F ER TELEGRAAF. wegens kleine diefstallen; 100 wegens inbraak; 40 wegens dronkenschap, en de overigen wegens geringe overtredingen. Mevr. Seguin, de vrouw van een geneesheer te New-York, die sedert cenige dagen zeer gedrukt was geweest, heeft verleden Maandag, in eene vlaag van waanzin, hare drie kleine kinderen en vervolgens zich zelve om het leven gebragt. Zij bond den kleinen de handjes op den rug, blinddoekte hen en terwijl zij naar het schijnt in eene ledige bovenkamer met hen //blin demannetje" speelde, school zij hen aehtereenvolgens en daarna zich zelve door het hoofd. Er werden drie pistolen in de kamer gevonden. fKtlNKEIJ Si. Men beweert dat prins Jéróme Napoleon na het einde van de werkstaking der meubelmakers en behangers van den Faubourg Saint-Antoine een manifest over de sociale quaestie aan de werklieden wil rigten, waarin hij trachten zal hun aan te toonen, dat een democratisch keizerrijk meer voor hen kan doen dan de met onmagt geslagene Gambeltislische republiek. Het aantal personen, die op Allerheiligen naarPère-Lachaisegetrokken zijn, om de graven van bloedverwanten, vrienden en andere vereerde afge- gestorvenen te bezoeken, wordt geschat op 120,000. De heer Drauhet, ex-gouverneur van Fransch-Indië, had indertijd den heer Pierre Alipe, afgevaardigde van deze kolonie, wegens laster voor de regtbank gedaagd; doch deze laatste was door zjjne parlementaire betrek king beschermd en de heer Drauhet zag telkens zjjne aanklagt afgewezen. Van het reces gebruik makende, bragt de gouverneur eindelijk de zaak voor het hof van assises der Seine, dat den afgevaardigde Alipe bij verstek tot 15 dagen gevangenisstraf en 3000 fr. boete veroordeelde. Zekere Coquillard te Bordeaux maakte het hof aan een jong meisje en spoedig brak de trouwdag aan. Toen men zich naar de mairie zou bege ven, wist Coquillard zjjne bruid en hare familie te overreden niet daarheen te gaan, voorgevende, dat de ambtenaar van den burgerlijken stand het te druk had en liever des avonds aan huis wilde komen om te trouwen. Zoo geschiedde: een in het zwart gekleed heer verscheen des avonds en verbond hel jonge paar in hel huwelijk. Het bedrog lekte echter spoedig uit en Coquillard, die gebleken is getrouwd te zijn en vader van twee kinderen, is door de regtbank tot zes jaren gevangenisstraf veroordeeld. Rochefort, die Montceau-les-Mines bezocht heeft om aan de familiën der, voorloopig gevangen gehouden beklaagden het geld uit te deelendat door vrijwillige inschrijvingen bijeengebragt is, schrijft aan l'Intransigeant, dat de verstandige lieden te Montceau zich overtuigd houdendat het ge beurde aldaar voorbereid is door eene geheime, in dienst van de mijn- maatschappij staande politie. Agenten, vroeger gehuurd door Lagrange, die thans op eigen hand politiedienst verrigt, waren in den omtrek gezien. Lagrange werd onder het keizerrijk gebruikt om, zoo noodig, hier en daar eeuig oproertje uit te lokken. Uit Lyon meldt men betredende de aldaar gedane inhechtenisnemingen o. a. bet volgende: De aanhouding van den dynauiietmaker Biet heeft tot de gevangeneming van twee anderen geleid, mannen van 50 en 65 jaar. De laatste, een Zwitser van afkomst, sleet bet dynamiet, dat de eerste vervaar digde. In den tuin van het huis, waar Biet zich schuil hield, nasporingen doende, zagen de politiedienaren eene plek, waar niet lang geleden gegra ven moest zijnen hier vonden zij op zekere diepte een grooten voorraad nitro-glycerine en andere voor het vervaardigen van dynamiet noodige stof fen, dynamietpatronen en vormen, aldaar door de twee bovenbedoelde per sonen, Colombet en Pillet genaamd, verborgen. Biet vervaardigde op vrij groote schaal dynamiet en in tal van steengroeven werden alleen zijne pa tronen gebruikt. In eene wijk der stad leefden verscheidene gezinnen van deze industrie. Des nachts deed Biet het nitro-glycerine enz. bij de werk lieden aan huis bezorgen eri hij kreeg het als dynamiet terug. Zekere Labour, die te Nevers in de gevangenis is, waar hij zijn vonnis wacht wegens het plegen van een moord op eene weduwe, had een plan beraamd om uit den kerker te ontvlugten. Hij maakte het bekend aan twee gevangenis-kameradenwien hij beloofde te zullen laten deelen in het geld, dat hij zich van de vermoorde vrouw had meester gemaakt en dat, zoo bij zeide, niet minder was dan 75000 fr. Dit plan namen de beide anderen aan. Dag aan dag verzamelden zij de eindjes touw, waarmede de biezen, die in de gevangenis gebragt werden om er stoelen van ie matten, zarnen- gebonden waren. Toen zjj nu voor eenige dagen een zes meter lang touw van driedubbele dikte in hun bezit hadden, stelden zij vast dat deii daarop volgenden nacht de slag zou geslagen worden, waar zij niet tegen een moord zouden opzien. Door eene toevallige omstandigheid echter werd de uitvoering van het plan een dag uitgesteld. In dien tusschentijd verklapte een ander gevangene, die de Incht van dé zaak gekregen had, het geheim aan den cipier, die terstond de noodige maatregelen nam. Te Berlijn is uitspraak gedaan in een proces van 11 sociaal-democraten, die wegens oproer teregtstonden. Van die beschuldiging zijn zij vrjjgespro. ken, maar daarentegen zijn de meesten hunner veroordeeld, wegens oprui, jing en verzet tegen de openbare magt, tot verscheidene maanden gevange nisstraf. Nabij Diedenhofen is het volledig skelet van eeu mammouih opgegra ven. De slagtanden, van zeer hard en fraai ivoor, zijn 1.70 lang en aan het ondereinde 70 centimeters in omvang. Zeven groote kisten waren naau- welijks voldoende om het skelet per spoor naar Berlijn over te brengen. Bij een uilgever te Mnnchen heeft zich onlangs een schrijver aange meld, die niet minder dan zestig jaren, in de eenzaamheid van een Thu- ringsch landgoed, zich aan het zamenstellen van een werk over muziekge schiedenis heeft gewijd. Het is een 87-jarig grijsaard, baron Winzigerode. Hij heeft in een reusachtige koffer de handschriften voor zijn werk medege- bragt, dat ongeveer 40 deelen zal beloopen. Te Giattfelden, een dorp aan den Rijn in Zwitserland, is dezer dagen het huis van den predikant, terwijl deze de synode te Zurich bijwoonde, door roovers overvallen en geplunderd. De vrouw van den predikant kwam daarbij op gruwelijke wijze om het leven-, haar kind werd gered door de dienstbode, die uit een venster wist te ontkomen. Te Gois, in het Hongaarsche comitaat Wiesselburg, hebben weder on geregeldheden tegen de Joden plaats gehad. Verscheidene huizen werden geplunderd en de vrouw van een koopman werd doodgeschoten. LONDEN, 3 November. In het lagerhuis heeft sir Ch. Dilke medegedeeld, dat de regering aan de Porte verklaard heeft, dat de opdragt aan lord Duflerin geenszins de beteekenis heeft eener verandering in de diplomatiekt betrekkingen met de Porte en bovendien niet zonder praecedent is. De staatssecretaris zeide verder, dat de instructies, welke heden aan DofFerin gezonden zijn, door de regering niet aan het huis kunnen worden mede gedeeld. CAIRO, 3 November. Onder goedkeuring der autoriteiten heeft generaal Alison besloten terstond drie Engelsche officieren naar -tudan te zenden, ten einde rapport uit te brengen over den algemeenen toestand uit militair oogpunt, en inlichtingen in te winnen omtrent de wegen van Suakim naar Khartum en omtrent de mogelijkheid om Khartum in staat van tegenweer te brengen. CAIRO, 3 November. De heer Bredif, de Fransche contrólenr-generaal van de Egyptische staatsschuld, heeft heden aan Chcrif-pacha een brief ge schreven, houdende de vraag waarom, aangezien de Enropeesche controle niet bij een decreet van den Khedive is afgeschaft, bij (Bredif) niet uitge- noodigd is geworden tot bijwoning der zittingen van den ministerraad. //Ik heb mij eene zware koude op den hals gehaald", hoort men dikwijls en bijna iedereen heeft daarvan in dit jaargetijde te lijden. Zelden echter schrijft men aan zulk eene verkoudheid dit boosaardige karakter toe, dal zij bij veronachtzaming vertoont en er bestaan niet weinig gevallen waarin tering en andere zware ziekten daaruit zijn ontslaan. Als voorbehoedmiddel verdient de Bijnlandsche Druiven-Borslhouig (zie de advertentie in 't nummer van heden) aan iedereen te worden aanbevolen, die lijden aan moejjelijkhedei in de ademhalingsorganen, daar dit aangename sap de eigenschap bezit hel slijm los te maken, de droogheid en daardoor de neiging tot hoesten te verzachten en weg te nemen, waardoor eene spoedige bevrijding van det onaangenamen toestand verkregen wordt. Tevens worden de voedende ei de vertering bevorderende uitwerkselen van dit huismiddel zeer geroemd ei erkend. ZWOLLE, 3 November. Tarwe/9 a ƒ9.50rogge/6.50 k/7; gerst ƒ6 A 7; boekweit ƒ6 b ƒ6.50; paardeboonen 8 b ƒ8.75; aardappelen 1.75 'a ƒ2.75; «liet per HL. Boter. Aanvoer 775/8, 420/16 vaten en 625/2 KG. stukgoed. Totali aanvoer 40025/2 KG. Middenmarkt 1.20 per KG. Handelswaarde ƒ24015. Notitie TO heden: per KG. 1 b 1.40; per 20 KG. of J vat prima kwal. J 27 h 2); afwijkende soort 25 b ƒ26; tweede soort ƒ21 b ƒ22. Ejjeren: ƒ4.25b ƒ5.71 per 100 stuks. Vee. Aanvoer deze week p. m. 2800 stuks. Handel geanimeerd. Prijzen vüt Varkens. Aanvoer p. m. 600 biggen en ruim 250 varkens. Biggen ƒ0.951 ƒ1.20 per week; magere varkens 20 a ƒ35; drachtige dito onveranderd; vet# dito 2 ets per KG. lager. Wild en gevogelte. Prijzen algemeen minder. Alleen eerste kwal. prijshoudead NIEUWKXJYK, 3 November. Hop. Prijzen stationair. Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 6