den binnenkort worden opgeruimdwaardoor hel gebouw van den hoogen raad dat, iets wat uil een aesthetisch oogpunt niet te bejammeren was, sedert eenige jaren daarachter was verborgen, niet langer aan hel oog zal zjjn onttrokken. B U IT EN L A N I) SC II E B E R I G TE N. BËLOIE. Maandag morgen ten 5 ure zag een polilie-ageut te Brussel een per soon, die een pak goed droeg, haastig den weg naar het station du Midi inslaan. De agent, die kwaad vermoeden opvatte, hield hem staande en ,roe® hem waar dat zoo haastig naar toe ging. De man met het pak werd verlegen en deed alsof hij met den agent naar het bureau wilde gaan. doch zette hel spoedig op een loopen. De verdachte werd echter spoedig gegre pen, bekende het pak goed gestolen te hebben en Francois Jacques Vinger- lioets te heelen. Toen de zuster van den dief ontboden was. meende zij in de gestolen kleederen die barer 60-jarige lante van Culsem te herkennen en nu begaf de politie zich op verkenning naar de woning der oude vrouw, baar lag alles overhoop en in het bed werd het lijk der lante gevonden, die door haar neef met hamerslagen vermoord was. De moordenaar, die zoo°enaamd het beroep van schrijnwerker uitoefende, maar grootendeels Inijerde, had de misdaad bedreven, omdat de oude vrouw geweigerd had hem geld voor zijne verkwistingen te geven. EKfiEIAK». LONDEN, 29 Augustus. Een vermetele aanslag maakt te Londen veel sensatie. Een Rus, met name Savitsch, was uit Odessa hier aangekomen om eene erfenis, ten be drage van 15180 in ontvangst te nemen. De gelden waren in Russische en Italiaansche obligation in de bank van Engeland gedeponeerd. Met de Engelsche taal niet bekend zijnde, nain hij een tolk in den persoon van een landman. Johann Novitsky genaamd, zonder de voorzorg te nemen, eerst naar diens soliditeit en goeden naam te informeren. Dingsdag begaf Savitsch zich in gezelschap van zijn tolk en zijn advocaat naar de bank, waar de obligation aan hem afgegeven werden. Zijn plan was de papieren van waarde aan eene assurantie-bank in bewaring te geven. Van dit be sluit zag hij echter voorloopig af, want nadat hij van zijn advocaat afscheid genomen had, wist de tolk hem te overreden even naar zijn huis in Bland- ford-street mede te garn. Daar aangekomen, soupeerden de beide Russen, dronken koffij en speelden eeue partij schaak. Opstaande om naar zijn tiölel terug te keerenwerd Savitsch plotseling door Novitsky aangegrepen en ter aarde geworpen. Na eene wanhopige woi steling wist de tolk zich van den lederen buidel met obligation meester te maken, liet den beroofden Rus half versuft liggen en koos het hazenpad. Zoodra Savitsch weder bjj- kwam. ijlde hij naar bet naastbjj gelegen politie-station en deelde daar het I gebeurde mede. Onmiddellijk werd een onderzoek ingesteld en naar ver schillende zijden getelegrafeerd, maar lot heden is geen spoor uocb van den dief noch van de papieren gevonden. Er beslaal op nieuw vrees voor eene werkstaking onder de lersche politie. Zalurdag werd er le Limerick bevel ontvangen om zes man. die indertijd de grieven van het corps aan den inspecteur-generaal hadden uit eengezet, te verplaatsen naar het noorden des lands. De manschappen wei gerden aan dit bevel gevolg te geven, en dreigden, zoo hunne grieven niet weggeruimd werdengezamelijk met ontslag. De aartsbisschop van Canterbury, dr. Tail, ligt ernslig ziek. Men. heeft weinig hoop op zijn herstel. Te Port Saïd kwam Zaturdag II. de stoomboot Calypso aan met 150 Turksche soldaten aan boord. De Engelsche admiraal nam onmiddellijk maatregelen om eene landing der Turken te beletten, maar vernam toen, dat die soldaten bestemd waren tut de jaarlijksche aflossing van hel Turksche garnizoen in een fort in de Roode zee. De Calypso heeft daarop vergun ning gekregen het kanaal binnen te gaan, maar begeleid door eene stoom- barkas, om toe le zien, dat nergens in hel kanaal troepen aan wal gezet worden. Naar men uit Philadelphia seint, zijn Britsche agenten bezig om in leinsylvaniO en Ohio muildieren voor het Engelsche leger in Egypte op le koapen. De Castalia zal eerlang met eeue geheele lading New-York vertalen. i< H 1 A K K IJ K. De president der republiek vertrekt Donderdag naar zijn landgoed in het depart, der Jura. De Parjjsche politie heelt Viijdag avond in de omstreken der slad Jagt gemaakt op vagebonden. Dertig Spanjaarden en Italianen werden door haar gevonden, wier papieren niet in orde waren, zoodat zij over de grenzen gezel zullen worden. Dijna allen misten armen of heenen, en eenige oefen den de winstgevende betrekkin? uit van natuurwonderen op de kermissen. Te Lons-le-Satilnier zijn Zaturdag avond de feesten ter gelegenheid der onthulling van het standbeeld van Rougel de l'lsle met een groolen fakkel- oplogt begonnen. Den volgenden dag bad de onthulling met veel plegtig- heid plaats. Vijf personen voerden bel woordonder dezen de minister 'an landbouw, de heer de Mahy. als vertegenwoordigers der regering. De minister deelde mededat de president der republiek den beeldhouwer "Bartholdi had bevorderd lot officier van het Legioen van eer. Te Marseille is eene jonge dame levend verbrand. Den trap opgaande wel eene lamp in de eene en eene flesch met petroleum in de andere band, 6'eed z(j uit en viel. De flesch brak, de olie vatte vuur en in weinige mi nuien was hel vijftienjarig meisje onherstelbaar verloren. De Engelsche consul te Marseille berigt aan zijne regering, dal sedert de verwoestingendoor de druifluis aangerigt, de opbrengst der wijnbergen m het zuidoosten van Frankrijk in sterke mate is afgenomen. Tegen 56 millioen vaten in 1877, was de wijn-opbrengst in 1880 niet hooger dan ruim 29 millioen vaten. De handel van Marseille weet zich echier le helpen. In 1880 werden, in die haven alleen, 36,394,527 Ned. pond rozijnen inge voerd, voornamelijk uit de Levant. 100 pond rozijnen, goed behandeld, geven 325 kan wijn. De behandeling is, nadat de rozijnen gereinigd en met water verzadigd zijn, in alles gelijk aan die van de druiven. De aldus gemaakte wjjn is echter wit. Om hem de gewilde roode lint te geven, voegde men er allerlei kleurmiddelen bij, welke echier zoo schadelijk voor de gezondheid bleken te zijn, dat er het vorige jaar naauweljjks eene week voorbijging zonder dat er wijn door het gemeentebestuur afgekeurd en in zee gestort werd. Thans neemt men donkerroode rozijnen te hulp en dit voldoet beter. Bij de administratie, die eerst den rozijnwijn als vervalschte waar beschouwde, heeft deze thans genade gevonden, zoodat hij in alles met druivenwijn wordt gelijkgesteld. De Signal bevat bijzonderheden omtrent de Waldenzen inAlgeriO, die ten vorigen jare den sirjjd legen bel gure klimaat in hun geboorteland, Üormilhouse, opgegeven en met hulp van geloofsgenooten een nieuw vader land aan gene zijde der zee gevonden hebben. Zij wonen le Trois-Mara- bouls, een boog gelegen, vruchtbaar dal, vijf uur afstands van de Middel- landsche-zee. Twee groote loodsen, eene voor ben zeiven, eene voor hun vee. zijn er voor hen opgeslagen. De eerste oogst beantwoordt niet aan de verwachtingen, doordat het zaad eerst in Januarij in den grond was ge- bragt; toch is hij niet geringer dan zij in hunne Alpendalen gewoon waren. De predikant Boisset, die hen bezocht, vond allen gezond, vol moed en hoop. Zij tellen, de jongste, een Afrikaner van twee maanden, medegere- kend, acht-en-twiniig personen. Volgens berigten uit Tunis hebben een aantal op Ti ipolitaansch grond gebied uitgeweken hoofden vergiffenis gevraagd en neemt de neiging om in onderwerping te komen in liet regentschap, ten gevolge van de moedeloosheid der opstandelingen en de ellende waarin zij verkeerenloe. Bij zijn vertrek uil I'ort-Saïd moet de Lesseps zich uitgelaten hebben, dal hij nog altijd bij zijne meening omtrent de nationale partij bleef vol harden en Arabi-pacha bleef beschouwen als een nobelen patriot Hij achtte zich gelukkig, Frankrijk aangeraden te hebben, geen deel te nemen aan een avontuur, waarvan bij zelfs nog noodlottiger gevolgen voorspelt dan van dat van Mexico, llij zegt overtuigd le w ezendal de veldtogt van lan gen duur zal zijn en dat de Engelsehen beslisten tegenstand zullen ontmoe ten. alvorens Caïro te bereiken, terwijl het hun zeer moeijelijk zal vallen geheel Egypte le bezetten. ITALIË Dezer dagen legde te Fasciola, bjj Ballestrino, een boer met zijne vjjf zonen, van wie de jongste veertien jaar was, na den geheelen dag gewerkt te hebbenzich in eeue schuit in liet hooi te slapen. Naar het schijnt is eene vonk van eene lamp. die hij hij de deur had opgehangen, in bet hooi gevallen, met dit gevolg, dat zij allen in de vlammen omkwamen. FEE TEE E(. KA Ai'. KONSTANTINOPEL29 Augustus. Helleenscbe troepen, die gisteren met geweld Karalik Derven!, eeue betwiste plaats, wilden in bezit nemen, wer- deu door Rachib-pacha afgeslagen. Zij leden een aanzienlijk verlies, liet ver lies der Turken bedroeg 8 dooden. PORT-SAID, 29 Augustus. Door Arabieren werd gisteren avond de En gelsche stelling te Carcassin aangetast. Zij werden afgeslagen met verlies van veel manschappen en elf kanonnen. Snllan-pacba gaat naar Ismaïlia, om het leger van den Khedive te hervormen met behulp van de troepen, die zich onderwierpen. LONDEN, 29 Augustus. Eene dépêche, van generaal Wolseley nil Carcassin meldt dat de Engelsehen gisteren avond werden aangevallen door acht hataillons Arabieren, met twaalf kanonnen. De Engelsehen hadden slechts drie en een half bataillon met eene afdeeling ruiterij en vijf kanonnen, later versterkt door nog een bataillon. Zij tastten den vijand in het front aan, terwijl hunne ruiterij hem in de flank bestookte. Een groot aantal vijanden werd gedood. Arabi was op bet slagveld tegenwoordig. De ruiterij slaagde er niet in de vijandelijke kanonnen le vermeesteren, uithoofde van de duis ternis. De vijand trok er des nachts mede terug, doelt het al zijne munitie achter. De verliezen dér Engelsehen zijn: gesneuveld, een chirurgijn ma joor, een onderofficier en zes artiileris en; gekwetst: vijf officieren en 56 man LONDEN. 30 Augustus. De hertog van Albany (zoon van koningin Vic toria en onlangs in het huwelijk getreden met de zuster van de kouiusin der Nederlanden) is ernstig ziek ten gevolse van bloedstorting Zijn toe stand boezemt bezorgdheid in. De koningin heeft om deze reden haar ver trek naar Balmoral uitgesteld. In den toestand van den aartsbisschip van Canterbury is eene aanmer kelijke verbetering gekomen. ATHENE, 30 Augustus. Volgens de laatste door de regerin? ontvangen brrigten, begon dezen nacht een ernstig gevecht, waarvan de uitslag onbe kend is. Zorbas is gelegen op het noordelijke punt der grenslijn van Thes- salie, aan de Egeesche zee. De regering gal bevel tot hel zenden van hulp troepen, nog dezen avond, en besloot onmiddellijk 4000 man aan de gren zen zamen te trekken. DURBAN, 29 Augustus. Het Kailerhnold Secocoeni is, met zijnen zoon en veertien zijner aanhangers, door Mampoer, een ander stamhoofd, ter moord geworden. iSurgcvltjtic islaub Van 34 tot en met 30 Augustus 1882. BEVALLEN: M. v. Herson, geb. Helvenslein, D. J. Sieval, geb. Ottwerkerk, D. -- M. de Graaft, geb. Ramak, Z. J. Kleyn, geb Batstra. D. C. M. Ober, geb. de Kier, 45. M. L. A. A. Velthuisen, geb. Hoek, D. - J. E. R. Teljeur. geb. Door- neveld, Z. D. J. Kriek. geb. v. d. Linden, D. M. H. Brugman, geb. Kttms, D. N. Ruterink. geb. Holleman, Z. B. v. Steenbergen, geb. de Water, D. P. v. Tongeren, geb. Swinkels, Z. B. ('.oris, geb. Corts, Z. C. Laman, geb. du Pree, Z. J. C. Kasteden, geb. v. Vendeloo, Iweel. Z. en D. C. Korperslioek. geb. Dobbelaar, D. J. M. v. d. Blom, geb. Vermond, D. S. Meijers, geb. Selier. S. v. Hove, geb. v. d. Heyden, Z. J. C. Bik, geb. Kromberghs, Z. J. Regeer, geb. Bouman, D. - H. de Leeuw, geb. Sacksionie, 0. C.C. H.Siljee, geb. Janssen,

Leydse Courant | 1882 | | pagina 3