LEIDSCHE HHIIAM, 1882. DONDERDAG 14 DECEMBER. 204. Be Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverlenliën is van 14 regels f 1.—, ied re regel meer 25 cenls. STADS-BERICIITEiV. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Gezien art. 6 der Verordening van den li11™ November 1880 Gemeente blad N\ 4 van 1881). Brengen ter algemeene kennis dat tot het doen Inschrijven van nieuwe leerlingen voor de openbare scholen voor voor bereidend en voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegen heid zal gegeven worden: voor die voor voorbereidend meer uitgebreid lager onderw ijs voor jongens en meisjes, in het schoolgebouw aan de Oude F est; voor die voor meer uitgebreid lager onderwijs: der lc klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt; der le klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Boommarkt der 2e klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Pieterskerk- straat der 2' klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Breêstraal; en wel van den 4d"> tol en met den 16d,n December e. k., dagelijks (de Zondag uitgezonderd), van des voormiddags half negen tot negen uren, en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van hal/twee tol twee uren des namiddags. En geschiedt biervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Bursemecster. Leides, 33 November 1882. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Leiden vestigen de aandacht van de ingezetenen dezer gemeente op art. 28 der Algemeene po litieverordening van den 6drD November 1879, voor de gemeente Leiden, waarbij wordt bepaald: „dat het besproeien der straat bij vrie zend weder, Is verboden", terwijl bij art. 40 dier verordening over treding van die bepaling wordt gestraft met eene geldboete van drie tot vijf gulden. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 13 December 1882 E. KIST, Secretaris. PROCES VEHBA.4L pan de inlevering en opening van stembiiefjesdie ten behoeve der keuze van één lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden heeft plaats gevonden den 13den December 1882. Het bureau van stemopneming neemt in de ter inlevering der stembriefjes be- itemde zaal op het Raadhuis plaats des middags te twaalf uren. Het is samengesteld uit den heer Petrus Isaacus De Fremery, Wethouder, Voor zitter, en de lieeren Simon Cornells Martinus Knappert en Mr. Nicolaas Ka cl Frc- derik Land, leden van den gemeenteraad, stemopneiners. De lijst der kiezers, die hij de verkiezing in aanmerking komt, mitsgaders een nemplaar van het koninklijk besluit van den 9dcn November 1851houdende vasl- ilelhng van een Reglement, bevattende algemeene bepalingen, betreffende de Ka mers van Koophandel en Fabrieken, worden op de tafel, vóór het bureau staande, nedergelegd. De slembus, na onderzocht en volkomen ledig bevonden te zijn, wordt met twee sleutels gesloten waarvan de eene door den Voorzitter van bet bureau en de andere door den heer Knappert, als oudsten stemopnemer, in bewaring wordt genomen. In de stembus zijn briefes geworpen door de op nevensgevoegde lijsten vermelde kiezers. En is dit zonder stoornis der orde afgeloopen. Te twee uren wordt door den Voorzitter verklaard, dat de ter inlevering der itembriefjes bestemde tijd verstreken is en daarop de stembus gesloten op de voorge- tchrevene wijze. Onmiddellijk wordt de stembus geopend en bevonden negen en twintig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijst der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken lijnde, is gebleken te zijn even groot als liet getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau beeft van onwaarde verklaard geen sternbriefje. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest negenen twintig. Van dit getal zijn uitgebracht op de beeren: W. F. Van llailrop Tz. 18 slem- men, F. J. Los lt stemmen. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid verkregen de beer W. F. Van H.irtrop Tz. Is derhalve verkozen tot lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken te leiden de heer W. F. VAN I1ARTROP Tz., Fabrikant alhier. En zijn legen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers {pene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoor digheid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 13den Deeember 1882. DE FREMERY, Voorzitter. KNAPPERT, N. K. F. LANDj ®,cmoPnemers- B1NNENLANÜSCHE BER1GTEN. LEIDEN. 13 December Gisteren avond werd de adsisteutie der pt ingeroepen ten huize van K., aan het Levendaal, alwaar diens 30-jarige dochter in beschonken toestand derwijze te keer ging, dat buurvrouwen r; ir moesten vasthouden. Toen de agent S de woning binnenkwam, rukte zij zich los, vloog op den agent af en bragt hem een hevigen slag op het regter oog toe. ten gevolge waarvan bij voorloopig zijne dienst niet kan waarnemen. Pioces-verbaal werd tegen de razende opgemaakt. -- Wij vestigen hier de aandacht op den "Catalogus van eene belangrijke verzameling kaarten en boeken bel rek king hebbende op Nederland's water staat, voorhanden en lot bijgestelde p>ijzen le bekomen bij Frederik Mul ler C" le Amsterdam." Deze catalogus bevat 796 nommers en is ver deeld in 10 rubrieken, als: algemeene kaarten, kaarten van Noordliolland, van Zuid holland, van Ui recht, van Zeeland., van Gelderland, van Overijssel, Friesland en Groningen, van Noordbrabant, rivierkaartcnboekwerken. Aan hel slot van het voorberigl zeggen de uitgevers: »l)e verzameling, door ons gedurende vele jaren bjjeengebragi. bevat een menigte zcldzae stuk ken. Als zoodanig verwijzen wjj naar de vele uitmuntende, geteekende, kaarten (1818-1842), afkomstig uit de nalatenschap van den ingenieur G. J. Dibbits, voornamelijk belangrijk voor de provinciën Gelderland en Noordbrabant. Ook onder de rivierkaarten komen vele geteekende voor. door dien ingenieur of door zijn leerlingen bewerkt. Aan het eind der afdeeling kaarten volgt een kleine verzameling boekwerken, die veelal een voortreffelijke commentaar tot regi begrip der kaarten zjjn 's Lands middelen hebben over de elf eerste maanden dezes jaars opgebragt J96,180.872 19% zijnde /460 461 8iy2 minder dan in die maan den van hel jaar 1881. 11/12 deel der raming bedraagt ƒ92.795,728 85. Van regeringswege zijn aan de Iweide kamer aangebuden twee wets ontwerpen ais: 1°. houdende nadere bepalingen omlreut drn accijns op de suiker 2° tol onteigening voor den aanleg van een kanaal van Amsterdam naar de Merwede: gedeelte ttisscheu de Sluis lot scheiding van Vecht en Vaartschen Rijn bewesten Utrecht en de Lek. Het hoofdbestuur der Vereenigitig voor lijkverbranding heeft bij den minister van binnenlandsche zaken een adres ingediend, inhoudende: dat liet met belangstelling kennis heelt genomen van de stappen, door de rege ring gedaan, die, zooals het hoofdbestuur verwacht, eerlang ook hier (e lande zullen leiden tot wettelijk geregelde vrijheid van lijkverbranding, dat hel den viijheidszin der regering, die haar tot deze stappen beeft ge noopt, hoog waardeert, en dat liet de invoering van den bedoelden maat regel te eer durft verwachten, daar immers te Gotha, Milaan en elders verordeningen op liet verbranden van lijken in werking zijn, welker be palingen de belangen der justitie voldoende blijken te waarborgen. Maandag II. is te Meppel een aanvang gemaakt mei het examen van apothekersbedienden. Van de 3 dien dag geëxamineerden werden 2 afge wezen; terwijl het diploma werd uitgereikt aan den jieer M. P. Lansberg, van Utrecht. De president der Fransche republiek heeft den kapitein der infanterie J. E. F. Gobée en den kapitein der artillerie G. J. van Kooien, beiden van het leger in Ncderl. Indië. benoemd tot ridder van het Legioen van Eer. Men deelt aan de N. li. C. mede, dat aan de weduwe van den loods Duinker, op aanvrage, cogenblikkelijkc ondersleuning door het centraal comité in zake de Adder verleend is. Die hulp is echter niet meer ge vraagd. omdat daaraan voorshands geene behoelte meer bestond, daar ge noemde weduwe zoowel door nog toekomend traciement van wijlen haren echtgenoot als door toegekend rrjkspensinenuilkeering in eens en jaarlijk- schen onderstand door het fonds loodswezen, voldoende geholpen werd. Door Kralingsche en ltoilerdamscbe politie-asenteil is te Capellc aan den IJssel van zijn bed geligi zekere R. V., verdacht van zich te hebben schul dig gemaakt aan iwee diefstallen, ie Kraliugen en le Rotterdam gepleegd. Hij werd nog in hel bezii gevonden van de ontvreemde voorwerpen. De bekende zaak van hel Egmonder oproer maakte lieden een onder-

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1