Burgerlijke S>taub a o v k R T i t\ i i e; TE HUUR GEVRAAGD Borst-, Maag- en Ingewanden verster kende Pillen. uitwendig middel tegen kinkhoest die naar een ander hof zjjn verwezenvoorloopig in vrijheid Ie stellen. Dit had betrekking op de beschuldigden van Montceau-les-Mines, wier proces, geschorst en naar een ander hof verwezen is. De minister grondde zijn verzet tegen de urgenlie hierop, dat bij deze zaak geen algemeen belang betrokken was, hoewel hjj overigens uit een gevoel van menschelj)kheid jich daarmede zou kunnen vereenigen. De kamer verwierp de urgentie mei 384 tegen 76 stemmen. Pe minister-president Duclerc heeft een onderhoud gehad met den heer de Freycinet over het crediet van 50000 (r.aan den kardinaal Lavigerie toegestaan. De oud-minister heeft zijn opvolger daarover inlichtingen gegeven. Hel hof van cassatie heeft, uitspraak doende in de disciplinaire ver volging, door den minister van justitie tegen den heer Collinet de la Salie, president der regtbank te Qnimperlé, ingesteld, dezen voor driejaren in zjjn ambt geschorst. Hij had. als getuige in eene zaak voor het hof van Bennes gehoordzich aan beleedigende gebaren tegen den procureur-generaal schuldig gemaakt. Er is thans een "Almanak-Gambetla" verschenen. Het titelblad prijkt met de beeldlenis van Gambetta, waar bp Paul Arène den volgenden tekst geschreven heeft: 'Een ieder kent althans door photographiën de trekken van den volkstribuun, die de grootste staatsman der negentiende eeuw geworden is. Magtige kop, als naar antieken vorm gemodelleerd; slechts één oog. maar levendig voor twee, stralende van goedheid en schranderheid; breed en hoog voorhoofd, onder een r(jken haardos de groote eigenschappen en hel evenwigt der vermogens van den geest aanduidende; vriendelijke, de gave der overreding bezittende mond, waaraan zoowel een stroom van grootsche als van vertrouwelijke woorden ontvloeit; een mond, waarin zich, vrjj van het jargon eens advocaats, in natuurlijken en zui veren tongval, Grieksche ironie en Romeinsche grootheid vereenigen. De Corr. Havas meldt: Uit alle oorden van het land, namcljjk van de kusten, komen berigten over verwoestingen door storm en overstroo- ming. Saint-llalo werd den 15'0 door eene vreesseljjke hagelbui geteisterd. Te Cherbourg heerschte een lievige storm. Te Saint-Briac stortte een door den voortdurenden regen ondermijnd huis in; te Saint-Lunaire eene zjjde der nieuwe kerk. Te Crozonin Finistère, zijn het schoolgebouw en het postkantoor afgebrand, waarbjj een hulponderwijzer en 8 kinderen in de vlammen zijn omgekomen. De hoofdonderwijzer is zwaar gekwetst. Eene circulaire, door den gouverneur-generaal van Algerië aan de pre fecten gerigl, beveelt het vormen, in elk der drie departementen van Algerië, van twee commissiën belast met zorg te dragen voor de deelneming der Algerijnsche nijverheid enz. aan de internationale tentoonstelling te Amster dam en het regelen van de wijze, waarop die deelneming zal geschieden. De moord, op eenige Fransche onderdanen door de inboorlingen der Santos-eilanden gepleegd, heeft aanleiding gegeven lot een bombardement en de verwoesting van de hoofdstad dier streek door het Fransche pantser schip d'Estrées. dat op het oogenblik der slagting in de wateren kruiste. Op de kust van Santos aangekomen, opende de d' Estrées een hevig vuur, dat twee uren duurde. Twee-honderd kogels en granaten werden op het eiland geworpen, dat verwoest werd. Het aantal gedoode inboorlingen is nog onbekend. OUITICHLANV. Het groote Germania-beeld voor het Niederwald nadert, volgens de dagbladen, zijne voltooijiug. Reeds is bet reusachtige hoofd, dat omstreeks 900 eentenaars weegt, geheel afgewerkt, evenals de magtige arm, op welks hand de keizerskroon rust. Aan den anderen arm met het zwaard in de band, den kolossalen schouder en het ongehoord groote pantserborststuk met den rijksadelaar wordt door tal van werklieden onophoudelijk gearbeid. Andere deelen worden weldra uit de gieterij te Munchen in de werkplaat sen verwacht. Het riiksgeregt te Leipzig heeft den schoenmaker Hammei uit Bruck bij Aken wegens majesteiisbeleediging en verspreiding van de Freiheit en andere verbodene geschriften veroordeeld tot 2% jaar tuchthuisstraf en ver lies van zijne burgerregten voor 3 jaar. Uit Bremerhaven wordt gemeld, dat uit zee eene flesch is aangespoeld, waarin een papier met de vermelding, dat hel schip Anna, van Amerika naar Londen, midden in den Oceaan in brand stond, lerwjjl men de booten veiloren had. Het was ouderteekend door T. Williams. De katholiek-theologische faculteit der universiteit Ie Wurzburg heeft een afwijzend antwoord ingezonden op hel verzoek van den districtsrabbjjn Bamberger om eene verklaring in de quaestie of de Joden ooit Christenbloed tot rituele doeleinden hebben gebezigd. Te Biirbach, bij Siesen. heeft men onlangs eene 55-jarige vrouw ge vonden, die zich, uit godsdienstige dweepzucht, zes jaren lang in eene kamer had opgesloten en zich al dien tijd niet gewasschen of andere kleede ren aangetrokken had. Zjj woonde bjj haar broeder, een armen arbeider, in huis, maar wilde nooit iemand in hare kamer laten dan diens zoontje, een twaalfjarigen knaap. De politie, die na verschillende geruchten omtrent mis handeling van deze vrouw door hare familie een onderzoek instelde, vond, toen zij de kamer met geweld binnendrong, de vrouw in een ellendigen verzwakten toestand, akelig vervuild op een stroozak liggen. Zij weigerde op te staan, omdat -zij daardoor hare zaligheid zou verbeuren"; maar de politie heeft haar daartoe gedwongen en haar verblijf onmiddellijk behoor lijk laten reinigen. PER TELEGRAAF. PARIJS, 19 November. Vijf en twintig personen, onder welke drie vreemdelingen, zijn te Lyon in hechtenis genomen, allen behoorende tot eene internationale vereeniging, die zich het aansporen tot werkstaking en alschaflen van den eigendom ten doel stelt. WASHINGTON, 19 November. De ralificatiën van het uitleveringsverdrag tussehen België en de Vereenigde Stalen zijn uitgewisseld. ONDERTROUWD: J. H. Briër. jm. 30 j. en J. C. Schats, jd. 31 j. - M. H. J. E. C. Spiegel jm. en M. C. E. Ohlaff, wed'. F. Stouten, jm. 25 j en J. van der Hcyden. jd. 29 j. J. Stere.jm. 21 j. en P. Rietkerken, jd. 23 j. J. J. van der Reyden, jm. 20 j. en J. C.'t Hart, jd. 21 j. L. E. Gerdessen, jm. 44 j. en H. G. van üuteren, wede. 55 j. flehouiten Verknoping van onroerend? goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 18 November. Notaris Mr. H. L. A. Obreen. Een Winkelhuis met Pakhuis, Tuintje en Erf, aan de Doezasiraat no. 8, Sectie E, no. 181, met een uitgang in de Poort, Sectie E, no. 180. Kooper G. W- v. d. Drift qq. ƒ4200. Notaris A. J. Rijshouwer, te Zoeterwoude. Een Winkelhuis en Erf, aan de zuidzijde van de Hoogewoerd, aan den hoek der Koencsteeg no. 63, Sectie D, no. 420. Kooper N. Laman. 3600. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 20 November 1882. Kantonrechter Mr. W. van der Kaay. Ambtenaar van het openbaar ministerie Griffier mr. F. G. van Binsbergen. mr. P. A. van Buttingha Wichers. Uitspraak in strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. D. K.Leiden Th. Z.idem G. v. D.Katwjjk, W. de K.idem A. v. d. V.Leiden J. W. L. W.idem D. D.idem, A. J.Katwijk C. v. D.idem, G. B Zoeterwoude, G, B.Oudshoorn J. de J.Leiden, F. O-, Katwijk, W. B.Oudshoorn P. M. K.Leiden H. v. T.idem J. F. S. L., idem, F. G- de M.idem, L. H. P. S.idem J. M. v. M.idem C. B.hvr. v. TV. de G idem W". Ph.idem H. N.idem P. B.Voorschoten A. T.Leiden C. G.idem Aard van het misdrjjf. vuilnis ophalen op verboden tjjd en zonder voorafgaande ken nisgeving aan het gemeente bestuur, Leiden, niet uitwijken voor een tram wagen en daaraan moedwil lig schade toebrengenidem, gaan over eens anders in den oogst staanden grondidem, als machinist van een stoom tram rijden met ongeoorloofde snelheidKatwijk baggeren in boezemwater van het Hoogheemraadschap Bjjn- land, idem, tweemaal bevisschen van eens anders vischwater zonder ver gunning en na vroegere ver- oordecling zetten van wildstrikkenKat wijk idem, na vroegere veroor deeling rijden bij donker zonder licht, Leiderdorp idem idem idem en met ongeoorloofde snelheid, Katwijk, nachtgerucht verwekken, Leiden, idem rijden op de klinkerstraat, id., afsteken van vuurwerk op straat zonder vergunning, idem, idem idem idem muziek laten maken in eene tapperij zonder vergunning idem wateren buiten urinoir, idem, idem een hondenkar zonder toezicht op straat laten staan idem reizigers aan het spoorwegstation lastig vallen met dienstaan biedingen van pakjesdrager, Oegstgeest desertie van een schepeling van een zeevisschers vaartuig, Kat wijk Gevallen uitspraak. 8 dagen uitgesteld. idem. vrijspraak. 10oi 2 dagen. ƒ5. of 3 dagen. idem. ƒ6.of 3 dagen (tweemaal) en verbeurte visch. ƒ20of 6 dagen, verbeurte en vernieling strikken, idem en idem, 1.of 1 dag. idem. idem. 8 dagen uitgesteld. 5.50 of 2 dagen. idem. f 3of 1 dag ƒ1.of 1 dag. idem. idem. idem. f 5.of 2 dagen. 1of 1 dag. idem. 3 of 1 dag. 8 dagen uitgesteld. idem. Bevallen van eene welgeschapen Dochter ELBA WARMEN'HOVEN, ge liefde Echlgeuooic van Leiden, 20 November 1882. J. 1'. FONTEIN. een HUIS van 5 a 6 Kamers, liefst met Tuintje. Aanbiedingen, onder opgave van voorwaarden, met franco brieven onder letterL. aan het Bureau dezer Courant. Deze Pillen hebben in alle ziektegevallen waarvoor men dezelve aanwendde altijd zeer gunstig gewerkt, het is het onschadelijkste en voortreffelijkste ziektestof oplossende middel, dat de oorzaak van elke ziekte en verouderde kwalen spoedig wegneemt; en bij een duurzaam gebruik, waarborgt het den ljjder een volkomen herstel. De verschillende preparaten dezer gelukkige zamenstelling ondergaan ieder op zich zelve een naauwkeurig scheikundig onderzoek, omdat er met deze zeer fijne ingrediënten veel bedrog gepleegd wordt, waarom men wordt gewaarschuwd voor namaaksels. Lijders aan asthma, borst, maag, zenuwen, koorts, graveel en rhumatlck gevoelen zich door het gebruik dezer Pillen zeer gelukkig, die in verzegelde doozena ƒ1.20 met gebruiksaanwijzing, verkrijgbaar zijn te Leiden, bij VERHOUW EN STOKUUl'ZE.V, Gouda, M. PALMEN; 'süage, SINGELS, Kleine Groenmarkt; Alwaar tevens verkrijgbaar is gesteld het alom beroemde en mede zeer voortreffelijk aanbevolen tegen verouderde kramp, maag en slijmhoest, korte ademhaling en vastzittende verkoudheid.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 3