De Parijsche bladen maakten liet signalement van Ravry bekend en de vrouw ontving weldra van den commissaris van polite te Lyon berigt, dat baar Ban zich 'n **ie s,at' bevond, in liet hotel de Provence. Opgetogen van blijdschap, na eenige dagen van vreeselijke onzekerheid, vertrok zij met den sneltrein naar Lyon. Maar zij kwam te laat. Ravry had de stad ver laten en men wist niet waarheen hij vertrokken was. Sedert had men niets mcer va" *)eal vernomen tot voor eenige dagen, toen hy uil eigen be weging in zijn huis terugkwam. Ravry had gedurende zijne afwezigheid nu bier dan daar rondgezworven. Het gebruik, dat hij van den tijd gemaakt bad, wist hij zich niet volledig te herinneren; maar hij heeft de zoekge raakte schakels in de gedachtenisketen kunnen aanvullen met behulp van de rekeningen, die hij ontvangen had van de logementen, waar hij korter «I langer vertoefd had. Hij had geestvermogens genoeg ov.rgehouden om door het betrachten van eene groote mate van zuinigheid zoo lang mogelijk ju zijn onderhoud te voorzien. Hij reisde meestal te voet en hij herinnert zich een bosch te zijn doorgegaan, waar hij den nacht had doorgebragt. Hij bereikte Italië en hield zich te Milaan op in hel hotel de France. Daar krabbelde hij verscheidene brieven, gerigt»aan den heer Camecasse, prefect van politie tc Parijs, en aan verschillende vrienden. Van liever lede kreeg hij zijn versland terug. I)e door hem geschrevene brieven, die hij niet verzonden hal, geven een juist iuzigt van den loenmaligen toestand zijner hersenen. Eindelijk, voor eenige dagen, ontwaakte hij 'sochtends zoo helder van geest als hij ooit geweest was. De zwaarte, die bij in zijn hoofd had gevoeld, was geheel en al geweken. Het was hem als ontwaakte hij uit een langdurigen slaap. Hij zag in zijn geest zijne vrouw",, zijn kind, zijn huis en al wat hem daar geboeid had terug. Hij vertrok daarop terstond uit Ital'ë naar Parijs. Volgens het Petit Journal heeft men in een hotel in de Grenelle- straat te Parijs in een kofier een kistje gevonden, waarin het lijk van een zevenjarigen knaap, die ongeveer anderhalf jaar geleden vermoord moet zjjn. Men houdt zekere vtohw Robert, die met het kind in het logement gewoond beeft en die zich voor zijne tante uitgaf, voor de moordenares. Te Caen is het standbeeld van Lodewijk XIV, op de Place Royale, op last van de gemeentelijke overheid weggenomen. De bisschop van Angers, mr. Freppel, is in appèl gekomen van het vonnis der regtbank van eerste instantie, die zich onbevoegd had verklaard in zake de vervolging, ingesteld door den prelaat legen het gemeentebestuur van Angers, hetwelk het bisschoppelijk paleis den 14drD Julyondanks zijn verbod, verlicht en versierd had. niHTICllLAXD. De keizer is Woensdag, met de prinsen Wilhelm, Hendrik, Frederik Karei en Albrecht van Dresden naar Potsdam en Babelsberg teruggekeerd. Te Nickritz nam Z. M., na voor het laatst de manoeuvres te hebben bij gewoond, van den koning en de koningin van Saksen afscheid. Voorts beeft de keizer aan den koning een eigenhandigen brief geschreven, om dezen zyn dank te beluigen voor de genoten ontvangst. Grooten lof zwaait Z, M. daarbij aan de troepen wegens hunne houding bij de manoeu vres toe. Met de voorloopige werkzaamheden voor het opmaken der Pruissische staatsbegrooling zal men over eenige dagen gereed zijn, zoodat de minister van financiën spoedig tol het vaststellen daarvan zal kunnen overgaan. Naar men verneemt, zal de begrooting niet veel van de vorige verschillen, maar toch over het algemeen iets gunstiger zy In de garnizoenskerk te Potsdam is dezer dagen de 73-jarige professor W. met een schoon 21-jarig meisje in het huwelijk verbonden, dat tot dusver winkelmeisje was geweest bij een banketbakker. De kerk was stampvol nieuwsgierigen, te meer daar W., wegens vroegere huwelijken, reeds bekend was. In zijne jeugd een arm, maar talentrijk schilder, heette hij in de wandeling «de mooije W.", trok de aandacht vau eene niet zeer jonge, maar schatrijke weduwe, die hem in staat stelde zijne studiën te voltooyen en voorts met hem trouwde. Eenige jaren later, na een hoogst- gelukkigen echt, stierf zij en liet hem haar groot vermogen na. Weder trad W. in het huwelijk, maar na eenige jaren stierf ook de tweede vrouw en hij was 200,000 mark rijker. Wat hel winkelmeisje betreft, dit heeft hare toestemming niet gegeven voordat hij haar een huis en de helft van zijn vermogen had afgestaan. Dezer dagen heeft het 7-jarige zoontje van een daglooner W. te Ros- slau, in Anhalt, het 3-jarige dochtertje van een metselaar met eene hark den schedel verbrijzeld. Toen zijne moeder toesnelde om de tanden der hark uit het hoofdje te trekken, trachtte de jeugdige booswicht haar zulks te beletten, door haar met een mes te dreigen. Het meisje is na een zwaar Jijden bezweken. Te I.udwigsburg, in Wurtemberg, is men bezig om een reusachtig kerkorgel, bestemd voor de kathedraal te Riga, te vervaardigen. Het instru ment heeft 120 registers. OOITEKRIJK, Weder is een slagtoller gevallen van het aanvatten van niet-geïsoleerde electrische geleidingsdraden. De heer Oscar von Haïder, uit Weenen, die persoonlijk bezig was den door den storm beschadigdeu electrischen toestel Ju het tentoonstellingsgebouw te Triest te herstellenvatte twee niet om hulde draden aan. Daardoor herstelde hy de afgebroken geleiding der elec- triciteit en viel oogenblikkelijk dood neder. Alle aangewende hulp bleek vruchteloos. De nadere berigten omtrent de overstroomingen in Zuid-Tyrol en karinthië doen zien, dat daardoor groote schade is aangerigt en verschei den menschen het leven hebben verloren. Van den spoorweg der Siidbahn- maatschappij zijn bruggen vernield en stukken van den spoorwegdam weg gespoeld, zoodat het verkeer gestremd is. De schade, die van het stilstaan van het vervoer medegerekend, wordt op 500,000 fl. geschat. Trente is mede overstroomd en in Bruneck zijn door de kracht van hel water eenige huizen ingestort^ en steeds bleef de regen aanhouden, zoodat men met zorg de toekomst te gemoet ging. Burgers en militairen zyn in de weer om hulp tc verleenenwaar die noodig is. In het naburige Italië verkeert men in dcnzelfden toestand. De keizer, die te Triëst vertoeft, heeft terstond uit zijne private kas 10000 fl. gegeven, om te voorzien in de eerste behoeften van allen, die door de overstrooming woning en eigendom hebben verloren. Te Venetië zijn nog drie personen in hechtenis genomen, onder ver denking van medepligtigheid aan den verijdelden aanslag op het leven van den keizer van Oostenrijk. Al de gevangen genomen personen moeten tot een geheim genootschap behooren, dat zijne vertakkingen van Rome en Na pels tot Triëst uitstrekt. Overdank, de eerst gevatte voornaamste schuldige, behoort tot eene geachte familie te Triëst. Zijn vader is een zeer gezien zee-oflicier. Zijne bloedverwanten zullen vergunning vragen tot hel veran deren van hun naam. OOM T-l NDIE. BATAVIA. 15 Augustus. Op 12 September zal alhier teregt staan W. E. J. Salomonsz, laatste lijk boomklerk der factory alhier, beschuldigd van eene som van ƒ10042.49 te hebben verduisterd en ten eigen bate aangewend, die hij ter dekking van het uitvoerregt van door hem in te laden Billiton-tin zou hebben ont vangen, doch niet verantwoord. Aan de Locomotief meldt men, dat in de kas van den onlangs over leden ontvanger te Pati een aanzienlijk tekort moet ontdekt zijn. Ook wordt medegedeeld, dat tusschen dit tekort en den plotselinge» dood van dien ambtenaar verband bestaat. In Bantam heerschtc eenige dagen geleden de cholera in hevjgen graad. Vooral de districten Moedjang en Seali van de afdeeling Lebak zijn de brandpunteu der ziekte, die ook daar haar hoogst kwaadaardig karakter niet verloochent. Uit Riouw meldt men het overlijden, na eene zeer kortstondige ziekte, van den militairen kommandanl aldaar, den kapt. F. 11. Schoemaker. Het afsterven van dezen officier, die zich zoowel bij zijne ondergeschikten als zijne medeingezeteuen zeer bemind en geacht heelt weten te maken, wordt algemeen betreurd. Vergunning is verleend om te repatriëeren aan den luit. ter zee 2e kl. J. M. F. Lange, aan de luitt. ter zee 2' kl. C. E. Hummel, J. Knijp, W. J. de Bruyue en aan den officier van admin. 2e kl. W. A, Ie llutte. FEK ifcLtGKAAF. PORT-SAlD. 21 September, des avonds. Nadat eene order van Yacoub- pacha aan de soldaten te Damietle om de wapenen neer te leggen en naar hunne haardsteden terug te keeren, ontvangen was. werd daaraan door het geheele garnizoen dier vesting voldaan. Abdellah en Aboulata verlrokken met een zwak escorte in de rigting van Cairo. MOSKOU, 21 September. De keizer hield heden namiddag op het Cho- dinschene veld eene wapenschouwing over de troepen. Daarna nam de keizer de tentoonstelling in oogenschouw. De wapenschouwing over de troepen werd ook bijgewoond door de kei zerin en de gezamenlijke leden der keizerlijke familie. De keizer was te paard, en naast hem reed de vorst van Montenegro. De keizer vertoefde iu het gebouw der tenoonstelling lot 's avonds uur. De orde iu de straten, welke de keizer passeerde, werd door vereenigin- gen, uit het volk gevormd, gehandhaafd. Politie was weinig of in het ge heel niet zigtbaar. ST. PETERSBURG21 September. Hel Journal de St. Pétérsbourg meldt dat de groote mogendheden geen bezwaar hebben gemaakt legen het bijeenkomen van hare gezanten te Konstanlinopel tot oplossing van het Turksch Grieksche grensconflict. KONSTANTINOPEL21 September. Tot op dezen oogenblik is de Porie nog niet in onderhandeling gelreden over Egypte. ALEXANPRIË. 22 September. Al de officieren der opstandelingen bene den den rang van kolonel, die naar Ramleh zijn geleid, zijn in vrijheid gesteld. Er zijn meer dan vijftig achtergebleven, die gisteren avond onder begeleiding naar Alexandrië zijn gebragt. SIDNEY, 22 September. (II. O.) De tentoonstelling te Sidney is heden morgen door brand geheel vernield. MOSKOU, 22 September. Van bevelen voor de krooning bij gelegenheid van het verblyf des keizers alhier is niets bekend. De uitnoodigingen en toebereidselen voor de krooning zullen te zijner tijd in overeenstemmiug met de daartoe gevorderde tijdsruimte plaats hebben. ALEXANDRIE, 22 September. De expeditie naar Damietle is heden over Tantah vertrokken. De expeditie ter zee bestaat uit eene korvet en twee kanonneerbooten. Men verwacht geen tegenstand. RECLAMES. Slechts goede, door het publiek gezochte, geneesmiddelen worden nage maakt. Men lette dus, wanneer men de Zwiisersche pillen van RICH. BRANDT koopt, welke, zooals algemeen bekend is, het zekerste en meest aangename geneesmiddel zijn tegen de storingen der vertcrings- en voedingsorganen en derzelver gevolgen, zooals; verstopping, aandoeningen der maag, der lever en der gal, aanbeijeu, dik bloed, opgezetheid, hoofdpijnen, aanvallen van duizeligheid, afmatting, enz.dal de Zwiisersche pillen van RICH. BRANDT slechts verpakt zijn in blikken doozen, voorzien van eene roode etiquette, welke op eenen rooden grond het witte Zwiisersche kruis vertoont en de handteekening van RICHARD BRANDT draagt. Uitvoerige prospectussen benevens de getuigschriften zijn gratis te bekomen en de pillen tegen 70 ets per doos, zoodat de dagelijksche kosten slechts 2 ets bedragen, te Leiden bij den Heer N. K. SVVEMEH.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 3