LËIDSCHE COURANT. V. 204. 1882. DONDERDAG 31 AUGUSTUS. De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgesonderd, Ue prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.50, franco p, p. 2.- Afzonderlijke nommers sijn verkrijgbaar voor 6 cents. De prjjs der Advertentifn is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. ST ADS-BEJRICIITEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 8, le alinea, der wet van 2 Juni 1875 Staatsblad N°. 95), tot regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke ge vaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; Brengen bij deze ter algemecne kennis dat bij Koninklijk Besluit van 7 Augustus 1882 n". 26, vergunning is verleend lot uitbreiding der Stedelijke gasfabriek door het plaatsen van een zesden gashouder op het perceel in de gemeente Leiderdorp, kadastraal bekend onder Sectie A. N°. 2334, En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 30 Augustus 1882. E. KIST, Secretaris. Leiden, 30 Augustus 1882. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, brengt ter algemeene kennis dat op heden aan den Ontvanger der directe belastin gen alhier is ter baud gesteld het op den 28,le° Augustus jl. invorderbaar ver klaard kohier van de personeele belasting, lc kwartaal 1882/83,en herinnert een ieder aan zijne verplichting om zijnen aanslag op den bij de wel bepaalden voet te voldoen. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd Leiden, 30 Augustus 1882. DE KANTER. B1NNENLANDSCHE BER1GTEN. LEIDEN, SO Augustus. Bjj kon. besluit van 28 Augustus is aan den heer A. J. H. van den Bosch, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Leiden (buitengemeenten). De kapitein II. A. Calkoen, van het 4' reg. infanterie, is van het 3e bataillon overgeplaatst bij het 2e bataillon, te Leiden in garnizoen. De wel-eerw. heer P. van lluglen. pastoor te Hem en Venhuizen (de kenaat Hoorn) heeft, om wille van betrekkingen, in de kerk van O. L. Vrouwe onbevl. ontv. alhier heden plegtige gedachtenis gevierd van zjjn 25-jarig priesterschap. Heden morgen waren wij in de gelegenheid het nieuwe badhuis op dc Bloemmarkt alhier te bezigtigen. Talrijke en belangrijke vernieuwingen en verbeteringen hebben uit het oude gebouw zoo goed als een nieuw doen verrijzen. Een zeer net en keurig gemenbileetd salon, aan de reglrrzijde van den ingang voor heeren, dient als wachtkamer voor de bezoekers. Een vijftal welingerigte badkamers met overvloedig en helder daglicht, voorzien van alle benoodigdheden bij het baden vereischt, als toiletspiegels, laarzen trekkers, stoelen, cleclrische schellen enz., heldere zinken badkuipen, het water verkrijgende uit een grooten nieuwen reservoir, eene kamer bijzon der ingerigt tot hel nemen van stortbaden en nog andere gemakken. Zie daar betgeen de benedenverdieping uitmaakt. Een breede corridor aan de regterzijdc van het badhuis geeft toegang lol de bovenlokalen, welke enkel 'ot gebruik dienen van de schoonc sekse. Ook hier weder aanschouwen wij een elegant vertrek tot wachtkamer ingerigt, waarin gelegenheid bestaat etn zich legen billijken prijs le voorzien van alle benoodigde toilet-artikelen. Hier treffen wij mede een drietal badkamers aan, op dezelfde wijze ingerigt PATENTDIADE1 De BURGEMEESTER, Hoofd van het Dcstuur der gemeen le Leidenbrengt ter kennis van belanghebbenden, dat de ingevulde palentbiaden voor de wjjken ]f>V, V en VI, over het dienstjaar 1882/8&C bij het College van Zet ters in een der vertrekken van hel raadhuis dezer gemeente, op vertoon van het aanslagbiljet, verkrijgbaar zijn, dagelijks des namiddags van één tot drie uren, en wel van 31 Augustus tot en met 2 September c. k. terwijl na het verstrijken van dien termijn de onafgehaalde patentbladen ter uitreiking moeten worden afgegeven aan de deurwaarders der directe belas ting alhier, die voor hunne moeite mogen eischen tien cents, zonder meer En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing inde Leidsche Courant. ftj.A De Burgemeester voornoemd, DE KANTER. als wij straks reeds vermeld hebben. Door deze inrigting hebben vooral de dames een groote aanwinst verkregen. Waren zij toch voorheen aan be paalde uren gebonden om zich te kunnen verfrisschenthans is dit geheel anders. Door de geheel »van elkander algescheiden verdiepingen, voor de beiden seksen bestemdzijn zij in de gelegenheid op elk oogenblik van den dag, des Zaturdags zelfs tot 9 uur 's avonds, van deze nuttige inrigting gebruik te maken. Wjj twijfelen er dan ook niet aan of Leiden's ingezetenen, trotsch op een gebouw, waarmede onze gemeente ten zeerste wordt verrijkt, zullen de| vele zorgen, ijver en inspanning van den wakkeren ondernemer op waren prijs weten te stellen, en hem het voortbestaan van deze inrigting door een druk bezoek verzekeren. De geweldige regen begint nu ook veel kwaad aan het weiland te doen, waarbij de algeaieene klagt wordt vernomen, dat liet vee overal liet gras vertrapt, hetgeen bezorgdheid voor de toekomst doet ontstaan. Tegen wil en dank zou er vroegtijdig vee naar stal moeten gehaald worden. Men meldt ons uit Warmond: Gisteren vierde onze veel geachte dr. Maclien zijn 25-jarigen trouwdag. Des avonds werd hem door de Har monie-kapel eene serenade gebragt. De minister van binneulandsche zaken heeft ter kennis van belangheb benden gebragt, dat met 14 October a. s. de betrekking van leeraar in de Fratische taal en letterkunde aan de rijks- hoogere burgerschool met vijf- I jarigen cursus te Groningen te vervullen is. Jaarwedde J800. Zij, die voor deze betrekking in aanmerking wenscben te komen, moeten zich vóór of uiterlijk op 15 September a. s. aanmelden bij den inspecteur van liet middelbaar onderwijs, dr. D. J, Steyn Parvé, te 'sGravenliage. Met 1 October aanst. is er gelegenheid tot plaatsing van 11 leerlingen aan de rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Amsterdam. Gelijke gele genheid beslaat met 20 November e. k. aan de rijkskweekschool voor vroed vrouwen te Rotterdam voor 16 leerlingen. Belanghebbenden zijn uitgenoo- digd van haar verlangen om geplaatst te worden vóór 15 September c. h. schrillelijk kennis le geven aan den voorzitter van den geneeskundigen raad der provincie waarin zjj hare woonplaats hebben, voor Zuidholland, dr. L. J. Egeling, te 's Gravenliage. j Het stoomschip Prins Alexander is op 28 Augustus te Batavia aan gekomen. De Limburg, op weg naar Batavia, verirok op 28 Augustus van Suez. De t'i ■inses IP dl hel in in ahet nieuwe stoomschip van de stoomvaart maatschappij «Nederland", is den 28'1'" Augustus van Greenock naar Amster dam vertrokken. Werkstakingen l.e Glasgow hadden de aflevering vertraagd maar schip en machine beantwoorden aan alle vereiscblen. Het schip zal Woensdag 6 September ten 10 ure 's voormiddags uit de Rietlanden ver trekken; de afvaart van Marseille is bepaald op 16 September. De aandeelhouders der Stoomvaartmaatschappij //Zeeland" zijn tegen 13 September a. s. in algemeene vergadering bijeengeroepen, ter goedkeuring van eene dading met de erfgenamen van Z K. H. prins Hendrik der Ne derlanden, waarbij deze zich verbinden: 1". De gelden te verstrekken tot algeheele aflossing van de 4% pCt. obli gatielening der Maatschappij ad ƒ3.200,000, per saldo groot 2,913,000 en 2". de door de Maatschappij "Zeeland" over 1882 tot den dag der aflos baarstelling belaalde rente op die leening voor hunne rekening te nemen. De hoogc erven ontvangen daarentegen een bedrag van ƒ1,456.500 in aan deden en een bewjjs van deelgeregtigdlieid, regl gevende op 40 pCt. in de winst, die overblijft, nadat den aandeelhouders 5 pCt. als dividend is uit gekeerd. De thans reeds uitgegeven aandeelen ad 1,169,000 worden gehalveerd en daardoor het maatschappelijk kapitaal, met inbegrip van bovenbedoelde 1,456.500. gebragt op 2,041,000. (flbl.) De registers van den burgerlijken stand en andere aan zegel onderwor pen registers, waarvan telken jare een nieuw deel in gebruik wordt genomen, worden dikwijls, lang vóór den aanvang van het jaar, waarvoor zij bestemd zijn, gedrukt. Voor de registers over 1883 zijn niet bruikbaar de thans aan de rijkskantoren verkrijgbare zegels. De wet van den 11'» Julij 1882 (Staatsblad n". 93), tot wijziging der wet op hel regt van zegel, vordert; daarvoor zegels, waarvan 50 opcenten geheven worden. Zijn wij wel on- derrigt, dan zullen de bestaande door eene andere soort zegels vervangen worden en is de regering voornemens die nieuwe soort zegels binnen een niet al te lang tijdsverloop aan de rijkskantoren voor de drukkers verkrijg baar te stellen. Hel is dus raadzaam met liet drukken der bovenbedoelde

Leydse Courant | 1882 | | pagina 1