heerschende duisternis misleid, is hij den weg misgereden en met zijn paard te water geraakt. s GRAVENHAGE, 22 September. Door Z. M. is aan den heer 11. R. A. Sassen, consul der Vereenigde Staten *an Venezuela te Brussel, verlof verleend tot hel aannemen van het ridderkruis der orde van Kalakaua, hem door den koning van Hawaii geschonken. Aan de artsen S. Wagner, geb. te Korb, en dr. F. Ifïert, geb. te Wahlershansenis vergunning verleend de geneeskunst uit te oefenen op Nederlandsche zeeschepen, met uitzondering van oorlogsvaartuigenonder voorwaarde, dat zij de wettelijke bepalingen omtrent de uitoefening der geneeskunst in Nederland siiptelijk nakomen. Bij het wapen der artillerie van het leger in Nederl. Indië is benoemd tol 2<n luitenant, de kadet P. J. Loysen Dillié, herkomstig van de kon. militaire akademie, en de 1' luit. G. G. T. van Erpers Roijaards, van bet 5e reg. infanterie, is in zijnen rang overgeplaatst bij hel wapen der infanterie van hel leger in Nederl. Indië. Door Z. M. zijn benoemd: bjj den grooten staf van het leger, tot ge- ueraal-majoor, bevelhebber in de le militaire afdeeling, de kolonel C. L. S. List. kommandanl van hel 1« reg. huzaren; bij liet wapen der cavalerie, lol kolonel en kommaudaut van het 1' reg. huzaren, de luit.-kolonel E. D. Geukama Bakker, van het 2' reg. huzaren; bij hel wapen der artillerie, bjj den staf van het wapen, tot inspecteur der artillerie, 's konings adjudant in buitengewone dienst, de generaal-majoor F. F. Steenberghe, komman danl der bereden artillerie; lot kommandant der bereden artillerie, de kolonel jh'. C. J. A. ridder baronet Speelman, kommandant van hel 2e reg. vcld-artilletie; lot kolonel, de luit.-kolonel M. C. F. Simon, gouverneur der kon. militaire akademie; bij bet le reg. veldartillerie, lot kolonel, de luit- kolunel J. G. G. van Dijk, kommandant van bet corps; lol luit. kolonel, de majoor 11. M. Steenberghevan het corps; bij het 2e reg. veld-artillerie tot kommandanl van het corps, de kolonel C. D. 11. Schneider, komman dant van het 1' reg. vesting-artillerie; en bij het le reg. vesting artillerie, tot kommandant van liet corps, de luit.-kolonel F. M. Coliard, van bet 4* reg. vesting artillerie. De luit. ter zee 2' kl. J. D. Heyning, uit West-Indië teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld. Z. M. de koning heeft heden in bijzonder gehoor ontvangen H. graaf della Grote de llojola en monsgr. F. Spolverini, die de eer hadden Z. M. hunne geloofsbrieven te overhandigen, de eerste als buitengewoon gezant en ge<olmagtigd minister van Italië, de volgende als afostolisch internuntius bij bet Nederlandsche hof. De diplomatieke vertegenwoordigers werden door 's konings kamerheer- ceremoniemeester in staatsierijtuigen naar het paleis geleid en naar hunne woningen tcruggebragt. Z. M. de koning zal morgen, des nam. ten half twee ure, audiëntie vcrleencn aan de commissie uit de eerste kamer der staten-generaalbelast met de aanbieding van het adres van antwoord op de troonrede. lu de zitting van de tweede kamer van heden heeft de heer Straetmans, na het afleggen der gevorderde eedenzitting genomen. De heer van Rees, door Z. M. tot voorzitter benoemd, aanvaardde het praesidium met eene rede, waarin hij herinnerde, dat het aan inspannenden arbeid, blijkens de troonrede, niet zou ontbreken, en dat ook, met het oog op de periodieke verkiezingen, meer dan ooit voortvarende behandeling van zaken noodig was, waartoe de herziening van het reglement veel kou bijdragen. Hij wenschte. dat ernstige zamenwerking met de regering goede vruchten voor hel vaderland en Indië mogt opleveren. Maandag ten half drie zal de aanbicdiug der staatsbegrooting plaats hebben. Naar men meldt is Z. K. H. de prins van Oranje in hel begin dezer week naar Pau (Frankrijk) vertrokken. De lord-mayor van Londen is gisteren omstreeks middernacht met een extra-trein per Rijuspoor uil Amsterdam alhier teruggekeerd. Sir Whiltaker en de hem vergezellende overheidspersonen waren ten hoogste voldaan over de ontvangst, hun in de hoofdstad des rijks bereid. Heden ochtend maakten zij een uilstapje naar Haarlem en Leiden. Na terugkeer hier ter stede vereenigde de lord-mayor een twaalftal genoodigden aan een lunch in het Hotel des Indes. Uit hooide van het op heden avond bepaalde vertrek kon het hoofd van Londen's stedelijk bestuur geen gebruik maken van de gelegenheid om heden avond de voorstelling in de koninklijke loge, door Z. M. te zijner beschik king gesteld, bij te wonen. Met den trein van 5 ure is de lord-mayor en gevolg uit de residentie naar Vlissingen afgereisd. BELGIË. In den laatsten tijd zijn bier te lande weder een aantal spoorweg ongelukken voorgekomen. Te Gent is buiten de Muidcrpoori een wissel- wachter op de rails gevallen en door een aankomende goederentrein letterlijk onthoofd. Een dergelijk ongeluk had lusschen de stations van Cortenbergh en Saventhem met een wisselwachter plaats. In hel station van Qttincam- pois liep een goedcrentreiu op een 30-tal waggons. De schok was zoo hevig dat de waggon van den goederentrein, waarin zich de hooldconductenr be vond, totaal verbrijzeld werd. De man werd met moejte uit de brokstuk ken gehaald en heeft als door een wonder slechts eenige ligtc kneuzingen bekomen. - Zaturdag II. boden zich verschillende veroordeelden aan in de gevangenis te Brugge om hunne straf te ondergaan. Doch, hoe waren zij verwonderd, toen men hun antwoordde, dal zij niet konden ontvangen worden. Een ieder moest weder huiswaarts keeren. De oorzaak van die weigering hierin gelegen, dat de gevangenis thans overvol is met kostgangers en geen enkel plaatsje meer te bekomen is. EHGELAWD, LONDEN. 21 September. De aartsbisschop van York. als primaat optredende in stede van zij, collega van Canterbury, die ziek is, heeft, bij schrijven aan de Anglicaan, sche bisschoppen, tegen Zondag in de kerken eene algemeene dankzeg^ voor de Britsche overwinningen in Egypte bevolen. Daarbij wordt voor» schreven den Allerhoogste lol en dank toe te brengen door het zingen vandt Psalmen 29. 46, 72 en 107, mitsgaders door het uitspreken van de volgend! woorden: "Wij verheerlijken U voor de jongste overwinning, die Gij an ons leger hebt verleend, waardoor, als in een oogwenk, de vrede in Eaypp hersteld is, de groole weg tusschen Engeland en ons Indisch rijk veiligjs gemaakt, en de werken des vredes alreeds hervat zijn door het Egyptische volk. Leer ons inzien dat Uwe hand dit heelt gewrocht, dat Gij in het midden waart van ons legerkamp, om ons te verlossen en onze vijand» over te leveren in onze handen. Leer ons allen U lief te hebben en li vreezen, en ons vertrouwen te stellen onder de schaduw van Uwe vlo. gelen". Hel congres der Britsche wcrkliedenverecnigingen werd Dingsdagij Manchester geopend. De president, de heer Austin, weidde in zijne openings- rede vooral Hit over de noodzakelijkheid der gelijkstelling van het landelijk met het stedelijk kiesregt en van eene ruimere vertegenwoordiging der werk. liedenvereenigingen in hel parlement Eene wekelijksche bijdrage van éti penny van alle op het congres vertegenwoordigde vereenigingen zou, ben. kende hij, jaarlijks 25.000 tot ondersteuning van 25 parlementsleden op leveren. Het congres wordt door 153 gedelegeerden bezocht, die te zaten 126 werklieden-vereenigingen met een totaal van 510,592 leden vertegen, woordigen. Bij acclamatie werd o. a. aangenomen een voorstel van mr. Bailv van Preston en miss Wilkinson van Londen, waarbij de wensch werd uit gesproken dat [ractisch bedreven mannelijke en vrouwelijke werklieJet moglen benoemd worden tot onder-fabriekinspecteurs in het belang van eene strengere toepassing van de wet op den arbeid van vrouwen en kinder» in fabrieken en werkplaatsen. Het lijk van wijlen dr. Pusey werd Maandag avond te Oxford aan» bragl van Ascot Priory, over den landweg, een afstand van 43 Engelsckt mijlen liet wordt bijgezet in de kathedraal in hetzelide grafgewelf, wait voor 40 jaren hel stoffelijk overschot van des doctors gade werd bearaven. De deken van Christ Church, in Schotland afwezig, komt van daar om it lijkdienst te leiden, zoomede Ganon lnce Regius, professor der godgeleerd, heid. 's Doctors broeder en aanverwanten, benevens vele hooge kerkelijke personen zijn naar Oxford gekomen om hun broederlijken vriend de laatsit eer te bewijzen. Te Galway kwam Maandag de beul Marwood aan, om er a. s. Vrijdaj hel doodvonnis te voltrekken aan den agrarischen moordenaar Walsh, lit; legde de reis van Limerick naar Galway onder bescherming van eene com. paguie soldalen en politie-beambten af. De beul kon voor het oprigten ut het schavot geen hulp verkrijgen, zoodat hjj dien arbeid zelf moest ret riglen. Er is versterking van politie aangevraagdomdat men niet zonder grond Vrijdag onlusten vreest. Het Arabische blad El Jawaib bevat een artikel over den loeslani in Egypte en spoort daarin den Khedive aan om het vermogen der au. voerders van de nationale partij verbeurd te verklaren en daaruit hun ver goeding le geven, die door plundering of brandstichting schade geledtt hebben. Het blad wijst er op, dat bedoelde personen zeer rijk zijn en lm vermogen voldoende zou zijn om alle schade te vergoeden. Volgens telegrafische berigten, door de Times en de Daily iVews ooi- vangen, is hel weder in de Alpen voor September iels ongehoords. De Sit plon, Spliigen en Bernardino zijn nu reeds versperd door massa's sneeuw evenzoo de Engadiner passen. In hel Boven-Rhónedal ligt de sneeuw ttt voet hoog. De vreemdelingen te Zermatt zitten ingesneeuwd. Behalve in j sneeuwheeft men hinder van bergstortingen en hoog water. FKiNKRIJU, Naar men aan de Köln. Zeil. uit Parijs meldt, zijn door bemiddel»; van groote financiers te Londen onderhandelingen aangeknoopt om etm 'internationale commissie" in Egypte le stichten, bestaande uil gedelegM den der verschillende afdeelingen van bestuur, benevens den Engelschen den Franschen controleur, welke commissie toezigt zoti oefenen over* Egyptische begrooting, waarvoor hare bekrachtiging ten vereischte zou wik- den gesteld. Volgens dit plan zou voorts een Engelschman Egyptisch minisH van financiën worden. Parijs zal binnen korten tjjd een volledig pneumatisch telegraafnet It zitten. De tclegramdienstwelke op 1 Mei 1879 op al de bureaux van oude stad werd aangevangen, is den l!,eD Febr. jl. tot de wijken Grevelte Auleuil, Passy en les Ternes uitgebreid. De sedert gerezen moeijelijkhedu voor eene verdere uitbreiding zijn door den raad van state onlangs opgeloJ ten gevolge waarvan de werkzaamheden weder zijn hervat en met .<H worden voortgezet. Van het portret van mile Feyghine, die zich in het kabinet van bant beschermer, hertog de Morny, van het leven beroofde, zijn reeds metrd' 60000 exemplaren verkocht. Op 12 Julij had er te Parijs in het "Café des Entrepreneurs" ernelten? gasontploffing plaats, waarbij eenige personen gedood en verscheidenef' wond werden. Op zekeren persoon, Ravry gehceten, wonende tegenon' genoemd café, had die ontploffing eene zoodanige uitwerking, dal geestvermogens geschokt werden. Acht dagen na het voorval verlid'! Parijs en vrouw en kind. 's Daags hierna gaf de vrouw aan de politiek® nis van de verdwijning van haren man. Er werden nu nasporingen gt'"1 If (I I T E NLANDSCH E If K Kif} T K N.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 2