Anijs- of Zuiirstroop voor jon^e Kinderen. KINK HOES T. een der passagiers van het stoomschip Prins Alexander (den 22'1"1 Jttlij van IJmuiden vertrokken en den 28s,eo Augustus te Batavia aangekomen), den lld<D Augustus in het kanaal van Suez geschreven, o. a. het volgende medegedeeld: Onder het schoonste weder kwam de Prins Alexander des Dingsdag-avonds ten 9 ure voor het Suez-kanaal. Rustig en stil was het om ons heen, alleen ontwaarde men in de verte naar de zijde van Cyprus en later Damiëlte eenige masten, waarschijnlijk van Engelscheoorlogschepen. Zoodra wij de monding van het kanaal waren binnengevallen (alwaar wij den loods aan boord moesten nemen) werden wjj van stuurboords- en bak boordszijde door twee Engelscbe oorlogsbodems door middel van electrisch licht verkend; later in den nacht (voor Ismaïlia geankerd zjjnde) werd die zelfde vertoouing herhaald en kregen wij kort daarop een stoombarkas op zjjde, waarna een Engelsch officier bjj ons aan boord kwam opnemen wie en wat wij warenwaar van daan en waarheen de bestemming. Een klein incident van koddigen aard had hierbij plaats, namelijk: toen de naam van onzen bodem gedeclareerd werd, had de Engelschman verstaan Alexandrië in plaats van Alexander, en de Engelschman, eenige oogenblikken in dien waan verkeerende, vond dit maar niet al te secuur, waarop een onderzoek zou aangevangen zijn, ware de oorlogsman niet dadelijk uit den droom geholpen. Na met een blikvuur ook hier om een loods geseind te hebben werd van uit den wal die vraag als begrepen met een vuurpijl beantwoord en weinige oogenblikken daarna arriveerde ook hier de loods, zoodat wij ongeveer ten 10 ure des avonds gemeerd voor den wal lagen, d. w. z. meer op stroom en wel op een eerbiedigen afstand van den wal. Des nachts ten 4 ure werden hier water en kolen ingenomen, dat alles perfect in zijn werk ging; alleen het laatste gaf een vuilen rommel. Even daarna kregen wij namens den admiraal een officier aan boord, ten einde onzen geachten gezagvoerder, den heer Braat. te verzoeken geen schepsel, wien ook, naar den wal te laten gaan, welk bezoek onmiddellijk werd gevolgd door onzen consul, die het bepaald verbod uitvaardigde dat iemand naar den wal zou gaan. De stad was op Arabi's hand, die er reeds een nieuwen gouverneur en politie had doen aanstellen; de Europeanen hadden toen dadelijk over haast de plaat gepoetst, lil het kanaal zeil merkt men niets van de mzie: alleen is hier en daar de telegraafleiding vernield; tal van oorlogskasteelen ontmoet men van allerlei capaciteiten en vormen, lieden Woensdag-middag teu 3 ure waien. wjj te Suez. 's GRAVENUAGE, 2 September Naar men verneemt heeft Z. M. benoemd tot ridder der orde van den Ncderl. Leeuw den heer A. D. Ocolicsanyi, gezantschapsraad bij het Ooslen- rijksch-llongaarsche gezantschap alhier. Ook verneemt men, dat de heer 11. S. J. Maas, Nederl. vice-consul te Londen, door Z. M. den koning-groot hertog is benoemd tot ridder der orde vah de Eikenkroon. Het heeft Z. M. den koning-groothertog behaagd te benoemen tot rid ders in de orde van de Eikenkroon: jh'. mr. P. J. F. M. van der Does de Willebois, secretaris van legatie te Londen, en mr. D. L. graaf van Bylundt attaché van legatie, werkzaam bij het departement van buitenlandsche zakön. De luit. ter zee 1» kl. A. J. Krabbegedetacheerd bij de torpedodienst te Willemsoord, wordt op non-activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee 1' kl. D. J. Boom. Door deu minister van financiën is benoemd tot commies-ontvanger voor het grenskantoor Nieuw-SchoouebeekJ. S. de Schepper, thans com mies 3' kl. te Rotterdam. Voor het geregtshof alhier stonden gisteren teregtter zake van valsch- heid in een onderhandsch geschrift, door het namaken erner haudieekeiiing en hel desbewusl gehruik maken daarvan, N. v. D., H. 11. v. L. en S W., sjouwers te Rotterdam. De valschheid werd door den eerste gepleegd in eeu verzoek tot ondersteuning eener behoeftige kraamvrouw aan het kraam- fonds //Voor vrouwen door 'vrouwen" te Rotterdam. Een gedrukt oningevuld formulier werd daartoe bij de directrice tegen betaling van 5 centen ge haald, terwijl de handteekening van den gevorderden aanbeveler van de behoefte v. D werd gesteld. De beide andere personen maakten van het stuk gebruik, door het aan te bieden aan vier dames, die het met hare onderteekeniiig voorzagen, ten blijke, dat zij in de kosten der ondersteu ning wenschten bjj te dragen. De bij eene bevalling benoodigde goederen werden ten slotte verkregen, doch eene daarbij gevorderde trouwacte werd overgelegd, die later bleek vervalschl te zijn, hetgeen echter niet was ten laste gelegd Toen de 2' en 3' bescli. op het punt stonden liet verkregen goed te beleencnwerden zij door de politie aangehouden, die ook den 1"> arresteerde. Zij bekenden allen hunne schuld. Advocaat-generaal mr. Bijleveld loonde aan, dat besch. in overleg met elkander hadden gehandeld, dat de feitenin de aanvrage geconstateerd, onwaarheid bevallen en dat er nadeel was veroorzaakt, [lij requireerde eene veroordeeling van ;ederen besch. tot 1 jaar celstraf en geldboeten. De verdediger, mr. Enderlein, geloofde niet, dat er aan valschheid kon worden gedacht, omdat er z. i. gcene benadeeling had plaats gehad en de mogelijkheid daartoe ook niet bestond. Op dien grond concludeerde hij tot ontslag van regtsvervolging. Subsidiair was pleiter van meening, dat, wanneer het hof mogt ineenen, dat er werkelijk valschheid gepleegd was, de leilen niet waren bewezen en naar zijn gevoelen eene vrijspraak moest volgen. Vervolgens had zich te verantwoorden J. 11., oud 66 jaren, van beroep zilversmidwonende te Schoonhoven. Hem werd ten laste gelegd het des- bewust gebruik maken van nagemaakte rijksstempelsdienende tot het keurmerken van zilver, 104 malen gepleegd. Zilveren werken, door hem vervaardigd en die hij aan de firma E. E. D. en Zn. te Schoonhoven afleverde, had hij voorzien van stempelsdie later door den controleur en den essayeur der belasting op den waarborg als valsch weiden geconstateerd, waardoor aan het land eene schade van ongeveer 5 was veroorzaakt. De besch. bekende, dat hjj van stempels, die hij reeds jaren bezat, in den laatsten tijd had gebruik gemaakt, omdat bij zich in financiële moejjeljjkheden be vond, veroorzaakt door eene langdurige ziekte en het overleden zijner vrouw. Advocaat-generaal mr. Bjjleveid, hoewel het feit als zeer ernstig beschou wende, nam verzachtende omstandigheden in aanmerking en eischte eene veroordeeling tot 18 maanden celstraf en 104 boelen van 50. De verde diger, mr. van den Brandeler, voerde ook van zijne zijde in eene welspre kende rede onderscheidene omstandigheden aan, die, zoo hij hoopte, zouden leiden tot eene ruime toepassing der wet van 1854. In beide zaken is de uitspraak bepaald op aanst. Donderdag. BUITENLAN ÜSCÜE BER1GTEN. BELGIE. De Brusselsche politie heeft bij de kooplieden in wild in de Hallen bijna 500 patrijzen in beslag genomen, en 180 in de Rue Duqucsnoy en op de Marché de la Madeleine. Proces-verbaal is opgemaakt tegen eene menigte hotelhouders en kooplieden. Al het wild is naar de liefdadigheidsinrig- tingen gebragt waar de lieden onthaald zullen worden op patrijzenboutjes. De nieuwe wet op de jagt verbiedt de verkooping van wild op den dag, dat de jagt geopend wordt. Het negen tiende der kooplieden had met dit gebod geen rekening gehouden. Zekere Ernest Duchène, een makelaar, die, na gelden verduisterd te hebben tot een bedrag van 1,500,000 francs, naar Amerika vlugtte, is door de overheid van Montreal, na langdurigen strijd over de wettigheid van dezen maatregel, aan de Belgische regering uitgeleverd. Te Clermont-sous-Huy is Dingsdag 11. een huis door den bliksem ge troffenwaarin acht personen bijeen waren. Het huis brandde met de meubelen af, vier der bewoners werden doodelijk gelroflen en twee anderen liggeu op het uiterste. E K G E I, A Ni I>. LONDEN. 1 September. De gewezen behcerscher van de Punjaub, Maharajah Dhuliep Singh, die als balling in Engeland woont, heeft tot de regering een schrijven ge- rigt, met verzoek, om mede hersteld Ie worden op zijnen troon. Hij doet een beroep op het billijkheidsgevoel van het liberale kabinet, en meer in hel bijzonder van //den grooten Gladstone, den regtvaardige". Waarschijn lijk heeft de lotswending van Cetewayo hem tot dien stap geleid.. Aaifhet slot van zijn brief dringt hij ook aan op verbetering van zijne financiële positie, en men gist, dat dit wel de ware reden van zijn schrijven zal zijn. Hem is een jaargeld van 25000 toegelegd, maar dit is voor zijne buiten sporige levenswijze onvoldoende. Hij leeft te Elvedcn als landedelman. Een gezantschap van de koningin van Madagaskar is in Engeland aan gekomen. Deze stap van den kant der regering van Madagaskar geschiedde naar aanleiding van het optreden der Franschén aan de westkust van het eiland, waar zij in twee stations de Engelsche vlag hebben doen neerhalen. Voor eenigen tijd verliet de Fransche consul Antanariva met veel vertoon, -op grond, dat de regering van Madagaskar het overdragen van grond aan Europeanen niet wilde toestaan. In de koninklijke kapel van het kasteel le Windsor zjjn thans de ba nieren opgehangen van de laatst benoemde ridders van den Kousenband, namelijk de koningen van Spanje, Nederland en Saksen. (Zre eerder hel Bijvoegsel). ADV ER TEN I I E N. Ondertrouwd Leiden, 1 September 1882. Receptie 17 September 1882. Eenige kennisgeving. J. F. A. LINDSEN, Weduwnaar van G. M Castemjn, van Vtrecht en A. H. A. HOELEN. Allen, die iets le vorderen hebben van of verschuldigd zjjn aan den boedel en de nalatenschap van den fleer V. M. F. TAVERNE, in leven Koopman en Winkelier te Leiden en aldaar den 14dt» Augustus 1882 overleden, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doeu ten kantore van Mr. J. A. F. COEBERGII, Notaiis te Leiden, vóór of op 16 October 1882. Bijna ieder kind lijdt of kwijnt aan 'tzuur, maagpijn of verzwakking der maag en ingewanden en duizenden sterven ten gevolge hiervan; dit Slroopje is het onschadelijkste middel dat onmiddelijk geneest, waarvoor het reeds meer dan 80 jaren als met roem bekend staat. Eer ilacon 50 en 30 Cents. (Uitwendig middel.) Bekend als het eenige radicale geneesmiddel, dat mei zekerheid de kinkhoest, kortademigheid, krampachtige maaghoest of vast zittende verkoudheid zal doen genezen. per Jlacon f 1.50. Met gebruiksaanwijzing alleen echt verkrijgbaar le Leidén, E. IkOOIlDIJK en VEKKOCW dp STOKHUYZEN; silageSNAB1LIE, Hof-Apothe ker. Buitenhof; Gouda, A. WOLFF, Apotheek, Groole markt en meerbe kende Depóts in andere steden. «V. F. G. GEEAUFFGeneesheer. Corresp. Lid van het Genootschap ter bevordering der Genees- Heel-, Verlos-, Schei- en Natuurkunde, te Nieuwer-Amstel.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 2