IIGMIUU WILTIItl uss. Kapok-IIatrassen-Fabriek Hoogere Burgerschool voor Jongens. Het accuraatst loopend Horloge ADVERTENTIES. Vereeniging voor Christelijk onderwijs ten behoeve van on- en minvermogenden. MACHINALE Het was werkelijk onverklaarbaar, lioe men daar, beklemd tusschen dien verwarden hoop planken en deuren, drie minuten lang had kunnen leven. Door tusschenkomst van het plaatselijk comité te Rotterdam voor de vervolgde Russische Joden en van dat der Alliance, zijn verschillende dier ongelukkigen daar ter slede geplaatst en tegen een behoorlijk weekgeld werkzaam. Over hun gedrag en werk is men hoogst tevreden en wel zoo danig, dat van verschillende zijden bij de genoemde commission aanzoek is gedaan, om zoo mogelijk meer dier werklieden te doen overkomen, die dan mede dadelijk eene plaats kunnen vinden. De afdeeling der Alliance heeft zich gehaast in dien zin een schrjjven te riglcn aan hel centraal comilé te Parijs, waarop het antwoord is gevolgd, dal men onder de uit gewekenen, die zich nog te Brody bevinden, de noodige ambachtslieden zal trachten op te sporen. Alleen te Parijs zijn op deze wijze 1500—1800 der geëmigreerde Russische Joden geplaatst. - (Israël.) In de Rotlerdamsche diergaarde is eene prachtige leeuwin uit West- Afrika per spoortrein van Marseille aangevoerd en naast den ouden Nubi- schen leeuw geplaatst. Te Rotterdam is eergisteren avond een 16-jarige scheepsjongenbehoo- rende tot de bemanning van de aldaar liggende Engelsche stoomboot Ben- botebü het zwemmen in de Maas verdronken. Te Amsterdam, op de Egelanlicrsgrachtmaakte eergisteren een der tienjarig knaapje zich vrolijk met zijn vlieger, toen hel touw eensklaps zich slingerde om den kap van hel huis waar hel knaapje woonde. Fluks ijlt hij de trappen op, klautert op het dak, slaagt er in zijn vlieger te redden, doch stort er mede het vlieringluik uil. Ilij was onmiddellijk dood. Door inklimmiug van een raam en het uitsnijden van ijzergaas is uit de consistorie-kamer der Christ. Geref. kerk te Broek op Langedijk eene bus ontvreemd inhoudende ƒ27.40. Te Arnhem heeft gisteren zekere W., besteller bij de expediteurs Rei- mann en Slok, het ongeluk gehad onder den trein te geraken, waardoor hij aan hoofd en rug werd verwond en zijn leven in gevaar is. Als eene merkwaardigheid meldt men uit Tieldat het gewas van appelen en peren uit een boomgaard onder die gemeente, groot 1 hectare, 85 aren. Woensdag in publieke veiling, met inbegrip der kosten, heeft opgebragt 3218 50. Voor de betrekking van Ieeraar in de mechanica en technologie aan de inrigtingeu voor onderwijs te Deventer zijn op de voordragt geplaatst de hh.: W. de Visser, te Arkel, civiel ingenieur; van der Waals, ouderwijzer te Leiden, en Klobbie, 1' luit. der genie Ie Utrecht. Zekere B. K.die in vijandschap leeft met II. P. te Aengwirden, heeft aan de justitie bekend, dat hij uit wraak een grooten hoop turf, toebrhoorende aan P., in brand heeft gestoken, waardoor al die brandstol in de asch werd gelegd en eene schade van pl. m. ƒ600 werd veroorzaakt. Te Wezel had Maandag II. een ongeluk plaats met den trein, die ten 5.50 daar aankomt en naar Amsterdam bestemd is. Men hoorde op het perron den trein aankomen, het fluitsignaal voor den remmer werd gege ven, maar de trein bleef uit. Na eenigen tijd kwam de locomotief met den goederenwagen aanstoomen, en vernam men. dat hel andere deel van- den trein aan de overzijde van de brug was ontspoord. De beide eerste wagens 1' en 2' kl. lagen met afgebroken wielen omver, den derden vond men met de voorwielen diep in den grond, terwijl hel achtergedeelte nog in evenwigt bleef op een spoorwegdijk. De buffers waren diep in een vier den wagen gedrongen, die ook nagenoeg was vernield. De vijfde wagen was half ontspoord, de zesde en de postwagen waren blijven staan. De rails waren gebogen en gebroken. Vier heeren en drie dames werden min of meer gekwetst. Regtstreeksche berigten uit Zuid-Afrika, van 18 Julij, door het Ubl. medegedeeld, bevatten o. a. het volgende: De gebeurtenissen in Egypte had den daar nogal indruk gemaakt. De oorlog wordt door zeer velen afgekeurd. De kinderpokken breidden zich in de Kaapkolonie uit. Men was tot het nemen van verschillende maatregelen van voorzorg overgegaan. De penne- strijd over het doeltreffende van de landverhuizing uit Holland naar Zuid- Afrika blijft voortduren. Het Kaapsche Volksblad bljjft die ontraden, als op teleurstelling moetende uitloopen. In den Oranje-Vrijstaat heeft de Kohi- noor-maatschappij een prachtigen witten diamant gevonden van 104 f4 karaat en later een van 34 k. Uit de Transvaal heeft men berigten tot 13 Julij. De volksraad had de verkiezing voor een staatspresident opengesteld. De heer P. Joubert zond een zeer gewigligen brief aan den volksraad, waarin hjj als zijn gevoelen te kennen gaf, dat voor den volksraad de tijd gekomen was voor de ver kiezing van een president, daar het aanhouden van het Driemanschap on- j vermijdelijk tot oneenigheid en tweedragt zou leiden. Volgens zijn ge voelen moest de raad dadelijk de verkiezing openstellen en de heer Kruger zich candidaat stellen, liet scheen hem eene misdaad toe langer daarover het stilzwijgen te bewaren. 's GRAVENHAGE. 12 Augustus. Tot burgemeester zijn benoemd: te Zwartewaal, de heer L. F. J. van Vliet; te Vierpolders, de heer J. M. van der Lugt Melsert; te Venhuizen, de heer P. Winkel Kz.; te Rilland-Balhde heer J. J. van Gorselen te Wol- faarlsdijkde heer II. van Strien. Voorts is aan den heer mr. F. Witte- veenop zijn verzoekeervol ontslag verleend als burgemeester van Acht- karspelcn. Bij het departement van financiën zijn benoemd: tot referendaris, de heer 11. J. Moll, thans controleur der directe belastingen enz. bij dat depar tment; tot hoofdcommies, de commies T. van Iliele; tot adjunct-commies, L. Knoltnerus te 'sGravenhage, J. G. Hoevenaar, C. M. van der Burgh, 11. E. Plencker en M. H. Sauer, thans eerste klerken. De lieer J. lleyt, ontvanger der directe belastingen enz. te Ballum, is benoemd tot ontvanger der directe belastingen te Niettwerkerk. Door Z. M. zijn benoemd tot leden eener commissie, belast met een onderzoek naar de besmettelijkheid van kwaadaardig klaauwzeer of rot- kreupel bij schapen; tot lid en voorzitter, de heer dr. II. van Cappelle, referendaris bij het dep. van binnenlandsche zaken; tot lid en secretaris, de heer dr. A. W. II. Wirtz, directeur van 's rijks veeartsenijschool te Utrecht, en de heer J. Iluffnagel. districls-veearts te 's Gravenhage. 's Konings adjudant in gewone dienst, de luit. ter zee l,te kl. VV. baron van llogendorp, is bevorderd tot kapitein-luit. ter zee, met bepaling, dat hij in het genot zal blijven van het tractcment, verbonden aan zijn tegenwoordige!! rang. De nieuwe Italiaansche gezant aan ons hof vertrekt morgen uit deze stad naar Kopenhagen, alwaar graaf della Croce laatstelijk als diplomatiek vertegenwoordiger van koning Humbert standplaats had. Een voorloopig kijkje in de zaal voor Kunsten en wetenschappen, die herschapen wordt in eene verkoopplaats van de voorwerpen, goederen, artikelen enz. door een liefdadig dames-comité, dank den steun en mede werking der Haagsche winkeliers en tal van particulieren, bijeengegaard ten einde de opbrengst van den verkoop te kunnen storten ten behoeve der ongelukkige Israëlieten, die in het beschaafde Rusland aan geloofsvervolging blootslaan, vestigt den indruk, dat een volmaakt welslagen het loon zal zijn van hel edele streven der dames en heerendie dit liefdewerk op touw hebben gezel. De Haagsche hoveniers hebben met de meeste belangeloosheid (Zie verder het Bijvoegsel). De Heer en Mevrouw LE POOLE DE VRIESE betuigen hunnen dank voor de belangstelling ondervonden bij de geboorte van hunne Dochter. Visites worden afgewacht op Maandag en Dingsdag 14 en 15 Augustus. Tot aangifte van leerlingen voor de tegen September openvallende plaatsen, wordt gelegenheid gegeven: voor de School Mlddelstegrachl op Dinsdag 15 en Woensdag 16 Augustus, van tien tot drie uren; en voor de School Pieterskerk gracht op Woensdag 23 Augus tus, 's namiddags van half een tot drie uren; voor beide Scholenaan het Schoolgebouw. De Directeur der Hoogere Burgerschool geeft kennis, dat het tweede examen van toelating en de herexamens zullen worden afgenomen op Donderdag 31 Augustus en op Vrijdag en Zaterdag 1 en 2 September. De inschrijving van nieuwe leerlingen zal plaats hebben op Dinsdag 29 Augustus, des voormiddags van 10 lol 12 uren, in hel Schoolgebouw op de Pieterskerkgracht. De Directeur der Hoogere Burgerschool, D. DE LOOS. IS HET VAN A. BREETVELT Az., te Delft. Alles op Ooster sclic» xvijze gestikt. Prijs der 1"< qualiteit Kapok-Matrassen, Zenslaaps 1.85 x 0.85 meter 10 kilogr. zwaar 22.—. Tweeslaaps 1.85 x 1.15 13% 27.50. Pr(Js der 2d« qualiteit Kapok-Matrassen, Eenslaaps 1.85 X 0.85 meter 12% kilogr. zwaar 15.—. Tweeslaaps 1.85 X 1.15 16% ao.— Andere afmetingen worden naar juiste evenredigheid berekend. Peluws en kussens, alleen 1' (jual.worden mede tot zeer lage prijzen bijgeleverd. Emballage wordt voor fabrieksprijs in rekening gebracht, doch bij franco retourzending voor van den genoteerden prijs teruggenomen. Men wordt verzocht de orders direct aan de fabriek op te geven, daar te Leiden geen Agent van onze fabriek beslaat. A. «KEEPVELT Az., te Delft.

Leydse Courant | 1882 | | pagina 2