m. J. H. Beltermann. wed'. 80 j. P. Van Velzen. Z.. 5 j. G. II. Hauu, 86 j. S. C. Oerogee. II.. 2 j. - F. Los. wed'. 76 j. 0. Oen Os. Z., 20 j. A. A. Peltenburg, 62 j. E- Bodbard. vr„ 42 j. J. E. de Laai. geb. Hadelaar, 0. levenl. II. Keereweer, Z.. 1 nt. W. F. Van Tongeren. Z„ 22 j. M. Bonte, wed'. 57 j. C. Buitendijk. 0.. 14 m. M S. de Graaf, 0 8 m. L. Rijgersveer, geb. Gaillaard, 65 j. J. Ribol, geb. Ouwerkerk, 3Ï j. GEHUWD: J. Fasseur, wed', en G. Planjer.jd. N. Van Hooidonk, wed', en J. Slavleu, wed'. A. de Gt oot, jm. en M. J. Besier, wed'. OPGAVE VAN BRIEVES, welke in de tweede belli der maand 0-cemberdoor het postkantoor te Leiden zijn verzonden en die niet besteld zijn, omdat de personen, aan wie zij geadresseerd waren, op de aangewezen plaatsen onbekend waren. Geadresseerd aan: C. Galjaart. A. Oijeman. J. A. Ter Meulen, mej. N. F. Smit, wed. Menu, Ingenhoes, allen te Amsterdam; mevr. J. L. Angelink v. Rentergem, echlg. v. B. M. v. Lodensteyn, baron Van Palland, beiden te 'sGravenhage; C. M. Baming, te Haarlem; Jan Luget, te Leiden; mej. Michel, te LoosditinenG. Houthofl, wed. De Jong, Anton L. Abels, allen te Rot terdam: Barlagen, le Scheemda: G. J. De Vries, te Tliolen; Van Emans, le Utrecht. ADV E K T E N T I E N. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bjj het overlijden van Mevrouw de Wed. J. M. G. HOOGENSTRAATENgeb. TAM. beluig ik bij deze, mede namens de lamiile, mijnen harlelijkeu dank. Soest, 22 Januari 1883. P. NOURDLIK. Een ontzettende ramp heeft de Stad Huiden getroffen. Tal van Weduwen en Weezen betreuren liet verlies van limine kostwinners. Ondanks het voornemen, dat bij Htl. Directeuren d.e Itiok ruil fabriek be slaat. om aan de actileruiijvenden steun te verlceneiizien wij ons toch 'verplicht de liefdadigheid onzer Landgenootcn in te roepen voor de achler blijvenden. alsmede voor de vele verminkten. Laat onze bede niet te vergeefs zijn. Elk der ondergeteekenden is bereid giften in ontvangst le nemen, terwijl wij verder dringend verzoeken om, door liet vormen van sub-Comités builen Maiden, onze pogingen te steunen. !G. C. FaBIUS, Burgemeester, Voorzitter, Haarden. A. GREVE. Majoor der Artillerie, idem. J. H. DENNIG. Wethouder, Maiden. L. H. TAUNAIJ. Dijkgraaf, 1' Penningmeester, idem. H. SCHOUTEN. Scheepsbouwmeester. 2' Penningmeester, idem. A. N. J. FABIUS, 1' Luil.-Artj der Artill., Secretaris. Haar,lm. .1 ALETRINO, Koopman, duiden. F. W A. Baron VAN ASBECK, 2' Luit. der Artill.. idem. C. TER BEEK. Wethouder, Muiderberg. M'. W. K. BANG AKantonrechter, Hilversum. D'. A. H. DEN BOER, Muiden. BREÜIUS, Directeur der BuskruitfatiriekAmsterdam. W. BRU1JN .1'., Burgemeester, H eesp. A. W. VAN EEGHEN. Amsterdam .1. L. J. HALLO. Naaiden. L. G. I1ENKENS, Pastoor. Maiden. F. A. P. HOLLAND. Pastoor. Naaiden. G. G. HONIG. Pastoor, II eesp. D'. A. H. DE KLERCK. idem. M'. A. A. LAND, Commies ter Prov. Griffie. Haarlem. PRONK. Directeur der Buskruit fabriek Amsterdam. G. SLAGTEB, Koopman. Maiden. JOH. STILMAN. Architect. Muiderberg. A C. WERTIIEIM, Amsteidnm.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 3