LEIDSCHE COURANT. 1882. WOENSDAG 27 DECEMBER. STADS-BERICHTEN. ir. 303. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel.,jaars f 1.50, franco p. p. f 2.—. afzonderlijke rummers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverlenlicn is van 1—4 regels f iedre regel meer 25 cenls. Bij deze Courant behoort een Bijvoegsel. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien de wet van 28 Juni 1881 Stblli". 102) lot herziening van de artikelen 264, 265 en 266 der Gemeentewet; Doen te welen, dat het 2'suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1882. in afschrift gedurende vijf maanden op de Secretarie der gemeente (finantiëele aldeeling) voor een ieder ter lezing is nedergelegd, en dat elke aangeslagene binnen drie maanden na de uitreiking van het aanslagbiljet tegen zijnen aanslag bezwaren bij verzoekschrift, op ongezegeld papier, aan den Gemeenteraad kan inbrengenterwijl de belanghebbende binnen dertig dagen na de mededeeling van 's Raads beslissing bij de Gedeputeerde Staten dezer provincie in beroep kan komen, wordende tevens de verplichting tot het betalen van den aanslag door het indienen van bezwaren en het instel len van beroep niet opgeschort. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 23 December 1882. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER van LEIDEN brengt ter algemeene kennis, dat het Bureau van den Burgerlijken Stand op den eersten en tweeden Kerstdag, Baandag 25 en Dinsdag 26 December a. s., uitsluitend zal geopend zijn van 12 tot 2 uren des namiddags. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 23 December 1882. DE KANTER. BINNENLANDSCHE BER1GTEN. LEIDEN. 23 December. De hoogleerar dr. II. G. van de Sande Bakluiyzen is door de //Royal Astronomical Society" te Londen tot //foreign associate" van dat genootschap benoemd. Gisteren avond had in de Stadszaal de 22e openbare les van de Burger- zangschool van het depart. Leiden der Maatschappij tot Nut van t Algemeen plaats. Zij werd door commissiën uit de besturen van verschillende muziek verenigingen, eene commissie uil het Nntsbestuttr, den gemeente secretaris en andere genoodigden bijgewoond. Door de leerlingen werd hel volgende programma uitgevoerd: l'afd. 1' klasse B. Tweestemmige Solfèges, door R. Hol; «Naar School" (woorden vau A. A. Boerma), //'t Viooltje" (woorden van P. J. Bom). «De knaap en de vogel" (woorden van P. J Bom), //Vliegen en lezen" (woorden van A. A. Boerma), allen door It. II. Taylor. 2e klasse, (Tweestemmige Liederen),//Bede om hooger hulp" (woorden van Tollens), //Een Woudbloempje" (woorden van J. P. Heije), «Van eene Herderin" (woorden van J. P. Hesje)allen door R. Hol. 3e klasse, (Driestemmige Li'deren), //De vrede van 't hart", //De hemel", «Het kerkje" (vierstemmig), allen door Joh J. II. Verhuist; «Ave Maria" (uil de onvoltooide opera Loreley), door Mendelssohn. 2e afd. l'kl. A.Solfèges, door J. Worp. 1' kl B //Als uw geweten zegt" (woorden van P. J. Bom), //Zomermorgen" (woorden van P. J. Bom), «In den Stoom tram" (woorden van) P. J. Bom), allen door B. H Taylor. 1' kl. A en B. «Een man een man" (woorden van P. J. Bom), «Naar 't ijs" (woorden van P. J. Bom), «Een goed begin", allen door B. 11. Taylor. 2' en 3e kl. »'t Ouderhuis" (Kinder-Cantate in vier deelen), gedicht van A. F. J. Ileiger. door R. Hol, aan H. K. H. prinses Wilhelmina der Nederlanden opgedragen door dichter en componist. De uitvoering der verschillende zangstukjes gaf blijken van degelijk en grondig onderwijs en werd telkens met luide bijvalsbetuigingen begroet. Voordal tot de prijsuitdeeling werd overgegaan nam de heer Wolters het woord en zeide ongeveer het volgende: Dames en heeren! Ik zal heden met ntijne toespraak bijzonder kort zijn. vooreerst omdat het aardige van eene rede verloren gaal, wanneer iemand telken jare over hetzelfde onder werp eene toespraak moet houden en ten tweede omdat ik in de onmoge lijkheid verkeer iets te zeggen dat zoozeer uw e goedkeuring zou kunnen wegdragen, als datgene wat gij reeds gehoord hebt van de leerlingen dezer zangschool. Ik zoude nu reeds deze mijne korte rede kunnen eindigen met mijn bijzonderen dank te betuigen aan de verschillende autoriteiten voor den «leun, dien zij aan deze inrigtiDg verleenen. Ik wil echter tol de prijsuit deeling niet overgaan zonder van u allen een blijk van ingenomenheid ver zocht te hebben met de onderwijzers der leerlingen, welke wij heden avond hebben mogen hooren en tevens bewonderen. Spreker kon er zich in ver heugen, dat zijn verzoek met veel ingenomenheid werd ontvaugen. Hierna had de prijsuitdeeling plaats. De avond werd besloten met de uit voering van «'I Ouderhuis" (n®. 1 Algemeen koor). De volgende leerlingen werden bevorderd: Van de le klasse B naar de le klasse A, (meisjes) J. Mispelblom Beijer, S. H. Schmier, A. Boelen, G. Caron, M. Binnendijk, C. van der Horn, E. «an der Kaay, S. C. Lahree, M. Smit, G. C. Slot, C. van der Kloot. C. Sijtzma, L. Verhoog, J. B Dresehler, A. M. Pander. A. Pander, J. W. de Tombe, M. C. Duyverman, A. J. Spaanderman. D. Biben. S Scbarwachter, (jongens) II. J. Verbrugge, J. Jongmans, H. A. Poelman, J. den Honter, L den Houter, W. tloogeveen. D. J. J. de Koster, C. Spaanderman, G J. Ileymuns, F. II. Duyverman, II. Lokker, J. van Rijn, J. W. Florijn, J. Ver hoog, M. Verhoog. A. A. Dikshoorn. D. J. A. Binnendijk. Van de 1' klasse A naar de 2' klasse, (meisjes) A. C. Brouwer, S. M. Taverne, C. Brouwer, B. C. J. Bos, G. J. Rosenstein. J. D. G. Frank, C. M. Rosenstein, M. A M. Sijtzma, I). J. Springer. A. W. den Houter, L. 11. P. Bruggeman, C. J. Brummelkamp, C. Rating, M. Steenhauer. A. van Duuren D. van Thiel, (jongens) C. A. Simonis, A. Raar, H. P. Veldhuyzen, II. .1. van Leeuwen, G. Hamersma, W. Ooyman. J. Noë, J. G. Jongbloed, B. F. van der Koelen, A. Brouwer. Van de 2e klasse naar de 3e klasse, (meisjes) N. S. H. de Koster, D. Oostdijk, 11. G. Japikse, J van Linden, E. Jongmans. Emma Jongmans. M. E Florijn. G. Filippo, J. Rating. C. Rating, J Roodenburg. M. Meer burg. J Oudshooru, C. van Renten. G. van Rijn, J. van der Kaay, E. C. GoméeL. Lokker, G. Fontein. M C G. Japikse, (jongens) B. J. Verhoeven J. Los, J. M. Dee, J. J. llasselbach, G. J van der Hoeven. De volgende leerlingen werden eervol vermeld 1« klasse b(meisjes) G. Garon. C. Sijtzma. M. Verhoeven, L. Verhoog, S BrummelkampHora Simonis. M. B. Knaap, (jongens) Jan Plemp. L. den Houter. W. Hoogeveen, 1). J. J. de Koster, G. H. Dikshoorn, SI. verhoog, A. A. Dikshoorn 1« klasse o, (meisjes) C. M. E. Kroon, G. J. Rosenstein, J. D. G. Frank, M. A. M. Sjjtzma. T. G. Eigeman, D. L.Springer, C. J. Brummelkamp, W. H. Simonis. A. C. Tieleman. J. M. Ticleman, J. Steenhauer, C. M. Ladage, C. G. Fontein, P. Fontein, (jongens) C. A. Simonis, II. J. van Leeuwen, G. Hamersma, Jan Noë, W. A. dc Graalï, A. M. van Waasdijk, 2« klasse, (meisjes) J. Oudshoorn, C. van Rijn, J. van der Kaay, C. J. Verhoeven, J M. Milders, H. F. de Haas. II. F. van der Ileyde, C. Eigeman, (jongens) B J. Verhoeven. N. 11 Brummelkamp, J. E. Springer. 3' klasse, (meisjes) J. C Meerburg. S. Blöte, G. P. Cunaens, F. M. J. Rodbard, S. M. A. Blöte, 1'. van Hoeken, (jongens) J. B. Jongmans, L. Jongmans. Aan de volgende leerlingen werden prijzen uitgereikt: 1' klasse b. J. Mispelblom Beijer. S II. Schmier, A. Boelen, M de Haas, C. van ReenenM. Binnendijk. G. van der Horn, E. van der Kaay, S. G. Labree. M. Smit, (1. G. Slot, G. van der Kloot. F. Botgerding, M. Verhoog, J. B. Dresehler, A. M. Pander, A. Pander. J. W. de Tombe, M. C. Duyver man, A J. Spaanderman, D Biben, S. M. Scliarwachter, (jongens) H. J. Verbrugge, J Jongmans, H. A. Poelman. J. den Houter, G. Spaanderman, C. J. Heymans. F. 11. Duyverman. H. Lokker, J. W. Florijn, J Verhoog, D. J. A. Binnendijk. 1' klasse o, (meisjes) C. Ruigrok, M. Knaapen, A. C. Brouwer, S. M. Taverne, B. C. J. Bos. M. A. J. Verkoren, A. W. den Houter, J. C. den Houter, L. 11. P. Bruggeman, G. Japikse, C. Rating, M. Steenhauer, A. vau Duuren, D. van Thiel, J Bos. C. Brouwer, C. M. Rosenstein, (jongens) H. P. Veldhuyzen. VV. Ooyman, J. de Haas. A. Ladage, J. Lokker, J. G. Jongbloed ,1. de la Bije, P. J Fontein, B. F. vau der KoelenA. Wcebers, A. Brouwer, 11. de Roode. 2' klasse, (meisjes) N S H. de Koster, D. Oostdijk, Jl. G. Japikse, J. van Linden. E. Jongmans, Emma Jongmans, M. E.Florijn. G. Filippo, J. Rating, C. Rating, J Roodenburg, G. van Beulen. A. C. W. de Graaf, A. M. M. Caron, E. C Couvée. L. Lokker, C Fontein, M. G. G. Japikse, J. B. Hessels, B J. van Rhijn, T. de Jong, G. C. S. Dikshoorn. C M. van der Heyde, G. Ladage. A. C. J. Planjer, J. J. Japikse, C. M. de Haas, J. A. Rodbard, (jongens) J. Los, J. M. Dee, J. J. llasselbach, N. B. J. de Graaf, G. J. van der Hoeven, T. A van Eldik. G. M. Dee. 3' klasse, (meisjes) II. M. Florijn, D. Los, S. ,1. F. Oudshoorn. A. S. Schmier, M. M. den Houter, A. C Verhoeven. C. VV C. van Royen, M. L. J. Oppelaar. A. J. Taverne. G. Bruggeman, G. A II esse Is. M. J. ScheHer, H. M. Poelman, M. Bremmer. E. J. Sc mier, J. A. M. Coebcrgh. J. Plemp. E. .1. Couvée. H. J. llasselbach, G G. Roodenburg, J. Japikse, (jongens) F. VV G. Veldhuyzen, J. Bots, C. Wood, A. Gubbi, J. M A. Gubbt, P. van der Hoeven. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze w eek dagelijks van 61 tot 78 volwassen personen en 10 tot 17 kinderen. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de onder de advertrntiën voorkomende «Bede om hulp", waarbij voor eene jonge weduwe met eejj

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1