uiiisnii; COURANT. 1883. DINSDAG 23 JANUARI. r. io. STADS-BERICHTEN. Kostelooze Vaccinatie. NATIONALE MILITIE. BINNENLANDSCI-IE BERICHTEN. J)e Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverlentiën is van 14 regels f 1.—, iedere regel meer 25 cents, groote letters berekend naar plaatsruimte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN herinneren bij deze den ingezetenendat de gelegenheid tot kostelooze Vacci natie en Revaccinatie voor onvermogendenin het lokaal der Stads waag, hij voortduring is opengesteld, en wel op Maandag 8. Dinsdag 16. Woensdag 24 Januari, Donderdag 1. Zaterdag 10, Maandag 19, Dinsdag 27 Februari, Woensdag 7, Donderdag 15, Zaterdag 24 Maart, Maandag 2, Dinsdag 10, Woensdag 18. Donderdag 26 April, Zaterdag 5, Maandag 14. Dinsdag 22, Woensdag 30 Mei, Donderdag 7 Juni a. s. en zoo vervolgens met eene tusschenruimte van acht, of als die dag op een Zondag of Vrjjdag valt, van negen dagen, telkens des namiddags te één uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER. Burgemeester. Leiden, 6 Januari 1883. E. KIST, Secretaris. KEMISGEVIAt! BURGEMEESTER en WETHOUDERS tan LEIDEN, Gelet op artikel 26 der wet van den W™ Augustus 1861 ,bolrekkelijk de Nationale Militie, Staatsblad n°. 72); Doen te weten dat liet register van inschrijving en de alphabetisclie naamlijst der in 1882 voor de Nationale Militie ingeschrevenen van den 238,"> tot en met den 318tel> Januari ek. ter Gemeente-Secretarie voor elk ter lezing worden nedergelegd dat bezwaar tegen register en lijstbinnen den tijd der nederleggingkan wor den ingebracht aan den Commissaris des Konings in deze provincie, schriftelijk, op ongezegeld papier, bij den Burgemeester in te ieveren. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsclie Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd. DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 22 Januari 1883. E. KIST, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 25 Januari 1883, des namiddags te twee uur. 1». Voordracht tot het verleenen van een eervol ontslag aan E. Van der Kamp. als ambtenaar belast met liet toezicht op de honden en be noeming van een opvolger. (16) 2®. Voordracht lot het doen rooien van hoornen. (5) 3®. Verzoek van de Commissie uit den Kerkeraad betrekkelijk het gebruik van de Armenkerk. (230 en 9) 4®. Voordracht tot aflossing van een gedeelte der 4% percents-geldleening. (10 en 19) 5". Verzoek van Commissarissen van Musis Sacrum, om een loozing voor hemelwaier te leggen. (11) 6®. Idem van de wed. J. W. Speet, om een plankijs te leggen. (11) 7'. Idem van A. J. Voermans, om een stoep te leggen en boomen te doen rooien. (11) 8°. Idem van de IJselstoomtramwegmaatschappij om den stoomtram te mogen doen doorrpjden tot in het Noordeinde. (11) 9'. Idem van D. A. J, Hoogenstraaten, om een sloep te leggen, (12) 10". Idem van J. Korpershoek. om een tochthuisje te plaatsen. (13) 11°. Idem van P. Alma en Jhr. Meijer, over eene bestrating van deu Morsch- singel. (14) 12®. Bezwaarschrift van W. G. Godzen tegen den aanslag van C. E Duyts op het kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1882. (15) 13". Voordracht tot het verleenen van remissie van schoolgeld aan P. A. Monshouwtr. (18) 14". Vaststelling van het Derde Suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1882. LEIDEN22 Januari. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen *an 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hooaste prijzen 34, 17.50, /3.90 en ƒ1.90. de laagste ƒ34, ƒ17 50, /3.50 en ƒ1.75. - Tot inspecteur van politie alhier is benoemd de onder-inspecteur van politie R. Pronk te Rotterdam. Sinds eenigen tijd wordt in de Zaal Noordeinde des Zondagsmiddags om tie veertien dagen godsdienstige bijeenkomst gehouden voor doofstommen, ouder leiding van den heer J. Spijker, welke in vingertaai met die minder begaafden door de natuur hunne hoogste belangen bespreekt. Gisterenavond was men weder tot dat doel te samen gekomen en werden zij, na een uur zieh te hebben beziggehouden, onthaald op eenige versnaperingen en bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Voor het scheiden werd aan elk der be zoekers een nuttig boekgeschenk uitgereikt. De dank van die ongelukkigen moge het welverdiende loon zijn voor hen, die zich zooveel moeite getroos ten lot welslasen van deze edele zaak. De Staatscourant van 21/22 Januari bevat de wet van den 19dtD December 1882, houdende bekrachtiging ecner overeenkomst met de Hol- landsclie ijzeren spoorwegmaatschappij. De Staatscourant van 21/22 Januari behelst het kon. besluit van 11 Januari betrekkelijk de Nationale Militie. 11. K. H. mevrouw de grootherlogin van Saksen, geboren prinses der Nederlanden, heeft aan het rijk ter plaatsing in een der Nederlandsche musea ten geschenke aangeboden eene schilderij door Tiliaan, voorstellende eene naakte vrouw in liggende houding benevens een edelman op het orgel spelende. Dit stuk, vroeger in bruikleen gegeven aan het koninklijk kabinet van schilderijen, wordt breeder vermeld onder n". 297 van den catalogus. De uilslag der beproeving van de brandcard-ziekenkot met hijschtoe- slel, uitgedacht door den luit. ter zee 2® kl. W. Voormolen (dienende aan boord Zr. M®. opleidingsschip dnna Paulowna), heeft in alle opzichten voldaan. De proefneming heelt plaats gehad met eene sloep van het iiislritc- tievaartuig Castor, welke daartoe is ingericht. De bekende verkooper van exieroogen-tinctnur. de zg. dr. Lefries, die te Rotterdam op de Westzeedijk op kamers woonde, is, naar men verneemt, door de politie over de grens gezet. Aangezien nog steeds adverlentiën van dien persoon in de dagbladen voorkomen, mogen de uitgevers zich dus wel eens nader vergewissen omtrent genoemden cliënt. Het stoomschip Gelderland, kapt. Otto, vertrok 20 Januari van Amster dam naar Ned.-lndië. De heer Voitus Van Hamme heeft, volgens het Hbl.het Ncumann- gezelschap geëngageerd voor Wagner-voorstcllingen tijdens de tentoonstelling te Amsterdam. Tol secretaris der gemeente Arnhem is benoemd de lieer mr. A. J. Kronenberg, advocaat en procureur en schoolopziener aldaar. De verschuiving en verzakking van den pijler der IJselbrug te Kam pen zijn, volgens de Kamper Ct., grooter dan men vermoedde. Het gaan over de brug wordt dus hoogst gevaarlijk, en daarom heeft het hoold der gemeente de vergunning om daarover te gaan ingetrokken. Hel ver zoek om eene pontonbrug is door den minister van oorlog van dc hand gewezen. -- Uit Oijen wordt aan de iV. C. gemeld: Het water is hier in de laatste dagen sterk gevallen; sommige polderwegen zijn reeds nagenoeg droog. Ook in de traverse van de Beersche Maas begint het goed weg te vloeien, zoodat naar men hoopt de weg naar Oss, reeds sedert September jl. overstroomd, eindelijk geheel van water bevrijd zal zijn. Vooral met het oog op de postgemeenschap is dit zeer gewenscht. Reeds drie maanden lang komt en vertrekt de bode slechts eens per dag, en blijven brieven en couranten, die na 's morgens 10 ure aankomen, circa 24 uren te Oss liggen. Door den bode in die omstandigheden over Megen te laten gaan waar ge regelde communicatie met Ravenstein is, ware deze last wellicht te verhel pen doch dat schijnt van de andere zijde zooveel bezwaar op te leveren dal het moeielijk uit te voeren is. 's GRAVENHAGE. 22 Januari. In de heden gehouden zitting van de eerste kamer hebben de bh. Visser Van Ilazcrswoude en Verheijen zitting genomen. De discussie over het Maasmond-ontwerp is aangevangen. De heer De Vos de Wael verde digde het. De heer Van Limburg Stirum bestreed het, vooral met hel oog op de dichting van de Heerewaardsche overlaten. Morgen voortzetting. Dc ministers van financiën en van waterstaat, handel en nijverheid zullen den 258lcn Januari geen audientiën verleenen. De koningin ontving eergisterenavond verschillende dames die aan 11. M. werden voorgesteld. II. M. de koningin heeft gisterenmorgen de godsdienstoefening in de Kloosterkerk, onder het gehoor van d8. Van Koetsveld, en II. K. 11. prinses Hendrik, die in de Duitsch-Evangelische kerk, onder het gehoor van d8. Martins, bijgewoond. Wegens hel overlijden van Z. K II prins Karei van Pruisen, grootvader van prinses Hendrik der Nederlanden, is iiet paleis in hel Voorhoutwaarin H K. H verblijf houdt, gesloten. Tal van burgerlijke, militaire, diploma tieke en hof-autoriteiten hebben zich ingeschreven in liet ten paleize voor handen oondoleancebofk.

Leydse Courant | 1883 | | pagina 1