LEI IKSCI1E CO ERA AT. N°. 2/1. 1882. VRIJDAG 17 NOVEMBER. STADS-BERICIITEIY. BINNENLANDS CHE BERIGT15N. De Courant verschijnt dagelijks, Zonen Feestdagen uitgezonderd. De prijs dir Courant is per vierendeel jaars 1.50, franco p. p. f 1. afzonderlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverlentiën is van 14 regels 1. iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTEIt en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 8, 1* alinea, der wet van 2 Jnni 1875 Staatsblad N\ 95), lot regeling van hel toezicht hij het oprichien van inrichlingen, welke ge vaar, schade of hinder kennen veroorzaken; Brengen hij deze ter algemeene kennis dat door hen op lieden vergun ning is verleend asli li. II. Wijtenbubg en zijne rechtverkrijgenden, tot het plaatsen van een hanketbakkersoven in het hnis aan hel Sleenschnur N®. 7. en aan II. Van Klaveren en zijne rechtverkrijgenden lot opl ichting van eene mann/nciHut ververij iu hel perceel aan den Zuidsingel N°. 3 Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden. 1G November 1882. E. KIST. Secretaris. LEIDEN, 16 November. In de heden gehouden zilling van den gemeenteraad is ingekomen eene missive van den heer mr. J. T. Buys, waarbij deze kennis geelt, dat Itij, ofschoon ongaarne eene door den raad hem opgedragen betrekking af- tvyzemle, voor de benoeming tol lid der commissie van financiën moet be danken. daar z[jne ambtsbezigheden, de ervaring had hem dit geleerd, hem niet toelieten deze betrekking naar belmoren waar te nemen. Van den lieer S. de CIcrcq is eene missive ingekomen waarbij deze ontslag neemt als lid der commLsie van financiën; de vele werkzaamheden er, andere be trekkingen lieten hem niet toe die betrekking naar eisch te vervullen. Van de gezamenlijke straalmakers is een adres ingekomen tol verbooging hunner bezoldiging. Van J. A. van de I.aer en andere bewoners van de Mare en de Haarlemmerstraat is ingekomen een adres, houdende bezwaren legen liet aan de orde gestelde verzoek van A. Alt, ter hekoming van ge meentegrond aan de Mare. Van dit adres werd voorlezing gedaan, ten einde het ie behandelen hij het zesde der Ie behandelen onderwerpen. He voorzitter deelde mede, dat nog 100,000 in prolongatie was gegc veil. met het vroeger opgegeven bedrag thans uilmakeiide eene som van ƒ277,000. Ook deed hij. in t het oog op eene in eene vroegere zitting behan delde zaak orgave omtrent de veemarkten le Botterdam en iu verschillende andere plaatsen, wat betreft het al of niet beplant zijn van het terrein. Tot derde onderwijzeres aan de school 3Jt klasse u°. 1 werd benoemd mej. A. M. Middelkoop alhier. Omtrent ingekomen bezwaarschriften legen liet kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1882, werd overeen komstig het voorslel van burg. en weth. besloten, t. w. afwijzende beschik king, uitgezonderd die vau J. Grift en N. Stadhouder. De vuordragl tol openbare verhuring van land in den Boschhuizer polder, die tot openbare verpachting van den afval der Beestenmarkten die tol het verleenen vau restitutie van betaald schoolgeld door A. 11. Bosman, werden goedgekeurd. Het verzoek van A. Alt, lot bekoming van gemeentegrond aai» de Mare en de Van-der-Werfstraat, ten einde het perceel ir. 78 in ééne lijn te plaatsen met n°. 76 en den zijgevel iels uit te bouwen, lokie ccnigc discussie uit. Door burg. en weth. was, overeenkomstig liet rapport van de commissie van fabricage, daarop afwijzend geadviseerd. De heer Üercksen verklaarde, dat hij gunstig gestemd was voor liet eerste gedeelte vau het verzoek, maar niet voor het tweede; eene vernaauwing der straat keurde hij af. Het gedeelte grond op de Mare, door den adressant ge vraagd, werd vroeger gebruikt voor uitstalling van smidswaren. Hij stelde 'oor hel verzoek bjj de stemming in twee deelen (e splitsen, de verbouwing op de Mare en de uilbouwing in de steeg. De heer Jula deelde het gevoelen vw den heer Dercksen. De heer van Dissel was van gevoelen, dal door hel uitbouwen de toegang tol de Van-der-Werfstraal zou bemoeijelijkt worden; de kromme hoek aldaar zou datt een regie hoek worden. De voorzitter oelitie deze opmerking juist en verklaarde zich verder tegen verandering daar ter plaatse, als zijnde bij drukke passage een der gevaarlijkste punten •fat gemeente. Iu stemming gebragtwerd hel afwijzend advies van burg. *u weth., wat betreft den grond op de Mare. goedgekeurd met 15 legen 3 stemmeiE en wat betrelt de uilbouwing in de Van-der-Werfstraal zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Op de verzoeken van de firma Tielcman en Dros, om ecu keldergat fe "taken, en van C. A. Bader, om vergunning tot liet geven van onderwijs 111 d« gymuastiek bij liet gezelschap /'Arena S ndiosorum". werd gunstig Hescliilvt. Van de levering der sclioolbehoeften ten dienste der openbare lagere scholen en van de bureaubehoeften voor de plaatselijke secretarie, alsmede van de levering en het onderhoud der henoodigde klcedingsitikkcnten dienste der brugwachters gedurende de jaren 1883 en 1884, waarvan de openbare aanbesteding den 13,ltn dezer ten raadhuize alhier plaats vond, doch de gunning werd aangehouden, zijn thans als minste inschrijvers aan nemers geworden: van de school- en secretarie-behoeften de firma J. N. Geijer alhier, en van de kleedingstukkeu der brugwachters dc heef 1. Ja- cobsou alhier, van de jassen, vesten en pantalons; de heer II. B. Paats alhier, van de pelten, en de lieer C 11. de Jong alhier, van de schoenen. De zoo gunstig Lekende CurGapeile, onder directie van den heer Krottig, zal Zondag avond een coneerl geven in de Stadszaal. Wij hebben reeds meer dan eens gewezen op de verdiensten van die kapel, zoodal wij het thans overbodig achten deze nogmaals in het licht te stellen. Even als dit vroeger het geval is geweest, gelooven wij, dat den bezoekers van dit concert ook thans weder ren genotvollen avond te wachten staat. Heden morgen omstreeks 8 ure heeft zekere C. B oud 22 jaar, wo nende aan de Waardgracht, op de Oude Vest een toeval gekregen; een half uur daarna kon hij zijn weg weder vervolgen. Heden namiddag ten 2 ure is een paard, gespannen voor een met brandstoffen beladen wagenbestuurd door den eigenaarvan de Paauw- brug komende, bij de wed. van B. door het raam gereden, zoodat dit ge heel werd verbrijzeld en het paard wonden aan dc horst en de voorpooteu bekwam. De wed. v. B., die juist in de zijkamer was. was daardoor zoo zeer verschrikt, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Er bestaat gelegenheid om met het stoomschip [,'trec/it van de Roller- dauische Lloyd, dat 18 dezer van Vlissingeu naar Batavia zal vertrekken, reglstreeks brieven en andere stukken te verzenden naar Nederlandse)! Indië, met inbegrip van Atjeli en Padang. Na de verzending op 17 dezer zullen, langs den weg van New-York, brieven en andere slnkken naar Curasao kunnen verzouden worden op 4 eri 22 December, 8 en 26 Januari), 9 Februarij, 2 en 18 Maart, 6 en 23 April, 11 en 28 Mei en 15 Junij e k. Te rekenen van 20 November a. s. zal er gelegenheid beslaan lol verzen ding van brieven met aangegeven geldswaarde naar Nienw-Caledonië Het maximum der te verzekeren waarde bedraagt 10000 fr. De brieven met aangegeven geldswaarde naar Nicuw-Caledonië zijn. behalve aan het port en het vaste regt voor aaugefeckaidc brieven Verschuldigd, onderworpen aan ecu evenredig regt van 1714 cent voor elke 100 gulden of gedeelte van 100 gulden. De vtce-admiraals de Ilacs eu van Gogh, alsmede de gepens. vice-admi- raal jh'. de Casembroot vierden lied. n bet jubilé vau hun in dienst treden in 1852. De coinmissiën uit de provinciale stalen, belast met het onderzoek van voorstellen van gedep. statenhebben bare rapporten ingedienddie meerendcels strekken tot goedkeuring van die voorstellen. Dat is het geval met de voorgestelde wijziging van bel bijzonder reglement: 1». voor derf polder Roxcnisse; 2'. voor den polder Simonshaven en Biert; 3". voorstel tot bet verleenen van een subsidie, ten einde den Meentweg onder W'ilnis tot een harden rijweg te maken; 4\ idem tot verbetering van den haven le Stellendam; 5'. idem tot bet verleenen van een subsidie van 5000 voor eene in 1884 te Amsterdam te houden Internationale Landbouwten toonstelling; 6°. idem om het jaagpad langs den Rijn van Utrecht tot Leiden in beheer en onderhoud ten laste van de provincie over te nemen voor zoover namelijk dit pad zich over bet grondgebied van Zuidhollaitd uitstrekt. Ten opzigte van de wijziging van het bijzonder reglement voor het waterschap hel Gcmeene land van Poortugalstelde de commissie renvooi aan gedep. stalen voor, ten einde nadere inlichtingen te bi kernen. Ook ten aanzien van de wijziging van bet bijzonder reglement voor den Zuidpolder van Dilfgaanw vtrlaugt de commissie nadere inlichtingen. Betrekkelijk eene wijziging van het bijzonder reglement voor den Ouden Gelderwoudscben polder, steit de commissie een nieuw artikel voor. Door de geneeskundige staatscommissie zijn lol arts bevorderd de lilt. lllaal.kerk, cand.-arts, cit Juda, (fïicier van gezondheid, en is liet getuig schrift voor bet eerste gedeelte van liet arts-examen uitgereikt aan de lib. Bomeytr, Bucblcr en Uturne, med. doctorandi. Door bet prov. kerkbestuur van Groningen is tot de evangeliebediening jfi de herv. kerk toegelaten de heer IJ. J. L. Bout. Door hel prov. kerk-

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1