a i) v k i\ r i: i\ t t e t\. GYMNASIUM. II011 XI) 1A. Hollandsche Fabriek van Melkproducten NED. RHIJNSPOORWEG. WEDLOOPED GLINGENDAAL bij 'sGravenhage, ■en kloppen niet werd geopend, liaalde hij een smid, die eene deur open brak, van waar men door de keuken naar de woonkamer kon komen. Ook de deur van dit vertrek was op slot. en na veel moeite bemerkte men, dat zij van binnen was digtgegrendeld. Daarom haalde Conrad een ladder en klom met den smid daar binnen. Daar vonden zij de vrouw en het jongste dochtertje, oud anderhalf jaar, opgehangen. Na de eerste sensatie en het inroepen van buren werd er rondgezien naar de andere kinderen, die men eindelijk vond in eene gesloten kleerenkasl, alwaar zjj naast elkaar aan den kapstok waren opgehangen. Terwijl inmiddels de pofitie was gewaar schuwd, ontstond er voor hel huis een oploop, waarbij onder een woedend geschreeuw Conrad van den moord werd beschuldigd. De luitenant van politie hoorde daarbij nog het een en ander, waarom hij reden vond om Conrad aan te houden. Niet alleen toch had hij zich onlangs laten ont vallen. dat hij wel wenschte zijne vrouw en kinderen uit den weg te kun nen ruimen, maar zelfs had hij op zekeren avond getracht, zijne vrouw te verworgen, waarna deze herhaaldelijk aan de buren had gezegd: »Als er bij ons een ongeluk gebeurt, kunt gij er op rekenen, dat mijn man het heeft gedaan." Bovendien had men opgemerkt, dat hij, reeds eer hg het huis had bereikt, in een toestand van gejaagdheid verkeerde. Daarbij kwam nog, dat hij op d^gragen, waar hij de laatste 24 uren geweest was en wat hij in dien tijd gedaan hadde meest tegenstrijdige antwoorden gaf. Naar men zegt, bestaat er gegrond vermoeden, dat hij werkelijk omstreeks mid dernacht zijn gezin heeft vermoord en alstoen. na de deur te hebben ge grendeld, uit het raam is afgeklommen. Voor acht dagen, meldt de Köln. Zei!., kwam hier uit Amsterdam een schip met Amerikaansch koren aan. Weldra vertoonden zich daarin ontelbare, met het bloote oog bjjna niet zigtbare diertjes, die bij eene hon derdvoudige vergrooting tot eene daar niet bekende soort kevertjes bleken te behooren. Terstond werd het lossen van het overigens volkomen gezonde koren verhinderd en de raad van deskundigen ingewonnen. Deze stelden voor om het koren op een zolder te brengen en de diertjes door chloorgas te dooden, daar het graan gerust gemalen en zonder gevaar gebruikt kon worden. In dezen geest werd dan ook gehandeld. Te Stuttgart is eene typhus-epidemie uitgebroken. Een 40-tal (terso- nen zijn er aangetast. Het brandpunt der ziekte is in eene wijk, bewoond door welgestelde familiën. in de vlasspinnerjj van de firma J A. Kluge, in Ober-Altstad te Trau- tenau, is een zolder ingestort, waarhij zes vrouwen omgekomen en twee vrouwen en twee mannen zwaar gewond zijn. Het onheil had plaats in liet in 1874 nieuw gebouwde gedeelte der fabriek. De correspondent van de Augstb. Allg. Zeil. te Beyrut geeft eene beschrijving van den opgewonden toestand in Syrië. Toen Midhat-pacha vali van Syrië was, stichtte hij vereenigingen tot ondersteuning van de behoeftigen en om de volksklassen voor verarming te bewaren. Rijke Mo hammedanen, officieren, ambtenaren enz. voerden de leiding over deze ver eenigingen en verkregen daardoor een grooten invloed. Ook na het vertrek mWidhat bleven deze vereenigingen bestaan, doch ongelukkiger nog werd toen het Arabisch-nationaal idee in het land geworpen en maakte dit zich van de gemoederen meester. Ter verbreiding van dit idee was eene in Syrië bestaande nationale partij ernstig bezig, welker doel is zich van de Turken los te maken en een groot Arabisch-JIohannnedaunsch rijk te slichten, dat minstens Syrië, de Arabische schiereilanden, Egypte en, als het kon. de andere Mohammedaansche staten van Noord Afrika omvatten moet. Door den invloed der beschaafdere standen, waarin dit idee vooral wortel gescho len had, werden deze vereenigingen tot ondersteuning in politieke vereeni gingen herschapen. Het Turkscbe element werd al meer en meer daaruit verdrongen en nu zijn deze vereenigingen een krachtige hefboom voor de nationale beweging. Toen nu die zelfde beweging in Egypte ontstond en in Arabi-pacha haar middenpunt vond. sympathiseerde de nieuwe nationale partij met de Arabisten. Het orgaan van Arabi, El Tayefdat in Syrië meer en meer verbreid wordthoudt de beweging gaande. De gebeurte nissen in Egypte hebben op de Syrische Mohammedanen een grooten invloed uitgeoefend en de nationale partij acht het oogeublik nabij om er op los te gaan. Zij wacht maar op eene geschikte gelegenheid. PKU ILLIf.KAAF. ALEXAN'DRIE, 13 Augustus, 's ochtends 6 uur. Gisteren avond zijn de Scholsche gardes en de grenadiers ontscheept, die daarop positiën in de linie van ltamleli gingen bezetten. De divisie onder bevel van den hertog van Comiaughl vormt den linkervleugel, de divisie van generaal Graham den regtervleugel van de stelling Ramlch. De Engelsche voorposten bezetten het verst verwijderd slation op den spoorweg van Rauilcli, van waar men zeer goed de voornaamste stelling van Arabi te Kafr-el-Dowar zien kan. LONDEN, 14 Augustus. Naar men verneemt worden bij het departement van oorlog toebereidselen gemaakt om het expeditiecorps in Egypte, zoo noodig, met een derde divisie te versterken. De ochtendbladen melden uit Alexandrië van gisteren: Een afdecling zee- soldalen, welke Zalurdag bezig was met hel vernielen van voorraden levens middelen van den vijand, aan gene zijde van het fort Mex, werd door een groot aantal Arabieren aangevallen, doch heeft na een kort gevecht hen met verlies teruggeslagen. KONSTANTINOPEL12 Augustus. Frankrijk heeft onder zeker voorbe houd het voorstel lot liet internationaal protectoraal van het Suez-kanaal geedgekeurd. iSttrgcvlijkc ^taub. ONDERTROUWD: P. A. Catijn, jm. 25 j. en F. M. H. de Does, jd. 25 j. 11. N. farg, jm. 25 j. en A. A. de .long. jd. 22 j. J. F. Gobhi, jm. en II. J. M. Marijne, jd. J. Jong, jm. 30 j. en W. Tijssen, jd. 34 j. G. H. Duysent, jm. 30 j. en J. H. van der Schot, jd. 28 j. J. Tuurenhout, joi. 20 j. en C. M. de Graaf, jd. 26 j. P. Tuinhof de Moed, jm. 24 j. en A. Hofkes.jd. 36 j. H. A. Robbers, jm. 32 j. en M. B. T. A. Bat tels, jd. 22 j. J. P. van der Wallen, joi. 18 j. en G. Hoog kamer, jd. 20 j. G. L. van Schaik, jm. 35j. en A. M M. Kramers, jd. 26 j. J. B. de Jaeger, jm. 20 j. en T. van der Winden, jd. 21 j. A. J. M. Hoelen.jm. 27 j. en M. E. J. van Houten, jd. 23 j. G. Gesink, jm. 28 j. en H. J. van Reemst, jd. 27 jd. CORRESPONDENTIE. Een bewoner van de Waardgracht vraagt, waarom op Zondag die straat opgebroken is blijven liggen, niettegenstaande de waterleiding vroeg genoeg klaar was om de straal weer in orde te maken. De jongens gooiden de steenen in het water of in de ruilen of naar de voorbijgangers. Is de nieuwe straatmakersbaas misschien nog niet goed op de hoogte? vraagt hjj-, hij den vorigen baas zou dal niet gebeurd zijn. Ondertrouwd: A J M. DOELEN en M. E. J VAN HOUTEN. Leiden 'sbosch, 14 au"us,us 1882' Heden overleed na eene kortstondige ziekte, voorzien van de 11 Sacra menten der Stervenden, mijn innig geliefde Echtgenoot, de Heer VICTOR MATIUEU FRANCOIS TAVERNE, in den ouderdom van 56 jaren. Wed. V. M. F. TAVERNE, Franken. Leiden. 14 Augustus 1882. Botermarkt 16. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Aan belanghebbenden wordt kennis gegeven dat de herexamens en het tweede loelatings-examen zullen gehouden worden op Woensdag en Donder dag, 30 en 31 Augustus, telkens des morgens te 9 uren, in het gebouw- in de Lokhorststraat. Aanmelding van hen, die aan het loelatings-examen wenschen deellenemen, vóór den 25!<en Augustus bij den rector van het Gymnasium H. W. VAN DER MEY. te VLAARDINGEN, levert HEERENHOF-BOTER (van licht gezuurden Room) in 1/2, 1/1 en 2/1 kilo Potten, met gedeponeerd Fabrieksmerk in de Boter. Prijs per kilogr. 1.50. Alleen verkrijgbaar te Leiden bij den lieer J. K. EU EIS, Choorsteeg. De prijs van de vlcrdaagsche Retourhlllettenin locaal verkeer, wordt met 8 Augustus 1882 gelijk gesteld met dien der tweedaagsche. T E op 17 Augustus 1882. De Rijtuigen van den Haag komende volgen den weg door het llaagsche Bosch langs het Roomhuis. De per sonen welke het Rijtuig verlaten om op de tribune plaats te nemenmoeten hunne ledige Rijtuigen achter de boer derij plaatsen en betalen daarvoor 1 Gulden voor den koetsier. Rytuigen van den kant van Leiden komendeslaan bij de tol den zijweg rechts In om op het middenterrein te komen. Aan de dninzydc bij den IVaalsdorpcr Straatweg van af de halte van den Stoomtram naar Schevenlngen Is een toegang uitsluitend voor voetgangers. Toegang tot de tribune is Elf SLUITEND te verkrijgen aan den weg door het llaagschc Bosch langs het Hoorn- huls. Tarief volgens aanplakbiljetten.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 3