doet, bad des avonds van 8 tot 12 uur de wachttoen eene stortzee met zooveel geweld over het achterschip sloeg, dat de stuurlieden van het roer geslagen werden. De prins sprong van de brug af en was de eerste, die bet roer weder greep en een paar matrozen beduidde, hem dat te helpen vasthouden, tot de stuurlieden, die gelukkig niet overboord geslagen waren, weder op hun post kwamen. Volgens de Börsenzeit. is het landgoed Widzim, gelegen in het dis trict Bomst (Pruissische provincie Posen) en loebehoorende aan de erfgena men van prins Frederik der Nederlanden, voor 1.800.000 mark verkocht aan den Comtnerzienrath Samuel JafTé, te Posen. Onlangs beproefden 12 Fransche deserteurs de Duitsche grens tusschen Brin en Bioncourt te overschrijden. Wilden zij niet door de beambten der douane opgemerkt worden, dan moesten zy de verdronken landen aan de Seille en deze rivier zelve oversteken, welke laatste in de uitgestrekte watervlakte moeijelijk te onderkennen was. Slechts 9 van de 12 slaagden in dit waagstuk. De 3 overigen verdronken. Volgens te Berlijn ontvangen berigten zou onder de studenten te Pe tersburg en Warschau zekere gisting heerschen. Voorts wordt aan de HSln. Zeil. uil Odessa gemeld, dat aldaar 17 personen, onder welke drie dagbladschrijvers en twee studenten, zijn gevangen genomen, onder verden king met de nihilisten in verbinding te staan. PER TELEGRAAF. PARIJS, 21 November. Heden nacht is te Parjjs een lid der internatio nale in verzekerde bewaring genomen. De lyst der leden is te zijnen huize gevonden. LONDEN, 21 November. Heden werd vonnis gewezen over William Brooksliawdie beschuldigd was een brief aan den prins van Wales te hebben geschreven met bedreiging hem te vermoorden. De beschuldigde is lot tien jaren dwangarbeid veroordeeld. BERLIJN, 21 November. Volgens tijdingen uit St. Petersburg heerscht er eene gisting onder de studenten te dier plaatse. Door de studenten aan de hoogeschool te Warschau hebben er manifesta tion tegen de overheid plaats gehad. PARIJS, 22 November. Volgens een briel van den heer Soleillet aan den afgevaardigde van Vaucluse, den heer Gaillard, had hy (Soleillet) bezit ge nomen van de baai van Tajoura, die hem door den Sultan van Laita was afgestaan. Soleillet had om de nieuwe bezitting een gemetselden muur aansebragt NEW YORK, 20 November. Henry Draper, de beroemde sterrekundige hoogleeraar in de physiologie aan de universiteit alhier, is overleden. In de maand October jl. zijn 45965 landverhuizers in de Vereenigde Staten aangekomen. INGEZUNDEN. Mijnheer de Redacteur! Reeds bij het begin van dit seizoen zjjn er door een schrijver van een ingegonden stuk in uw blad talrijke bezwaren te berde gebracht tegen het besluit van de schouwburgcommissie, waarbij zy de abonnementsvoorstellin gen gunde aan het tooneelgezelschap van den heer W. Van Zuylen. De uit komst heeft bewezen, dat de bezwaren, door bedoelden inzender aange haald. volkomen gegrond waren, dat zijne meeningen volstrekt niet waren die van een pessimist, maar integendeel de waarheid volkomen huldigden. Reeds vier van de twaalf door den heer Van Zuylen te geven voorstellin gen hebben wij mogen aanschouwen en ongetwijfeld zjjn wij de tolk van helgrootste gedeelte der tooneelbezoekers, wanneer wjj verklaren, dat nog geen enkel stuk ons bevredigd heeft. «Oude Vrijers". «Onze lieve Bloedverwanten", »De salon-luitenant" en het laatst opgevoerde tooneelspel «Bartelman's lijden", geen der vier genoemde stukken was in staat ons te boeien. Geen der vier toch kan onder eene bepaalde categorie gerangschikt worden. Noch ernst, noch strekking, noch humor vond men er in vertegenwoordigd. Door buitengewone charges wist de anders zoo uitmuntende komiek Van Zuylen voor een oogenblik een lach aan de toeschouwers af te persen, meestal was het echter een lach, die ons I deed denken aan die van een schellingspubliek, wanneer de clowns in een paardenspel hunne laffe en zontelooze grappen ten beste geven. Zulks bedroeft ons, het stemt ons tot ontevredenheid en met eene soort van weêrzin gaan wij, omdat wjj nu eenmaal geabonneerd zijn, om de veertien dagen schouwburgwaarls. En toch houden wjj ons overtuigd, dat de heer Van Zuylen hierin veran dering kan brengen. Hij voere hier slechts dezelfde stukken op, waarin hei Rotierdamsch publiek zijn veelzijdig talent mag bewonderen. Hjj geve ook hier «Michael Strogoll", «De man met de wassenbeelden", -Een faillisse ment" en meer andere nog. Ongetwijfeld is hjj zulks het Leidsch publick verschuldigdwaarvan hij als het ware het troetelkind mag genoemd wor den; maar buitendien ook de quantiteit en vooral de qualiteit der Leidsche schouwburgbezoekers hebben het recht zulks te vorderen. Wij hopendat in den bestaanden toestand spoedig eene verandering ten hoste zal plaats vinden en dat liet Rotterdamsch tooneelgezelschap ons voor- laan zal vergasten op uitvoeringen, die het waardig maken om met de 'Meelingen van het Nederiandsch tooneel te wedijveren. EEN ABONNE. Burgerlijke 5?taub. Van 16 tot cn met 22 November 1682. BEVALLEN: M. Smittenaar, geb. Onderwater, D. L. Kruit, geb. de Graaf, P. C. H. v. d. Bijl, geb. Schretlen, Z. K. VVeyl, geb. Kan. D. H. J. Ger- 'ihse,geb. Trap, Z. A. P. B. Schut, geb. Berghaus, D. W. C. v. Hensbergen, geb. v. Donselaar, D. A. C. C. Dufrenne, geb. Madsen, D. - C. S. Kolderman, geb. Brier, Z. J. Ie Noble, geb. Flippo, D. M. Schipaanboord, geb. Moolen, Z. C. de Wolf, geb. Nieboer, J. Neuteboom, geb. v. d. Meer, D. M. L. Knotter, geb. Hoorn, Z. N. Bader, geb. de Vogel, Z. - J. v. Mastricht, geb. Nieuwenhurg, D. P. H. Jansen, geb. de Vries D. - M Robbertse, geb. Spaa, D. A. H. B. Epskamp, geb. Kuys, Z. C. v. d. Wijngaard, geb. v. d. Linden, D. J. M. Bik, geb. Brugman, Z. - A M. Kerkvliet, geb. Wijnen, Z. J. v. Leeuwen, geb. Bleek- stijn, D. C. J. M. Bomert, geb. Blij, D. A. Borreman, geb. Verwer, E. Fon tein, geb. Warmenhoven, D. M. Haarlem, geb. Hakkaart, D. L. Colin, geb. Bernard, D. J. Sierat, geb. v. d. Pompe, D. GEHUWD: H. Callenberg, jm. en M. A. de Koning, jd. J. Pardon, jm. en S. H. W. Fakkel, jd. E. 11. Haarlem, jm. en E Versteeg, jd. D. Zuyderduyn, jm. en M. C. Eradus. jd. H. Botermans, jm. en J. J. Trap, jd. J. Kapaan.jm. en J. Dobbelaar, jd. A. G. Kloots, jm. en E. Fontein, jd. J. Rosdorlï, wed', en A. M. van der Valk, jd. J. F. Boekhoud, jm. en J. E. G. van Oerle.jd. J. Zonneveld, jm. en C. van der Voorst, jd. J. Frank, jm. en V. Glazer.jd. T. M. Roest, wedr. en J. C. de Fremery, jd. OVERLEDENJ. T. Groen, geb. Arbouw, wed. 71 j. I. A. Leyh, D., 16 j. G. F. van der Sluys Z„ 2 j. P. J. Pont. Z.. 11 m. H. Teljeur. Z.,2 m. W. Gerritsen. 78 j. - W. Planken, geb. van der Ree, 48 j. J. Slegtenhorst, 68 j. C. J. van den Aardwegh, 68 j. A. van Veen, Z., 3 j. D. Zwart, wed'. 77 j. H. Jantee, 58 j. J. Goedhals, 40 j. M. van Jaarsveld, geb. Mulder, 60 j. J. Overduin, Z.,11 m. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 20 November 1882. Kantonrechter Mr. W. van der Kaay. Ambtenaar van het openbaar ministerie Griffier mr. F. G. van Binsbergen. mr. P. A. van Buttingha Wichers. Uitspraak In strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. D. B., Leiden, ,T. O.Leiderdorp J. C. de G.wed. v. H.onbekend J V. B.idem J. R.Oegstgeest A. L.Leiden W. B., Oudshoorn, H. K., Delft, F. M.idem D. M.idem W. v. d. L.idem, J. J. v. O-, idem, L. v. W.idem, H. S.idem P. V.idem G. J. K., idem, A. S.idem J. v. M.idem J. J., Helder, J. de B.Rijnsburg, P. B.Leiden W. J. N.idem W. G. N.idem P. v. D.idem J. V.idem J. W. D.idem h A. S.idem, F. Th. K., idem, S. V. idem Th. K idem H. M., idem P. K.idem P. v. Z.idem. Ph. J. v. d. K.idem F. G. v. K.Zoetcr- woude C. G. M.Leiden W. B.idem A. W. v. d. V.id. P. G. J. v. d. M., idem, J. P. B.idem, H. de la R.idem, W. J. P.idem H. v. L.idem, C. B.Rijnsburg, S. v. d. R.Leiden, A. P., idem, Aard van het misdrjjf. H. L.idem C. B.idem D. B.idem A. de FE.idem A. v. P., idem, J. J., Oegstgeest, J. P.Leiden H. v. d. W.idem, H. v. T.idem, P. v. K.Rjjnsburg, J. A. S.Zoeterwoude, H. N.Leiden W. V., Woubrugge, A. B.Leiden G. J. S.idem P. v. L.idem D. M.idem, M. P.idem J. J. K.idem S. P I, idem, in dronkenschap de orde ver storen bij eene openbare gods dienstuitvoering openbare dronkenschap, idem idem, idem idem idem, idem idem idem, idem, idem1 idem idem idem idem idem, idem idem, idem, idem idem idem idem idem idem, idem idem idem Hem idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem, idem, dem (driemaal), openbare dronkenschap na vroe gere veroordeeling, idem, idem idem Kantonrechter-plaatsvervanger Mr. H. Gevallen uitspraak. uitspraak 27 Nov a. s.. ƒ2.of 1 dag. 1.of I dag. dag. idem. ƒ0.50 of 1 idem. ƒ1.of 1 dag. idem. ƒ0.50 of 1 dag. ƒ1.— of 1 dag. ƒ0.50 of 1 dag. ƒ3.of 2 dagen. Iof 1 dag. ƒ0.50 of 1 dag. 3.of 3 dagen. 0.50 of l dag. idem. idem. ƒ1.of l dag. idem. idem. ƒ0.50 of 1 dag. 3.of 3 dagen. ƒ1 of 1 dag. ƒ1of 2 dagen. ƒ5of 1 dag. ƒ1— of 1 dag. idem. 1.50 of 2 dages. 10.of I dag. 1.of 1 dag. 2.of 2 dagen. ƒ0.50 of 1 dag 1of 1 dag. /TO.of 1 dag. J i ƒ1.— of 1 dag. f 0.50 of 1 dag. ƒ10.of 1 dag. idem. 1 of 1 dag. idem. 3.of 3 dagen (driemaal). 2 dagen. openbare dronkenschap na vroe geve veroordeeling, idem, idem idem, idem idem idem, idem idem idem idem, idem, idem, idem idem (tweemaal) idem idem idem idem idem idem idem (driemaal), idem (viermaal) ƒ3— of 2 ƒ3of 3 dagen. f 3.of 2 dagen. L. A. Obreen. 2 dagen. ƒ3.of 2 dagen. idem. 3 dagen. 2 dagen. ƒ10.of 2 dagen. 3 dagen. idem. idem. ƒ7.50 of 3 dagen. ƒ6. of 2 dagen. 2 dagen. ƒ5.of 2 dagen. ƒ3.of 2 dagen. 3 dagen. uitspraak 22 Nov. a. s. idem. idem. 5 of 3 dagen en 8 dagen. 6.of 3 dagen (driemaal) en 3 dagen.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 3