woordigd aantal aandeelen. Er waren vertegenwoordigd 474 aandeelen. Het vereischte getal was 585. Te Amsterdam is gisteren aan boord van het stoomsehip Celebes, in reparatie aan de koninklijke fabriek van stoom- en andere werktuigeneen zwaar stuk ijzer bij het neêrlaten gevallen op het hoofd van een timmer man, die onmiddellijk een lijk was. Een ander man werden de beenen er door verbrijzeld. Men meldl uit Purmerende aan de IV. R. C.: De vrouw van zekeren 1). 11. gaf haar stiefkindeen meisje van 8 jaar, wegens ongehoorzaamheid een pak slaag, waarop het kind, na hare schoenen en kousen te hebben uitgetrokken, zich in eene sloot achter het huis verdronk. Kort daarna vond men het lijkje. Eergisteren avond is per Rijnspoor ten 9 ure te Utrecht aangekomen 11. K. H. prinses Frederik Karei van Pruissen, met gevolg, opgewacht wor dende door H. K. H. prinses Hendrikmet wie H. K. 11. zich per rijtuig naar Soesldijk begaf. Den 20'" dezer zal de heer dr. A. A. W. llubrecht, benoemd tot hoog leeraar in de zoölogie, physiologie enz. aan de universiteit te Utrecht, zijne betrekking aanvaarden met hel houden eener redevoering in de gehoorzaal van hel akademiegebouw aldaar. Door de arrond.-regtbank te Utrecht is Maandag de zaak behandeld van een aldaar gevestigden geneesheer, die van een lyphus-geval, dat hij in behandeling had, geene aangifte had gedaan aan den burgemeester ter plaatse waar zulks behoorde. Het openbare ministerie eischle voor dit feit eene boete van 100. Uit Rhenen meldt men dal de Duitschers, werkzaam aan den metalen bovenbouw over den Rijn bij die stadhet vrij bont maken. Gevecht op gevecht, waarbij de messen niet in de scheeden blijven, wordt geleverd. Slechts aan eene sterke politiemagt, waaronder rijks-veldwachters uit bij gelegen plaatsen, is hel mogen gelukken de vijandelijkheden te doen staken. Maandag avond is Ie Voorst bij een hevig onweder de bliksem gesla gen in een htiis, door l«ee gezinnen bewoond, dat terstond in brand ge raakte. Behalve de inboedel, verbrandden ook drie varkens. De vrouw van i en der be» oners verkeert door den schrik in zorgelijken toestand. Ook te 0!st sloeg de bliksem in eene boerenwoning, staande op ongeveer een kwartier afstand van de kom van het dorp. Voormelde woning en eene schuur, welke gebouwen aan elkander waren verbonden, zijn eene prooi der vlammen geworden, benevens de geheele inboedel, met uitzondering van cenige kleedingslukken. liet in de gebouwen aanwezige vee, twee paarden en eenigc varkens, werden gered. Door den 53-jarigen A. Knaps, te Venlo, is eene locomobile van koper vervaardigd', die bestemd is voor de internalionale-koloniale tentoonstelling te Amsterdam. Het geheel heeft eene zwaarte van circa 0,75 kilogram, eene lengte van 13 centimeter en een cylinder van 1,5 centimeter, waarbjj eene voedingspomp met regulateur, benevens een vertikalen en horizontalen ketel, liet werktuig wordt door stoom in beweging gebragt en is in menig opzigt een kunststuk. In het niet ver van Venlo gelegen Anrath vermaande een gendarme des nachts eenige jonge lieden om rustig te zijn, die echter daaraan geen gehoor gaven. De gendarme trok hierop zijn sabel en trof den 25-jarigen Johan Wamel zoodanig, dat hij den volgenden morgen aan zijne wonden overleed. 's GRAVENHAGE 14 September. Aan den heer mr. J. Mauritsz Ganderheyden is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester van Zierikzee. Aan den ontvanger der directe belastingen C. M. van der lleyden, te Rotterdam (le afdeeling), is, op zijn verzoek, eervol ontslag uil 's rijks dienst verleend, onder dankbetuiging voor de trouwe diensten door hem ook in hoogerc betrekkingen aan den lande bewezen. Ook is aan den ont vanger der directe belastingen V. H. Niemantsverdriel te Gorredijk, op zijn verzoek, eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend. De 2' luit. E. NV J. de Beijer, van hel 5e reg. infanterie, is in rang en ancienneteit overgeplaatst bij het wapen der inlanterie van het leger in Ncderl.-lndie. en de tijd van duur der detachering bij het leger in Nederl- ludië van den 1' luit. J. van der SchroelT, van het wapen der infanterie hier te lande, vastgesteld op vijf jaren, is verlengd met zes maanden. Door Z. M zijn benoemd: bij het wapen der infanterie, tot kapitein, de le luit. NV. A. T. Helms; tot 1'° luit., de 2' luitt. NV Puffius, R. J. graal SchinimclpenninckF. M. A. Mesch, E. F. NV. C. Westerbaen Schmidt II. A. de Vos en C. van der SchroefT, allen van hel wapen en gedetacheerd bij het leger in Nederl. Indië; bij het reg. grenadiers en jagers, tol kapi tein, de Is luit. A. Evenwel, van het corps; bij het 1' reg., tot le0 luit., de 2' luit. NV. X. Buekers, van het corps; bij het 2' reg., tot kapitein, de le luit. NV. J. van Selm; tot l'c luit., de 2' luit. C. Bekker, beiden van het corps; bij hel 3' reg., tol majoor, de kapitein A. A. A. A. van Laak, van het 7' reg tot lrB luit. de 2' luitt. F. S. Nederburgh, II. J. von Bruckeu Fock. P. J. Grill eu 11. J. van den Bussche, allen van het corps; bjj het 5' reg., tot kapitein, de le luit. H. C. van den Broek, van het 8e reg.; bij het 6' reg., lot kapitein, de 1' luit-adjudant B. C. G. Glasius, van het corps; bjj hef 7' reg.. lot kapitein, de 1« luit. J. J. L. Bruiuier. van het reg. grenadiers en jagers; tot 1'° luit., de 2' luit. M. NV. de Vries, van het corps; bij het 8' reg.. tot majoor, de kapitein jhr. NV. L. van Spetigler, van het reg. grenadiers en jagers, die bij deze levens benoemd wordt tol 's ko- nings adjudant in buitengewone dienst; tol leD luit., de 2' luitt. J. C. Mijus- s«n, A. L Klerk de Reus, E. C. ükhuyzen en D. L. Jonquièie, allen van i het corps-, bij de hoofdcursuscompagnie te Kampen, tot 1'" luit., de 2' luit. G. J. G. A. Pop, van die compagnie. Ter ecre van den verjaardag van 11. K. H. prinses Hendrik vertoonden de openbare gebouwen en onderscheidene particuliere woningen den gebruikt, lijken vlaggentooi en maakte hel garnizoen parade, onder bevel van deu kolonel-kommandant van het 3* reg. hnzarenridder van Rappard. Eene duchtige regenbui viel gedurende de inspectie. De generaal-majoor Queysen die zijn post van waarn. gouverneur der residentie hernomen heeft, liet dé troepen voor zich defileren, cavalerie en veld-artillerie tweemalen. De burgemeester aanvaardde heden ochtend ten raadhuize zijne ambts bezigheden en bezocht eerst, begeleid door den secretaris der gemeente, dt verschillende bureaux van de secretarie, alwaar de hoofd- en verdere ambte- nareu ZEd. werden voorgesteld. De nieuwbenoemde officier van justitie bij de regtbank hier ter stede zal in de volgende week door dat collegie geïnstalleerd worden. Voor hel geregtshof alhier stondeu heden teregt NV. E. van B., oud 52 jaren, bordeelhoudster, en A. NV. B.oud 28 jaren, publieke vrouw, bei- den wonende te Leiden, beschuldigd van in den namiddag van 24 Junij j| een bezoeker van het huis van eerstgenoemde met geweld te hebben beroofd van een zakje met ƒ24 en van twee muntbilletten van 10 uit een porte feuille die hij in zijne laars had verborgen. Nadat hel boertje, zooals een der getuigen hem noemde, reeds meer dan ƒ10 voor vertering had betaald, verlangde de waardin nog een belangrijk bedrag voor eene oude schuld, zooals zij zeide, maar daar het boertje nimmer le voren hare inrigting had bezocht, wilde hij aan verdere afpersingen geen gehoor geven. Toen stakeu de vrouwen de handen flink uit de mouwen, hielden den boer op een slotl in bedwang en ontrukten hem met geweld zijn geld, waardoor zelfs de zak- ken uit zijn broek werden gescheurd. Deze feiten werden door de eersti besch. gedeeltelijk, maar door de tweede (en volle bekend. De eerste koi zich van den diefstal van hel zakje met specie niets herinneren. De tweede gaf ter harer verdediging voor,, dat zij niets van het gestolen geld badge noten en de vrouw op haar aandrang in de berooving van den man was behulpzaam geweest. Adv.-gen. mr. Bijleveld oordeelde, ook naar aanleiding der getuigenissen, de schuld van de eerste besch zoowel wat betreft den diefstal van het zakje met geld als wat aangaat dien der muntbilletten voldoende bewezen en meende, dat er geen termen waren tot toepassing van verzachtende om standigheden ten haren aanzien, doch liet was z. i. wel het geval melde tweede besch., die onder den invloed en op aansporing van de eerste bad gehandeld. Het requisitoir strekte voor de eerste tot 5 jaren tuchthuisstraf en voor de tweede besch. lot 3 jaren correctionele gevangenisstraf. Nadat de verdediger, mr. Bax, voor zijne beide cliënten op omstandigheden had gewezen, die, naar hij geloofde, bij de toepassing der straf konden in aanmerking komen, heeft het hof uitspraak gedaan. Het nam voor beide besch. verzachtende omstandigheden aan en veroordeelde de eerste tol 3 jaren correctionele gevangenisstraf en de tweede lot 9 maanden eenzaat opsluiting. Een persoon, die den Julij jl. op de Hooftskade alhier eene jeug dige dienstbode tegen haar wil met kleeren en al een bad liet nemen in de Singelgracht, volgens opgave van de jonge dochter, omdat hij door ha» verzet tegen zijn gekus in toorn was ontstoken, volgens zijne lezing, om dat zij, een slag willende ontloopen, in het water viel, zal die aardigheid met 3 maanden celstraf moeten boeten, hem heden door de regtbank nlhier opgelegd. Het 0. M. bjj gemeld regtscollegie eischte heden de straf van 183 dagea eenzame opsluiting tegen een 19-jarig jongeling, die, tegen salaris werk zaam ten kantore van den commissionair in eflëcten P. en C°. alhier, aan de kas f 270 ontstal, welk geld in korten tijd te Rotterdam werd zoek gemaakt. Uit de voorlezing van een extract-vonnis bleek, dat de bekl. vroe ger reeds eenigen tjjd wegens oneerlijke handelingen in de gevangenis heeft doorgebragt. BU1TENLAN DSCH E BE R 1 Ci TEN. BELGIË. Dezer dagen zijn aan Armand en Léon Peltzer beteekend het arrest van verwijzing en de acte van beschuldiging. Het slot der acte van be schuldiging zegt, dat Léon en Armand Peltzer worden beschuldigd van d« 7d" Januarrj 1882, te Brussfl in de Rue de la Loi, le hebben gepleegd met opzet, met den wil om te dooden en met voorbedachten rade, een moord op den persoon van NVillem Bernays, advocaat, wonende te Antwerpen, hetzij dooi die misdaad te volvoeren, hetzij door onmiddellijk tot die volvoering te heb ben medegewerkt, hetzij door op eenigerlei wijze zoodanige hulp te hebbtt verleend, dat zonder die hulp de misdaad niet had kunnen volvoerd zjji, hetzij door tol die misdaad te hebben aangespoord door giften. belolltt misbruik van gezag of misdadige kunstgrepen, enz. Te Courcelles, in Henegouwen, is een belangrijke diefstal gepleegd it de bureaux eener glasblazerij aldaar. De dieven hebben eene deur en W volgens eene brandkast opengebroken, op eene wijze, welke eene groolf bedrevenheid verried. Eene som van 33000 fres. aan bankpapieren en klif kende munt is ontvreemd. Dezelfde dieven schijnen denzelfden nacht in* bureaux eener andere naburige glasblazerij te hebben ingebrokendoch W dat zij hun doel bereikt hadden gestoord te zijn. De bestolen vennootscbif heeft eene som van 3000 fres. voor de ontdekking der dieven uitgeloofd. «g KI. t I». LONDEN. 13 September. Het 24' bataillon vrijwilligers van Middlesex, geheel zamerigesteld i beambten der posterijen te Londen, heeft, op aanvraag van het gouvernr ment, eene afdeeling van 43 man geleverd, welke onder de bevelen vanW postmeester, met rang van majoor, bij de postdienst van het Engelse^ leger in Egypte zullfn dienst doen. Die vrijwilligers zijn allen ongebs"1 en beueden de 30 jaren oud; zij blijven de uniform dragen van het bataill» waartoe zij behooren, en zijn voorzien van 6 grootc tenten, die in 201-

Leydse Courant | 1882 | | pagina 2